Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   30-01-13 09:29



http://www.youtube.com/watch?v=D2hz88x8dmM


Нещо положително за закуска :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   30-01-13 10:28

За това говоря![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-01-13 10:35

Ееее, от купища грозни портъугалки най-накрая една хубава!
Те така са си свикнали, на село, тук й е изключително евтино и си живее добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-01-13 10:38

Kaто се знае, че в Северна Португалия над 98% от хората, въпреки живущи в градовете са си от село, нормално е португалци да дойдат насам.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   30-01-13 10:41

Мчи те 98% от българите какви са ??? Селяндури ... ама не одят на село оти се правят [smilie5]

Кой най много мрази селяните ? Селяните разбира се [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   30-01-13 10:46

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-01-13 10:46

То това старо. e-mil го пусна в темата за "майката"[smilie5]
Свежарка е жената.[smilie24]
Става ми тъпо за тия хора от интернационала които идват насам, с цялата ни циганизация и органи[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: realnoncho   
Дата:   30-01-13 10:50

Абе много хубаво, ама като имала пари и време...
Свършили парите и хайде пак на обратно. Това общо взето е проблем, не по-малък и от това че на някои хора не им се занимава да пипат и поддържат къща, двор...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: alsash   
Дата:   30-01-13 10:53

[smilie8] [smilie8] [smilie8] ....има село в едно бъдеще.....

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   30-01-13 11:02

Може и да напуснеш селото но то не те напуска никога ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: feliz   
Дата:   30-01-13 11:21

тази жена ме разплака...евала.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   30-01-13 15:21

Дам... и аз така го виждам селото - там хората са приветливи, гостоприемни и добри. Градът убива живеца у хората. Стават затворени, скучни, сиви мишки, ламтящи за пари, коли, компютри и нови телефони. Как си мечтая за живот като на бай ви Тодор... И мисля да си го направя. Макар и заради внуците, жалко няма да успея за децата... Да идват на зелено, чист въздух, дървета и храна собствено производство...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: promis   
Дата:   30-01-13 15:28

То хубаво го искаш за теб, но внуците ти може да не го искат, поне не и докато не станат на твоите години [smile] Градовете също имат своите големи плюсове, и аз лично трудно бих заминал на село [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   30-01-13 15:28

Горби, сега ще дойдат да ти обяснят как тая работа не става..само почакай![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Myth   
Дата:   30-01-13 15:32

Абе що го мислите, дошла си е тук със средствата, все едно английски пенсионер, ми хубу, как живота в нашето село да не му хареса, пенсията 1000 паунда... к'во да му е.

Тя жената си го каза, "тук ми е мъчно, че хората нямат мечти, ама и ги разбирам с 300лв. заплати какви мечти да имаш, освен да си здрав, държавата не създава перспективи...."

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   30-01-13 15:59

promis: ама аз няма да ги карам да живеят там постоянно внуците, просто като дойдат на гости за уикенда да са сред природата :)
То е ясно че увредения градски мозък не би живял постоянно на село...:) Аз съм роден и отраснал в града, но суетата му ме отблъсква...

myth: съдба братче... то и аз още не съм отишъл не защото не искам, а защото не мога да си го позволя. Макар и в момента да живея на селo, ама то нашето не се смята, че е като квартал и има един ой място само. Не е ли градина 2-3 декара да има лозенце, трева за косене, някоя доматка, билки... Да има гора наблизо, рекичка, някой гьол...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: mbs   
Дата:   30-01-13 17:01

@gorbi [smilie24]
Имаме едни такива английски приятели, съседи на други наши приятели в селце до Дряново. Има нещо откривателско в тези хора - дали ще е заради вековната традиция на колонизатори (колкото англичаните, толкова и португалците), дали е заради силата на вярата, но ми харесва. Не е само до пари. Наш'те хора с пари не правят това, което онези хора правят.


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: promis   
Дата:   30-01-13 17:11

Това обикновено са някакви странни хора, които нямат здраво семейство, самотни са, търсят приключения на дърти години. Познавам такива, говорили сме... хора, които няма какво да ги задържи в родината им, затова обикалят. Тъжно е, но хора всякакви.


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: chill   
Дата:   30-01-13 17:21

Нещо такова ми мина през главата сутринта - тази жена мъж и/или деца няма ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   30-01-13 17:22

Мойте комшии пък са абсолютно здраво семейство - един празник разделени не прекарват .Ония идват тук , тия там ....

Даже са такова семейство което май рядко можем да срещнем по нашите земи.

И кат почнат да си говорят моля - благодаря на всяка дума направо ти дотягат [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Нема като нас - Айде ма оууу ....[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: mbs   
Дата:   30-01-13 17:26

@promis, Поне една трета от сънародниците, които човек може да срещне всеки ден също са "някакви странни хора, които нямат здраво семейство, самотни са" и т.н. И са царе на самосъжалението, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: мара   
Дата:   30-01-13 17:35

ми отиде момата да изкара още една година - белки събере пари за българската си мечта...в церн отиде. аз затва говоря - ето това отговаря на онова определение с идиотското име "ескейпизъм" - бачкаш кат луд някъде за много пари, за да можеш да ги вложиш в лукса селски живот...не е да те издържа селския живот.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-01-13 17:45

Преди години ми разправяха за някакъв американец. Компютърджия, не помня къде бачкаше, ама яко сдух. От работа в къщи, от там обратно. Това в щатите. Писнало му един слънчев ден и се изнесъл в Африка. Направил ферма за крокодили. Изкарвал в пъти по-малко, но в държава където тогава 10 долара е била "средната заплата". Нервите и спокойния ритъм, не тая лудница която и тук се наложи, макар и не особено успешно, никой няма да ви ги плати.

