Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   04-02-13 22:47

Зимата щял да бъде по-скъп, освен това:

"Освен сезонни тарифи след влизането в сила на новата наредба по искане на ЕРП-етата ДКЕВР ще може да определя и часови тарифи, различни от досегашните дневна и нощна. Освен тях у нас поетапно ще бъде въведена трета тарифа - за часовете на пиково потребление, каквито има в повечето страни от ЕС. Това означава, че цената на тока примерно от 7,00 до 9,00 и от 19,00 до 21,00 часа ще бъде най-висока - с 50 и повече процента над дневната тарифа."

Е ся вече нямат хващане кога какво са ти надписали, ама нищо то скоро няма просто да протестират срещу ЕРП-тата ще се палят, то бива доене на тоя мизерен народ бива ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   04-02-13 23:21

Страх, шок и ужас [smilie10]

В Гърция е така. В Бг за промишлените консуматори - също. И реактивната енергия си плащат.
За да го въведат за битови абонати електромерите трябва да позволяват тройно тарифиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: krist   
Дата:   04-02-13 23:24

значи некой ще се нагуши и от подмяната на електромерите с двойно тарифиране към такива с тройно и още по- n-торно тарифиране[smilie21] [smilie4]


Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   04-02-13 23:25

Що бе, предния път кой се нагуши?

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: imitev   
Дата:   04-02-13 23:29


Електромерът не е мой - енергото го "приватизира" преди много години и обеща той да не е моя грижа...

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: ejko   
Дата:   04-02-13 23:37

Myth изразходената електроенергия е по-малката част от сметката ти..., не знам дали в Гърция е така...
Сметката може да се вдига много, а цената на тока да не я пипнат...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   05-02-13 00:17

asahi кво ми говориш за Гърция и другите ЕУ страни, в Гърция било така, ми не не ме интерсува как е в Гърция, щото там доходите са в пъти по-високи от тук там, пенсиите са 10 пъти по-големи от тук а заплатите и те в пъти по-високи, та явно не баш така. Там било така, там било онака, да ама не, НЕ Е ТАКА. Скоро ще стане с така, че с едната минимална заплата зимата само за ток няма да стига, а пенсиите по 150лв да не говорим, кажи ми КЪДЕ Е ТАКА?
Ако това е нормално аз съм трамвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 00:25

Извинявай, че разтревожих крехката ти социално отговорна душа. А в Гърция токът е доста скъп, да ти кажа. Нещо повече - в България е най-евтин в цялото ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Ivodam   
Дата:   05-02-13 00:41

Асахи, айде стига демагогии. Токът в България бил най-евтин в ЕС. Я го дай като процент от доходите на домакинствата, да видим толкова ли е евтин. Или в съотношение към минималната заплата, ако щеш. [smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 00:44

Смятай го ти. Аз кво да им правя сметките на хората? Достатъчно е моите сметки да си наглася.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: n_petrova   
Дата:   05-02-13 00:44

В Гърция е малко по-скъп - не доста скъп. Доста скъп е в Германия, например. Сигурно ЕОН им правят по-голяма отстъпка.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: kaiser.soze   
Дата:   05-02-13 00:48

зимата нали трябва да го отопляват. затова е по-скъп [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 01:05

Четете от извора

Тук са цените на тока за битови потребители в Европа.


Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   05-02-13 01:13

Е ся то какво излезе, навсякъде тока е 1,5 до 2 пъти и малко по-скъпа ама доходите са в доста пъти по високи, за пример Гърция, 0.13 тук 0.08 обаче техните пенсии за по 600-700Е а тук са по 70Е-100Е-150Е е за какво си говорим, хайде сега да съотнесем цените на тока там към доходите и цените на тока тук към доходите, какво се получава? А това е само за Гърция, какви ли ще са резултатите, ако направи същото за другите страни?

Нещо повече - в България е най-евтин в цялото ЕС.

Иначе, не че нещо, ама в България доходите са най-ниски от цялото ЕС доста по-ниски от колкото по-евтин е тока.



Публикацията е редактирана (05-02-13 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: baraba   
Дата:   05-02-13 01:26

хора които живеят сами вече са в мизерия и едвам си плащат тока.. пиша са такива които сами живеят.. ако пък са пенсионери. сами преценете дали имат пари и за ток.. а и трябва да се яде.. ако пък са на заплата да речем 500лв пак горе долу могат да вържат двата края.. ама надали..щото тока на един апартамент било то боксуниера е около 200лв. зимата.. и кво остава за ядене.. ми телфон няма т ли.. ми ако имат и кабелна.. па не дай си боже и грип да те закачи за хапчета не остават.. така че енерготе е време да се преватизира.. и тия фирми да си ходят както ги изгониха от албания и май и от другаде..да си ходят вече.. стига са ни дуили.. много самотно живеещи са зле...

