Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   08-02-13 21:55

100 % [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 21:55

Scarecrow, шшшшшт..., разваляш ми тезата [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 21:57

Цената на лекарствата при производителите се образува най-вероятно като с всички други потребителски продукти и услуги - с отговора на въпроса "каква е най-голямата сума, която можем да измъкнем на потребителите, без да си загубим пазара". И понеже в ЕС хората имат по някоя пара, и фирмата сигурно се е наложила на пазара, доят колкото могат. Така си избиват и парите за разработката (само преди седмица например най-голямата датска фармацевтична фирма Ново Нордиск, която е и една от най-големите в света, обяви някаква космическа печалба). А ако се появи някой нов пазар, това си е чист бонус. Ама за да пробиеш на пазар, където не са свикнали да ползват такива ваксини и лекарите нямат навика да ги препоръчват, а пък ако и хората са с ниска платежоспособност (Украйна), просто си намаляваш печалбата до толкова, че цената да е малко над производствената.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 21:57

саркастичен беше, ама не сравнявай тока с лекарства за бебета... Токът е нещо което можеш да планираш, да пестиш или да харчиш ако можеш да си го позволиш. Ваксината и въобще лекарствата и храните за бебета не са нещо от което можеш да пестиш или да планираш. Познавам семейства, които наистина нямат възможност да си купят тази ваксина, дори и да преценят че им е необходима...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 22:08

Лекарствата са специфична стока. Цената й дразни и западняците, не само нас, особено в криза. Американците например също се дразнят. Обаче зад цената на един медикамент се крият доста фактори, за съжаление понякога и спекула. Ако една компания е инвестирала няколко милиарда в нов медикамент, де факто производствената му цена може да е 2 $, ама инвестициите, които трябва да се изкарат са огромни

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 22:09

gorbi, знаеш ли също кое е забавно- цената на бебешките пюренца. Най-обикновените Хипп ако си ги взема от тук са ми 3 лв (грубо), размерът мисля, че е към 180-190 мл. Същите от Англия ги взимам за 1,5 лева... Разликата е малка, но реално е 50%.
А това е Англия, майка му стара и то по Лондон някъде...
Дори в Икеата в София, в ресторанта им с кюфтенцата продават същите Hipp по 2.80, в същите шишенца, като бебешка храна, за да има нещо и за бебета..., значи с 20 стотинки по-евтино отколкото в супермаркетите и в аптеките... Което честно казано на мен ми е странно.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 22:13

В аптеките за да им направиш по-добра цена, трябва да получиш по-добра отстъпка, т.е. да вземеш огромни количества, което не знам коя аптека може да си го позволи. За супермаркетите- не знам

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 22:17

джогата: Украйна хич не е пазар с ниска платежоспособност, в сравнение с нас. Битовите им разходи са с пъти по-ниски, а заплатите им са леко до много по-високи, зависи от работата. Има и по-ниски заплати, но само в държавни учреждения, където си изкарват петорно от корупция... Така че - хем има повече пари у хората, хем по ниски разходи за живот, хем по-евтини лекарства и храни.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 22:18

Ами аз купувам от едни софийски аптеки- Ремедиум... Те поддържат доста сносни цени на нелекарствените продукти. За другите не знам... Лекарства все купувам на зор и нямам време да търся по-изгодно...
Но може би не са чак толкова големи и те... Даже със сигурност не са, сравнени с Билла примерно...



Публикацията е редактирана (08-02-13 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: bozo   
Дата:   08-02-13 22:27

Ами пазарувайте неспешни лекарства от чужбина. От Италия кутия нимезил е 10лв./30 сашета. Така ще падне драстично оборота в аптеките и аптекарите ще си подкарат дистрибурорите и т.н.

В Испания, Гърция, Италия, Америка някои лекарства са на смешни пари. Поръчва се през интернет и на годишна база си намаляваш разходите за медикаменти с около 70%.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 22:35

Оборотите ще паднат от профилактика.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   08-02-13 22:36

Доста хора търсят вариантите с Гърция и Турция, има оформен лекарствен туризъм ...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   08-02-13 22:40

В наредбата, пусната в началото на темата от Бързовеждов, пише, че
при влизане на ново лекарство в БГ производителят определя цена, но еквивалентно сравнена с поне три държави - от Европа.

