Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: Dumbledore   
Дата:   04-02-13 13:21

Приказвай, приказвай. Четеме те. Всички. [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: chill   
Дата:   04-02-13 13:23

Може и бележки да си водите. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: ejko   
Дата:   04-02-13 14:00

Ivodam и аз така ги мислех нещата за Сталин...
А Берия..., евреин ли е?
Ако търся в нета, ще намеря защитници и на двете позиции..., затова питам Иво, защото знам, че повече се е интересувал...



Публикацията е редактирана (04-02-13 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: Todd   
Дата:   04-02-13 14:34

Изкарайте сега и Сталин герой в борбата против комунизма и ще ви призная !!!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: ejko   
Дата:   04-02-13 14:41

Той не е герой в борбата против комунизма, но бастисва бая болшевики..., дали е разчиствал евреите от ръководството или е си е разчиствал пътя към едноличната власт е въпрос на тълкуване на фактите...

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: Tantris   
Дата:   04-02-13 14:54

Факт е, че и лъвовете и царските орли са застрашени видове.

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: Gruyu   
Дата:   04-02-13 14:59

и на Монката жена му била американка от еврейски произход, кой първи от двамата е почнал да бачка в Световната Банка и е издърпал другия не знам, много умна дама била викат...и дали тя/те го е/са назначила за министър у нас?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: ejko   
Дата:   04-02-13 15:49

то между другото е доста трудно да нямаш нещо еврейско в рода... Те повечето хора и не знаят...



Публикацията е редактирана (04-02-13 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: Ivodam   
Дата:   04-02-13 16:36

chill:

Това, че евреите са силно етноцентрични никой не го отрича, и те самите.

Понеже някой по-горе питаше за това, че се считат за богоизбран народ. Това е факт. Аз самият преди много години вече бях доста учуден, когато го узнах. Бях на една лекция, много интересна между другото, на един международен съдия, не помня вече как се казваше, евреин. Лекцията беше за това какви предписания има в различните законодателства относно самаритянството, т.е. задължението да направиш добра постъпка. Имаше интересни примери като за фото-форум: малко дете е допълзяло до релсите и играе на тях, а влакът идва отдолу. Имаш време да реагираш. Във Франция си длъжен да го спасиш, ако не го направиш, си подсъден. В САЩ имаш пълна свобода на съвестта: можеш да го дръпнеш от релсите, а можеш и да изтичаш да си вземеш апарата, да направиш "яки" кадри.

Та тоя чичка, понеже беше евреин, взехме да го питаме разни работи накрая и той в един момент взе надълго и нашироко да обяснява защо еврейският народ се счита за богоизбран и че това не трябвало да ни учудва, взе да цитира Библията, и т.н. Тоест, тези хора наистина си живеят с тази идея.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-02-13 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: asahi   
Дата:   04-02-13 16:39

Не са по-напред от македонците. Всеки народ си има право на някакви национални заблуди - че са богоизбрани, древни, че скачат най-много или имат най-дългите уши. Достатъчно е да не натрапват това в междудържавните и междучовешки отношения.

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-02-13 16:43

Богоизбран народ. Ми Исус не е ли евреин. И майка му и тя[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: Ivodam   
Дата:   04-02-13 16:50

Асахи: Е точно там е проблемът, в държането на евреите в междучовешките им отношения с палестинците и в междудържавните отношения с кого ли не. Няма друга държава, която да има повече нарушаване и несъобразяване с нормите на международното право, с резолюции на ООН и какво ли не. Евреите открито са извършвали на територията на други държави отвличания на хора, които считат за престъпници, или убийства на хора, които считат за терористи, и т.н.

Не вярвам да одобряваш натиска, който упражняват върху Борисов да изкара Хизбулла виновни за атентата.

Мълчиш по примера, който дадох по-горе с Голанските възвишения.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-02-13 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: ejko   
Дата:   04-02-13 16:55

Иво ти се радваш на такива неща, трябваше да отидеш да слушаш Шломо Занд, миналата година в СУ... Мед щеше да ти капе от сърцето [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: asahi   
Дата:   04-02-13 16:58

Аз не съм забелязал да натискат Борисов. Имат си мнение по въпроса и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: ejko   
Дата:   04-02-13 17:11

в държането на евреите в междучовешките им отношения с палестинците

15-20 процента от израелците са палестински араби... Защо с тях нямат проблеми, а само с тези от палатките имат?