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Svetlio70   
Дата:   05-02-13 01:57

baraba много си прав.[smilie24]
Лошото е че доста хора в тая държава както и във форума не виждат по-далеч от носовете си и си лаят едно и също,явно живеят в собствен си свят [smilie23]
Asahi недей да говориш какво е в Гърция,майка ми беше 8 години там та много добре знам.Просто няма място за сравнение с БГ-то.Все пак сети се че излапаха 300 милиарда,та от тук можеш много изводи да си направиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: georgi969   
Дата:   05-02-13 06:24

"Автор: asahi
Дата: 05-02-13 00:25
А в Гърция токът е доста скъп, да ти кажа. Нещо повече - в България е най-евтин в цялото ЕС."[smilie23] [smilie23]

Това е възможно най-малоумното разсъждение.
Че кво като е най-евтин бе Асахи? Колко ток може да се вземе с една средна заплата в Гърция и колко в България?Какво като е най-евтин, каъо пенсионерите стоят на тъмно и студено?
И не ни казвай за баща ти-знаем.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   05-02-13 06:32

Aми работете повече и си вдигайте доходите де, пак реване, пак сълзи, пак някой виновен....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: imitev   
Дата:   05-02-13 08:19

Не разбраха че държавата, по подразбиране, е институция, която само взема. Ние искаме да ни дава...

Как да стане?

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-02-13 08:20

Аха, е сега точно се чудих, втора ли да почвам, трета ли.[smilie5]
По една за парно, ток, храна и кеф.
В крайна сметка малко по ориентираните ще заделят някоя пара настрани и ще си бият камшика. Не се сещам, а и не съм се интересувал да има друга такава страна, където населението да е заровено в някакви битовизми и да си изкарва безплатни курсове по висша математика за всяка сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   05-02-13 09:23

Автор: СЛАВОВ
Дата: 05-02-13 06:32

Aми работете повече и си вдигайте доходите де, пак реване, пак сълзи, пак някой виновен....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Айде пак се почна с глупостите, пич хората работят повечето 8-10 часа на ден за по 500-600лв които едвам стигат за основните нужди, а то гледам и работа под път и над път...

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: serjy   
Дата:   05-02-13 10:13

от толко много работа, некои хора са във всяка тема мерудия, то и аз искам за това да ми плащат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   05-02-13 10:20

Кви 8-10 часа бре..... магаретата цял живот за едното сено дърпат каруци по един тон.....ама само тва си могат горките....

Май ще правим класация за редовни ревльовци...


Иначе съгласен, че мноооого работи не са у ред в държавицата ни, ако предлагате нещо, освен реване, първи съм с вас....
Ама виждайки бабите и дядовците, родителите ми, пък и аз вече съм над 50....и нищо не става, и нищо не се променя, и да не намеря начин да се оправям в таз ситуация.....ааааа мерси.


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   05-02-13 10:29

Автор: СЛАВОВ
Дата: 05-02-13 10:20

Кви 8-10 часа бре..... магаретата цял живот за едното сено дърпат каруци по един тон.....ама само тва си могат горките....


Ай стига с тая изкривена логика, не всички хора могат да са с висше образование (то не че и за вишистите има много работа де) или бизнесмени или ИТ експерти, не е нормално хората да работят да получават пенсии и едвам да си плащат сметките, с цената на глад, компромиси със здравето си и...

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   05-02-13 10:32

Е аз затова съм с вас де.... виждам неправдата...въпреки че горе-долу се оправям аз си.....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 10:57

Прочетохте ли проекта за Наредба от сайта на ДКЕВР? Или чакате някой журналист да ви я смели наготово, подправяйки информацията с мерудия според собствените си пристрастия и компетентност?

