Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: ваксината...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-02-13 12:41

Чакай малко, искаш да ми кажеш, че производителя на тази ваксина продава в Украйна на абсолютна 200%-ова загуба ??? Защото производствената й цена за Бг е около 100 лева, а в Украйна със всички печалби по веригата е 40 ??? Наистина ли това ми казваш ?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   09-02-13 12:41

А в Тайван ако не пиеш поне 12 хапчета на ден и все едно не си ставал сутринта...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-13 12:46

Производствената и цена едва ли е повече от 5Е, обаче нещата не лежат само на тази основа, защото за да може да бъде произведена тази ваксина и да стане факт са минали средно 9 години и няколко десетки милиарда евро, които после си влизат в крайната цена. Ако в Улкрайна я продават за 40 лв, то някъде другаде трябва да я продадат за 200 Е за да им излязат сметките.
Но така или иначе, тази ваксина е пожелание, затова е скъпа, задължителните са безплатни, иначе и там не ти мърдат поне 50 лв за масовите ваксини, ако отидеш да си я купиш на свободна продажба

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   09-02-13 12:48

няма нищо безплатно, бе бързовежди...сички ние плащаме по един или друг начин на касата. безплатни са за тия, дето не плащат, не са плащали и няма да плащат. сички останали - ПЛАЩАТ

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: mun4o   
Дата:   09-02-13 12:49

1. Производствена цена на ваксината: 8 Е
2. Надценка на вносител-милиционер : 45 Е
3. Цена на едро : 53 Е
4. Надценка на аптека 5 Е
5. Крайна цена без ДДС 58 Е
6. ДДС 20% 12 Е
7. Цена, c която Горби ще спонсорира
търговеца-милиционер: 70Е/140BGN


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-13 12:50

Така е
едит: отнася се за на Мара поста



Публикацията е редактирана (09-02-13 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-02-13 12:58

Т.е. да се кефим, че у нас е само 140 лева, щото можеше и да е 200 евра [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-13 13:01

Ами за съжаление повече европейски стандарти все още са висока топка за нас.[smilie18]
Тези 200 евра ги дадох тенденциозно в случая, но предполагам разбра логиката

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   09-02-13 13:03

можеше да е безплатна и всичка да си я слагат и да се дотира от държавата... Мисълта ми е, че тази cxема я знаем и е по-гадна :)))

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-02-13 13:04

Точно логиката ми бяга, иначе фактите ги знам, в семейството имам фармацевт -10 години управител на голям склад, сега представител на голям производител, но пустата му логика хич не е логична [smilie3]
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-13 13:08

Ако държавата прецени че е важна и я иска, прави фармакоикономически анализ относно ползата от ваксината, струва ли си да изхарчи определени пари за превенция на това заболяване, гледа как е в другите европейски страни с аналогични здравни системи, вика производителя и му казва:" Ако искаш да ти поемем ваксината ти даваме 30 кинта на парче, ще ни трябват 10 000 парчета, ако си съгласен- стискаме си ръцете, ако не- Давай Ханко, ти си"[smilie18]

Ми кое ти бяга от логиката? Фирма А е направила медикамент Б. Инвестирала е 5 милиарда в пари и 10 години в проучвания, развитие на технологията и въобще всякаква там наука, която е нужна, за да може този медикамент да действа ефективно и безопасно. Тези пари после трябва да си ги възвърнат, че и да имат печалба, за да са мотивирани после да инвестират в новото лекарство В. Бизнес като всеки друг, който се подчинява на стандартните бизнес правила, по -добри няма, дали ни харесва или не, това е друг въпрос



Публикацията е редактирана (09-02-13 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   09-02-13 13:09

тук всички сте от Бялата мафия, я ме уредете да бачкам за вас някъде, я в GlaxoSmithKline, я някъде другаде...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-02-13 13:22

Ежко, аз не съм , гледам да стоя далеч от всякакви хапчелъци, но не е като да не се налага някой около теб да ги ползва за да живее ...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   09-02-13 13:31

то и аз ще стоя далеч от хапчелъци..., аз на заплатка там [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: analgina   
Дата:   09-02-13 17:05

Супер смятате австрийската здравна система за много яка и медицината им за космическа, но аз съм на противното мнение. Брат ми падна с колело там със сериозна скорост. В болницата яко го напъват да му правят скенер на главата, въпреки че е бил с каска и няма никакви оплаквания. Обаче го боли един пръст на ръката и дланта. Снимат му пръста (без дланта), макар да не ми е ясно как става и го шинират. След седмица е на контрола и пак иска да му погледнат дланта. Снимат и нея и се оказва, че има счупена костица. не го гипсират, ами си купува шина. Следват още 2-3 контролни прегледа в рамките на следващия месец, на всеки от които му снимат пръста и забравят за дланта, та снимат пак. (И там май точат касата.) Ръката вече е ОК и брата е пак на работа. Тръгва си по празниците за България и ми казва, че се уговорил с някой си да му намести ръката, което силно ме учудва. Оказа се, че пръста му е положвин сантиметър по-къс и като свие пръстите в юмрук му го няма кокалчето. Слепи ли са били лекарите, или какво. Супер космическа медицина.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-13 17:37

