Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   08-02-13 20:35

ми не [smilie18]
вероятно се случва по следната схема:
производителят белгиец не иска да се откаже от клиент, който държи да плати минимум 100 кинта за стока от 10 кинта и да му подари част от разликата. как се осчетоводява тая врътка - не знам и нямам идея

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: bozo   
Дата:   08-02-13 20:37

Аптеката е прост краен търговец. Вината е у тия, дето внасят лекарството и тия, дето пишат законите. Всеки си взима торбичката, крайния потребител взима дървото. Не завиждайте на хората, намерили начин да изкарват пари.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   08-02-13 20:38

Бързовеждов ако му писне да работи из дебрите на зле заплатеното аптекарство,
моля да не започва като касиер или техник в ЧЕЗ, Топлофикация и ВиК,
защото често ще подскача, доста истински ругатни се изсипват по тях.


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: 1vo   
Дата:   08-02-13 20:38

Ми нали требва да се плаща и за конгреси и семинари на виксинаджиите бе, самолетни билети, масраф, как я мислите вие тая работа... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: Krassy   
Дата:   08-02-13 20:39

Не съм чел темата, но съм 200% убеден, че здравеопазването е мафия, фармацефтиката още по голяма...

НЕ Е нужно дребните фирмички и служители да са наясно, дори е задължително да не са наясно... затова и господинът с аптеката така подксача...

Ваксините са отрова... повечето.
Помагат за едно, но те зареждат много добре с тежки метали...

Имаше една теория за определен геноцид с цел редукция на населението [smilie7]

Няма по добра медицина от превантивната, природата и вътрешната ненасилствена положителна нагласа...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 20:39

от цялата схема печели и аптеката, в крайна сметка - от по-високата цена има по-висок процент... Но явно не е там заровено кучето... По скоро е както казва Мара.

Само за уточнение - производителя сам ли си продава стоката или си има оторизирани търгивци на едро, които имат договор с него?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 20:39

Мара, според мен (не знам дали съм прав) проблемът идва от там, че обикновени лекарсва могат да се пренасят из европейския без някакви специални разрешителни. Като следствие от това, цената, определена от белгиеца и за Англия и за България ще е идентична, за да не може да се внасят лекарства от други стррани членки, които заради по-ниския стандарт са им сложили по-ниски надценки.
Така ние плащаме като европейци, а живеем като африканци[smilie18]

допълнително с това ДДС върху лекарствата, плащаме и повече от другите европейци...



Публикацията е редактирана (08-02-13 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 20:41

Е сега освен Костов и Мадона и ЕС излезе винове[smilie18] н [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: analgina   
Дата:   08-02-13 20:41

Горби, прочети все пак част от наредбата. колкото по-висока е регистрираната цена, толкова повече пада надценката на аптеката, като независимо от процента, максималната надценка е 30 лв. И 10 000 да струва лекарството, разрешените 18% се приравняват до 30 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: Gruyu   
Дата:   08-02-13 20:45

за тая ваксина Церварикс против ракс на маточната шийка, дето я рекламират уж за момичета над 10 години - пълна измама - това от човек, който бачка при официалния вносител, въобще всичко е такава гнусотия!![smilie23]...и оная пача великата актриса дето я рекламира[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 20:46

не знам коя е "великата актриса", но тя предполагам хал-хабер си няма дали ваксината, която рекламира е измама или не...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 20:47

дам, сега се поразрових... оказва се, че таралежът е прав... Цената на ваксината е доста висока в европейския съюз, като в Румъния е към 150.00 лв.

Излиза, че причината за цената пак е милият ни ЕС..


аналгина: разбрах, аптеките ги оневинихме [smilie3] [beer]



Публикацията е редактирана (08-02-13 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 20:56

" Като следствие от това, цената, определена от белгиеца и за Англия и за България ще е идентична, за да не може да се внасят лекарства от други стррани членки, които заради по-ниския стандарт са им сложили по-ниски надценки. "



Точно така, затова още в началото казах, че е странно това законодателство и е в ущърб за пациентите в по-бедните европейски страни

"Автор: fast_eyebrow
Дата: 08-02-13 19:30

Верно е скъп.
Слагат такава цена, за да не си подбият цената си в някоя от другите държаваи от ЕС. Което е тъпа политика на фармафирмите. Но пък и законът е шибан в случая"

Горби, аз казах, че на моята щерка тази ваксина я пропуснах. Има смисъл, ако детето често боледува, слаб имунитет



Публикацията е редактирана (08-02-13 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-02-13 21:03

ако при поставена ваксина детето все пак е засегнато, някой поема ли отговорност? производител, вносител, аптека?? обезщетение или друго??

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 21:04

И аз я пропуснах тази ваксина, а и педито (както казват в БГ-мама) не беше някаква дето да е супер фен и да препоръчва...
Вика: "прочетете си отзиви, не е нещо задължително, а и доста ваксини стават... Вижте там преценете си..."
В първия момент ми хрумна, че точно от това не е добре да се пести, после си викам, че точно това мислене винаги съм мразел в българските семейства, дето гледаме все царчета последните години и се опитах да гледам безпристрастно...
В крайна сметка, за имунитета не знам дали се знае докато е на 2 месеца, но ако не е боледувало, суче от майка си и т.н. и няма някакви проблеми при раждане и след това, може да се предполага, че би трябвало да е ОК...
Кофтито с тези неща е че после ако се разболее и ще се биеш у главата, все едно ти си виновен. не че и с ваксина не може да се разболее, специално при тези ротавируси..., според мен.



Публикацията е редактирана (08-02-13 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: bozo   
Дата:   08-02-13 21:04

В цената е калкулирана и рекламата, която гледате в прайм тайма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 21:12

"ако при поставена ваксина детето все пак е засегнато, някой поема ли отговорност? производител, вносител, аптека?? обезщетение или друго??"

Разследва се и ако има проблем с медикамента- производителя. Иначе и лекарят и фармацевтът винаги носят отговорност за пациентите си



Публикацията е редактирана (08-02-13 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 21:15

Вместо сироп за кашлица аптекарката дава на гражданин разхлабително. След два дена лекарят го пита:
- Кашляте ли още, господине?
- Не смея и да помисля за кашлица, докторе!

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 21:19

fast_eyebrow, ти да не си като черните в Америка дето ти може да разказваш браншови вицове, ама на нас ще ни се обидиш ако почнем?
Кажи да знаем от сега [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 21:22

[smilie18]
Аз съм хараби, ама трудно изтрайвам невежеството и простотията и понякога се паля прекалено много. Лесно е да нападаш някой в и-нет имаш анонимност, ама в живия живот нещата са друго яче

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 21:24

абе като станa въпрос за фармация във Варна, кво стана с другаря THE DRUG :)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 21:25

Изяде банана за изпуснати нерви веднъж[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 21:29

е то банана не е ли временен или има някакъв перманентен банан...?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: Scarecrow   
Дата:   08-02-13 21:44

ежко, бях саркастичен... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   08-02-13 21:55

99 %

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.