Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: chill   
Дата:   01-02-13 14:40

gorbi написа:

> Точно па вие програмистите, не се
> обаждайте, щото хем пари имате, хем
> може да си работите от село... Значи
> при вас не е до възможност,а до
> избор да си градски гъзар... Това
> наистина не моем го разберем... [smile]
> [smilie6]

Ми не е толкова просто. Първо, ако сам си си шеф, може, но пък това сериозно ти ограничава предметната област и мащаба на проектите, които можеш да изпълняваш, така че това с "имането на пари" може да не се окаже съвсем вярно. Ако пък си имаш шеф, въпрос на избор е, но не на твоя, а избора на шефа.

Но от друга страна си прав за предпочитанията за си "градски гъзар" пред "селски гъзар".

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: roussinoff   
Дата:   01-02-13 15:25

В селото е истината. Аз се укрепявам от сега, та да се преместя лека-полека на там. Миналото лято, се отядох на изключително вкусни зеленчуци и то от рано, щото съм яко на юг. Еми нема по голяма красота от нещата, които сам си произвел и сварил [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/bliq4034.JPG
http://www.roussinoff.com/download/1.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/ypah3973.JPG
http://www.roussinoff.com/download/2.jpg
https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/riay0679.JPG
http://www.roussinoff.com/download/3.jpg
https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/pibw7462.JPG
http://www.roussinoff.com/download/4.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/rnql2678.JPG
http://www.roussinoff.com/download/5.jpg

А в София съм на покрива, ама пак гледам да ми е селско:)

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/euum4571.JPG
http://www.roussinoff.com/download/6.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 15:30

[smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Gruyu   
Дата:   01-02-13 15:36

еееее, тая каменната къща така ли я купи или ти си я строил?...гига яка[smilie24] нямам думи!!!![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: мара   
Дата:   01-02-13 15:41

[smilie18] [smilie24] само те чаках кога ще се включиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Aquarius   
Дата:   01-02-13 16:19

Яка тема [cool]

И аз съм израстнал на село. Още преди да проходя знаех как се окопова бустан и царвица, с едни малки мотичлета тип "чапа" [smilie5] . Е после я смениха с мотика номер 8, като я сложиш на рамо и ми седи като чадър [smilie18] [smilie18] След това прекарвах летата на село. Двора беше пълен с животни. Забавлявах се да гоня ярета и да правя капани за кокошки [smilie5] .
Баба ми, лека и пръст, правеша уникална пита от най простите - селските. Чупиш един комат, парче сирене и един домат от градината който леко оплаквах на чешмата в двора, с каменното корито, и айде цял ден по улиците с комшийчетата. В последствие като поотрансах, станах студент, и от време на време се замислях, абе сиренете която купувам няма нищо ама нищо общо с това което баба ми даваше. Като станах дърт пергиш, разбрах че съм ял чисто козе сирене при баба [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]. А сега го плащайте по 30 кинта и пак няма такъв вкус де.а [smilie8] А ме караха да пия и съвсем прясно издоено козе мляко - още топло. Не знам защо ми е останало това като лош спомен [smilie7]

Смяна на града със село, ми е в топ 3 на приоритетите в живота. За сега изоставам с графика, но ще наваксаме. [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-02-13 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 16:58

Горби, принципно погледнато мога да работя само от вкъщи, аз и понякога го правя, нямам проблеми с това.

Обаче!

- Какво ще ям на село? Значи не стига, че трябва да си блъскам мозъка по цял ден покрай работата и да съм парцал вечер с пулсираща глава, ами накрая трябва да намирам време и да гледам кози, мози, зеленчуци, ала-бала... Е аз да не съм роб(от)?!
- Къде ми е социализацията? Аз обичам да разпускам с приятели, да си пийнем като хората. Значи ли това, че трябва всичките ми приятели да си купим къщи в едно и също село. Ми то като почнем да го заселваме така, после децата ни, техните деца и то накрая станало пак град [smilie18]
- Да кажем, че игнорирам приятелите и се виждаме по-рядко, като ходя с колата в града и не пия алкохол. Ами семейството ми, децата? Всеки ден с някакви автобуси, коли до училище в града и обратно. Ами болници, ами стоки и прочее?
- ... Мога да ги изреждам много такива неща.

Идеята е, че като съм програмист и мога да имам приличен доход, това не прави автоматично заминаването ми на село задължително. То изобщо това, че на някои хора им хрумна, че така ще се чувстват по-добре, в никакъв случай не означава, че вскчи хора трябва да се стремим към селото, нещо тук се извратиха нещата ми се струва. Който се кефи - супер, да заминава. Някои от нас просто коментираха защо би било трудно. Други пък решиха, че с това осираме темите. Еми хубаво - ако искте, ще пишем само положителни неща и колко е хубаво на село. Ама да не стане после някоя изненада и "ама що не казахте?" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:03

аз не видях никъде никой да ви кара насила да ходите на село. вие сами се набутахте в темите за да обяснявате на тия дето искат,колко са прости.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 17:03

Русинов, много яки снимки, гледам, че си и колега музикант [beer] Та точно тук като пианист да те попитам - тоя клавир бая навътре седи, а под него шкаф, без място за краката, как точно свириш, наведен напред ли [smilie10] Много неудобно ми се струва. Обикновено при нормалната седяща позиция коленете се намират под клавиатурата, а тук това е невъзможно...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 17:05