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   05-02-13 10:59

Да бе, ще чете някой, хората пишат...... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: serjy   
Дата:   05-02-13 11:33

искам да мога да си избирам от кой да купувам ток, от аец, от тец, от вец, от ветърная мелница или от фотоволтаик. мене не ме кефят измислените ВЕИ-та и не искам да им плащам скъпия ток и съсипаната екология [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 11:48

Като идеш в магазина избираш ли от коя кокошка да си купиш яйце? Брашното от горния или от долния край на нивата го искаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: serjy   
Дата:   05-02-13 12:21

като ида в магазина търся добро качество на приемлива цена, а не оставям 100лв. и вкъщи да гледам какъв боклук са ми опаковали... и да, яйца има много видове, с брашното е същото, не те знам ти от къде пазаруваш, че е такава мизерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: boink   
Дата:   05-02-13 12:33

Автор: asahi
Дата: 05-02-13 11:48

Като идеш в магазина избираш ли от коя кокошка да си купиш яйце? Брашното от горния или от долния край на нивата го искаш?




попадаш в интересна социална графа с написаното отгоре...


много ясно, че избирам от коя кокошка да си купя яйце. има различни яйца - бели, кафеникави, малки, големи, с два жълтъка от щастливи кокошки, от нещастни кокошки... от пъдпъдъци дори има...

чета етикетите и гледам снимките на кокошчиците. после гледам и яйцата.

също така е много е много относително коя е горната и коя долната част на нивата.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: ценослав   
Дата:   05-02-13 12:37

Ще ми ревете против бая ви ТОШО!!! нИ сЪ оплаквайтИ!!![cool] [cool] [cool] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: boink   
Дата:   05-02-13 12:50

https://photo-forum.net/joro/emoticons/010.gif

https://photo-forum.net/joro/emoticons/010.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/004.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: deltalink   
Дата:   05-02-13 13:25

-



Публикацията е редактирана (05-02-13 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: nemchev   
Дата:   05-02-13 17:01

Те освен сезонни, ще станат и сериозни. Вчера в Благоевград имаше протест пред ЧЕЗ. Ама и доста ченгета имаше де. Ако ги нямаше ченгетата можеше до бунт да стигнат нещата. Аз работя сигурно да 300 метра по права линия от там и гнева на тълпата се чуваше доста ясно и отчетливо. Надявам се да успеем да изгоним въпросните ЕРП-та от държават ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   05-02-13 17:10

Гаранция ще се стигне до бунтове, ако не живнат малко нещата и доходите на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 22:08

Бойнк, последно от коя кокошка си купи яйца?

Мит, колко залагаш и до коя дата?

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   05-02-13 22:16

Ти нали пиеше бира, до година, две ако продължават нещата по същия начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 22:22

Баси гаранцията - една бира до година-две. Впечатлен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: temelko   
Дата:   05-02-13 22:23

Не бъди алчен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   05-02-13 22:24

Ся ако си за една бира, аз без това мога да те почерпя [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   06-02-13 01:11

То сигурно и има за какво, но тук за гаранцията идеше реч. Щото да гарантираш бунтове с една бира нек'си не е сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: juliof   
Дата:   06-02-13 10:13

От утре заплатите по 85лв, яйцата по 1 стотинка, токът 5.20 на месец...а и всичко държавно... Без лоши ЕРП-та, без топлинни счетоводители, всички инвеститори вън от държавата, другари! [cool] undefined

Хора, в коя година живеете?



Публикацията е редактирана (06-02-13 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: serjy   
Дата:   06-02-13 10:16

добре е да се чуят какви са доводите за сезонните цени на тока? има разлика в разходите през различните сезони ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: boreto   
Дата:   06-02-13 10:16

Бензинът - 8 стотинки.

[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: tonitka   
Дата:   06-02-13 10:42

Вчера проверих колко ни е тока за януари.....и ми стана едно такова хубаво на душата......[smilie9]
Само 410 лева!

Миналата пролет ни смениха електромера, ноември отново - без да ни уведомят, и двата пъти го разбрахме в последствие. Сметката за декември - 213 лв. Викам си, добре, изгорила съм ги и по мои сметки. Обаче за януари двойно, 410 лв., при положение, че по цял ден няма никой в къщи, не се пуска нищо, а вечер включваме едни и същи електроуреди. Ами няма да се разберем така!!! на касата за плащане съпруга каза, че имало и други пред припадане от хубави новини. Ще ходя да подавам жалба в EVN, да идват и да си инспектират електромера! [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Kalimas   
Дата:   06-02-13 10:43

Мен друго ми е интересно. Цените на тока и горивата растат и се изравняват с европейските, а заплатите в секторите се запазват същите или намаляват. Виждам някаква обратна зависимост тука.

