Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 11:12

Според мен здравият разум винаги е добър съветник.
В къщи аз не ходя с обувки, няма причина да слагам на детето. На мен ми е най-ъдобно да ходя по чорапи, освен на плочките и презумирам, че и на бебета е така...
То бебока наистина в началото стои на пръсти за равновесие, дори палчетата им загрубяват. После това се оправя и ясно се вижда, кога почват да стъпват на стъпалото... Сега в градинката не го водя по терлици, защото е мокро, а и рита камъни и топка и много обича да стъпва в локвите..., но има родители, които цяло лято карат децата боси из парка. Аз леко бих се притеснявал от стъкла, кърлежи и глупости... Но наистина всеки си знае... Даже уважавам родители дето са джаста-праста от мен. Оценявам, че малко късничко придобих бебока и не разсъждавам вече като 20 годишен...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 11:17

Проблемът, Ежко, е, че живеем в къща. отопляваме се с камина и пода е студен. Първия етаж е гранитогрес, на който дори чорапи с гумени точици не държат много. с Терлици е като на кънки. Освен това през зимата хладно на краката не знам дали е добра идея. Ние възрастните ходим по джапанки. В конкретния случай за този етаж трябва да има нещо между чорапа и пода.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 11:27

"с Терлици е като на кънки"

разбирам те много добре. като ходим на гости на моите родители и там мъникът се плъзга много по паркета. Може би някакви буйки с гумирани подметки..., не знам!

Имай предвид, че поне 1-2 месеца детето е силно нестабилно и упражненията по ходене на гранитогрес може да са изпитание за здравината на главата му. Аз по една или друга причина не давах на моя проходилка и бая падания имаше и главата му бая думкаше по незалепения паркет..., на гранитогреса в коридора доста по-късно почнах да го пускам!
Има и друго, от момента в който се изправи, до момента, в който тръгне има време. Няма да е толкова студено вече... В началото почват да се изправят в креватчетата си, после почват да се пускат пак в тях и се пльоскат без проблем, защото имат дюшече под себе си... Ако пробва да проходи за сефте на гранитогреса може да се изльоска така, че да не му се ходи после още бая време...

Хубаво е че ги мислиш вече нещата, но е възможно да е малко рано... Може да ти се падне някое пълзаче, дето да не може да го накар да ходи извън кревата си и да пускаш тема какви наколенки да му вземеш, че да лази на гранитогреса [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: dobriman   
Дата:   11-02-13 11:32

Бабата да плете терлички и отдолу да им кърпи кожени подметки.

Нашата така направи - зимата.
Лятото, вече нямаше нужда - боса ходеше, ама беше и стабилна.

Иначе навън аз с едни найкове я пусках в началото (предимно по моловете), а лятото със сандалки.

(купувам доста от ибей, и да не нацеля номера - цената си заслужава)

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-02-13 11:34

Аз си мисля, че не епроблем да занесеш 2 чифта терлици на обущаря да им зашие подметки от гьон (бабите си шият от дебела кожа), колко дебели ще прецените, хем изолация, хем няма да се пързаля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 11:36

"терлички и отдолу да им кърпи кожени подметки" [smilie24]

Ако няма баба дето да го направи и сам можеш. За 3 часа се плетат едни терлички и никога да не си го правил, по туториъл в нета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-02-13 11:40

Хахаха, с dobriman сме писали едновременно едно и също [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: didesignbg   
Дата:   11-02-13 11:52

Терлички по туториъл в нета [smilie24]

Имам познати дето взеха да вадят добри пари от хоум мейд боклучки купувани от самозабравили се хамериканци по нета. Почвам сериозно да се замислям, особено с цените на милата ни детска градина. Вярно заприличахме на бгмама. Бони да ни отдели един под форум, нали наскоро посветиха и фест. Тук някъде трябва да спомена, че аз там няма да влизам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 13:01

А кой те кара да влизаш в тая тема? Бягай при Димов, там има съспенс голям [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 13:02

Диди, Добриман, ма натам отиват нещата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: niagara   
Дата:   11-02-13 13:39

за лятото - меки кожени сандалки с предпазваща пръстите лента[cool] ,
а не от отворените, дето на децата им излизат напред пръстчетата и даже стъпват на земята с тях


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: dobriman   
Дата:   11-02-13 13:55

Е то това е най-читавото.

Аз не следях кои мнения са твои, ама кожата е за да не се парзаля. Ако си на мокет и килим - не ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: feliz   
Дата:   11-02-13 14:14

ако става дума, да не се пързаля, има чорапки с гумирани формички на ходилото.[smilie5] иначе за вкъщи е най-добре от меките кожени буйки с ципче, за да не е босо.
МОйта още е дюстабанче. Но там лечението не става само с ортопедична стелка или подметка, а си трябват и упражнения, които тя не прави редовно.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 15:09

А това с дюстабана кога почва да се проявява? Питам за да знам в кой момент да почна да се притеснявам и да ходя по доктори... :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: мара   
Дата:   11-02-13 15:11

хич не ходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: dobriman   
Дата:   11-02-13 15:11

ми ти не ходиш ли (все още) всеки месец?
Те там казват.

На мойта пък не и пука коя обувка е лява, коя дясна.... иначе има претенции кой чифт да обуе.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 18:09

ходя всеки месец, верно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 18:33

Нашата хубостница няма дюстабан, а и предполагам че цяло лято боса по двора ще си оформи правилно ходилата

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 20:45

то преди определена възраст не може да се каже дали има плоски стъпала, но не помня каква беше 2-3 годиника или нещо такова, аз това питах по-горе... А преди да е проходило съвсем. Общо взето съм чувал, че да тича босичко на двора, по пясъка и т.н., и да не го правите 20 кила пеленаче и такива неща гарантират някакво спокойствие...



Публикацията е редактирана (11-02-13 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 12:03

Е възможност има цяло лято да е боса, ще видим как е ...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: Нели   
Дата:   13-02-13 10:40

Един лекар ми обясняваше, че обувката оформя стъпалото и свода. Но не съм много сигурна, някой знае ли дали това е така наистина?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: мара   
Дата:   13-02-13 10:41

естествено, че не е. инак дедо боже щеше да ни направи с обувки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: Нели   
Дата:   13-02-13 10:44

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: dobriman   
Дата:   13-02-13 10:44

Мара, грешиш.

справка: код "окобо".

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: мара   
Дата:   13-02-13 11:20

бе те там и други подобрения на господ са правили[smilie5] ...
http://itthing.com/wp-content/uploads/footpic.gif

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.