Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   31-01-13 23:46

Кесарево. Горонооряховско. Ние бяхме до Стара река. Плуване, риба, ледории. С хляб не съм го запомнил, ама с киселите млека с алуминиевата капачка в буркани и доматите[smilie24] За съжаление едно от местата превзето вече от цигани. Реката е почти история.[smilie2] Не съм ходил от над 10 години там.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   31-01-13 23:50

Корените на всички ни са селски![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   31-01-13 23:53

наборе, всичко това си го измисляш... [smilie18]

Е, върнахте ме с машината на времето направо... Имаше моменти на голяма скука на село, особено вечер ако е по-студено и не седим с хлапетата да си разказваме страшни истории. Баба и дядо си лягаха с кокошките и вариантите бяха или телевизия от старата Радуга или радио от от ВЕФ-а (като имаше музикална стълбица или пулсиращи ноти - полудявах от кеф) или да чета книга. Когато имаше и някоя братовчедка, защото братовчеди нямах - купонът беше гарантиран...

Спомням си, че дядо ме е карал с каруцата до съседното село и това ми се виждаше като междугалактическо пътуване [smilie5]

Сега къщата е паднала, храстите са изяли китното дворче и градината с овошките и лозето... В цялото село я има 10 човека, я не, и цялото село ми изглежда едно мъничко сега... Селото което е в детството ми беше с много хора, големи опашки на магазина, "хоремаг", където баба ме пращаше да викам дядо за вечеря, пък аз оставах да пия лимонада...

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   31-01-13 23:55

Мама днес е продала 50 яйца че кокошките много снасят напоследък [cool]


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   31-01-13 23:59

Наборе, колко живота ще ти трябват, за да ми повярваш някога![smilie18][smilie18]

Нямаше скука на моето село, братовчедите живееха до нас и ги пращаха всяко лято от началото до края на лятната ваканция.Скуката беше само по обяд, че тях ги тормозеха да спят от 14ч. до 16ч.[smilie7]
С другата братовчедка се синхронизирахме. Като порастнахме малко и ни разрешаваха да си гостуваме с приспиване, че тяхната къща беше малко далече от нашата.Беше пълно с деца в селото.[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 00:02

Мацката на пръв поглед е много инспирираща и гледам, че някои хора от темата за селото вече се вдъхновиха, само дето има една мъничка разлика. На нея ѝ свършиха парите, би си камшика и отиде в ЦЕРН пак да работи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 00:03

Сайбъре, много си сдухан... [smilie18] [smilie18] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: tan4o   
Дата:   01-02-13 00:04

сигурно си няма село![cool] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-02-13 00:08

Не. Компютърджия е. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: boZo   
Дата:   01-02-13 00:09

С айпфон! [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 00:09

[smilie24] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   01-02-13 00:16

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Бе тя е полу-колешка, геодезистка, що не пробва и в България?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Mori13   
Дата:   01-02-13 01:18

Мда, ама селата сега са пусти повечето, мангалите са навсякъде, няма глъч и смях, само стари болни хора, които един по един си отиват - разбираш го по селската камбана, кога бие едно такова бавно. Всъщност чува се чалга от телефоните на мангалите.
Пък и вие вече не сте деца - няма как да сте толкова безгрижни.
Ъ...аз не съм компютърджия - обикновен реалист съм.[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: TODD   
Дата:   01-02-13 07:38

Автор: Mori13
Дата: 01-02-13 01:18

Мда, ама селата сега са пусти повечето,


А защо ???? Какво работеха и с какво се хранеха тия хора дето по-рано са живели там ???

Та и къщи са правили и деца са гледали , и са ги изучили .....

Защо за сегашните нема ляб ????

Къщи , земи ... пустеят .

А родените там разкарват банички из София ...или дамски превръзки .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-13 08:04

Въпросът е доста труден, ама аз имам отговори:

- защото на село трябва да се работи (не да седиш цял ден пред компютъра)

- защото на село няма модно кафе

- защото на село кола с 20 инча джанти няма какво да я правиш

- защото на село можеш да се похвалих на много по-малко хора, когато си купиш някой нов боклук

- защото на село има кал, прахоляк и мухи, а това не го дават по филмите и е нещо ужасно....

и др. такива основателни причини дори, когато нямаш работа и умираш от глад - да седиш в града пред компютъра да се наливаш с кола и да гледаш филми по интернет, самосъжалявайки се, че някак си не ти се удава да си като героите от киното - богат(а), красив(а) и винаги в добро настроение... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: Todd   
Дата:   01-02-13 09:45

Ха ха ха Горби колко си прав [smilie18]

Някога некви данъчни ми направиха акт за някава глупост и трябваше да ходя там при тях .

Значи влизам , вътре 5 бюра на които седят някакви пичове на около 25-35 години и размятат някакви огромни папки , книжа ...абе страшно .

Отсеща им седи шефката - някаква недоебана кака като за мен със стиснати джуки тип кокоши гъз и ми мърмори нещо ...

Та питам единият от тия:

- Абе мъжки , вие цял ден това ли работите ???

Другият до него чак се прави на важен :

- Да . Защо ? Нещо лошо ли правим ?