Иначе причината да искат по-високи цени за зимата е, че ако искаш да ти е топло ползваш или минаваш на шепа хапчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Ivodam   
Дата:   06-02-13 11:12

juliof:

Точно в монополните отрасли не е много зор от великите инвеститори-мошеници. Нека да инвестират в производства, мамицата им инвеститорска. [smilie18]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   06-02-13 11:20

Едно време, на мрънкането ми, другарите комунисти отговаряха злобно: като не ти харесва отивай на запад....
Сега поне свободно може да се пътува....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   06-02-13 11:42

"Автор: serjy
Дата: 06-02-13 10:16

добре е да се чуят какви са доводите за сезонните цени на тока? има разлика в разходите през различните сезони ли?"

Сержи, след тази теза мненията ти в енергетичните теми олекват много.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: serjy   
Дата:   06-02-13 11:48

теза не виждам, ти щом виждаш, ок. задавам прост въпрос и чакам прост отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   06-02-13 11:54

Именно - че трябва да знаеш и простия отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: serjy   
Дата:   06-02-13 12:24

по-благо ми е ти да ми го кажеш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: baraba   
Дата:   06-02-13 12:39

требе стачка за тока.. много ни дерат...на оръжиеее..

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   06-02-13 13:03

Няма кой бараба, само реване, писане и сополи....

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: langel   
Дата:   06-02-13 14:09

И да има кой, резултатът няма да е свалянето на цените, а изгонване на някой електроразпределител, примерно ЧЕЗ, на чието място да се намърда някой нашенски тарикат, примерно "Енерджи Съплай".

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   06-02-13 14:15

Лангел, съгласен с теб.... ама има едно... нещо....

Има предлагане на една услуга, и който иска да я приеме.....

Ако на мен не ми отърва нещо, ами мамката ви...мръсна и т.н. и т.н. ми не ги ползвайте бре, аз спокойно мога и без тях, ще си паля дърва, или генератор...но съм сега към тях... пак реване сълзи и чудо....

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: promis   
Дата:   06-02-13 14:48

Да бе, да паля дърва, аз да не съм на село? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   06-02-13 17:37

Че кво му е на селото? Днеска бях в 2 села. Голям кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: georgi969   
Дата:   06-02-13 17:55

Сега, след като асахи , почти ни осветли че в различните сезони производствените разходи са различни, оства да ни каже-дали сега караме по цените за скъпия сезон, и ще ги намалят, или караме по цените за евтиният сезон и цената на тока закономерно ще се вдигне.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   06-02-13 19:47

Пооочти не си разбрал. Разходите са различни, но не това е моята теза. Моята теза не съм я изложил, защото няма подготвена публика за такъв разговор. Разчитах на Сержи, ама ме разочарова.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: georgi969   
Дата:   06-02-13 19:55

Няма подготвена публика викаш.
Според тебе подготвена е тази публика, която е готова да оправдае всяка тъпотия на правителството и на евробюрократите?

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   06-02-13 20:32

За втори път в тази тема се опитваш да ми приписваш думи и мисли. Ако само това са ти аргументите - без мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: georgi969   
Дата:   06-02-13 20:41

Не ти приписвам нищо. Правя предположение. Накрая на изречението има въпросителна, това означава че те питам нещо. Ако не искаш и ако не можеш, твое право е да не ми отговориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   06-02-13 20:47

"Сега, след като асахи , почти ни осветли че..."
"Според тебе подготвена е тази публика, която..."
Май говорим различен български?

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: georgi969   
Дата:   06-02-13 20:51

Разбирам те. Нямаш какво да кажеш.
Като цитираш-цитирай докрай.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: CB450   
Дата:   06-02-13 21:07

Най-добре е тока да е безплатен! Българина обича авантата, но това дори великя Тодар не можа да направи.


Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   06-02-13 21:49

Asahi ти си кажи тезата, пък за публиката не се притеснявай, кой разбере, разбере, имаш лошия навик да подценяваш хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   06-02-13 21:57

Не може всеки да разбира от всичко. Поради това не може всеки да дава мнение за всичко. Който е учил и/или се занимава с енергетика е наясно. Ако ще обяснявам трябва да почвам от определение за мощност и енергия, дето 90% (оптимистично) от хората ги бъркат. Също така поне 90% разбират от ядрена енергетика, цена на тока и топлотехника. Сори, не е сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: vikitovikito   
Дата:   06-02-13 22:56

Не може всеки да разбира от всичко. [smilie5]

Да не може , но когато е на лице пълна дезориентация сред населението [smilie18] това може да продължи още толкова по двайсет и кусур г. !?


Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: juliof   
Дата:   07-02-13 13:02

Напротив няма дезориентация, просто наистина всеки си мисли че разбира от всичко.

Мислите ли че някой в Европа или Америка му пука как му се определя сметката? ПРОСТО ХОРАТА СА НАЯСНО ЧЕ НЕ МОГАТ ДА РАЗБИРАТ ОТ ВСИЧКО И СИ ПЛАЩАТ НА ХОРА ДА ИМ Я ОПРЕДЕЛЯТ. СМЕТКАТА Е ДАДЕНОСТ И НИКОЙ НЕ СЕ ТОРМОЗИ ДА РАЗБИРА СЛОЖНИ ФОРМУЛИ И ДА СИ МИСЛИ ЧЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ГО ЛЪЖАТ НЕЩО.

От друга същите тези хора, разбират от нещо друго и някой им плаща за услугите и това от което разбират.

ТАКА ВЪРВИ ИКОНОМИКАТА!

Естествено при нас е съвсем нормално САМ да си смениш маслото на Мерцедеса пред входа, да си правиш електро и ВиК инсталацията, да се самолекуваш, да си изчисляваш сметките за ток и парно.

Това е една от причините поради които сме затънали, НЕ СЕ ВЪРТЯТ ПАРИТЕ ДОСТАТЪЧНО...и понеже ние гледаме да сме тарикати и да прецакваме системата, очакваме същото отношение към нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: jordanR   
Дата:   07-02-13 19:58

Как в Албания успяха да ги изгонят,значи ние и албанците не можем да настигнем.Какво печелим от приватизацията на тока-парите ни заминават за техните пенсионери,образование,здраве и други.А всичко това е строено от "богатия" българин и подарено.Ако мен питате да ги изгонваме стига са ни смъквали по няколко кожи.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   07-02-13 20:05


Естествено при нас е съвсем нормално САМ да си смениш маслото на Мерцедеса пред входа, да си правиш електро и ВиК инсталацията, да се самолекуваш, да си изчисляваш сметките за ток и парно.


Ми да нормално е пич, а ся се замисли що е нормално, ако не можеш се сетиш, шЪ ти кажа, щото хората са с прекалено ниски доходи и няма как да плащат на майстори. И кои пари да се въртят, тия дето ги няма ли? Икономиката се върти кога хората разполагат с повече средства от това да си осигурят единия хляб, в буквални ясмисъл.



Публикацията е редактирана (07-02-13 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   07-02-13 20:07

И кой ще им върши работата като ги изгоним? Кой ще прави инвестициите? Май си забравил Енергото или не си бил роден.
Цената на услугата няма да падне. За качеството не смея да мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: n_petrova   
Дата:   07-02-13 21:05

Нека не ги гоним, щото излиза че не можем нищо..... както се повтаря постоянно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: serjy   
Дата:   07-02-13 21:12

против съм да гоним някого, по-скоро засилен контрол върху дейността им и отчитането.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: chukov   
Дата:   07-02-13 21:14

Каквото и да говорим, не е нормално една минимална работна заплата да стига само за плащането на ток за отопление

Това е нагло

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: serjy   
Дата:   07-02-13 21:15

когато се разкрият повече заводи и работни места в производството тогава ще ставаме по-добре. иначе пари от къде?

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: chukov   
Дата:   07-02-13 21:17

serjy

пари има и то много ама много
друг е въпросът как се разходват

Албанците изгонили ЧЕЗ освен всичко друго и за неизпълнение на инвестиционните обещания

Това кога ще стане в БГ???? Никога

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Gruyu   
Дата:   07-02-13 21:19

тия драми със сметките за тока не са ми ясни - пише на бележката старо-ново/дневна-нощна, всеки може да смята изваждане и умножение и да сравни данните от електромера си към момента...и да са надписали, другия месец ще се плати по-малко пък

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: serjy   
Дата:   07-02-13 21:20

не знам... мене вътрешното ми убеждение е, че всякакви резки сътресения не са добре дошли. по-тънко може да се мине с други мерки, ако те не помагат тогава покачваме нивото и накрая кога нищо не помага ги гоним. що требва от там да почваме?