Нямам нищо против българското село. С убеждение съм, че хората в провинцията до голяма степен се съхраниха от простотиите на града. Лошото е, че съдебна, изпълнителна системи и здравеопазване в оммента са все едно че ги няма. Малцинственият проблем отделно.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Патаран   
Дата:   30-01-13 18:01

На жена ми родителите се пенсионираха почти едновременно и се затвориха в апартамента, първата година научих покрай тях всички болници и научих за болести дето не съм и предполагал. Изнесоха се на село и трета година не са посещавали лекар, гледат градината тъста е по цял ден за риба а бабата е по дружки, ако доживея до пенсия и аз отивам там [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   30-01-13 18:25

А представяш ли си колко е странен човек,който нито има,нито има желание да има айфон..голем сдуханяк,само пеперуди в главата![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-01-13 18:41

Е това не трябваше да го казваш elrisha . Тамън облъчените се бяха кротнали в една две теми и ти ритна вратата на стобора[smilie2] Сега ще ни надуят главите за емнайстия елетронне боклук, който бил намквоси и намщоси[smilie8]



Публикацията е редактирана (30-01-13 20:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: ценослав   
Дата:   30-01-13 20:23

Това да си умъкне човек дъртия задник в леката кола, да иде до метрото, там да си принесе Д.З. с ескалатор до мотрисата, а от там да си дигне Д.З с асансьора да службата си е чист кеф. Погледнато от българския мироглед де! За тези села живи хора ще се намерят! Дали ще бъдат от Белгия или от Косово, за там хора ще се намерят все някога, когато нас ни няча като нация.[cool] [cool] [smilie21] [beer] [smilie25]



Публикацията е редактирана (30-01-13 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   30-01-13 21:53

абе не е така... Верно я е закъсал съвременния българин, но светът се върти.. НЕ може да е все криза и все да сме отдолу... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-01-13 21:58

А на бас [smilie24]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
23 години преход са на моя страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   31-01-13 00:01

Ел, ще те докладвам на админите за лични нападки към мен и обиди.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: dideron   
Дата:   31-01-13 09:23

Бих искал да ви помоля да вкарате някоя снимка от вътрешността на стара селска къща,примерно като тоя дядо с агънцата.Много успокояващо действа.

https://photo-forum.net/i/1688297&CATEGORY_ID=11



Публикацията е редактирана (31-01-13 09:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   31-01-13 10:43

Пич, личи си че си от града! Това не са агънца,а КОЗЛЕНЦА![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: dideron   
Дата:   31-01-13 11:29

Добре де ,и аз имах такива съмнения ама карай да върви.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: temelko   
Дата:   31-01-13 11:30

В резюме - по добре с пари на село, отколко беден в града и обратно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   31-01-13 11:32

[smilie5] Виж сега, не се изненадвам въобще..брат ми навремето си мислеше,че козичките всъщност са малки кончета,така че всичко е ок :)

Обаче ако отидеш да им чистиш акитата..много бързо се научават кое какво е ;))

Нямам подобни снимки на този комп, за да ти пусна [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: dideron   
Дата:   31-01-13 11:38

Е не съм си завършил селскостопанското обучение ,ама преди около 35 години съм помагал за 1-2 дни да пасем крави и даже съм яздил магаре,ако доживея до пенсия ще се усъвършенствам като специалист-селянин[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   31-01-13 11:41

Ох, а мен ме мъчиха да паса две кози и две овчички...добре,че имаше една готина леля ,която ги прибираше при нейните и ми викаше " отивай да си гледаш детството, животните остави на мен!"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: мара   
Дата:   31-01-13 12:26

па ние ходехме да помагаме на едни сестрички в ардино да си пасат козичките - е, нема такова детство...нали беа чужди козичките и кеф ми хода, кеф ми не хода...ма кат хода - голем кеф [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
те пасат...ние бесим жаби...тя жабата врат нема...ма хубуу, че после се цивилизовах и спрех да мъчим жувотните

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   31-01-13 13:47

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/fwzb4507.JPG


Кози ли ??? Че кози мога да си снимам и у нас [cool] [cool] [cool]

Е кака Злата как ги гуши ....[smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/kcxe5116.JPG

Нали имах Вектра ? С нея карах това яре на даскал ...да се учи да ходи със стадото .1 месец седя там.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ко да ви разправям ...[smilie5] селски истории ...

Но секой дава акъл ...без да го има [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: vladihg   
Дата:   31-01-13 14:45

Като студенти отиваме с кола на купон на село - по едно време едно стадо овце препречи пътя и ние стоим и чакаме, тогаз една грдаска колежка възкликна възмутено "Ауууу колко мнооого козиии докога ще ги чакаме"[smilie18] [smilie18] [smilie18] Последва бурен смях, а тя гледаше като теле в зеле[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не знам все пак дали е толкоз нормално за зрели хора да не знаят добитъка.[smilie18] Ето аз съм бивш гражданин ама още от децката градина съм яздил овце през летните сезони, просто немаше понита...[beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: serjy   
Дата:   31-01-13 14:54

то на некои жени дали ще им кажеш овца или коза... все тая [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   31-01-13 21:57

аз като малък също съм яздил магаре.. Даже карах каруцата на дядо ми и можех да впрягам магарето в нея... Хич не исках да ме оставят лятото за по 1-2 седмици на село, но пък сега колко хубави спомени имам... Чакаме камиона да донесе хляб в магазина, камиона беше "молотовка". Отивам да взема хляб - 2-3 гляба, залепени един за друг. У дома баба ми поръсва с мерудия един голям комат и пак с децата из селото...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: temelko   
Дата:   31-01-13 21:59

Много гот изглежда

Горби [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   31-01-13 22:48

А в Слана бара имаше пекарна в началото на селото,до моста..и тичах с една платнена торба да купувам горещ хляб..както казва Горби-залепнал един за друг. Продаваха и тесто,от което ставаха чудни мекици!Сега ми потекоха лигите..само като си спомня![smilie8]
В туй село за пръв път ходих на погребение,разбрах какво е да ти "хванат оброк",гониха ме гъски, стоях половин ден качена на една бала сено щото некъв пръч искаше да ме боде..и т.н. и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Vizov   
Дата:   31-01-13 22:56

Какво е "да ти хванат оброк"?