Ама спазва ли се........ и защо трябва да ходим до другите държави да си купуваме на по-нормални пари?


И за български производител имам въпрос:

Имена няма да пиша в случая, но разликата в цената е очебийна -
Лекарството-Х (без рецепта) в Аптека-1 е 6.10 лв, в Аптека-2 е 7.80 лв.
В Супермаркет е 6.90 лв.

И с други Лекарства-Y-Z-A-B-V-G е така, но да не изреждам.

Уж контролирана стока било.... а каква е тази разлика с 26 %

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 22:41

Аз за сега мога само от Англия да си доставям неща, което общо взето не е най-добрия вариант в Европа, но специлано бебешките неща са изгодни. Има едни магазини Mothercare, който тук са ми скъпи, но от Англия ми идват на смешни пари. Чакам намалението по интернет и казвам на един приятел дето лети до Лондон 2-3 пъти в седмицата, какво да ми донесе и реално бодита и пижамки взимам по 5-6 лева, а понякога и по по-малко. Тук толкова сигурно са най-евтините възможни. А не бих казал, че в този магазин са перфектно лоши..., макар че има и доста боклуци, не са гадни като цяло. Ne e petit bateau, но има читави неща...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 22:42

Еквивалентно сравнена с - Ирландия, Швеция и Дания... И може да мрем... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 22:42

"Оборотите ще паднат от профилактика. "[smilie24]

В Гърция ДДС-то на лекарства 9 % и то го увеличиха драстично скоро

Ми сега май даже са 9 референтни държави, а не 3, ако не са лъжа, пък къде си видял лекарства в супермаркет да се продават? Забранено е



Публикацията е редактирана (08-02-13 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   08-02-13 22:44

горби, ти още ли си в темата ами не ходиш да работиш за пари,
че... може само да оцеляваме ако изкарваме по 2-3 евро на месец[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 22:44

бе ддс-то не е проблема.. Проблемът е в тия цени де уж са "регулирани" Така са ги регулирали, че жална ни майка...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 22:46

Абе като се замисля почти всичко ми е по евтино да го вкарам отвън - като почна от части за джипа (разлики до 10 пъти в цената на един и същи чарк) през фото техниката (нямам идея защо у нас цените са по 2) та до основни неща като лекарства и стоки за бита (дрехите са много типичен пример)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 22:46

Сравняват ги с държавите с най-ниска цена на съответния медикамент, и така нашата би трябвало да е по-ниска. Но цена без ДДС

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: bozo   
Дата:   08-02-13 22:47

И Mothercare, и Next имат луди намаления на дрешки за чавета. Доставките са елементарни.

Понеже не остава мнoго народ у бегето, пък и все тарикати, ще почнат нашенските търговци да празнуват ден, в който почитат клиентите, не знаещи за съществуването на amazon и ebay...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 22:49

Тва пък petit bateau някаква спициална супер-дупер марка за деца ли е? Като бях във Франция миналото лято исках да купя нещо на щерката за подарък и попаднах баш на тази марка. От нея й купих, ама нещо изборът не ме впечатли чак толкова. Дет се вика, нищо чак толкова повече от стандартните глупости с "Hello Kitty" от H&M, например. Или се заблуждавам?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 22:53

Djogata, не знам честно казано дали е супер-дупер, но са по скъпи не само в БГ... Иначе за избор не знам..., на мен честно казано бебшеките дрехи ми се виждат доста идентични. Много са симпатични, но просто са еднакви[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 23:00

Ежко, съгласен, повечето детски дрехи си приличат, но тези произведени в БГ специално редовно се случва да са непрактични, или направени за леко "нестандартни" бебета - я ще са твърде дълги ръкавите, я дупката за главата ще е твърде малка, или пък плата ще е от някакъв странен изкуствен материал.

В това отношение ми харесват дрехите, правени в Полша - повечето са удобни, практични, добре скроени, и същевременно сладки.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   08-02-13 23:04

яяяяяяяяяя, темата за дрешките била неупотребявана безбрежна територия,
за разлика от политиката, циците и кучетата

[smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.