Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-13 17:51

Миленски, ето един договор, дето го подписват. Само някои. За съжаление
http://www.arpharm.org/bg/eticalcode/ethical-code-summary

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: analgina   
Дата:   11-02-13 18:00

Те т'ва съм го подписал аз. Че и тест държах, за да ме сертифицират.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 18:02

и допринасяш ли за защитата на човешкото здраве и живот, от както си го подписал в сравнение с преди това?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-13 18:49

analgina +1

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: AndreyIst   
Дата:   11-02-13 18:50

Здравейте пак, ще кажа мнението се за тази ваксина както обещах.

Тази ваксина е жива /атенюирана/. Това се прави, когато другите и форми /убита, субединична/ не са имуногенни.
Както винаги съм казвал тук, а виждам, че и колегите фармацевти го споменават всяка ваксина представлява комбинация полза/риск.
Повече ваксини се използват, когато предпазват от масова заболяваемост, смърт и много усложнения. Пак да повторя - МАСОВА.
Не е такъв случаят с рота-вирусната ваксина. Наистина понякога води до тежки форми и смърт, но това никак не е много често на фона на цялата популация.
Обикновено давам пример със себе си - аз не бих ползвал тази ваксина за децата си, защото няма епидемии или пандемии от този вирус, което да налага превенция. Освен това тя покрива малка част от предполагаемите серотипове. Не смятам, че е врадна или рискова.

Моите 3 момчета /19, 12 и 9 години/ се имунизират с всички ваксини от задължителния календар. Тази година аз ще ходя на реимунизация за Тд, прави се на 10 години. Не че не мога да се имунизирам и сам, но искам да се запозная с ДжиПи-то си, което никога досега не съм виждал.
Имунизиран съм и със специфични неща, но аз работя с патогени, затова и моя случай не е меродавен.

Що се отнася до цените - хората в аптеките нямат нищо общо с ценообразуването. Това е държавна политика при регистрацията.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-13 18:53

Ти пак си добре, че само не познаваш gp-то си. Аз просто нямам такова. [smilie18] От две години. А днес, а утре и минах 2 год. без личен лекар

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: Orlin   
Дата:   11-02-13 19:01

<offtopic>
Офффф... а аз моя GP го гледам всеки месец... сигурно съм му омръзнал...

Последния път ми трябваше бележка че съм здрав. Като чу че ми трябва за 200 км. колоездене при -3 градуса и казва "Ще ти дам бележка че си здрав, но с малки букви ще допълня, че не важи за психо частта."
</offtopic>


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 19:03

написа:

> Здравейте пак, ще кажа мнението се
> за тази ваксина както обещах.
>
> Тази ваксина е жива /атенюирана/.
> Това се прави, когато другите и
> форми /убита, субединична/ не са
> имуногенни.
> Както винаги съм казвал тук, а
> виждам, че и колегите фармацевти
> го споменават всяка ваксина
> представлява комбинация
> полза/риск.
> Повече ваксини се използват,
> когато предпазват от масова
> заболяваемост, смърт и много
> усложнения. Пак да повторя -
> МАСОВА.
> Не е такъв случаят с
> рота-вирусната ваксина. Наистина
> понякога води до тежки форми и
> смърт, но това никак не е много
> често на фона на цялата популация.
> Обикновено давам пример със себе
> си - аз не бих ползвал тази ваксина
> за децата си, защото няма епидемии
> или пандемии от този вирус, което
> да налага превенция. Освен това тя
> покрива малка част от
> предполагаемите серотипове. Не
> смятам, че е врадна или рискова.
>
> Моите 3 момчета /19, 12 и 9 години/ се
> имунизират с всички ваксини от
> задължителния календар. Тази
> година аз ще ходя на реимунизация
> за Тд, прави се на 10 години. Не че не
> мога да се имунизирам и сам, но
> искам да се запозная с ДжиПи-то си,
> което никога досега не съм виждал.
> Имунизиран съм и със специфични
> неща, но аз работя с патогени,
> затова и моя случай не е меродавен.
>
> Що се отнася до цените - хората в
> аптеките нямат нищо общо с
> ценообразуването. Това е държавна
> политика при регистрацията.


Благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   11-02-13 19:18

Поправете ме, ако греша, но написаното от Андрей означава, че в горния спор с бързовеждия относно числата в показания от него линк, нещата са точно както аз твърдях, и в никакъв случай не може да става въпрос, че: "ползата спрямо риска е пак огромна", нали?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: analgina   
Дата:   11-02-13 19:26

Ти си победител. Пий един хомеопатичен хмел да отпразнуваш победата.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-13 19:30

Как да ти кажа, krist! Ние с теб не сме спорили. Можеш да спориш с някой който е компетентен в дадената област. Ти не си. Извинявай ако съм те оставил с подобно впечатление.
Сега искам да помислиш колко пари биха се изхарчили за 77 деца на 9000 за лечение на въпросната инфекция (някъде видях към 500$ на дете) и колко пари биха се изхарчили за ваксинацията на въпросните деца. Ама айде, товa е да кажем по-малкият проблем (все пак не сме такива коравосърдечни меркантилни типове). Сега си помисли за страданията и стреса, които биха изпитали тези деца, да лежат в болница и да ги дупчат със системи поне седмица. Или стреса за родителите- някой по-горе спомена за майките- как се стресират и им е писнало. По-лошия вариант- рязане на некротизирали черва. Най-лошия вариант- смърт.
Така, че ползата откъдето и да я погледнеш в случая надвишава риска многократно.
Не виждам пък написаното от колегата, как противоречи на доклада на ЕМА или на моето мнение?[smilie11]



Публикацията е редактирана (11-02-13 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: asahi   
Дата:   11-02-13 19:31

Което ме подсеща да си взема един хмелов продукт. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-13 19:31

аз-гроздов[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 19:44

Ако няма да взимаме от живата ваксина, може да вземем от живата бира...! Weihenstephan май ми е единствения вариант от супера до нас..., така че...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: AndreyIst   
Дата:   11-02-13 19:48

Баси, хора, недейте с тези напитки така, аз съм още на работа и още 2 часа ще съм тук.

Факт е, че на тези родители, чиито деца са получили тежки усложнения от рота вирус няма как да се обясни защо тази ваксина не е задължителна, за да бъдат всички деца предпазени. Ситуацията е същата при родителите, на които трябва да се обясни, че едно на 10 000 деца получава усложнение от някоя ваксина или нейна съставка, но това не прави ваксината лоша.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: asahi   
Дата:   11-02-13 19:51

Ти запази ли маса в Славяни за 14-ти?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   11-02-13 19:55

"...всяка ваксина представлява комбинация полза/риск. Повече ваксини се използват, когато предпазват от масова заболяваемост, смърт и много усложнения. Пак да повторя - МАСОВА.
Не е такъв случаят с рота-вирусната ваксина. Наистина понякога води до тежки форми и смърт, но това никак не е много често на фона на цялата популация."


"...ползата откъдето и да я погледнеш в случая надвишава риска многократно"


Ползата би надвишавала риска многократно само ако нямаше никакви странични ефекти от конкретната ваксина, но от данните видяхме, че има странични ефекти, които се проявяват при до 10 ПЪТИ повече деца, отколкото са тежките случаи на заболяване, па макар и тия странични ефекти да са уж по-слаби (което не е потвърдено обаче). Накрая, айде да не се плашиме чак толкова с бодене, рязане и т.н. - този прийом е един доста тривиален опит за манипулация и всяване на страх у публиката. Все пак, ако се полагат достатъчно грижи за детето, на първо място - да се следи достатъчната хидратация, предполагам, острите случаи ще намалеят още повече като процент спрямо цитираните по-горе 0,85%. И накрая да не забравяме, че има и други методи за лечение, вече за трети път ще пусна линк за изследване, показващо ефикасността на хомеопатията при бебешка диария, па дано някой му обърне внимание най-после: http://pediatrics.aappublications.org/content/93/5/719.abstract

Аз самият преди няма и месец имах проблеми със стомашен вирус и след правилно предписано хомеопатично лекарство чувството на тотално изтощение намаля драстично в рамките на два-три часа.


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: analgina   
Дата:   11-02-13 19:57

Krist, хората за бира, ракия и Славяни си говорят, а ти още си зациклил. Никой не те натиска за нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 20:00

Андро, и всички хмелово-гроздови потребители, наздраве с едно отлежало Асеновградско Маврудче [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (11-02-13 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: boZO   
Дата:   11-02-13 20:01

Един истински хомеопат никога не пие ракия... изсипва 1мл. сливова (може и друг алкохол) в тон вода и така водата "запаметява" и пренася влиянието на алкохола върху организма.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 20:03

Е ти ни си нема друга работа - сега очаквам още 1235733 страници [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-02-13 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   11-02-13 20:03

ма разбира се, откровената лъжа на бързовеждия относно хипотетичната "огромна полза" от тая и без това ултраскъпа ваксина, ще бъде удавена в глупости за ракия и подобна смрад[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   11-02-13 20:04

Абе що не си оторите една тема - дуел, вместо да се..те по всички теми [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: AndreyIst   
Дата:   11-02-13 20:08

Асахи, моля те пиши на Ивчо да я запази, че има контакти в Славяни. Шото ако аз я запазя на тази дата и дойдат трима брадати като теб такова име ще ни излезе, че и с 5 жени да дойда не мож изтри петното ...

[beer]

След 22.00 ще пробвам сливовата на тъста ...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 20:09

Тъст имаш, а с 5 жени по пицариите ще ходиш... Срамота [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.