А иначе, какъв е тоя пръч, дето искал да те боцне бре, Ел? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: boZo   
Дата:   31-01-13 23:31

За сведение на кандидат-селяните
на офцата малкото е агне или ягне, според района
на козата малкото е яре

Като дете съм израснал из Кайлъка и в парка на панорамата, едното бабе имаше къща там, ама я продадохме.
Имах страхотно детство на река Вит, в с.Бежаново, голяма рода, ваканциите ни влачеха на всякъде. Ставахме черни като мангали от слънцето и праскахме пъпеши и лубеници от бостаните. Ловехме страшно много риба, вечер бабетата пържеха.
Стока не са ни карали да пасем, порехме на воля Струма, Драговищица и Елешница
Най-омразно беше да събираме джанки за ракия и да берем борови връхчета за мед.
В с.Еремия пра-дядо имаше пещ за печене и пещ за пушене на сливи. И казан, ест.[smilie18]
Селските моменти продължиха до 11-12г. възраст, после летата ги прекарвах на градския плаж и по реки и язовири.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   31-01-13 23:38

Автор: elrisha
Дата: 31-01-13 22:48

А в Слана бара имаше пекарна в началото на селото,до моста..и тичах с една платнена торба да купувам горещ хляб..както казва Горби-залепнал един за друг. Продаваха и тесто,от което ставаха чудни мекици!Сега ми потекоха лигите..само като си спомня!
В туй село за пръв път ходих на погребение,разбрах какво е да ти "хванат оброк",гониха ме гъски, стоях половин ден качена на една бала сено щото некъв пръч искаше да ме боде..и т.н. и т.н.
----------------------------------------------------

Супер! И аз подобно, както по видинско така и тука до софето на вилата с другата баба. Нещях грам да седя в тъпото софе и само за баири и гори драпах.

Ел, ти поне малко влашки не научи ли бре? [smilie18]

Поне колкото да пцуеш влахчетата? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   31-01-13 23:39

Това с козата-агне ме подсети.
Отива руса журналистка да интервюира овчар.
Говорили какво говорили и ..
- Абе дядо, тая офца колко струва?
- Не се продава.
- Стига бе, не се прави, колко струва тая овца?
- Моме, кучето не се продава. Точка.[smilie5]

-----------------------

Иванчо и фамилия купили крава. Крвата давла мляко, давал, ама в един момент спряла. Търчи Иванчо при ветеринаря и обяснява драмата. Идва ветеринаря, прави прегед.
- Абе хора, вие тоя бик сте го скъсали от чикии[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   31-01-13 23:40

Почти във всяко село имаше пекарна, толкова беше вкусен селския хляб, че половината го изяждахме по пътя до вкъщи, горещ, горещ с ухаеща коричка! А опашките за хляб си бяха цяло социално събитие, беше ми омръзнало да обяснявам на кого съм!На село съм ходила с прабаба ми да пасем кравата,сиво добиче, което се казваше Неша, имали сме теленца, постоянно ги тормозех да ги милвам, а те ме ближеха с грапавия си език. Пила съм току що издоено праясно мляко, още топло и с каймака от доенето. Чаках кокошките да снесат и да съм първата, която ще вземе яйцето.Ваканциите на село винаги бяха пъстри, мирешеха на окосеното сено, къпехме се в реката, прали сме китеници на реката, бабите тъчаха тогава! Още си спомням огромния стан в стаята.Игри до тъмно по поляните, хладните следобеди в къщата...все уютни спомени!

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   31-01-13 23:45

Абе аз ви разправям че селото не излиза от вас ама вие не ...

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   31-01-13 23:46

Кесарево. Горонооряховско. Ние бяхме до Стара река. Плуване, риба, ледории. С хляб не съм го запомнил, ама с киселите млека с алуминиевата капачка в буркани и доматите[smilie24] За съжаление едно от местата превзето вече от цигани. Реката е почти история.[smilie2] Не съм ходил от над 10 години там.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   31-01-13 23:50

Корените на всички ни са селски![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   31-01-13 23:53

наборе, всичко това си го измисляш... [smilie18]

Е, върнахте ме с машината на времето направо... Имаше моменти на голяма скука на село, особено вечер ако е по-студено и не седим с хлапетата да си разказваме страшни истории. Баба и дядо си лягаха с кокошките и вариантите бяха или телевизия от старата Радуга или радио от от ВЕФ-а (като имаше музикална стълбица или пулсиращи ноти - полудявах от кеф) или да чета книга. Когато имаше и някоя братовчедка, защото братовчеди нямах - купонът беше гарантиран...

Спомням си, че дядо ме е карал с каруцата до съседното село и това ми се виждаше като междугалактическо пътуване [smilie5]

Сега къщата е паднала, храстите са изяли китното дворче и градината с овошките и лозето... В цялото село я има 10 човека, я не, и цялото село ми изглежда едно мъничко сега... Селото което е в детството ми беше с много хора, големи опашки на магазина, "хоремаг", където баба ме пращаше да викам дядо за вечеря, пък аз оставах да пия лимонада...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   31-01-13 23:55

Мама днес е продала 50 яйца че кокошките много снасят напоследък [cool]


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   31-01-13 23:59

Наборе, колко живота ще ти трябват, за да ми повярваш някога![smilie18][smilie18]

Нямаше скука на моето село, братовчедите живееха до нас и ги пращаха всяко лято от началото до края на лятната ваканция.Скуката беше само по обяд, че тях ги тормозеха да спят от 14ч. до 16ч.[smilie7]
С другата братовчедка се синхронизирахме. Като порастнахме малко и ни разрешаваха да си гостуваме с приспиване, че тяхната къща беше малко далече от нашата.Беше пълно с деца в селото.[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 00:02

Мацката на пръв поглед е много инспирираща и гледам, че някои хора от темата за селото вече се вдъхновиха, само дето има една мъничка разлика. На нея ѝ свършиха парите, би си камшика и отиде в ЦЕРН пак да работи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 00:03

Сайбъре, много си сдухан... [smilie18] [smilie18] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 00:04

сигурно си няма село![cool] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-02-13 00:08

Не. Компютърджия е. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: boZo   
Дата:   01-02-13 00:09

С айпфон! [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 00:09

[smilie24] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   01-02-13 00:16

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Бе тя е полу-колешка, геодезистка, що не пробва и в България?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Mori13   
Дата:   01-02-13 01:18

Мда, ама селата сега са пусти повечето, мангалите са навсякъде, няма глъч и смях, само стари болни хора, които един по един си отиват - разбираш го по селската камбана, кога бие едно такова бавно. Всъщност чува се чалга от телефоните на мангалите.
Пък и вие вече не сте деца - няма как да сте толкова безгрижни.
Ъ...аз не съм компютърджия - обикновен реалист съм.[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: TODD   
Дата:   01-02-13 07:38

Автор: Mori13
Дата: 01-02-13 01:18

Мда, ама селата сега са пусти повечето,


А защо ???? Какво работеха и с какво се хранеха тия хора дето по-рано са живели там ???

