Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна
 Re: Ще ставам селянин
Автор: didesignbg   
Дата:   23-01-13 11:42

Маро, къде в Гюешево, това си е моето село първата къща. Колко съм ги обикалял баирите и поляните.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Todd   
Дата:   23-01-13 11:43

Ел , екстра е [smilie24] нали няма да я зидаш с кирпич ? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: bairi100   
Дата:   23-01-13 11:44

Всичко е от знаечение.Дали си на слънце или в усоя.Дали си в котловина с инверсии и мъгли,дали си на вятър,дали парцела ти е на сух рид,или удавен от сос карасулук.Трябва човек да има усет или да ползва консултант[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   23-01-13 11:45

ми в крайната махала, по пътя за тунела, преди моста - вдясно. комшиите беа баба стойна и дядо христо, те починаха, ся са снаха им анка и внукът - ники.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   23-01-13 11:47

Тоде, искаме да я реставрираме,т.е. всичко със старите технологии..обаче като започна по-сериозно да минава мисълта за пренасяне и ..ще трябва да се измисли ефективно отопление, да се направят изолации ,баня с тоалетна и т.н. и цялата автентичност отиде по дяволите.:( Празната стена обмисляме да е от дърво( правил се някъв "сандвич" с вата)..

Ама..на първо време - ТОТО. За сега неуспешно..[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: didesignbg   
Дата:   23-01-13 11:52

Баш по диагонал сме значи нашата къща е откъм другия край на линията. Гюешево е доста тегаво откъм климат, освен компири другите култури не се чувстват много добре. А както опустя напоследък слепоците огладняха и компири не остават.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   23-01-13 11:53

иначе мястото е наистина красиво...кат се изключат двата хвоста [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Todd   
Дата:   23-01-13 11:57

Моята една част е от тоя сандвич ....мога да ти дам технологията .[smilie5]

Лесно и не е скъпо .[cool]

Майсторите казаха че се не правело така но аз плащам да я правят както аз кажа .[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: temelko   
Дата:   23-01-13 12:05

То ако чакаш на тото .... Давай като Уилето - сама си изолира къщата, шапка и свалям [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   23-01-13 12:08

Еми то сами ще си го правим..то не може за всичко майстори:)

Тоде, ще се радвам да споделиш технологията.На нас за тоя вариант ни каза моя любим майстор,който рече че повечето къщи по Ковачевица са на тоя принцип.

ПП: Много са ми мили такива теми!! Писна ми от политики и някви озлобени спорове![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Vizov   
Дата:   23-01-13 12:09

Ел, страшна е къщичката, верно! [smilie24]

Баири, честит баир [smilie5] Ама я кажи, как верно става с децата. И ние си мислехме да се оселедурчваме допълнително, обаче детски градини и училища ни бяха проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: johnny_fx   
Дата:   23-01-13 12:13

За кандидат селяните и мислещите за къщи ето един блог, който може да им е от полза:
http://krasivdom.com/


Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: didesignbg   
Дата:   23-01-13 12:14

Колко се радвах, като ходехме на по-далечния с Балкан (пенсионирано граничарско куче). Преди беше голяма борба с утайниците, защото камазите караха през селото и не ебаваха въобще. Нали знаеш легендата за единия от баирите дето Тито давал половината Македония за него, толкова ценен бил? Интересни камъчета има нагоре по реките.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   23-01-13 12:14

Бях попаднала на един форум,където пишеха хора,вече преместили се на село ,както и бъдещи преселници. Имаше интересни идеи.
За образованието - всички казаха,че ако наблизо има по-голям окръжен град, не е проблем. Ако селото е по-оживено, правят комбина за каране на децата.
При нас най-близките градове са Златица и Пирдоп. Има огромна болница, градини,училища ,но са си 30 км до там. Обаче пък в съседното село има детска градина с обновена сграда, много нови люлки и игрушки. Магазини има, доктор идвал всеки петък..

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   23-01-13 12:16

не, не я знам легендада. ние тука паралелни теми подкарахме ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: bairi100   
Дата:   23-01-13 12:16

е НА 5 СЕЛА СЕ ПАДА ПО ЕДНО ДАСКАЛО.Има безплатно бусчеи се случва заедно да учат няколко класа,поради малко деца.К'во от туй,аз пък ще ги науча да се справят в живота[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   23-01-13 12:20

Баири, да ,има доста села с тоз проблем..зависи в кой край си. Към Монтана,Враца, Видин е доста по-беден район ,много села опустяха..
Но където и да е, ако има желание - децата ти може да станат много по-адаптивни, добри и начетени,отколкото ако кесят само пред ТВто и компа в апартамента.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: temelko   
Дата:   23-01-13 12:21

Vizov написа:

> Ел, страшна е къщичката, верно!
> [smilie24]
>
> Баири, честит баир [smilie5] Ама я
> кажи, как верно става с децата. И
> ние си мислехме да се
> оселедурчваме допълнително, обаче
> детски градини и училища ни бяха
> проблема.

Един по-проходим автомобил и проблемът е решен. Плюсовете да си имащ собвена къща с (дай боже) независим източник на вода , а защо не и на ток са несравнимо повече от неудобствата от транспортиране на детето до учебното заведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: didesignbg   
Дата:   23-01-13 12:22

Накратко бъкано е с редки метали, мълвата казва че един от баирите е едва ли не метално парче, но не желязо а доста по-интересни неща. Кой е баира всеки има различна интерпретация. Изследвали сме руда от камазите - показа арсен, но дори и в камъните по нивите често има метални парчета, та знае ли човек. Слушал съм и версии за радиоактивна руда, но това според мен не е истина, не че другото е.

Вярно подкарахме паралелни теми, ако пречим на основната да се спрем, а?



Публикацията е редактирана (23-01-13 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-01-13 12:22

Автор: elrisha
Дата: 23-01-13 11:12

Цено, половината ми рода е във Видин. Имат къщи и в Слана бара. Баба ми има няква част от родната й къща,все още крепяща се някъде по бившия бул.Ленин( интересно ми е как ли изглежда сега). Но аз нещо не си падам по равното..обичам да има баир. Сигурно ми е дошло от другата половина на родата,която е от Търново
----------------------------------------------------

Малииии! Ел! Ти и влаинка си била значи! [smilie5]

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Vizov   
Дата:   23-01-13 12:23

Така е.
И за Северозападнала България и за децата.

Повече ме притесняват тинейджърските години, не самото училище като такова. Аз си мислех, че като ученик съм вършил глупости, ама на село е страшна работа.
Е, предполагам зависи от селото.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   23-01-13 12:26

моем си отворим тема, дето да си пишем двамата[smilie5] или е по-нормално - на лични

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   23-01-13 12:28

Иво, не всички "мокри" са власи :) Както съм казвала много пъти , аз съм шопкинче,с мокра и болярска кръв.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: temelko   
Дата:   23-01-13 12:28

Зависи от първите 7 години, ама това е съвсем друга тема ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-01-13 12:32

Абе Слана Бара си е у люпилнята, дето викат по видин. Питай Цено! :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.