Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Детски обувки
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-13 14:13

На това дете няма да му купуваш обувки, а буйки. Тея на Колев и Колев струват колкото един хубав черно бял филм. Не виждам какво го мислиш въобще. Иначе малката понеже е госпожица е все с пуми, адидаси и найкове от спортс дайрект при цена 20 лева даже и да сбъркаш номера не е фатално. Изкарваш ги с кутията на площадката все на някое ще станат.
Така и така сме отворили тема, на теб кой ти е стария ник, че почвам да се обърквам вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 14:17

didesignbg, как е доставката от Дайректа?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-13 14:24

От време на време е безплатна в Англия, постоянно над 70-тина паунда е фри за Англия, иначе е около 5. От там до тук Габко. Може и директно да ти ги доставят, но вече не е като преди 20 паунда неограничено количество.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: langel   
Дата:   10-02-13 14:25

Никакви обувки.
Прохождащите бебета не трябва да обуват обувки.
Най-добре боси. Ако е студено - с чорапи. Навън - тарлъци. Има и кожени тарлъци.

Изначалната цел на обувката е да предпази ходилото от нараняване.
Това при бебето няма как да стане - тарлъкът е достатъчен.
Това, че с твърдите подметки ще е по-стабилно са пълни глупости.

За обувчици се мисли, когато детето започне уверено да ходи и да подтичва самостоятелно.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 15:14

моя проходи на 10 месеца, на 11 и половина-12 тичаше сам и риташе топка в градинката. Малко е мокро за терлъци, иначе съм съгласен с лангел, когато може по чорапки и терлички...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ценослав   
Дата:   10-02-13 16:03

Едно братче винаги доизносвало дрешките на батко си! Даже като порастнало се си мислело "Дано на бати булката не му хареса, че да остане за мен"![cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: feliz   
Дата:   10-02-13 16:44

МОйта до 8-9 годишна все с Колев я обувахме. Щото е дюстабан. Ортопеда каза само с ортопедични подметки. Верно малко цифра в сравнение в други, но качествени. Естествено после ти е жал да ги хвърлиш, щото не са мръднали и се дават на следващия.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 17:04

Какво е Колев?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   10-02-13 17:09

Извода, който си направих от племенницата, щото детето израстна пред мен. Никакви изхвърляници за колички и обувки. Растат като гъби и специално обувките много бързо умаляват. Поне до 4-5 година. Подкрепям съвета за чорапчета с гумирано стъпало за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 17:29

баба ви все с обувки от по 50 лева е ходила... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: BOZO   
Дата:   10-02-13 17:33

Стига с тия чорапи, детето се рита с пръстите по ръбове, проходилки и т.н.
Има едни буйки, бели, естествена кожа, нещо като затворени сандалки, с тънка подметка. Идеални са, не запаряват, не убиват, ръчно шити са - на 'Капчица' и 'КК'. Два чифта са.
За да проходи по-бързо - обливане на чавето с отвара от суха орехова шума, сипва се във водата за къпане. Ускорява процеса много, става от веднъж.

Тодор от Варна, интерес към обувки от бг производител? Или само внос?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   10-02-13 17:43

Благодаря на всички отзовали се, дадохте ни доста храна за размисъл.
Бебето е на 8+ месеца, от поведението и, все напира да се изправи и ходи - когато се подпира на нещо, съдя че скоро ще почне да щъка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   10-02-13 17:50

Мен Зизуу ме впечатлиха, български, ръчно изработени, от естествени материали [smilie24] Сигурно в бг-мама ще има отзиви и за качеството им. Определено обаче изглеждат прекрасно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: BOZO   
Дата:   10-02-13 17:58

ето ги

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: BOZO   
Дата:   10-02-13 20:05

В сайта на zeazoo издържам точно 10 секунди, тегля им една дълга и ударям X-a...

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   10-02-13 20:19

BOZO разбира се ДА винаги съм искал да работя с български производители, но малко останаха дето да работят с качествени материали . Повечето от "Пещера" е поръват всичко в Китай и тука пише само "произведено за Ала Бала " . Но нека се чуем по телефона.Това за чорапчетата е пълна глупост. Купуваш нещо което е половината от стойноста на сандала а го носиш само у вас .