шет хепънс навсякъде.А тука пък знаеш ли кога ще ти направят безплатен скенер на глава за едно падане от колелото?[smilie18]
И на баща ми в щатите един тръгна да му слага пломба на коронката[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: AndreyIst   
Дата:   09-02-13 18:34

ejko
Дата: 09-02-13 12:41

А в Тайван ако не пиеш поне 12 хапчета на ден и все едно не си ставал сутринта...


Ежко, да прощаваш - работил съм в Тайван, няма такова нещо.


Чух, че доста хокате тези, които се занимавт с ваксини. Понеже тук съм единтвеният, който се занимава с разработването им ми е доста интересно да чета често главозамайващите коментари, породени от чисто безхаберие, компенсирано с оригиналничене.

Не чух някой да попита за смисъла от тази ваксина, затова и няма да кажа нищо по въпроса. А за цените - наистина нямате идея как се образуват цените на ваксините, специално.

Като бивш производител на ваксини мога да ви гарантирам, че световният лидер САНОФИ ПАстьор печели от 40% от производството си. Другите 60% продава почти на себестойност. Знаете ли защо - защото големият обем смъква драстично себестойността поради адски скъпите тестове на всяка партида. А наличните свободни количества може да се атакува всеки пазар. Договарянето е за всяка една страна поотделно, особено за тези извън ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   09-02-13 21:08

кажи за смисъла ся...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   09-02-13 21:10

AndreyIst, може само семейството на жената на един приятел да са така, но те твърдят, че всички в тяхната държава били такива :)))

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   09-02-13 22:53

Тая вечер съм малко алтруистично настроен, та реших все пак да отговоря на въпроса на bozo относно приложението на хомеопатията при бебешка диария от каквато уж трябва да пази дискутираната ваксина:

http://pediatrics.aappublications.org/content/93/5/719.abstract

"Treatment of Acute Childhood Diarrhea With Homeopathic Medicine: A Randomized Clinical Trial in Nicaragua

Results. The treatment group had a statistically significant (P < .05) decrease in duration of diarrhea, defined as the number of days until there were less than three unformed stools daily for 2 consecutive days. There was also a significant difference (P < .05) in the number of stools per day between the two groups after 72 hours of treatment.

Conclusions. The statistically significant decrease in the duration of diarrhea in the treatment group suggests that homeopathic treatment might be useful in acute childhood diarrhea. Further study of this treatment deserves consideration."

Иначе и на мен ще ми е интересно какво ще каже Андрей за смисъла от дискутираната ваксина - например за различните щамове на вируса[smilie8]

Ааа, и радвайте се, че и тая още не е станала задължителна![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: letera   
Дата:   10-02-13 01:07

За да не отварям нова тема (Горби - ще прощаваш [smilie3] ), след като Андрей каже за ползите от ротавирусната ваксина, ще го замоля да пусне една светлина и по посока евентуалните ВРЕДИ от ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ ваксини в БГ. Че да спре да ми побелява косата от тревоги по тая линия поне... (Андрей, подозирам, че темата е широка - маркирай само основните акценти, ще се опитам да разбера от половин дума. Пак казвам - вълнува ме единствено реалното състояние на нещата по отношение на вредите, за ползите - нямай грижа.)

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 05:20

аха.... и после трябва да ходя да ти нося ваксини от Украйна... [smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   10-02-13 11:57

горби,

едва ли ще продължи дейността ти по носенето на торби с ваксини от Украйна,
щото бързовеждов ще те е гръмнал - защото го пренебрегваш...

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   10-02-13 12:00

Андро, кажи за ползите от ротавирусната ваксина, с интерес че прочета поста ти.

ПП Това не е бъзик, наистина ми е интересно.



Публикацията е редактирана (10-02-13 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-02-13 12:23

Ползите са, че можеш да си спестиш лежането в болница на детето си. Тези инфекции понякога минават леко, понякога тежко, възможна е и летален изход за детето. Но никой не може да ти гарантира, как ще протече точно при твоето дете инфекцията. Хазарт, обаче с ваксинацията го елиминираш.
Иначе, като всяка ваксина осигурява имунитет срещу вируса

Ето доклад(преведен) на ЕМА за въпросната ваксина



Публикацията е редактирана (10-02-13 12:27)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.