Та и къщи са правили и деца са гледали , и са ги изучили .....

Защо за сегашните нема ляб ????

Къщи , земи ... пустеят .

А родените там разкарват банички из София ...или дамски превръзки .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 08:04

Въпросът е доста труден, ама аз имам отговори:

- защото на село трябва да се работи (не да седиш цял ден пред компютъра)

- защото на село няма модно кафе

- защото на село кола с 20 инча джанти няма какво да я правиш

- защото на село можеш да се похвалих на много по-малко хора, когато си купиш някой нов боклук

- защото на село има кал, прахоляк и мухи, а това не го дават по филмите и е нещо ужасно....

и др. такива основателни причини дори, когато нямаш работа и умираш от глад - да седиш в града пред компютъра да се наливаш с кола и да гледаш филми по интернет, самосъжалявайки се, че някак си не ти се удава да си като героите от киното - богат(а), красив(а) и винаги в добро настроение... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   01-02-13 09:45

Ха ха ха Горби колко си прав [smilie18]

Някога некви данъчни ми направиха акт за някава глупост и трябваше да ходя там при тях .

Значи влизам , вътре 5 бюра на които седят някакви пичове на около 25-35 години и размятат някакви огромни папки , книжа ...абе страшно .

Отсеща им седи шефката - някаква недоебана кака като за мен със стиснати джуки тип кокоши гъз и ми мърмори нещо ...

Та питам единият от тия:

- Абе мъжки , вие цял ден това ли работите ???

Другият до него чак се прави на важен :

- Да . Защо ? Нещо лошо ли правим ?

- Погледни навън - му казвам.

А времето навън слънчево ,всичко се разцъвтяло ...прекрасно .

- Пичките навън са се подмокрили до коленете а ти седиш тук и ми размяташ тефтери ....Ако съм на твое място ще се метна от седмият етаж ...

А ония ме гледат като насрани ...а недоебаната мрънка нещо ...


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Истинска случка от съвремнният истински живот ...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 10:10

gorbi - ти поради гореизброените причини ли не живееш селски живот?

тоде, а ти що не си впрегнал коня и не ореш нивата?

Не мога да разбера що говорите такива неща, като сами знаете, че не са верни.

Първо искам да ви питам, според вас има ли нормален човек, който да иска да работи колкото се може по-тежка и недобре платена физическа работа? А има ли нормален човек, който да иска децата му да останат с основно или средно образование и да работят колкото се може по-тежък и неплатен физически труд? А мислите ли, че някой, който е учил с години и е станал инженер, изведнъж ще поиска да се занимава със земеделие или животновъдство?

Втори въпрос. Според вас може ли селата да са пълни с хора, които да се правят на дребни фермери/земеделци и всичките да изкарват добри доходи? Ако смятате, че може, искам да ми опишете как. Примерно имате 5-10-15 декара земя. Как от нея бихте издържали да речем четиричленното си семейство. Има ли нужда да ви питам как ще сте конкурентоспособни с някой, който взема субсидии и обработва няколко хиляди декара. Сигурно някой ще може да развие някакво дребно земеделие, ама това възможно ли ще е за всички?

И трети въпрос. Ама вие наистина ли сериозно мислите, че хората се изнесоха от селата щото нямало модни кафета и не се седяло пред компютър? Хайде по-сериозно, все пак такива разсъждения не подхождат на възрастни хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 10:17

Таман тръгне готино темата, стане му на човек мило и приятно, дории слънцето навън се засмя и....се появят два-три "реалиста",дето вече като ги видя и ми се иска да си прережа вените,да се хвърля от балкона и да се нагълтам с хапчета!
Къв е тоя зор да развалиш на хората хубавото,не го разбирам?!

Сто пъти вече се обясни,че има хора,на които не им пука за скъпарски джаджи и шефски постове в корпорации,а ги влече да ровят тор на село! Сто пъти се обясни,че има села в България,които не са западнали и има нормален живот в тях! Сто пъти се обясни,че никой не иска да си прави детето дебил,ама започвам да си мисля,че тия дето са дошли от село в града и не могат да осъзнаят какво са изгубили, нещо не са у ред!

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: exo99   
Дата:   01-02-13 10:22

На хората илюзиите са велико нещо.
Той и Тодъра не оре земята , а с други дейности се занимава.

Имам една вила в село Доброславци, до София. На 6 километра от околовръстното е.

Та много е гот да се отиде там за уикенда, жена ми да почопли малко цветята, аз да си намеря някаква ремонтна работа за час - два, после да си пием кафето в беседката на двора без да бързаме за никъде. Въобще селото е чудесно, ИМА канализация и знае ли човек, като поодъртея може да прекарвам там по цяло лято.

НО !!! Парите ми идват от други неща, не от селски труд.
Селскостопанската работа е добре като хоби, така от време на време да убиеш час - два.
Другото са утопии.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: мара   
Дата:   01-02-13 10:23

ел, чувала ли си за селото на мария антоанета?

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: temelko   
Дата:   01-02-13 10:26

написа:

>
>
> - защото на село кола с 20 инча
> джанти няма какво да я правиш
>
Ти ще кажеш - лифт с ходове, слагам едни 37ци и нека ми е зле [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 10:30

Елриша, съжалявам, че ти развалям рахата, ама това е положението.
Поне имаш избор - нагълтваш се с хапчета, режеш си вените и скачаш от балкона, или спираш компютъра, излизаш на слънце и отиваш да ровиш в торта. [smilie5]

Тия дето са дошли от село в града много добре знаят защо са дошли, какво са спечелили и какво са изгубили. И за тях и за семействата си. Щото добре познават и единия живот и другия.
И мен не ме интересуват скъпарски джаджи и шефски постове, нито пък ме кефи да дишам мръсния въздух и да ми бръмчат коли. Само че съм се прежалил, поне временно, защото така мога да се погрижа за здравето и живота на близките си, а също и да си осигуря възможност да правя от време на време това, което харесвам.



Публикацията е редактирана (01-02-13 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 10:43

Итилиене, ВСИЧКИ до болка разбрахме твоите реалистични виждания по въпроса!И до втръсване! Една тема вече се усра, тази тръгна супер и хайде...пак отново! Никой не те е хванал на сила да те връща на село!Стой си в София и бъди ок, но спри да тъпчеш на хората мечтите и спомените по тоя гаден начин!
Като не те кефи темата - ми не пиши в нея,толкова ли е трудно?! Или и ти като някои други - не може да не пръсъствате навсякъде с мнение по всички въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: deltalink   
Дата:   01-02-13 10:46

Селяни, разорахте ли нивата, а?

