Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: История
Автор: Aleksi77   
Дата:   12-02-13 19:06

Абсолютно съм съгласен, че фактите не могат да бъдат различни, различна е интерпретацията на тези факти и това е нормално...
Факт е, че България е администрирала от 1941-44г. Вардарска Македония и Беломорска Тракия но този факт се назовава и интерпретира от трите държави по коренно различен начин...
За нас това е обединение на изконните български земи затова Борис III е наречен обединител, за сръбските историци от македония това е военна окупация, а за гърците незаконна българска администрация...
Да не говорим, че всяка балканска държава има по няколко реда за неуспехите си и по десетки страници за величавите си моменти... да си погледнем нашите учебници за периода на Симеон Велики, гръцките за Атинската демокрация, Сръбските за Стефан Душан и Велика Сърбия и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: georgi969   
Дата:   12-02-13 19:26

Мдаааа...
Още нещо-това да се учи ли? Не насажда ли омразакъм съседите ни?

Чешкия военен кореспондент Владимир Сис:

"21 юли 1913г.
Румънците, ядосани, че дълго време бяха задържани от военните части на армията на Кутинчев, навлязоха в незащитената Враца. Бяха застреляни няколко граждани. Един гимназист, защитаващ сестра си, застрелял поручика, който искал да я изнасили. За това той и неговата сестра са убити от войниците.
...........
Когато излязох от събранието [Народното събрание], се спрях при група македонски бежанци, които разглеждаха статуята на Цар Освободител.
- Как е вашата Македония? - попитах един старец
- Зле. За нищо на света там няма да се върнем. Сърбите са по-лоши от турци, а гърците са по-лоши от сърбите. Турците не затваряха храмове и училища. А сърби и гърци ни насилват да се отречем от екзархията. И турците не правеха това!"

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: Aleksi77   
Дата:   12-02-13 20:47

Баба ми, бог да я прости ми разказваше за зверствата на гръцките войски в Егейска Македония след Балканската война и как на 7г. се е криела в мазето а гърците са изнасилвали всички девойки, които са срещали по пътя си...
Баба ми и група други деца са се спасили като са се крили в мазето на стара воденица и са излизали само нощно време да намерят някакви плодове и вода, така са оцелявали 3-4мес...
В края на живота си жената халюцинираше тези моменти като "виждаше" гръцки войници на коне да минават над нея и да я плашат...
Психологът при които я водихме каза, че тези "видения" са в резултат на този силен стрес, преживян в детството, който е бил заключен назад в подсъзнанието ...
Истината е обаче, че не можем да обвиняваме гърците, сърбите и т.н. защото по време на война хората изваждат най-тъмните си страни и вероятно и нашите войници са правили същите неща ....
Но все пак е добре да знаем истината и най-добре е да простим и да поискаме прошка ...

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-02-13 22:19

Като гледам колко еничари има в този форум, страх ме хваща.

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: Aleksi77   
Дата:   12-02-13 22:29

Ти знаеш ли какво значи думата еничар?
Какво предлагаш да вземем да ги изколим ли?
Я по-добре погледни как с такова мислене заприличахме на глутница скотове, кършещи снаги под ориенталски кючеци и псуващи международното положение...един деградирал посткомунистически изчезващ вид, който се топи като зимен сняг ...

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-02-13 22:31

Алекси, на теб изобщо не ти разбирам какво пишеш.

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: J0R0   
Дата:   13-02-13 10:31

Аз съм един от еничарите, които визира Дъмбълдор.

По-горе обясних по какви причини.
По причина че смятам за налудно, как хора с един и същ прадядо, едните са потомци Аспарух, другите на Александър. Едните са хуни, другите - елини. Едните тук в Трънско са пъшкали под турското робство, а другите, сръбските села на 10 км по права линия, не са били (но пък същевременно са се движили свободно от робското село в неробското)... и т.н. и т.н. глупости на търкалета.

Резултатът от тия глупости е, че хора с общи корени трябва люто да се мразим и да издигаме граници с бодлива тел помежду си.
"За да запазим културните си и исторически автентичности"

Съответно който е за свободно движение из полуострова на сърби, гърци, българи, македонци, турци и румънци - разбира се е еврейска подлога :)

Лично на мен обаче, този свят, с отворени граници ми е много по-удобен и комфортен, отколкото светът отпреди 25 години с бодливата тел и стрелбата на месо по браздите.

И ми е супер забавно как човек, който се е възползвал от отворените граници (за да живее в САЩ, най-малкото и да пътува по света) рита срещу нашите отворени граници. Нещо яко шизофренично има в тая работа.

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: Dumbledore   
Дата:   13-02-13 10:35

Границите в САЩ не бяха отворени. Никак.

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: J0R0   
Дата:   13-02-13 10:45

Все едно какви са били.
Самият факт че си тръгнала да прекосяваш граници, вместо да седиш у дома и "да браниш културната си и историческа идентичност" говори достатъчно.
Пък и явно не са били твърде затворени, щом не са те отгърмяли като куче на границата.

Не мога да разбера, що за извратено самочувствие е това, да смяташ собствените си мотиви за прекосяване на границите за важни и оправдани, а мотивите на другите хора да прекосяват границите - за по-маловажни и неоправдани.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: Dumbledore   
Дата:   13-02-13 11:10

Май не говорехме за разходки по повърхността на глобуса, а за еничарството. [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: chill   
Дата:   13-02-13 11:18

Аха. Само дето, както ти е навик, влагаш собствена семантика в смисъл "разходка по повърхността на глобуса" в дума (еничар), която вече има общоприета различна семантика. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: J0R0   
Дата:   13-02-13 11:20

Свободните разходки по повърхността на глобуса, свободният избор къде да живееш, откъде да пазаруваш, като какъв да се самоопределяш и т.н. се нарича глобализация.
Твоето американско битие (и съзнание) е резултат на същата тая глобализация, срещу която тъй яростно сипеш.

Отговори на това съобщение
 Re: История
Автор: Dumbledore   
Дата:   13-02-13 13:56

Ми това просто не е верно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.