Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: CyberGene   
Дата:   31-01-13 22:22

2005-та заминах да бачкам като програмист за Ирландия. Работата ми я предложиха от там, тогава не бяхме още в ЕС, затова ми издадоха специален work permit за ИТ-специалист. Заплата над 3К евро чисто. Платиха ми транспорта, намериха ми къща първите месеци, докато си намеря сам квартира, имах осигуровки и всичко както си трябва. То едно чисто, хубаво, зелено, пъбове, весели хора, прекрасна бира, неповторима музика и атмосфера, нов офис в древна сграда - гтическо-модернистичен, а отношението на местните към ИТ-специалистите е като към гении - все пак страната им много залага на развитието на новите технологии и уважава всеки, който допринася за икономиката им по тоя начин... ще речеш, че трябваше да се чувствам като цар. Е да, ама не. Родината си е родина. Тя влече, тя е в сърцето. Дори и на безпринципно говедо като мен.

Но човек не си ли поблъска главата сам, за да го разбере, няма смисъл друг да му го казва. Щом смятате, че със заплата от 1000-1200 Евро като миячи на чинии някъде (където имат голяма липса от каъдрни миячи на чинии), от които пари ще ви остават половината след като си платите разходите по живеене (и то в най-добрия случай), ще се чувствате много добре и ще сменяте обектив след обектив и тяло след тяло, давайте [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: bogdanov   
Дата:   31-01-13 22:25

asahi, мислата ни мош га сфана брат:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: vikitovikito   
Дата:   31-01-13 22:37

Мдаам ..

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: asahi   
Дата:   31-01-13 22:38

шот съм тъп [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: cameraman   
Дата:   31-01-13 22:39

Мдаам ..

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: vikitovikito   
Дата:   31-01-13 22:54

Еми да , ама само приказки и мишо пред монитора ? [smilie5]



Публикацията е редактирана (31-01-13 22:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: localhost   
Дата:   31-01-13 22:59

Много ми е интересно това мияч на чинии някаква мечтана професия ли е от вас? Аз от как сме дошли в Австралия си бачкам по специалността - сам си намерих работа и т.н. И въпреки, че не съм в топ платените специалности (а не съм и зле) ако искате можем да си говорим за качествата на 1DX телата на Canon. Ааааа забравих - струва колкото една годишна заплата в България.

А по въпроса за камъните, тежината и т.н. - ами някой по-горе каза: ние сме хора и един живот живеем. Ако искате да го изкарате в мизерия и заглеждане в канчето на другите - заповядайте. Всеки сам си взема решенията и трябва да се примири после тях.

Ето аз от 4 години нямам:
- БТВ [smilie5]
- простотия и мизерия навсякъде около мен
....

И не се чувствам по-малко българин.



Публикацията е редактирана (31-01-13 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: imitev   
Дата:   31-01-13 23:00


Какъв българин си ти, ако не ти липсват простотията и мизерията?!?!


УУУ - АНАТЕМА [cool] [cool] [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   31-01-13 23:02

Айде пак прогармистки изцепки[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: boZo   
Дата:   31-01-13 23:03

дОма си е дОма,
нали цибержен?

1200 еur не дават никъде да миене на чинии.
Ходят, пребиват се от бачкане и после ларшат в БГ-то с тия 7-8-10 хил.лв, за да покажат колко добре са били там...[smilie18]

И после пак каторга...
До следващото завръщане с "пачката"

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: CyberGene   
Дата:   31-01-13 23:05

Уве, хубу бе, както искаш [smilie5] Изчакай тогава някой мияч на чинии да сподели мнение, не да се изцепва като мен [smilie18]



Публикацията е редактирана (31-01-13 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: cameraman   
Дата:   31-01-13 23:06

А през това време тука продаваш земята на дядовците си за да се храниш и се чудиш как да платиш сметките преди да дойде призовка...



Публикацията е редактирана (31-01-13 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: vikitovikito   
Дата:   31-01-13 23:10

localhost [smilie24] моите поздравления че имаш възможност да си купиш последното репортерско тяло на Канон [smilie24] предполагам и подходящите стъкла си взел , но ти си аматьор [smilie18] и как ти помогна тази покупка , ясно е че фотограф няма да те направи ... ?