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/ioii2242.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-IoTfgRsu0Ws/TJ44dOWpbMI/AAAAAAAAC0Y/CMmbfEpjo_E/s441/ATT00001_.jp

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 10:54

Чакай бе, мен ме кефи темата, това, че теб не те кефи моето мнение по нея би трябвало да е лично твой проблем, а не мой, или на всички други. Освен това аз съвсем не виждам никой освен теб да се оплаква от мнението ми. Мога да присъствам където си поискам с мнение, затова е направен тоя форум. Не мога да разбера как точно потъпквам мечтите и спомените на хората.
Или ти искаш всички да пърхат с криле покрай теб, да са на твоето мнение, да възхваляват мечтите ти, и да те надъхват. Сложила си розовите цайси и те е страх някой да не ти ги свали. Ех, ако моето мнение ти проваля мечтите, какви мечти са те изобщо?

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 10:54

Ех, а тъкмо беше приятно в тази темичка и пак се захапахте!

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: exo99   
Дата:   01-02-13 10:55

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 11:01

Извинявам се на засегнатите [smilie2]

Нека да се върнем отново към романтиката на селото:

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/ddag5330.JPG
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/316906_4575735786509_923100524_n.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: promis   
Дата:   01-02-13 11:10

Абе в някои села наистина има бъдеще, стига да са големи и да са близо до градовете, да има интернет и телевизия, хубав път и всеки да е с кола, за да вози децата на градина и училище в града. Другите нямат бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: vladihg   
Дата:   01-02-13 11:14

"Романтиката" е другаде бре Сайбъре - това твойто е ежедневие[smilie18]


Е романтика на нашата селска улица
https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/ttdd7980.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1346102134_a_1328689936_3aaa.jpg


и малко по-нагоре - колко 1 градска автобусна спирка
https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/pqga6719.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1346102163_l_1327865697_SDC10119.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   01-02-13 11:15

Автор: itilien
Дата: 01-02-13 10:10

gorbi - ти поради гореизброените причини ли не живееш селски живот?

тоде, а ти що не си впрегнал коня и не ореш нивата?


да кажа за мен - защото знам 50 други начина да си вадя мангизите и ги знам да съвършенство .

Но нивата пак я ора .

Комшиите около мен са земеделци и се занимават със земя и селски историии - нито един от тях не съм чул някога да се оплаква толкоз от битието си колкото тук във форума [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 11:21

Петък е, нека да бъдем добри и си отидем по селата[smilie5] :

нещо не ми се получиха снимките, пак ще пробвам!



Публикацията е редактирана (01-02-13 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 11:27

Тоде, ти като Остап Бендер с тия 50 начина [smilie5]

А нивата с коня ли я изора, или плати на трактора?

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 11:31

Не че искам да ви дразня, но така изглежда моята осъществена романтична градска гледка

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/zejs0609.JPG
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/189977_10151308281794078_2021615085_n.jpg


Има бъдеще и в града, само трябва да знаеш как да си го направиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: promis   
Дата:   01-02-13 11:33

Абе не изключвам и аз да си взема селска къща като остарея и се пенсионирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 11:39

Моята селска идилия:

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/tqnu8451.JPG
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/6833_1148203346415_7711604_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/hlkm7203.JPG
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/6833_1151209701572_1454272_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/mhwc7501.JPG
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/6833_1151979000804_1125070_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/wxtw2518.JPG
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/12141_1186487823503_94725_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/njsl6255.JPG
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/12141_1186489023533_3146114_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/qjfn8301.JPG
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/31804_1323980580736_8332880_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/tycf9047.JPG
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/540553_3359038975924_26787226_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/oeud0228.JPG
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/428517_3359061296482_2071280699_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/ndvx8886.JPG
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/522256_3359062216505_1768985764_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/pnhs3439.JPG
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/481348_3359067336633_1951147939_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/ryjx7301.JPG
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/62045_3890962473679_154699591_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/wzpx8214.JPG
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/222420_3890968993842_1010813158_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/pyyf3915.JPG
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/576444_3890974153971_24049533_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/mdpd3826.JPG
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/553390_3890985154246_1462732454_n.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   01-02-13 11:53

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/jxue9194.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-wX2Rkj2nzU0/T9X9XfNB2ZI/AAAAAAAAAuU/YvtqYLEwGGk/s912/DSCF1495.JPG


част от моята [smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/kfps5105.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-CA049LwRbjk/T9X9YvngkFI/AAAAAAAAAuc/MsCClgDACzw/s912/DSCF1497.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/bjng1924.JPG
http://photo-zona.net/images/user7792/album2177/large/1198226866_boqr1687_toddplace.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/jlyv4605.JPG
http://photo-zona.net/images/user7792/album2177/large/1242053314_lqaa2331_Camilishta.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/qkoi3385.JPG
http://photo-zona.net/images/user7792/album21872/preview/1266225605_wkaj2827_TrZ5.jpg


И нещо за днешният ден .... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: chill   
Дата:   01-02-13 12:08

Автор: gorbi
Дата: 01-02-13 08:04

> - защото на село трябва да се работи (не да седиш цял ден пред компютъра)

И к'во ся, прави ли да програмираме?

> - защото на село можеш да се похвалих на много по-малко хора, когато си купиш някой нов боклук

Що да не можеш, можеш, пускаш браузера и
"Народееее, нова АЛфа в семейството"


[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 12:13

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 12:14

Малко от вилата ( с.Владо Тричков):

http://elrisha.snimka.bg/nature/ezero.682273.27470638


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 12:19

Не мога да си обясня при всичката тази релаксираща и зареждаща красота и природа около теб защо си толкова зла [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Mori13   
Дата:   01-02-13 12:39

