Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Todd   
Дата:   24-01-13 22:57

Това иска трима общи работници да се грижат за него ... благодаря не пушим [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Vizov   
Дата:   24-01-13 23:32

Маро, и аз т'ва го гледах [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Aquarius   
Дата:   25-01-13 08:14

Мухахаха Ипонец......Луковит.......[smilie18] сега и комшии ще излезем [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: bairi100   
Дата:   25-01-13 09:18

http://www.youtube.com/watch?v=DplBWEdeauw Само за напреднали!2 части е,има бг-субтитри.И ако разбира се моля някой да улесни адреса[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: bairi100   
Дата:   25-01-13 09:22

http://www.youtube.com/watch?v=VjdCH9y1s10 и втора част[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Оля   
Дата:   25-01-13 09:23

A aз живея на село, смятам като се пенсионирам да отида да живея в града. Сега обикалям и търся градът.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: bairi100   
Дата:   25-01-13 09:28

Въобще,ако не сте чували за Зеп Холцер,ще наваксате бързо[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: johnny_fx   
Дата:   25-01-13 10:17

А, Холцер е баш майстора на пермакултурата, много може да се научи от него. Добре, че има инфо на други езици, че този немски. [smilie8]

п.п. Вярно имало субтитри.



Публикацията е редактирана (25-01-13 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: bairi100   
Дата:   25-01-13 10:19

Горе е с БГ-субтитри[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   25-01-13 15:56

на холцер мурафетите изглеждат впечатляващи, но само докато не размислиш, че той има 450 декара площ на разположение и печели от развеждане на посетители, а не от производство на продукция. Щото ако има 5-10 декара и трябва да се издържа от самата продукция няма да може да си позволи да оставя на самотек нещата.

Истината е, че растенията, които отглеждаме за храна не са диви растения, а драстично "опитомени", а на всичкото отгоре и повечето от тях идват от други климатични зони. Не могат да бъдат оставени на произвола на съдбата, защото не са конкуретноспособни с разните бурени и други истински диви и приспособени расетния.

Тая година си направих един експеримент - посадих една тиква на необработено място, да видя дали има нещо вярно в пермакултурните учения, че необработената почва си имала структура и можела да извлича влага от дълбочина. Оставих я само на милостта на природата. Поникна, порастна малко и толкоз... така си и изсъхна.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   25-01-13 15:58

абе, имаше едни динчета...мнооо диви, мнооо различни от гледаните - малки, до червено не стигаха, ставаха едни жълти и адски сладки...те кви ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: CyberGene   
Дата:   25-01-13 16:02

Забелязвам засилен интерес към земеделие, животновъдство и изобщо завръщане към аграрните корени на българина в тая тема, което може да бъде само похвално [beer] Аз съм си и аз програмджия като итилиен, ама ме и кефи да го правя, та от такава гледна точка съм бита карта [smilie5] Но да се надяваме повече хора да почнат да населяват селата и да се занимават със селско стопанство [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   25-01-13 16:07

мен земеделието(изключая доматите!) никак не ме тегли. а доматите ме теглят само защото не мога винаги да си намирам хубави, качествени и вкусни домати, а за мен доматът е почти религия!
виж, животните са друго нещо...толкоз обичам животни, че бих гледала всякакви, но не срещам разбиране [smilie18] затова трябва да убедя любимият, че от тях ще има файда. с кучета пробвах - не става. с котки - хептен. гледам един плъх, ма няма как да убедя когото и да било, че е особено полезен [smilie18].
коза, крава, кон, офца - биват. трябва някак да напасвам системата. мислех си за пъдпъдъци, ма ядец - няма площ. и за кокошки няма. то и за кон няма....

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: chill   
Дата:   25-01-13 16:08

Мда, само дето аз подозирам, че засиленият "интерес" не е истинкси интерес към селския начин на живот, ами реакция на ескейпизъм, породена от недоволство от текущия начин на живот. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: CyberGene   
Дата:   25-01-13 16:16

И аз нещо такова усещам, той и итилиен това се опитва да каже, а беше обвинен в черногледство [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   25-01-13 16:18

Маро, ай да прайм ферма. Аз щи гледам доматите (имам малко опит), ти ша гледаш овцете, кравите и кокошките. Кооператив един вид. Аз не се кефя на животни, трябва всеки ден да се занимаваш с тях и не можеш да идеш никъде за повече от половин ден. Доматите няколко дни изтрайват без да ги гледаш, че може и повече ако им напрайш капково напояване.