Публикацията е редактирана (31-01-13 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: Vizov   
Дата:   31-01-13 23:11

Малката разлика е, че в страните, където така напирате да отидете столетия са градили това, което вие взимате там на готово. Но никой от вас не иска и да се замисли, че подобно нещо трябва и в БГ. Само се мрънка как България не можела да ви дондурка [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   31-01-13 23:16

Абе аз чакам момента, в който пазарът ще се насити и ще се питате къде е любоФта[smilie5] В крайна сметка е нещо ново, има търсене, и може да си позволите лукса да го практикувате където искате[smilie3] Ох Индия, ох Китай. Ама на моменти верно да вземе да ви се скапе базата данни [smilie18]
Уповавам се на новата генерация. До 5 -10 години.
Има си професии и ниши, където можеш да се реализираш и без да почваш от нулата. Трябва си поглед, усет, практика. Лошото е, че ни откърмиха със шибаното "више". То затова сме тесния до общия специалист тук.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: exo99   
Дата:   31-01-13 23:17

Абе какво му се нахвърлихте на Камермана?

Иска да заминава - прав му път.
Може и да се нареди добре и да е доволен човека.

Ако нещо не му понесе дивия запад, няма проблем да се върне.
Това му е хубавото на новото време, че имаш възможности и да заминеш и да се върнеш.

До голяма степен реализацията ти и тук и в чужденеция зависи от самия теб.
Никъде няма лесно, иска се много усилия и работа, разбира се и малко късмет.

Не трябва да се правят трагедии от промените - хората си сменят жените, работата , местоживеенето, държавите.
Като не ти е гот с една жена, сменяш я! [smile]

Така е и с работата и с държавата.

Хайде късмет и да направиш много снимки от новото място!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: localhost   
Дата:   31-01-13 23:19

vikitovikito: ами няма да ме направи, то това е ясно. Ама поне не ме ограничава [smilie18] [smilie18] А стъкла имам - не се притеснявай за мен. Даже съм се засилил и още да си купувам.

exo99: [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (31-01-13 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   31-01-13 23:25

vikitovikito

Би ли ми обяснил, защо трябва да го направи ФотограФ? А? Защо като си вземеш мерцедес и трябва да се родееш с Шумахер. За това сме дребни, щото още се морим на ниво "техниката ти ква е", "ма ти кво можеш", "ама къф си ти бе". Боли го гъза глобуса кой с ква техника е. Там има нещо наречено пазар. Който му се занимава пробива, останалите търсят точки от рейтинг Бе.

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: Vizov   
Дата:   31-01-13 23:26

Уве [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: vikitovikito   
Дата:   31-01-13 23:28

Ми като търсите класа , купувайте поне среден формат заедно със студио !!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: sonda   
Дата:   31-01-13 23:47

Не е баш цвете и навън вече!Имам познати в чужбина,които отидоха отдавна и самите те заявяват,че изкарват колкото за хляба...а не си идват тук,защото няма да имат и толкова[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: yanee   
Дата:   01-02-13 00:15

отвори ли ти се път нанякъде, хващай го смело ... може там (в онази държава) да ти е късмета ... тръгни, опитай, провери как ще се случат нещата ... с крепко здраве, достатъчно усилия и късмет вероятно ще успееш

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   01-02-13 00:44

sonda

Имам и такъв пример. Двама братя отидоха в Канада преди.. пффффф над десет години. После единия мигрира в Испания, другият в Хон Конг. Мивеш ли определено време навън, да се върнеш тук е безсмислено. Много други неща се променят, не само мисленето.

Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: Jim__Beam   
Дата:   01-02-13 00:57


.. Колкото повече овце напуснат кошарата , толкова повече фураж ще има за останалите ...... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Някъде все още приемат ли Българи??
Автор: Фотогаф   
Дата:   01-02-13 02:15

И толкоз по бързо ще ти излезе номерчето за кланицата. Честито на печелившите с многото фураж.

Па на Цено да му обясня за камъните и мястото.

Драги ми Цено хора като тебе имат спецялно място в тефтера ми. Та камъка тежи на мястото си когато под него има солидна основа. А когато е тиняк и фъшкии потъва та дори ако ще и диамантен да е камъка. И се сещаи кво изплува отгоре. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.