Па у мойто село не мирише на крави....щото нема. Има малко кози, които всяка вечер се прибират по главната улица, а всеки излиза пред къщата да си ги чака. Козите са като програмирани и сами си се отделят от стадото и завиват, едни наляво, едни надясно. Кога излизат сутрин тия кози, не знам, щото аз тогава спя. Обичам да спя, докато слънцето не напече през прозореца, през листата на асмата и птичките са запеят. Котката се качва по асмата и застава на прозореца, смятайки че е крайно време да стана, за да и дам нещо за ядене. Когато изляза в градината, навсякъде са нацъфтели розите, които си засадих преди няколко години. Много обичам рози. Жужат пчели някви, но мухи почти няма...сигурно щото няма крави. Водата в чешмата е топла, щото иде от една река в Балкана, която се напича през деня. Много обичам да се къпя на двора под слънчевите лъчи. Имам и кладенец - понякога го отврям да видя, дали все още има вода...обикновено има. Някой паяк си е опънал мрежата под капка и когато го вдигна слънчевите лъчи осветяват мрежата в златисто. Имам голям навес отвън, който се е ползвал за няква стопанска работа преди, но сега се ползва за седене на таферич.:) Там вечер си пия виното когато слънцето залязва. Това също е живот на село. Земя не ора, животни не гледам. Не че не са ми предлагаи съседите да ми дадат някоя кокошка и коза. Сигурно много им се е искало да гледат сеира на гражданчето, ама аз не се поддавам. Една вечер имах среща с невестулка - много беше забавна. даже като че ме хареса, щото аха да си тръгне, пък се повърне към мен, но после пак се уплаши и така няколко пъти - сигурно е била тръгнала за курника на съседа, но пък и се е приказвало с някого. Понякога вечер се разхождат мишлета по фасадата отвън и бутат парченца мазилка по перваза. Когато идеш на село за пръв път е странно, щото в града няма такива шумове. Ако имаш късмет може да видиш и съсел. Един прилеп се беше заселил за кратко в мазето ми - висеше на една греда, сгушен в крилата си...надявам се не го е сбарала котката. Котката е съседска, но ми е другарче и в момента в който се появя, тя изскача отнякъде. Когато има малки котета ми ги носи, за да ми ги покаже, пък аз ги снимам. Забавно е на село.


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: ценослав   
Дата:   01-02-13 12:44

"На зла круша, зъл прът"!!![cool] [cool] [beer] [beer] [smilie3] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 12:51

Автор: CyberGene
Дата: 01-02-13 12:19

Не мога да си обясня при всичката тази релаксираща и зареждаща красота и природа около теб защо си толкова зла [smilie5]
------------------------------------------------------

Много си се объркал. Аз съм пряма, а не зла. И се уморих около мен да се чува само " Това няма да стане!" и българите да сме няква самосъжаляваща се маса,без мечти!

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 13:03

Точно па вие програмистите, не се обаждайте, щото хем пари имате, хем може да си работите от село... Значи при вас не е до възможност,а до избор да си градски гъзар... Това наистина не моем го разберем... [smile] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 13:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Gruyu   
Дата:   01-02-13 13:08

човек трябва да си оре нивата...иначе някой друг ще я подкара, в което няма нищо лошо - еле па ако я риголва!

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 13:12

itilien: аз не съм добър пример за твоята теза. Все пак живея постоянно на село, в къща, с макар и малък - двор. Колкото и да сме близо до Варна, все пак возя децата всеки божи ден и ги взимам, което ми е 30 + км. на ден И това от как големия е тръгнал на училище, значи 2002... За съжаление, селото в което живея, просто не е типичното село, а по скоро отдалечен квартал на града и непременно ще си направя и типично селска къща. Първият ми опит беше почти успешен, направих ремонт на къщето, окосих си градината, засадихме картофи, домати, чушки, пипер... Така - по 1-2 лехи, за удоволствие. Направих и беседка, до нея голям лагерен огън... Абе за една година направих мястото с 1-2 хил лева и много ръчен труд - супер... Идваха ни гости, правихме барбекю, децата бягаха по поляната и се разхождахме в гората. За съжаление с промени в семейното положение там приключиха нещата, но при първа възможност ще си купя пак такова място. Удоволствието от физическия труд и почивката на поляната след него е непредаваемо с думи... [smilie24]

Особено ако през седмицата по цял ден работиш с нервни клиенти, в офиса винаги положението е "на пожар" и на ръба на стреса...



Публикацията е редактирана (01-02-13 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: deltalink   
Дата:   01-02-13 13:43

те ви село с о кмет слънце

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 13:54

gorbi - зависи какъв програмист си. Примерно аз по интернет не мога да работя, защото разбирам само от един тип програмиране и то е свързано с хардуер. Първо, че много малко фирми се занимават с такива неща и второ, че трябва да имаш наличен хардуера, за да вършиш работа. По-конкретно, работя в компания, която прави автомобилни табла (или както ги наричаме ние - клъстери), както и някои други автомобилни електроники.

Мисълта ми беше, да не обвинявате селянина в мързел и да обяснявате с мързела миграцията към градовете, защото има много други фактори. Стремежа на хората към по-сигурен, лесен и комфортен живот е напълно естествено нещо не само тук, а и по целия свят. Иначе сега щяхме да копаем с каменни мотики, или направо да събираме корени и грудки по горите.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: chill   
Дата:   01-02-13 14:40

gorbi написа:

> Точно па вие програмистите, не се
> обаждайте, щото хем пари имате, хем
> може да си работите от село... Значи
> при вас не е до възможност,а до
> избор да си градски гъзар... Това
> наистина не моем го разберем... [smile]
> [smilie6]

Ми не е толкова просто. Първо, ако сам си си шеф, може, но пък това сериозно ти ограничава предметната област и мащаба на проектите, които можеш да изпълняваш, така че това с "имането на пари" може да не се окаже съвсем вярно. Ако пък си имаш шеф, въпрос на избор е, но не на твоя, а избора на шефа.

Но от друга страна си прав за предпочитанията за си "градски гъзар" пред "селски гъзар".