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   10-02-13 20:27

Автор: ejko
Дата: 10-02-13 14:09

Гледам го, как да не го гледам..., ама то едната пишка пол не прави...
Нали го чувам, че реве като момиче за какво ли не... [smilie18]


Зависи пак от децата - синът ми може и по пижама и ботуши на детска градина без да забележи , но щерката е с 3 години по малка само си подбира дрехите и обувките и е много взискателна към цветовете като излиза. Той е вече с лепен и шит нос , тя внимателна и нежна.


Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: langel   
Дата:   10-02-13 20:41

temelko - сигурно си забелязал, че бебето при напъните си да се изправя и опитите да ходи все гледа да се изправи на пръсти. Ако не го държиш не успява, но точно това упражнение с пръстите е най-важно за оформянето на ходилото и мускулатурата на краката. Твърдата подметка пречи на това.

Обувчици с твърда подметка - след като детето проходи сигурно и самостоятелно и единствено и само навън. Може да е месец-два, но може и да е 4 месеца след прощъпулника.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: feliz   
Дата:   10-02-13 22:38

Автор: ejko
Дата: 10-02-13 17:04

Какво е Колев?

====================
виж трети пост [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: Han_Solo   
Дата:   10-02-13 23:53

За меките подметки и ходенето бос или с мокасинки - има едни бебешки естествена кожа съм 100% за ... Моя проходи на 10 месеца сега е на 2 години и от тогава до сега гледаме да го обуваме с удобни и меки обущета. Колев и Колев биват - два чифта вече търкаляме, ама покрай тях имаме и други... и западни и български важното е да са удобни на детето

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 10:10

написа:

> МОйта до 8-9 годишна все с Колев я
> обувахме. Щото е дюстабан.
> Ортопеда каза само с ортопедични
> подметки. Верно малко цифра в
> сравнение в други, но качествени.
> Естествено после ти е жал да ги
> хвърлиш, щото не са мръднали и се
> дават на следващия.[smilie5]


А помогна ли за дюстабана?

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 10:41

написа:

> temelko - сигурно си забелязал, че
> бебето при напъните си да се
> изправя и опитите да ходи все
> гледа да се изправи на пръсти. Ако
> не го държиш не успява, но точно
> това упражнение с пръстите е
> най-важно за оформянето на
> ходилото и мускулатурата на
> краката. Твърдата подметка пречи
> на това.
>
> Обувчици с твърда подметка - след
> като детето проходи сигурно и
> самостоятелно и единствено и само
> навън. Може да е месец-два, но може
> и да е 4 месеца след прощъпулника.

Да на пръсти все стои - ще го имам предвид това.
Понеже прохождането вероятно ще е напролет - чудя се дали и на двора да я пускам боса. Майка и естевено не иска и да чуе за това

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: didesignbg   
Дата:   11-02-13 10:55

Не че нещо, но вържи пръст и тръгни по улицата ...
Това дете само ти и жена ти трябва да решите как ще го гледате. Дори допреди 15-20 години същите тези ортопеди са препоръчвали да се повиват бебетата със събрани крачета, ходи да питаш някой съвременен ортопед за тази практика. Може също да попиташ трябва ли на бебето да даваш вода, или не. Топло - студено, сокове - пюрета, памперси - пелени, антибиотици - хомеопатия. Мога сигурно да продължа до безкрайност, даже без да стигна до ваксините.

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 11:02

didesignbg, дори по-страшно е..., разликите дори не са от 15-20 одини, но съм говорил с майки, които казват, че разликите са в период от няколко години... За 5 години викат че гледат две братчета по коренно различен начин.
Майка ми примерно не може да приеме, че не давам на едногодишното си дете риба. А то е рисково за алергии. Доводът и е "Теб все едно не съм те отгледала, както аз си знам!". Честно казано всеки път са ми на устата думите, че аз съм алергичен към всичко и имам астма, но за сега възпитанието ми надделява... Така че, didesignbg, имам чувството, че лекарите препоръчват съветите относно детското отглеждане на базата проба-грешка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Детски обувки
Автор: langel   
Дата:   11-02-13 11:05

За на двора - има и кожени тарлъци.

didesignbg е прав - по изброените от него причини съм слушал, но много избирателно съм изпълнявал препоръките и на ортопеди и на баби /както и на форумни спецове [smilie18]/

Тъй че - съвети много, хора /и крака/ различни, обаче решението си е ваше.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.