Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-01-13 18:41

Е това не трябваше да го казваш elrisha . Тамън облъчените се бяха кротнали в една две теми и ти ритна вратата на стобора[smilie2] Сега ще ни надуят главите за емнайстия елетронне боклук, който бил намквоси и намщоси[smilie8]



Публикацията е редактирана (30-01-13 20:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: ценослав   
Дата:   30-01-13 20:23

Това да си умъкне човек дъртия задник в леката кола, да иде до метрото, там да си принесе Д.З. с ескалатор до мотрисата, а от там да си дигне Д.З с асансьора да службата си е чист кеф. Погледнато от българския мироглед де! За тези села живи хора ще се намерят! Дали ще бъдат от Белгия или от Косово, за там хора ще се намерят все някога, когато нас ни няча като нация.[cool] [cool] [smilie21] [beer] [smilie25]



Публикацията е редактирана (30-01-13 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   30-01-13 21:53

абе не е така... Верно я е закъсал съвременния българин, но светът се върти.. НЕ може да е все криза и все да сме отдолу... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-01-13 21:58

А на бас [smilie24]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
23 години преход са на моя страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   31-01-13 00:01

Ел, ще те докладвам на админите за лични нападки към мен и обиди.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: dideron   
Дата:   31-01-13 09:23

Бих искал да ви помоля да вкарате някоя снимка от вътрешността на стара селска къща,примерно като тоя дядо с агънцата.Много успокояващо действа.

https://photo-forum.net/i/1688297&CATEGORY_ID=11



Публикацията е редактирана (31-01-13 09:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   31-01-13 10:43

Пич, личи си че си от града! Това не са агънца,а КОЗЛЕНЦА![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: dideron   
Дата:   31-01-13 11:29

Добре де ,и аз имах такива съмнения ама карай да върви.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: temelko   
Дата:   31-01-13 11:30

В резюме - по добре с пари на село, отколко беден в града и обратно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   31-01-13 11:32

[smilie5] Виж сега, не се изненадвам въобще..брат ми навремето си мислеше,че козичките всъщност са малки кончета,така че всичко е ок :)

Обаче ако отидеш да им чистиш акитата..много бързо се научават кое какво е ;))

Нямам подобни снимки на този комп, за да ти пусна [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: dideron   
Дата:   31-01-13 11:38

Е не съм си завършил селскостопанското обучение ,ама преди около 35 години съм помагал за 1-2 дни да пасем крави и даже съм яздил магаре,ако доживея до пенсия ще се усъвършенствам като специалист-селянин[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   31-01-13 11:41

Ох, а мен ме мъчиха да паса две кози и две овчички...добре,че имаше една готина леля ,която ги прибираше при нейните и ми викаше " отивай да си гледаш детството, животните остави на мен!"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: мара   
Дата:   31-01-13 12:26

па ние ходехме да помагаме на едни сестрички в ардино да си пасат козичките - е, нема такова детство...нали беа чужди козичките и кеф ми хода, кеф ми не хода...ма кат хода - голем кеф [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
те пасат...ние бесим жаби...тя жабата врат нема...ма хубуу, че после се цивилизовах и спрех да мъчим жувотните

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   31-01-13 13:47

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/fwzb4507.JPG


Кози ли ??? Че кози мога да си снимам и у нас [cool] [cool] [cool]

Е кака Злата как ги гуши ....[smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/kcxe5116.JPG

Нали имах Вектра ? С нея карах това яре на даскал ...да се учи да ходи със стадото .1 месец седя там.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ко да ви разправям ...[smilie5] селски истории ...

Но секой дава акъл ...без да го има [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: vladihg   
Дата:   31-01-13 14:45

Като студенти отиваме с кола на купон на село - по едно време едно стадо овце препречи пътя и ние стоим и чакаме, тогаз една грдаска колежка възкликна възмутено "Ауууу колко мнооого козиии докога ще ги чакаме"[smilie18] [smilie18] [smilie18] Последва бурен смях, а тя гледаше като теле в зеле[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не знам все пак дали е толкоз нормално за зрели хора да не знаят добитъка.[smilie18] Ето аз съм бивш гражданин ама още от децката градина съм яздил овце през летните сезони, просто немаше понита...[beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: serjy   
Дата:   31-01-13 14:54

то на некои жени дали ще им кажеш овца или коза... все тая [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   31-01-13 21:57