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: roussinoff   
Дата:   01-02-13 15:25

В селото е истината. Аз се укрепявам от сега, та да се преместя лека-полека на там. Миналото лято, се отядох на изключително вкусни зеленчуци и то от рано, щото съм яко на юг. Еми нема по голяма красота от нещата, които сам си произвел и сварил [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/bliq4034.JPG
http://www.roussinoff.com/download/1.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/ypah3973.JPG
http://www.roussinoff.com/download/2.jpg
https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/riay0679.JPG
http://www.roussinoff.com/download/3.jpg
https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/pibw7462.JPG
http://www.roussinoff.com/download/4.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/rnql2678.JPG
http://www.roussinoff.com/download/5.jpg

А в София съм на покрива, ама пак гледам да ми е селско:)

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/euum4571.JPG
http://www.roussinoff.com/download/6.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 15:30

[smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Gruyu   
Дата:   01-02-13 15:36

еееее, тая каменната къща така ли я купи или ти си я строил?...гига яка[smilie24] нямам думи!!!![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: мара   
Дата:   01-02-13 15:41

[smilie18] [smilie24] само те чаках кога ще се включиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Aquarius   
Дата:   01-02-13 16:19

Яка тема [cool]

И аз съм израстнал на село. Още преди да проходя знаех как се окопова бустан и царвица, с едни малки мотичлета тип "чапа" [smilie5] . Е после я смениха с мотика номер 8, като я сложиш на рамо и ми седи като чадър [smilie18] [smilie18] След това прекарвах летата на село. Двора беше пълен с животни. Забавлявах се да гоня ярета и да правя капани за кокошки [smilie5] .
Баба ми, лека и пръст, правеша уникална пита от най простите - селските. Чупиш един комат, парче сирене и един домат от градината който леко оплаквах на чешмата в двора, с каменното корито, и айде цял ден по улиците с комшийчетата. В последствие като поотрансах, станах студент, и от време на време се замислях, абе сиренете която купувам няма нищо ама нищо общо с това което баба ми даваше. Като станах дърт пергиш, разбрах че съм ял чисто козе сирене при баба [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]. А сега го плащайте по 30 кинта и пак няма такъв вкус де.а [smilie8] А ме караха да пия и съвсем прясно издоено козе мляко - още топло. Не знам защо ми е останало това като лош спомен [smilie7]

Смяна на града със село, ми е в топ 3 на приоритетите в живота. За сега изоставам с графика, но ще наваксаме. [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-02-13 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 16:58

Горби, принципно погледнато мога да работя само от вкъщи, аз и понякога го правя, нямам проблеми с това.

Обаче!

- Какво ще ям на село? Значи не стига, че трябва да си блъскам мозъка по цял ден покрай работата и да съм парцал вечер с пулсираща глава, ами накрая трябва да намирам време и да гледам кози, мози, зеленчуци, ала-бала... Е аз да не съм роб(от)?!
- Къде ми е социализацията? Аз обичам да разпускам с приятели, да си пийнем като хората. Значи ли това, че трябва всичките ми приятели да си купим къщи в едно и също село. Ми то като почнем да го заселваме така, после децата ни, техните деца и то накрая станало пак град [smilie18]
- Да кажем, че игнорирам приятелите и се виждаме по-рядко, като ходя с колата в града и не пия алкохол. Ами семейството ми, децата? Всеки ден с някакви автобуси, коли до училище в града и обратно. Ами болници, ами стоки и прочее?
- ... Мога да ги изреждам много такива неща.

Идеята е, че като съм програмист и мога да имам приличен доход, това не прави автоматично заминаването ми на село задължително. То изобщо това, че на някои хора им хрумна, че така ще се чувстват по-добре, в никакъв случай не означава, че вскчи хора трябва да се стремим към селото, нещо тук се извратиха нещата ми се струва. Който се кефи - супер, да заминава. Някои от нас просто коментираха защо би било трудно. Други пък решиха, че с това осираме темите. Еми хубаво - ако искте, ще пишем само положителни неща и колко е хубаво на село. Ама да не стане после някоя изненада и "ама що не казахте?" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:03

аз не видях никъде никой да ви кара насила да ходите на село. вие сами се набутахте в темите за да обяснявате на тия дето искат,колко са прости.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 17:03

Русинов, много яки снимки, гледам, че си и колега музикант [beer] Та точно тук като пианист да те попитам - тоя клавир бая навътре седи, а под него шкаф, без място за краката, как точно свириш, наведен напред ли [smilie10] Много неудобно ми се струва. Обикновено при нормалната седяща позиция коленете се намират под клавиатурата, а тук това е невъзможно...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 17:05

Елриша, това са твои разбирания, много припряно реагираш просто [smilie3] Както ти казаха и други хора, итилиен доста сдържано и реалистично обясняваше изцяло личния си опит от живота на село. Май само ти разбра, че се опитвал да те разубеждава и се е "набутал" в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: ценослав   
Дата:   01-02-13 17:07

Хората масово ще се изнесат от града към село, кога гугутка пръдне![smilie2] [smilie2] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 17:07

Русинов, ти много дигна лентата брат с тая каменната красота... Ти си селски чорбаджия направо.. [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:10

Не,бе,пич..просто аз съм по-устата,а другите пускат културни намеци,ама няма кой да ги разбере.[smilie5]

Като гледам активността ти във форума,направо ми е чудно кога ти остава време за тая работа,дето ти "пулсира мозъка" от нея,та чак и за бурен социален живот с приятели навън?! та ти висиш денонощно във ФФ и пишеш мнение след мнение във всяка тема?![smilie8] Честно и с ръка на сърце се питам, без лоши чуства!

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 17:16

Ел, не знам защо трябва да ти го обяснявам, но работата на програмистите не е на полето или на строеж, а е пред компютър [smilie18] Това надявам се отговаря на въпроса ти защо по време на работа мога да пиша и във форума [smilie3] Също така работата ни не се състои в бране на кайсии за минимално време, тя е интелектуална и като такава позволява да можем да пишем във форума в минутите когато почиваме между две подзадачи или когато чакаме да се компилира проектът и т.н. Ако имаш още въпроси по естеството на работата ни и искаш да ставаш програмистка, питай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: baraba   
Дата:   01-02-13 17:18



по повод.. на :
Автор: deltalink
Дата: 01-02-13 13:43

те ви село с о кмет слънце

аз до колкото мога или поне тъй мисля.. си купувам от такива бабички разни неща.. и дори и млякото си вземам от бабичките по улиците место от магазина.. мисля си че поне малко съм помогнал с действията си на селяните..

колко е е тъжно това дето разказва кемта за ония дето търсели касов апарат.. сигур и фирма са искали да има бабето.. и регистрирана по ддс. деба и буклуците им деба мръсни.. ах.. мръсните им кръвопиици...
аз съм от прованса тук се срещат доста таквиа старци дето продават по улиците.. най вече бъркани зимнина.. и домашно плетиво... като чорапи.. от ония дебелите дето гражданите не ги носят..
мале колко истина има в думите на тоз кмет.. дано от здравее не се отърве...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:20

Сайбъре, не подценявай кака си,ще сгрешиш![smilie7]

ПП: Яко почивки имаш!Машала за интелектуалният труд! [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-02-13 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   01-02-13 17:20

Автор: CyberGene
Дата: 01-02-13 16:58


Обаче!

