Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: ваксината...
Автор: bozo   
Дата:   08-02-13 19:46

А крист крие рецептата за отварата срещу ротавируса...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   08-02-13 19:50

бOзавия, т'ва дето го препоръча бързовеждия по-горе на ниагара, май за теб го е имал пред вид[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: bozo   
Дата:   08-02-13 19:53

Не е бозав, ожулен е...
Беше ми интересно как хомеопатията се бори с ротавируса и какви успехи има...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 19:54

Как тъй ще ми казва маскара?
http://parliament.bg/pub/cW/20120608125449prices_parliament_G%20Petrova%20last_FINAL11111.pdf
Ето как се образуват цените в Бг. Фармацевтите нямат никакво отношение и не можеш ти да излезеш и да кажеш че всички са маскари. Издава един не особено приятен балкански манталитет.Държавата си определя цените, има си наредба за това



Публикацията е редактирана (08-02-13 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 19:57

Ето и самата наредба
http://www.aidsbg.info/attachment/271/Naredba%20komisia%20po%20tzeni%20i%20reimbursirane.pdf

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: GuitarString   
Дата:   08-02-13 19:57

Тая ваксина в Канада струва цели 15$...


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: bozo   
Дата:   08-02-13 19:58

В аптеки Cеiba и Марешки са най-тънки лекарствата.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 19:58

Доста четох преди за тази ваксина и някак покриваше няколко ротавируси (4 или 5 не помня), а те били много и нямало никаква гаранция, че точно тези, които покрива ще са актуални...
Иначе ротавирусите онова дето като отидеш на почивка и се продрискваш ли са, защото не съм сигурен точно кое заболяване беше от тях?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 19:59

"За лекарствените продукти, включени в ПЛС по чл. 262, ал. 5, т. 1 ЗЛПХМ с ниво на заплащане 100 на сто, не се начислява надценка за търговец на дребно при отпускането им в аптека."

Сиреч, продават някои от лекарствата БЕЗ НАДЦЕННКА, т.е. работят безплатно. Кажете друга професия в България, която работи безплатно

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: krist   
Дата:   08-02-13 19:59

бОзавия, ето ти...


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: 1vo   
Дата:   08-02-13 20:00

Така де, в парламента има доста медици и фармацевти, най-вероятно всичко е от законно по-законно [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 20:01

Работят и доста юристи, архитекти, че и фотографи

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: 1vo   
Дата:   08-02-13 20:01

Явно не са доста [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   08-02-13 20:02

хич не ми пука кой точно е виновен за тия цени. на държавата работата по предполагане е да контролира и регулира, но тя всъщност помпа цените, щото, както стана дума у другата тема, РЕАЛНО работата й е да къта мафиозосите, щото те са държавата. толкоз. не знам човекът-фармацевт кво толкоз се газира, кат и за него не е тайна кое как е, а ниагара пределно ясно не пцуе аптекарите и простите изпълнители у бранша. пцуе системата - такава, каквато е.

а на асахи железната логика директно ще я пропусна [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 20:02

1vo не прочете наредбата нали? Мързи ли те?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 20:05

Ми веднага казвам кое как е, то не е и тайна- ДДС НА ЛЕКАРСТВАТА БГ- 20 % !!!!!
ДДС НА ЛЕКАРСТВАТА В ЕС- НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 7 (седем) % . Да не говорим, че някъде въобще няма и ддс

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 20:05

fast - не ми пробутвай ценообразуване изсмукано от пръстите. Обясни ми, как ваксина струваща 15$ в Канада и 20 евро в Украйна тука струва 140 лева...? Обясни ми го като на бесен родител, когото се мъчат да оберат легално.


asahi: понякога аргументите са ти на ниво - второкласник, прочел всички енциклопедии за деца... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 20:07

аха... все ДДС-то виновно... Ама ДДС върху 15 $ ще е някъде 3$ [smilie18] [smilie18]

айде, измисли нещо по умно в защита на бандитите фармацевти...


Бих се съгласил, че аптекарите не са виновни, ако го купуват на 135 лева...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   08-02-13 20:08

Бързовеждов,

Личните нападки и определенията е прието да се казват наум, а най-добре е да се избягват.


Няколкото примери в темата дават повод за реакция срещу абсурдно по-високи цени в БГ.

Ако работите безплатно, моля, обявете си адреса, ще идвам при нужда да си пазарувам от вас лекарства.
[beer]

Ако са по-скъпи, не ми се сърдете, че ще си ги поръчвам от Австрия, Белгия, Щатите, или Украйна.


Сърдете се на държавните и фармацевтични структури в БГ.

Пийс?


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   08-02-13 20:10

мара[beer]

горби, и аз ще чакам отговор на бясната ти позиция на родител[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 20:11

Не е измукано от пръстите- имаш наредба. Ваксината действително е скъпа, аз не я купих за дъщеря ми, счетох че не и е нужна. Не мога да ти кажа защо в Канада ваксината е 15 $. Възможно е да е задължителна, съответно реимбурсирана от държавата. Те и задължителните ваксини в Бг са скъпи, ако отидеш и я купиш от аптека, но са безплатни при джипито. А това че са скъпи фармацевтът не е виновен, обикновено взема около 5 % наддценка, и смятай че не повече от 1% му отива печалба от това, в случая- около 2 лв[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: alsash   
Дата:   08-02-13 20:12

оцелях и не само аз.....без това!

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-02-13 20:12

Добре никой ли не прочете държавната наредба? За какво въобще говорим тогава[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 20:14

gorbi, така като говориш и човек ще остане с впечатление, че в държавата нещо не е съвсем наред... Внимавай да не ти обяснят да изкарваш повече, а не да смяташ кое колко струва...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   08-02-13 20:15

Мога да ти повярвам, ако ми покажеш стоков документ, че тази ваксина я купуваш -5%. До тогава всички фармацевти са цинични бандити, защото печелят на гърба на старци, болни, недъгави и малки деца.

В Украйна ти гарантирам, че не е реимбурсирана, дотирана, подкрепена от държавата тази ваксина. И 20% ДДС да и сложиш, става 48.00 лева. Къде отиват останалите почти 100 лева?

Купуваме ваксината от Белгия за 20 лева, продаваме я с държавно ценообразуване за 140.00 лв.

ДА ТИ СЕ СТРУВА ЛЕКО НЕЛЕПО ???

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.