Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-02-13 22:34

Той ejko чете ...

Автор: CyberGene
Дата: 11-02-13 21:43



Може би е редно да опиша случая...

Карам си аз колата и съм минал покрай катаджии. ......


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 22:37

Моят случай е неспиране на полицейска палка. Написал съм го по-горе, но да повторя все пак, явно колегата не е прочел добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: virtus   
Дата:   11-02-13 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: promis   
Дата:   11-02-13 22:58

Наистина, странно как се е получило това. Понякога постовете тук си сменят местата от само себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: baraba   
Дата:   12-02-13 03:12

само да вметна че като искаш да получиш копие от акта се подписваш само долу в дясно.. за получаване на копие от акта.. останалото не те вълнува какво пишат ония. с фуражките...

по горе някой пишеше че зависи от съдията.. може би е така.. тук в прованса.. зависи от адвоката ти..
вземат ни по 100лв без значение какво е нарушението.. не става въпрос за алкохол де.. и всичко отпада.. дори и снимките от камерите.. младо е адвокатчето но тия актове ги има за спортна злоба..
само една буква или цифра да има сгрешен един акт и го прави невалиден!

не си давам документите докато не разбера къв е полицая и в кои клон на полицията работи.. защото веднъж и на мен един ми ги взе.. и аз се оплаках.. мина месец докато ми ги върнат.. бил пазач в полицейска унифиорма.. решил да изкара левчета за да си пазари на градксия пазар.. смете се може би ся.. аз като го видях униформен и му ги дадох.. тои поиска и пари.. аз ако имах шях да дам .. ама нямах.. а полицая ми каза изчакай да ти напиша акта.. и тръгна.. а на мен ми се ходише до тоалетна и бягах до тоалетна.. като се върнах него го нямаше.. та тъй...месец без документи си карах..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 08:01

Мила родна картинка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 08:24

то затова тука е такава повсеместна кочина. всеки не спира да мрънка и да псува що нема никактв ред, а сам не спазва никакви правила и на всичкото отгоре когато го понастъпят, вместо да си плати глобата, НЕ, той впряга всички сили и връзки да я заобиколи и реално натоварва допълнително държавната администрация да се занимава с неговите прищявки.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Marillion   
Дата:   12-02-13 08:27

Най-вероятно тази заповед представлява упълномощаването на съответното длъжностно лице да съставя наказателни постановления.

За това я няма никъде.

Пусни си жалбата и те са длъжни да я приложат.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Iordanov   
Дата:   12-02-13 09:02

серджи [smilie24]
Цял мозъчен тръс впрегнат вече.
Пич, ми ако не видиш дете по същия начин...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 09:17

Във Варна общинската полиция си позволява да пише "актове" и да прибира талоните на хората. После срещу 50 лв си го получаваш в общината. Маса народ ги осъди заради това. Обаче ни парите връщат, ни преустановяват тая практика. И лъжат че са катаджии, щото ги питам " Кви сте?" "КАТ" ми вика едното дупе и аз повярвах, как да предположа, че полицай може да ме излъже[smilie18] . Отивам в КАТ да си търся талона след месец " О, съжалявам господине този акт не е наш" " А на кой е?" викам " В общината". Отивам в общината- една изтрескана лелка ми говори на "ти"-" Няма да ти дам талона докато не си платиш акта" и го скъсах най-демонстративно пред нея . Тя книжката ми изтичаше след два месеца така или иначе. Отидох в КАТ, казах че съм си загубил книжката и талона и ми извадиха нови.Те така е в Кикосити[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: nemchev   
Дата:   12-02-13 09:32

Те и гранична полиция си придават важности. В неделя ме спряха и почнаха да ме оглеждат, все едно ще ме купуват. Искаха документи - дадох им. После искат и книжка и не знам си кво още. Пожелах им много здраве и дръпнах един фас докат се наумуват и ми върнат личната карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 09:43

Пич, ми ако не видиш дете по същия начин...

Трябва ли да спирам на деца, помахващи ми от някой тротоар?

Па да съм сгазил катаджията нямам спомен, все щеше да му личи [smilie8] Макар че сега като се замисля, доста смачкан изглеждаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 09:47

типично мизерно мислене което ни докара държавата до това състояние! ако не го осъзнавате и виждате, толкова по-жалко. Кибере, що не идеш в Тел Авив и така, шофирайки да не спреш на подаден сигнал от полицай? примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Marillion   
Дата:   12-02-13 09:50

nemchev, гранична полиция имат правомощията на служителите в МВР.

fast_eyebrow, не давай НИКОГА личните си документи на служители от общинска полиция! При съставянето на АУАН, трябва да има и служител на МВР там, защото няма как иначе да ти поискат документи за самоличност. Направо недоумявам защо си им ги дал, че чак и да ти вземат талона.
Взимането на талона е принудителна административна мярка, която подлежи на самостоятелно обжалване пред съответния административен съд. Има наредба, която контролира от кой и в кои случаи може талона да бъде иззет и точно за кои нарушения се прави това. Дори преди седмица намалиха наполовина броят на нарушенията по ЗДвП, с които се отнемат контролни точки.