- Какво ще ям на село? Значи не стига, че трябва да си блъскам мозъка по цял ден покрай работата и да съм парцал вечер с пулсираща глава, ами накрая трябва да намирам време и да гледам кози, мози, зеленчуци, ала-бала... Е аз да не съм роб(от)?!
- Къде ми е социализацията? Аз обичам да разпускам с приятели, да си пийнем като хората. Значи ли това, че трябва всичките ми приятели да си купим къщи в едно и също село. Ми то като почнем да го заселваме така, после децата ни, техните деца и то накрая станало пак град [smilie18]


Ако наистина си блъскаш мозъка по цял ден и накрая можеш да излезеш в градината да полееш доматите и да нахраниш козите гаранция че няма да се сетиш за града ....

Няма по голям релакс от тия занимания .

А социални групи има и по селата ... каката им вика местният фейсбук и чат одим да разпускаме с тях . А в кафенето какъв е купон ...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 17:21

Ох, тази каменна къща, красота!И на нас това ни е целта![beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:23

Танчо, аднала съм си обява с две такива каменни красоти за 16 000 лв, но са до Пампорово. Ако те устройва - да ти пусна линка?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 17:23

абе аз продавам и касови апарати, ама който го е измислил производителите на стоки за хранене, особено тия със собствени градини и фермички да имат фирми и касови апарати е голям гъз, с извинение... Тъп, ограничен, дебилен, отвратителен гъз... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 17:26

Ел, Пампорово не ме устройва, търсим си в онова село, за което преди бяхме говорили, че все пак там имаме и земи!Благодаря ти все пак![thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:27

Днес попаднах на обява в с.Голец..Ловешко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 17:29

Само да вмъкна една доза убийство на мечти - до пампорово домати не чакайте, всъщност може да чакате доста малко неща - примерно картофи. Ама овце поне на воля може да гледате [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 17:30

Ел, ние програмистите пишем невероятно бързо на клавиатура [smilie3] Скоростта, с която пиша едно мнение е точно колкото тази, с която бих го изговорил с уста, а усилието е дори по-малко. Не си мисли, че хвърлям някакви кански мъки да напиша два реда като обикновените хора, сложени пред компютъра [smilie18] Аз дори понякога си говоря с колегите и в същото време пиша мейл, в снайпа, форума и т.н. [smilie3] Недей да си мислиш, че съм се концентрирал само в това да ти отговоря, надценяваш се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 17:30

Микре, Сопот и Голец са селата първенец![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:30

Тва,програмистите, верно смятат,че останалият свят е прост и ще умре ако не са те да му отварят очите?! Гаси![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:37

Сайбъре, ако ти докарам една 15 годишна чатърка да ти покаже как пише на компа, в същото време лафи по телефона с приятелка ,лакира си ноктите и си прави вафли на косата, то ти ще изглеждаш като костенурка..ама не нинджа![smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 17:38

Младото поколение е друга работа, ама нали говорим за какички в момента [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 17:39

ний програмистите сме минали чатърството преди да станем програмти :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:40

Кака ти също има опит,не се притеснявай. По 15 човека в различни прозорци на АйСиКю наш ли къв трениг е![smilie5]

Хубу си лафим,ама трябва да се хигиенизираме,нали сме гражданье,че току виж сме излезли за малко социален живот.Аре..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   01-02-13 17:42

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/jcoc1423.JPG
http://photo-zona.net/images/user7792/album21872/large/1265624524_xnci7322_dupka1.jpg


Селските фейсбуци .... [smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/diwk1392.JPG
http://photo-zona.net/images/user7792/album25737/large/1307913440_ybmw1644_DSCF2380.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/szzj3427.JPG
http://photo-zona.net/images/user7792/album25737/large/1316770248_xiaq1445_1.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/ppyx9472.JPG
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/735674_4369438557874_1880636031_o.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/nkhp2699.JPG
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/479981_4194109974769_627617238_n.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/volo2420.JPG
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/156533_3896553336039_269655056_n.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/agxm2725.JPG
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/388460_2256052884553_582283181_n.jpg


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 17:47

Тода, седнал като чорбаджия, всички около него прави![smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 17:50

Честита ти баня, както се казва [smilie18] За твое сведение имах 3 часов мийтинг в една зала без проветрение, без възможност да чатя (щото квото правя на лаптопа го виждаха всички [smilie18] ), сега трябва да напиша обобщение на това, което сме дискутирали, след това да го обсъдя с младежите, дето ще го правят, а после да ходя да пия бира, без да имам възможност да се изкъпя като теб... Недей да си мислиш, че ни е лека нашата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-02-13 17:58

Пак стана кой по-по-най...

То лесно нема дето е казал поета.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 18:07

Зафиров, ти па си за някое диво село на 2000 надморска с див хвъркат добитък да го снимаш, докато как ти пече палачинки и ти грее ракия... [smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 18:13

изведнъж ми се допи греяна ракия! Дали да не грейна една![beer] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: мара   
Дата:   01-02-13 18:13

аз много се чудех дали да не станем комшии на русинови, даже по едно и също време сме оглеждали за къщите, ама те ни превариха...и добре, че ние не купихме, че за 10-ната години селото хептен умря. освен русинови, има още 2 живи къщи... а най-близкото училище е у ивайловград.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: serjy   
Дата:   01-02-13 18:21

затова най-добрият вариант е малък град [beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   01-02-13 18:23

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/fwdf8759.JPG


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: promis   
Дата:   01-02-13 19:05

Абе то ако беше убаво на село всички щяха натам да се натискат бе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: мара   
Дата:   01-02-13 19:18

абе то малък град имаме кат слънце! ма сме на самия мегдан, насреща - 2 дискотеки, до нас - джамията - пее мюезинът по 5 пъти с големите колони, двор няма, даже балкончето е 2 педи...че аз в големия град имам повече място за доматите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: vikitovikito   
Дата:   01-02-13 20:04

Хубаво си е на село , особено по това време на годината [smilie25] не че лятотото е кофти ама ... [smilie25]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.