Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-13 12:26

Честно казано, мен малко ме притеснява, че е атенюирана(жива). Противогрипните напр. са или сплит или субюнит (само фрагменти от вируса, мъртви сиреч).

На онова същество нелепия коментар, че съм щял да гърмя някой, няма кво да кажа.
Всеки, който ме познава, знае че съм душица[smilie5]



Публикацията е редактирана (10-02-13 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   10-02-13 12:34

От линка на бързовеждия:

"Най-честата нежелани реакции при Rotarix (наблюдавана при 1 до 10 на 100 пациенти) са диария и раздразнение"

Т.е. ваксината предизвиква същите симптоми, от които би трябвало да предпазва. Поправете ме, ако греша, но дори и 1% е доста в тоя случай, а какво да кажем за 10%?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-13 12:35

1% според мен е нищо в случая.
Ползата е по-голяма(според въпросното резюме):

"0,1% от ваксинираните с Rotarix бебета, при които е оценена ефективността, развиват тежък ротавирусен гастроентерит (12 от над 9000) в сравнение с 0,9% от бебетата, получили плацебо (77 от почти 9000)."

И е доста мащабно проучването-63 000 бебета, така че може да му се вярва



Публикацията е редактирана (10-02-13 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   10-02-13 12:46

въпросът е не колко от ваксинираните, а колко от неваксинираните бебета развиват тежък ротавирусен гастроентерит. и за мен "при 1 до 10 на 100 пациенти" не означава баш 1%, ако позволиш - средното е поне 5%[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 12:52

фаст: ниагара е готина, не е същество, просто като всички майки и е писнало, та може би е била малко крайна.
ниагара: нямам намерение да нося торби с ваксини, само ако някой познат има нужда, за да пренасочи паричките към други нужди на бебето :)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-13 12:57

"въпросът е не колко от ваксинираните, а колко от неваксинираните бебета развиват тежък ротавирусен гастроентерит. и за мен "при 1 до 10 на 100 пациенти" не означава баш 1%, ако позволиш - средното е поне 5"

Ами 77 срещу 12 на 9000 в полза на ваксинираните.
И 10% да е, ползата спрямо риска е пак огромна.

Горби, и на бащите им е писнало

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 13:02

Те нещо я забраняваха тази ваксина през 2010, после пак я пуснаха..., де да знам. Аз не се съмнявам, че има превенция с нея, но ако не му давате съмнителна вода, поддърйате някаква сравнителна хигиена и би трябвало да не е много страшна работата. Да стискам палци де, че ние не я сложихме... и не знам!
Честно казано, при нас заради по-дългата жълтеница и доста ни се сгъсти приема на задължителните ваксини и не знам дали и затова лекарката не беше много фен да слагаме и тази... Де да знам...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   10-02-13 13:03

12 от 9000 са 0,9%, както ти вече уточни по-горе, което е по-малко от 1% и доооста по-малко от 10% и ти продължаваш да твърдиш, че ползата спрямо риска била огромна! 'баси безочието![smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 13:06

(12 от над 9000) vs (77 от почти 9000)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   10-02-13 13:15

ами аз ви казах как се случи при мен и при мойте деца(3 бр.) - в рамките на 12 години един менингит и един мозъчен оток вследствие на ротавирус(според докторите, на база на изследванията, направени в инфекциозна болница софия). вирусът не протече никак специфично - нямаше повръщане и диария - така че даже не знам дали наистина е бил такъв. хубавото е, че лечението беше кратко, ефикасно и без никви антибиотици "за всеки случай". манитол и торби с лед за температурата. толкоз. а най-хубавото е, че всичко мина добре.
не смятам да ваксинирам никого. само че бих чула мнението на андрей във всички случаи. комай само негов довод може да ми обърне становището [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   10-02-13 13:29

бързовеждов, не аз започнах да говоря за гърмене [ezik]

горби, хиперболизирах случките в посоката на предложенията в разговора,
мислех, че няма нужда от кавички [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-13 13:35


"12 от 9000 са 0,9%, както ти вече уточни по-горе, което е по-малко от 1% и доооста по-малко от 10% и ти продължаваш да твърдиш, че ползата спрямо риска била огромна! 'баси безочието!