Търсете си правата!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 09:54

Е ние не живеем в Тел Авив. И ако наистина не го е видял? И на мен ми се е случвал да не видя стоппалка, като се скрие в някой храсталак и ми изкочи в последния момент махайки с палка като мажоретка на супербол, как да реагираш. Един полицай с една червена цивилна лада преди две години до Ардино в събота следобед, без да съм направил нищо, маха ми с палка. Ко ми махаш, ве! Въобще не го отразих [smilie18] Де да го знам къв е с таз лада, сам.

Марилион, нали ти казвам, като ги питах казаха КАТ. Въобще не съм предполагал че ще ме излъжат. Оттогава знам. И гледам и карти



Публикацията е редактирана (12-02-13 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 09:57

Сержи, извинявай, че мизерници като мен съсипаха държавата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 10:04

то да си само ти, с мед да те намажем [smilie18] просто си типичен пример, на понаучил нещо, пообразовал се и почва веднага да хитрее... ама мигогледа си му е същия - на селски тарикат. еми нема да се оправи тая държава скоро. те такива стават и политици и управници щото нема кой, критичната маса е такава и резултата е видим от космоса.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: OIM   
Дата:   12-02-13 10:11

http://roadcontrol.org.ua/node/1530


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 10:12

Ако някой ден стигна до политиката и имаме възможност да направим народен съд, при който без съд и присъда са ти ясни що за стока са хората, ще те имам предвид за поста главен прок... ъъъ... екзекутор, нямаш грижи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 10:17

сори, не ме блазнат нито такива идеи, нито бих подкрепил политик с такива виждания. по-добре за това потърси подкрепа от тези дето ти помагат по-горе в темата да заобикаляш правилата и закона [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: promis   
Дата:   12-02-13 10:18

Автор: serjy
Дата: 12-02-13 10:04

еми нема да се оправи тая държава скоро


Напротив. Това е един от начините да се оправи тая държава. Хората трябва да са по-активни и да си търсят правата. Ама повечето, а не само единици, за да се натрупа критична маса и да се спре толерирането на глупостите.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-02-13 10:21

serjy май забравяш, че всеки е невинен до доказване на противното. Точно поради този мироглед, как всички сме виновни преди да сме се провинили сме на това дередже...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 10:23

Сержи, въпросът ми по тая тема беше пределно ясен - имам наказателно постановление, в което фигурира цитиране на някакъв закон, заповед или квото е там, текстът на който не мога да намеря никъде. Това е. Ти ме обяви за мизерник, който се опитва да прескача закона на база това. Изводът на тоя факт оставям на теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 10:34

що нямам никакви наказателни постановления при положение че въртя по 50хил. км. годишно? как само па тебе те глобяват неправилно? от далеч се вижда че гледаш да заобиколиш закона, въпреки че си го нарушил неспирайки на подаден сигнал от полицай. възползваш се от това, че повечето нямат твоето образование и може да са допуснали грешка при писането на акта. ДА, формално е така, но не се сърди че живееш в такава държава, когато по-образованите от теб и стоящите по-високо в администрацията се възползват по същия начин , точно като теб, да крадат без да попадат под ударите на закона.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: pif   
Дата:   12-02-13 10:44

Сержи,
и аз карам доста и имам поне 1 акт на година за глупости. Не защото съм нарушил закона а защото не съм искал да дам подкуп или съм се заял за действията на органите на реда. Затова си ходя по дела и си обжалвам.
Неспирането на стоп палка е доста сериозно нарушение, но полицаите нямат право да те преследват с немаркиран автомобил. Могат да те изпреварят и тогава да ти покажат стоп палката отново. Нямат право да ти отнемат документите и да те принуждават да ходиш на друго място освен в случаите когато си арестуван. Негова грешка е, че се е върнал на мястото. Трябвало е веднага след като се обади на 112 да отиде в най близкото РПУ и да подаде жалба като това ще доведе до връщането на документите му. Не могат да му съставят акт поради нарушенията на полицаите. Те са напуснали мястото на спиране конфискувайки документите му. Това си е за жалба не само пред МВР но и пред прокуратурата. Както и да го погледнеш си е полицейско самоволие в нарушение на закона.
Най вероятно след правилното обжалване в съда наказателното постановление ще падне но е много важен и разпита на полицаите. Трябва да се изиска разпечатка от разговорите с 112 и дежурния полицай на съответното РПУ по телефона както и да се призове като свидетел. От там ще излязат толкова процесуални нарушения, че няма как НП-то да не падне.
Не оправдавам нарушителя но не оправдавам и полицаите. Аз не бих си позволил да не спра на стоп палка. Но ако се опитат да те спрът с немаркиран автомобил без сирени и буркани и без стоп палка - дори да са униформени това е наказание по наказателния кодекс и те могат да влязат в затвора освен в случаите в които ти не си престъпник и бягаш от престъпление.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.