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: georgi969   
Дата:   07-02-13 21:35

Действащи цени на електроенергията на Е.ОН
Елементарна работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: ejko   
Дата:   07-02-13 23:12

chukov, не е само до гоненето. Ако законите или обстановката в държавата позволяват крадене, който и да дойде пак ще ни ошушква... Всичко идва от тая пуста държава, която би трябвало да ни защитава, другите винаги ще ни крадат, колкото могат...

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   07-02-13 23:31

"Каквото и да говорим, не е нормално една минимална работна заплата да стига само за плащането на ток за отопление
Това е нагло"

Ми аз мога и за 2 МРЗ-та ток za otoplenie да изхарча - кое му е наглото?

Георги, ЕОН ги няма - не ги цитирай, но все пак обърни внимание на това:
"От 01.07.2012 г. с решение №: Ц-17 от 28.06.2012 г. Държавната комисия за енергийно и водно регулиране утвърди следните цени за снабдяване с електрическа енергия на Е.ОН България Продажби АД и за разпределение на електрическа енергия на Е.ОН България Мрежи АД"

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   08-02-13 00:39

Ми аз мога и за 2 МРЗ-та ток za otoplenie да изхарча - кое му е наглото?


asahi ся на луд ли се правиш? Ми не е нормално 75% от пенсията на хората да ходи за ток и пак на студено да седят щото ако трябва си отоплят едната стая, няма да им стигне пенсията. Същото се отнася и за минималната работна заплата. То ако беше нормално хората нямаше да са толкова настръхнали. Да може би тока ни не толкова скъп и самите сметки не са истинския проблем, истинския проблем са ниските доходи на хората, щото такова нещо не е било от 97 насам. Много ниски доходи, голяма безработица и умиращ бизнес.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 00:43

Преди беше парното , сега тока ...
Оставам с впечатление, че някой има голям интерес от предизборни психози в национален мащаб.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 00:45

Е ми сам казваш къде е проблема. За мен е на още няколко места, ама това си е моят поглед.

Аз също смятам отоплението на ток за скъпо и затова се топля на дърва. И не си топля целия апартамент. В София - ТЕЦ. Всеки си прави сметката.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: baraba   
Дата:   08-02-13 00:47

да... ся е много качествен тока.. от толкова високо качество ми изгоря хладилника.. подадох жалба в която описах деня и часа.. кога е изгорял.. EVN признаха че е от тях и ми платиха 6/шест/лева за хладилника щото бил стар... ееее голямо качество.. хааа.. много пари ми дадоха.. ся се чудя с тия 6 лева един хладилник ли да си купя или два

това според мен трябва да е държавно как си беше преди.. и толкова.. ше ми идват някакви от на майната си и те ще ми продават на мен тока..
национализация му е маката...

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 00:47

И аз се топля на дърва ... и сметката ми за ток си е една и съща всеки месец - странно нали.
Подозирам някава конспирация, като я напипам ще пусна тема ...

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 00:50

Що бе, колко ти струва хладилника? Ако е 16лв. - обжалвай.
За моят хладилник никой няма да даде 6 лева. Най-много 2 за скрап.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   08-02-13 00:56

baraba да е държавно, ама да ни е държавата като хората, стане ли държавно... ще фалира тоя НЕК, ама и аз съм на мнение, че тия ЕРП-та са смотана история, ние си произвеждаме тока даваме го на чужденците да ни го продават със все надценки и такси ми извинявай ама тъпо е някак си.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 01:17

Ми ходи си го взимай от теца с кофи. Разпределението винаги е струвало пари. Сега само си видял разбивката.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: Myth   
Дата:   08-02-13 01:44

Аз не съм против таксите против съм голямата надценка.

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: baraba   
Дата:   08-02-13 01:52

асаши аз не щат кат теб да съм в първобитния строй и да се топля на дърва.. защото ти се топлиш ама не залесяваш.. и давай след теб потоп да става.. както оставяте на тия дето ще живеят след нас.. поляни ли? няма дървета няма нищо.. що .. щото да се топлим на дърва..

надписват .. тия ерп-та ли са кви са там не ги знам.. ама лъжат бе.. преди що се не крадеше ток.. ми щото беше по джоба на всеки.. ся се крадяло.. ми като не можеш си го купим ще го краднем я..

Отговори на това съобщение
 Re: Сезонни цени на тока
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 14:10

Топля, ама не залесявам? Плащам на Горското, то залесява. Отделно гората има едни десетина процента годишен прираст.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.