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: Ivodam   
Дата:   04-02-13 17:17

Ежко:


Иво ти се радваш на такива неща, трябваше да отидеш да слушаш Шломо Занд, миналата година в СУ

Дай подробности, за какво по-точно иде реч и кои са тия неща които толкова ме радват? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: Ivodam   
Дата:   04-02-13 17:18

Асахи:


Аз не съм забелязал да натискат Борисов.


Ма как. Щях да съм изключително изненадан, ако беше забелязал.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: ejko   
Дата:   04-02-13 17:23

http://bg.wikiquote.org/wiki/Шломо_Занд

не мога да направя линка активен заради кирилицата в него...

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: ejko   
Дата:   04-02-13 17:25

Някои цитати от лекцията му в СУ от някакъв сайт ги взех http://ruslantrad.com:

“Национализмът създава нациите, не обратното.”

“Днес няма антисемитизъм на политическо ниво в Европа, както в миналото, но днес спокойно можеш да си ислямофоб, защото Европа се нуждае от нов враг.”

“Като израелец, аз се страхувам от ядрено оръжие в Иран. Но не смятам, че Израел, като страна с ядрено оръжие, може да казва кой може и кой не да притежава такова оръжие.”

“Ако човечеството не се самоунищожи в ядрена война, смятам, че конфликтът между израелци и палестинци е напълно разрешим.”

“От книгата ми много евреи се подразниха. Особено онези в Ню Йорк и Париж.”

“Аз нямам нищо против Уди Алън – напротив, искам да имам много добри отношения с него. Но той не иска да живее в Израел заедно с мен, разбирате ли?”

“Опирането на исторически претенции е нещо много опасно.”

“Едно е когато евреин в Сен Дени се смята за част от богоизбран народ, а друго когато войник, навлиза в окупираните територии с оръжие и вярва, че е богоизбран. Напълно различно е.”

“Възможността един палестинец да е наследник на древните евреи е много по-голяма отколкото аз или някой от евреите в тази стая.”

“Ционизмът е вид национализъм, както всеки друг национализъм по света. Но, докато българският национализъм е имал за цел да създаде българска нация, еврейският национализъм не успява да създаде еврейска нация. Много от онези, които се считат за евреи, не желаят да живеят в Израел. За мен това не е проблем – не се чувствам самотен. Но докато българският национализъм успява да създаде българска нация, ционизмът успява по-добре от всеки друг вид национализъм да създаде два народа – палестински народ и израелски народ. Но ционизмът не иска да признае, че това е негово дете – това е опасността за съществуването на Израел днес.
И това един Нетаняху го припомня всяка седмица, че Израел не е държава на нейните граждани. Над 20% са араби, 5% са руски имигранти, не евреи, 25% не са признавани за граждани на Израел – т.е. тези хора не са смятани за нейни граждани. Според Нетаняху Израел е много повече на българските евреи, отколкото на моите студенти в Тел Авив, които са араби и говорят по-добре иврит от мен. Израел няма бъдеще, ако ще бъде държавата на Уди Алън, а не на моите студенти. Ционизмът не се преобразува в граждански национализъм, а продължава да бъде ориентиран към даден етнос.
Опасявам се от “Косово в Галилея”. Днес израелските граждани в Галилея с арабски произход са повече. Ако те утре си спомнят Косово (а косоварите са албанци, които не искат да принадлежат на Албания) може моделът да се повтори. Те са палестинци, които не искат да бъдат в палестинските територии. Говорят и двата езика перфектно. Но Израел казва, че е “еврейска държава”. Именно поради тази причина мога да кажа, че Израел не е истинска демокрация. Държавата продължа да бъде по-скоро “етнократична”.

Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: Dumbledore   
Дата:   05-02-13 01:30

Ми разбира се, че ще е етнократична. Нали затова е създадена.

А и Уди Алън да не е луд да ходи в Израел. 6 милиона са там, шепа народ. Трябва някой да мете улиците, да продава чушки, да строи къщи. Не може всички да са режисьори, банкери или културни мошенници.

Най-големия враг на Израел не са палестинците, а международните евреи. Тези, които обичат да се интегрират и асимилират в другите култури. Само дето тази интеграция по нищо не се различава от политическата, икономическа и културна окупация.


Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: tonal   
Дата:   05-02-13 11:43

Готовы результаты расследования теракта в Бургасе
Готовы результаты расследования теракта в Бургасе


Отговори на това съобщение
 Re: И Израел се топна в Сирия
Автор: boink   
Дата:   05-02-13 12:51

https://photo-forum.net/joro/emoticons/010.gif

https://photo-forum.net/joro/emoticons/010.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/004.gif

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.