Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 20:16

таралеж - ел. енергията не струва 300% повече, не се прави на ощипана девица.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: 1vo   
Дата:   08-02-13 20:17

написа:

> 1vo не прочете наредбата нали? Мързи
> ли те?

Даже леко ме боли [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: 1vo   
Дата:   08-02-13 20:19

И аз мисля, че горби вместо да мрънка във форума треа се стегне да ги изкара тея 140 лв. по най-бързия начин [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 20:19

Айде да се видим някой ден, може и на по кафе, Горби, градски сме, ще ти покажа какво представлява една фактура за лекарства. Тя идва с готови цени от търговците на едро с графа крайна цена за аптеката, която цена си е определена по наредбата за ценообразуване. Но дотогава нека не се обиждаме, че съм циничен бандит, защото нито съм обрал някой, нито съм пребил. Върша си работата, плащам си данъците и си гледам семейството.
И вземи най-накрая я прочети ши..ната наредба, която горе съм дал, че ставаме банални вече и ще продължаваме да се обиждаме и глупости да говорим



Публикацията е редактирана (08-02-13 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: Scarecrow   
Дата:   08-02-13 20:20

Щом имате пари да си плащате тока, парното и храната значи имате пари и за ваксини от 140 лева Стига сте мрънкали и се научете да си правите сметката. Ако не ви стигат парите винаги можете да започнете втора или трета работа.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: 1vo   
Дата:   08-02-13 20:21

Ама ха, мързели такива [smilie9]



Публикацията е редактирана (08-02-13 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   08-02-13 20:21

а защо го приемаш лично? ЗАЩО?! шибаната наредба може и да обяснява определени неща, ама едва ли ги прави по-малко нагли, нали?
наглостта няма граници, когато я оставиш да си избуява, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-02-13 20:22

Ми веднага казвам кое как е, то не е и тайна- ДДС НА ЛЕКАРСТВАТА БГ- 20 % !!!!!
ДДС НА ЛЕКАРСТВАТА В ЕС- НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 7 (седем) % . Да не говорим, че някъде въобще няма и ддс



ебати и дебелоочието ебати и наглостта, начи 13% разлика в ДДС ще даде 100 лв разлика в крайната цена?

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: analgina   
Дата:   08-02-13 20:22

Gorbi, niagara, явно не разбирате позицията на колегата, затова ще се опитам да я изясня.
Ниагара наруга българските фармацевти, че надували цените. Това НЕ е вярно. Аптеките си имат пределни надценки, които не могат да превишават. Високата цена на ваксината не зависи от аптекарите. Високата цена е регистрирана от производителя.

ПС: Добавям и Кайзера към неразбралите.



Публикацията е редактирана (08-02-13 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 20:24

Ми нагли са, но фармацевтите не са виновни. Винаги приемам лично нещата, когато някой необосновано е обиждан. Няма значение какъв е и какво работи. Стоварвате гнева си, който е обоснован, не към когото трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 20:24

gorbi и ваксинатата ти е само 3-4 пъти по-скъпа..., не се прави[smilie25]
Знаеш ли колко струва слухов апарат, който държавата поема към 300 лв. Реално знаеш ли колко струва същия слухов апарат в Китай..., около 3 долара... Това вече са сериозни проценти...

Добре, че ги поема държавата, а не ние [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 20:26

"ебати и дебелоочието ебати и наглостта"

Ем, отказвам се сори! Айде живейте си живота спокойно, един дебелоок бандит, убиец на деца излиза от темата Ви![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 20:26

И между другото, gorbi, ти на мен ми се подигра, но Scarecrow ти го каза в очите. Кажи сега, че не съм те предупредил [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 20:26

Скарекров - аз работя на четири работи. Имам възможност да си я купя, но не обичам да ме правят на балама.
Това е продукт за бебета, за бога !!!!


fast: не ти ли идва на ум, че наредбата се пише от лоби на фармацевтичната мафия, за да е узаконена кражбата. ИСкам да знам в кого отиват парите от 40 до 140, за да ги обиждам тях. Дай ми някакво обяснение къде отиват. Спомени конкретни компании, които ти я дават на -5% от 140.00 та да знаем кои са злодеите...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 20:28

40 до 140 си отиват в производителя, Горби, според Бг/Европейското законодателство, не в аптекаря

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 20:28

таралеж - ел.енергията не е продукт специално за бебета, предполагам долавяш разликата..:)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   08-02-13 20:29

е, аз ако почна да ругая качествено, като в оня виц за ВиК и Тполофикация,
бързовеждов ще скочи да ме набие... добре, че не ми е градски [smilie25]

но не е за форумите де.


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 20:29

производителя взима 40.00 лева по груби сметки - това в Белгия. Въпросът е къде отиват 100 лева в БГ :) Или ако се произвежда по лиценз в БГ, защо търговците не купуват директно от Белгия ?

Много мътна тая работа...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 20:30

Маро [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   08-02-13 20:30

gorbi, ваксината е с надута цена още при влизането си в БГ, после има още 2,3-ма по веригата, та за последния може и да остават 5 % [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: analgina   
Дата:   08-02-13 20:30

Горби, максималната надценка на аптека за лекарство с регистрирана цена над 30 лв. е 18%, но не повече от 30 лв. За склада преди аптеката е 8%, но не повече от 15 лв. Простата сметка показва, че ако цената с максимални надценки е 138 лв, то регистрираната цена с ДДС е 93 лв. Тя няма нищо общо с редовия фармацевт. Това е цената, която производителят е ригистрирал в България.

ПС: Уточнявам, че ако медикаментът мине през няколко търговеца на едро, те си разпределят тези 8%, а не си начислява всеки по 8%.



Публикацията е редактирана (08-02-13 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   08-02-13 20:31

божкеееей....защо няма кой да се нафърли с/у ужасните лоши художници, та да зема да се накокошиня и аз, щото мафията на художниците печели на гърба на хорицата, а аз, макар и най-най-дребната риба, се чувствам лично засегната кат наругаят големите батковци

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 20:31

аз само ти казвах, че все някой ще ти го каже това..., това е начин на мислене, а не частен случай, отнасящ се до електроенергията...! :)))
Просто ако някой каже, че нещо е скъпо, винаги има един, който казва, че трябва да работим повече...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 20:32

Значи аптеката я купува на 100 лева и я продава на 140. Може да я купи само от едно място - производителя белгиец, който е решил тука тая ваксина да се продава за 100 лева. Правилно ли схванах?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: analgina   
Дата:   08-02-13 20:34

Горби, правилно си схванал сега.
Аптеката може да си начисли максимум 30 лв. надценка за медикамент.



Публикацията е редактирана (08-02-13 20:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.