CyberGene - има хора, които отиват да населяват селата, но почти всички от тях само за събота и неделя, или пък само колкото да спят. Почти никой не се връща от града и да отива на село да се занимава със земеделие и животновъдство. Дребното земеделие и животновъдство е обречено. Големия производител има достъп до евросубсидии, което прави малкия неконкурентен. Отделно малкия производител може да си продаде животните единствено на някоя кланица като живо месо, защото няма право да продава разфасовано, освен ако не изпълни един куп изисквания, които ако можеше да изпълни нямаше да е изобщо малък. В земеделието е подобно. Масово се вземат огромни площи под аренда и се сеят с технически култури - царевица, жито, рапица и слънчоглед. Разчита се на субсидии.

Имаше един работяга на село, дето преди време пробваше различни неща. Веднъж с един друг направиха няколко декара малиново насаждение, поливаха го от реката. Нищо не излезе. После ся няколко декара с дини, излязоха не особено добри и едри, чудеше се на кого да ги продаде за стотинки. С пчели се занимава от много дълги години, ама и от тях не е забогатял. Не е и беден де, но много работа за нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: chill   
Дата:   25-01-13 16:20

Ми наш'та гилдия отдалеч ги усещаме нещата. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: n1x0n   
Дата:   25-01-13 16:23

Аз не копнея за селски начин на живот. Аз копнея за вилен начин на живот. [smilie5]

Хич не си правя излюзиите, че ще отида на село и ще хукна по лехите с мотиката, подир овцете с гегата и т.н. Би било абсурдно... Просто не искам да живея в мръсотия, шум и с цялото изнервяне, което ми докарва града.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: johnny_fx   
Дата:   25-01-13 16:26

itilien-e бре, момко бре и Холцер ли не ставал? [smilie5]
Тя таз работа не е баш оставяне на самотек. Вземи попрочети още малко /ако те вълнува де/, па тогава се изказвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: CanoniO   
Дата:   25-01-13 16:29

Аз пък наливах вода и оборска тор в два реда домати и изкарах 20 кила продукция, по 10 лева килото...
Тези био домати дето ги продават, 100% не са био...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   25-01-13 16:30

итилиен, аз ферма не ща, бе! искам само по едно добиче - за нас си! да си имаме млекце и сиренце! ама требе да се редуваме, щото и аз не ща вързана на село [smilie5]
инак всичко, което ти го казваш, аз много отдавна съм го проверила....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-01-13 16:31

Никсън [smilie5]


Ако мога да се цитирам "Да мързелуваш на село е много по-яко от мързелуването в софето"

Ако па и селото е гръцко и е някъде край брега още по-добре.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: CanoniO   
Дата:   25-01-13 16:33

където има продукция, има кражби. Да се предпазиш от бай мангал е скъпо и рисковано начинание. Махайте си розовите очила и отивайт в Гърция при Зафиров...



Публикацията е редактирана (25-01-13 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   25-01-13 16:33

johnny_fx - чел съм повече отколкото си мислиш, даже мноооого повече отколкото си мислиш. И за Холцер, и руски книги и материали, и австралийски, и американски, и какви ли не. Сладки приказки е тая работа, ама е приказки. Много са модерни сред разни хипита и други, които познават мотиката само на картинка.

Вече ти обясних за Холцер. Има 450 декара и се препитава от туристически обиколки на зарибени като теб, а не от продукция. Ти имаш ли представа колко са 450 декара? Ако я оставиш на полусамотек, няма как да не ти даде достатъчно продукция да се нахраниш ти и да продадеш нещо друго на зяпачите. А знаеш ли колко продукция може да се изкара ако се обработва по нормалните методи. Е, вярно че неговата площ е планинска и няма как да се приложат нормалните методи, ама също така осъзнаваш ли, че тоя човек това го развива от десетки години и на практика е дори безсмислено да се опитва човек да го имитира.

Хайде иди на село с градина от 1 декар, или нива от 5 декара и да те видим каква пермакултура ще направиш и какви добиви ще изкараш. Инак на филмче е хубаво и лесно, ама реалността е друга. И само който не е виждал земеделие може да вярва в чудесата на пермакултурата.

А някой примерно имал ли е къртица или сляпо куче в градината? Знае ли какво е да садиш пипер, а къртицата през нощта да мине и да го вдигне всичкия? А знае ли какво е да садиш домати, пък поповото прасе да върви подире му и да ги преяжда?



Публикацията е редактирана (25-01-13 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: arakiss   
Дата:   25-01-13 16:34

Автор: johnny_fx
Дата: 25-01-13 16:26

itilien-e бре, момко бре и Холцер ли не ставал? [smilie5]
Тя таз работа не е баш оставяне на самотек. Вземи попрочети още малко /ако те вълнува де/, па тогава се изказвай.


[smilie18] сопрете се малко, бе, още малко и ша обянявате на баща си как са праят дЕца [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.