Елриша, това са твои разбирания, много припряно реагираш просто [smilie3] Както ти казаха и други хора, итилиен доста сдържано и реалистично обясняваше изцяло личния си опит от живота на село. Май само ти разбра, че се опитвал да те разубеждава и се е "набутал" в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: ценослав   
Дата:   01-02-13 17:07

Хората масово ще се изнесат от града към село, кога гугутка пръдне![smilie2] [smilie2] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 17:07

Русинов, ти много дигна лентата брат с тая каменната красота... Ти си селски чорбаджия направо.. [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:10

Не,бе,пич..просто аз съм по-устата,а другите пускат културни намеци,ама няма кой да ги разбере.[smilie5]

Като гледам активността ти във форума,направо ми е чудно кога ти остава време за тая работа,дето ти "пулсира мозъка" от нея,та чак и за бурен социален живот с приятели навън?! та ти висиш денонощно във ФФ и пишеш мнение след мнение във всяка тема?![smilie8] Честно и с ръка на сърце се питам, без лоши чуства!

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 17:16

Ел, не знам защо трябва да ти го обяснявам, но работата на програмистите не е на полето или на строеж, а е пред компютър [smilie18] Това надявам се отговаря на въпроса ти защо по време на работа мога да пиша и във форума [smilie3] Също така работата ни не се състои в бране на кайсии за минимално време, тя е интелектуална и като такава позволява да можем да пишем във форума в минутите когато почиваме между две подзадачи или когато чакаме да се компилира проектът и т.н. Ако имаш още въпроси по естеството на работата ни и искаш да ставаш програмистка, питай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: baraba   
Дата:   01-02-13 17:18



по повод.. на :
Автор: deltalink
Дата: 01-02-13 13:43

те ви село с о кмет слънце

аз до колкото мога или поне тъй мисля.. си купувам от такива бабички разни неща.. и дори и млякото си вземам от бабичките по улиците место от магазина.. мисля си че поне малко съм помогнал с действията си на селяните..

колко е е тъжно това дето разказва кемта за ония дето търсели касов апарат.. сигур и фирма са искали да има бабето.. и регистрирана по ддс. деба и буклуците им деба мръсни.. ах.. мръсните им кръвопиици...
аз съм от прованса тук се срещат доста таквиа старци дето продават по улиците.. най вече бъркани зимнина.. и домашно плетиво... като чорапи.. от ония дебелите дето гражданите не ги носят..
мале колко истина има в думите на тоз кмет.. дано от здравее не се отърве...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:20

Сайбъре, не подценявай кака си,ще сгрешиш![smilie7]

ПП: Яко почивки имаш!Машала за интелектуалният труд! [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-02-13 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   01-02-13 17:20

Автор: CyberGene
Дата: 01-02-13 16:58


Обаче!

- Какво ще ям на село? Значи не стига, че трябва да си блъскам мозъка по цял ден покрай работата и да съм парцал вечер с пулсираща глава, ами накрая трябва да намирам време и да гледам кози, мози, зеленчуци, ала-бала... Е аз да не съм роб(от)?!
- Къде ми е социализацията? Аз обичам да разпускам с приятели, да си пийнем като хората. Значи ли това, че трябва всичките ми приятели да си купим къщи в едно и също село. Ми то като почнем да го заселваме така, после децата ни, техните деца и то накрая станало пак град [smilie18]


Ако наистина си блъскаш мозъка по цял ден и накрая можеш да излезеш в градината да полееш доматите и да нахраниш козите гаранция че няма да се сетиш за града ....

Няма по голям релакс от тия занимания .

А социални групи има и по селата ... каката им вика местният фейсбук и чат одим да разпускаме с тях . А в кафенето какъв е купон ...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 17:21

Ох, тази каменна къща, красота!И на нас това ни е целта![beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:23

Танчо, аднала съм си обява с две такива каменни красоти за 16 000 лв, но са до Пампорово. Ако те устройва - да ти пусна линка?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 17:23

абе аз продавам и касови апарати, ама който го е измислил производителите на стоки за хранене, особено тия със собствени градини и фермички да имат фирми и касови апарати е голям гъз, с извинение... Тъп, ограничен, дебилен, отвратителен гъз... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 17:26

Ел, Пампорово не ме устройва, търсим си в онова село, за което преди бяхме говорили, че все пак там имаме и земи!Благодаря ти все пак![thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 17:27

Днес попаднах на обява в с.Голец..Ловешко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 17:29

Само да вмъкна една доза убийство на мечти - до пампорово домати не чакайте, всъщност може да чакате доста малко неща - примерно картофи. Ама овце поне на воля може да гледате [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 17:30

Ел, ние програмистите пишем невероятно бързо на клавиатура [smilie3] Скоростта, с която пиша едно мнение е точно колкото тази, с която бих го изговорил с уста, а усилието е дори по-малко. Не си мисли, че хвърлям някакви кански мъки да напиша два реда като обикновените хора, сложени пред компютъра [smilie18] Аз дори понякога си говоря с колегите и в същото време пиша мейл, в снайпа, форума и т.н. [smilie3] Недей да си мислиш, че съм се концентрирал само в това да ти отговоря, надценяваш се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 17:30

Микре, Сопот и Голец са селата първенец![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.