аз като малък също съм яздил магаре.. Даже карах каруцата на дядо ми и можех да впрягам магарето в нея... Хич не исках да ме оставят лятото за по 1-2 седмици на село, но пък сега колко хубави спомени имам... Чакаме камиона да донесе хляб в магазина, камиона беше "молотовка". Отивам да взема хляб - 2-3 гляба, залепени един за друг. У дома баба ми поръсва с мерудия един голям комат и пак с децата из селото...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: temelko   
Дата:   31-01-13 21:59

Много гот изглежда

Горби [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   31-01-13 22:48

А в Слана бара имаше пекарна в началото на селото,до моста..и тичах с една платнена торба да купувам горещ хляб..както казва Горби-залепнал един за друг. Продаваха и тесто,от което ставаха чудни мекици!Сега ми потекоха лигите..само като си спомня![smilie8]
В туй село за пръв път ходих на погребение,разбрах какво е да ти "хванат оброк",гониха ме гъски, стоях половин ден качена на една бала сено щото некъв пръч искаше да ме боде..и т.н. и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Vizov   
Дата:   31-01-13 22:56

Какво е "да ти хванат оброк"?

А иначе, какъв е тоя пръч, дето искал да те боцне бре, Ел? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: boZo   
Дата:   31-01-13 23:31

За сведение на кандидат-селяните
на офцата малкото е агне или ягне, според района
на козата малкото е яре

Като дете съм израснал из Кайлъка и в парка на панорамата, едното бабе имаше къща там, ама я продадохме.
Имах страхотно детство на река Вит, в с.Бежаново, голяма рода, ваканциите ни влачеха на всякъде. Ставахме черни като мангали от слънцето и праскахме пъпеши и лубеници от бостаните. Ловехме страшно много риба, вечер бабетата пържеха.
Стока не са ни карали да пасем, порехме на воля Струма, Драговищица и Елешница
Най-омразно беше да събираме джанки за ракия и да берем борови връхчета за мед.
В с.Еремия пра-дядо имаше пещ за печене и пещ за пушене на сливи. И казан, ест.[smilie18]
Селските моменти продължиха до 11-12г. възраст, после летата ги прекарвах на градския плаж и по реки и язовири.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   31-01-13 23:38

Автор: elrisha
Дата: 31-01-13 22:48

А в Слана бара имаше пекарна в началото на селото,до моста..и тичах с една платнена торба да купувам горещ хляб..както казва Горби-залепнал един за друг. Продаваха и тесто,от което ставаха чудни мекици!Сега ми потекоха лигите..само като си спомня!
В туй село за пръв път ходих на погребение,разбрах какво е да ти "хванат оброк",гониха ме гъски, стоях половин ден качена на една бала сено щото некъв пръч искаше да ме боде..и т.н. и т.н.
----------------------------------------------------

Супер! И аз подобно, както по видинско така и тука до софето на вилата с другата баба. Нещях грам да седя в тъпото софе и само за баири и гори драпах.

Ел, ти поне малко влашки не научи ли бре? [smilie18]

Поне колкото да пцуеш влахчетата? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   31-01-13 23:39

Това с козата-агне ме подсети.
Отива руса журналистка да интервюира овчар.
Говорили какво говорили и ..
- Абе дядо, тая офца колко струва?
- Не се продава.
- Стига бе, не се прави, колко струва тая овца?
- Моме, кучето не се продава. Точка.[smilie5]

-----------------------

Иванчо и фамилия купили крава. Крвата давла мляко, давал, ама в един момент спряла. Търчи Иванчо при ветеринаря и обяснява драмата. Идва ветеринаря, прави прегед.
- Абе хора, вие тоя бик сте го скъсали от чикии[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   31-01-13 23:40

Почти във всяко село имаше пекарна, толкова беше вкусен селския хляб, че половината го изяждахме по пътя до вкъщи, горещ, горещ с ухаеща коричка! А опашките за хляб си бяха цяло социално събитие, беше ми омръзнало да обяснявам на кого съм!На село съм ходила с прабаба ми да пасем кравата,сиво добиче, което се казваше Неша, имали сме теленца, постоянно ги тормозех да ги милвам, а те ме ближеха с грапавия си език. Пила съм току що издоено праясно мляко, още топло и с каймака от доенето. Чаках кокошките да снесат и да съм първата, която ще вземе яйцето.Ваканциите на село винаги бяха пъстри, мирешеха на окосеното сено, къпехме се в реката, прали сме китеници на реката, бабите тъчаха тогава! Още си спомням огромния стан в стаята.Игри до тъмно по поляните, хладните следобеди в къщата...все уютни спомени!

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   31-01-13 23:45

Абе аз ви разправям че селото не излиза от вас ама вие не ...

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.