Защо безочие? Бъркаш нещо май пак поради некомпетентност. Ротавирусна инфекция не е просто една диарийка. Първо се осведоми (може и в любимия ти гугъл)какво точно е диария и какво точно ротавирусна инфекция. Те са посочили диария като странично действие, не ротавирусна инфекция. Ако пиеш вкиснало мляко пак получаваш диария, но не и ротавирусна инфекция. Крист не задълбавай с тези неща, че ще потънеш съвсем, не са ти ясни въобще

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   10-02-13 13:36

ejko, така де - 77 от 9000 са даже не 0,9, а 0,85%[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-13 13:40

[smilie18] Съвсем се опетла май,а крист

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   10-02-13 13:42

fast_eyebrow , бреей, ти от родопите ли беше?
че тва "опетла" си е тамошно [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-13 13:47

Жена ами е от там[smilie18]
Нали знаеш- откъдето е жената и ти си оттам

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   10-02-13 14:02

"опетла" не го бях чувал и си помислих, че е грешно написана дума... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   10-02-13 14:42

не е, не еееееееееееееее [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 16:24

аз не съм от родопите, но често я използвам тази дума...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   10-02-13 16:43

не, не съм се "опетлал" - ти се "опетла", при това доста - според собствения ти линк само 0,85% от децата могат да развият сериозни проблеми от ротавируса, докато пък ваксината предизвиква същите симптоми при между 1% и 10% от децата, на които е давана. страхотна "ефективност"![smilie18]



Публикацията е редактирана (10-02-13 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-13 16:49

Достатъчно ясно съм го написал горе и малоумник ще го разбере. Ти що не го разбираш-не знам[smilie3]

Специално за теб ще повторя:
Ротавирусна инфекция не е просто една диарийка. Първо се осведоми (може и в любимия ти гугъл)какво точно е диария и какво точно ротавирусна инфекция. Те са посочили диария като странично действие, не ротавирусна инфекция. Ако пиеш вкиснало мляко пак получаваш диария, но не и ротавирусна инфекция

Иначе "опетла" си я ползваме доста и във Варненско



Публикацията е редактирана (10-02-13 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   10-02-13 18:52

Ротавирусът предизвиква гастроентерит, основният симптом на който е диарията. Ваксината за ротавирус, която съдържа същия тоя вирус ЖИВ, па макар и в "атенюирана" форма, предизвиква пак диария, която може и да не е толкова остра, като при истинското заболяване (дали е точно така, между другото, не е уточнено в документа на ЕМА - само пише "диария" сред страничните действия[smilie3]), но пък диария получават до 10 пъти повече деца, взели ваксината, отколкото броя деца, които биха се разболели от остър гастроентерит. За мен това е всичко друго, но не и "огромна" полза, ако въобще може да говорим за полза. Всичко това дотук само по данните на ЕМА и бързовеждия. Ако се разровя, предполагам, ще излязат още много други интересни неща, и ползата може да се обърне и на вреда, но не ми се занимава да споря повече с дървени глави. Знам, че на някои им е доста сладка печалбата с над 100% надценка от тая ваксинка, но проблемът си е техен.


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 18:55

ем андрей можеше да хвърли малко светлина, ама се направи на важен и се фръцна... да се чудим сега, да ги купуваме ли тия ваксини или да стискаме палци да не се разболеят децата...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   10-02-13 18:59

андрей сигур някъде нещо поклаща, мене ако питаш....[smilie18]
после ще се вкл.
а що никой не коментира тъй, дето аз разправям - не знам...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-13 20:01

krist единствената дървена глава тук си ти. Обяснявам:
ротавирусите причиняват инфекциозен ентероколит, атакувайки чревния епител, който е решаващ за водносолевия обмен. Като го унищожи вирусът, чревният епител губи функциите си и се получава диария, която е трудно преодолима и може да доведе до смърт. Защото епителът вече умира. Диарията е просто изява на проблема. Ентероколит означава възпаление на червото, ама бактериален ли е, вирусен ли е, механичен ли е, много видове.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.