- Погледни навън - му казвам.

А времето навън слънчево ,всичко се разцъвтяло ...прекрасно .

- Пичките навън са се подмокрили до коленете а ти седиш тук и ми размяташ тефтери ....Ако съм на твое място ще се метна от седмият етаж ...

А ония ме гледат като насрани ...а недоебаната мрънка нещо ...


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Истинска случка от съвремнният истински живот ...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 10:10

gorbi - ти поради гореизброените причини ли не живееш селски живот?

тоде, а ти що не си впрегнал коня и не ореш нивата?

Не мога да разбера що говорите такива неща, като сами знаете, че не са верни.

Първо искам да ви питам, според вас има ли нормален човек, който да иска да работи колкото се може по-тежка и недобре платена физическа работа? А има ли нормален човек, който да иска децата му да останат с основно или средно образование и да работят колкото се може по-тежък и неплатен физически труд? А мислите ли, че някой, който е учил с години и е станал инженер, изведнъж ще поиска да се занимава със земеделие или животновъдство?

Втори въпрос. Според вас може ли селата да са пълни с хора, които да се правят на дребни фермери/земеделци и всичките да изкарват добри доходи? Ако смятате, че може, искам да ми опишете как. Примерно имате 5-10-15 декара земя. Как от нея бихте издържали да речем четиричленното си семейство. Има ли нужда да ви питам как ще сте конкурентоспособни с някой, който взема субсидии и обработва няколко хиляди декара. Сигурно някой ще може да развие някакво дребно земеделие, ама това възможно ли ще е за всички?

И трети въпрос. Ама вие наистина ли сериозно мислите, че хората се изнесоха от селата щото нямало модни кафета и не се седяло пред компютър? Хайде по-сериозно, все пак такива разсъждения не подхождат на възрастни хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 10:17

Таман тръгне готино темата, стане му на човек мило и приятно, дории слънцето навън се засмя и....се появят два-три "реалиста",дето вече като ги видя и ми се иска да си прережа вените,да се хвърля от балкона и да се нагълтам с хапчета!
Къв е тоя зор да развалиш на хората хубавото,не го разбирам?!

Сто пъти вече се обясни,че има хора,на които не им пука за скъпарски джаджи и шефски постове в корпорации,а ги влече да ровят тор на село! Сто пъти се обясни,че има села в България,които не са западнали и има нормален живот в тях! Сто пъти се обясни,че никой не иска да си прави детето дебил,ама започвам да си мисля,че тия дето са дошли от село в града и не могат да осъзнаят какво са изгубили, нещо не са у ред!

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: exo99   
Дата:   01-02-13 10:22

На хората илюзиите са велико нещо.
Той и Тодъра не оре земята , а с други дейности се занимава.

Имам една вила в село Доброславци, до София. На 6 километра от околовръстното е.

Та много е гот да се отиде там за уикенда, жена ми да почопли малко цветята, аз да си намеря някаква ремонтна работа за час - два, после да си пием кафето в беседката на двора без да бързаме за никъде. Въобще селото е чудесно, ИМА канализация и знае ли човек, като поодъртея може да прекарвам там по цяло лято.

НО !!! Парите ми идват от други неща, не от селски труд.
Селскостопанската работа е добре като хоби, така от време на време да убиеш час - два.
Другото са утопии.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: мара   
Дата:   01-02-13 10:23

ел, чувала ли си за селото на мария антоанета?

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: temelko   
Дата:   01-02-13 10:26

написа:

>
>
> - защото на село кола с 20 инча
> джанти няма какво да я правиш
>
Ти ще кажеш - лифт с ходове, слагам едни 37ци и нека ми е зле [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 10:30

Елриша, съжалявам, че ти развалям рахата, ама това е положението.
Поне имаш избор - нагълтваш се с хапчета, режеш си вените и скачаш от балкона, или спираш компютъра, излизаш на слънце и отиваш да ровиш в торта. [smilie5]

Тия дето са дошли от село в града много добре знаят защо са дошли, какво са спечелили и какво са изгубили. И за тях и за семействата си. Щото добре познават и единия живот и другия.
И мен не ме интересуват скъпарски джаджи и шефски постове, нито пък ме кефи да дишам мръсния въздух и да ми бръмчат коли. Само че съм се прежалил, поне временно, защото така мога да се погрижа за здравето и живота на близките си, а също и да си осигуря възможност да правя от време на време това, което харесвам.



Публикацията е редактирана (01-02-13 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: elrisha   
Дата:   01-02-13 10:43

Итилиене, ВСИЧКИ до болка разбрахме твоите реалистични виждания по въпроса!И до втръсване! Една тема вече се усра, тази тръгна супер и хайде...пак отново! Никой не те е хванал на сила да те връща на село!Стой си в София и бъди ок, но спри да тъпчеш на хората мечтите и спомените по тоя гаден начин!
Като не те кефи темата - ми не пиши в нея,толкова ли е трудно?! Или и ти като някои други - не може да не пръсъствате навсякъде с мнение по всички въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: deltalink   
Дата:   01-02-13 10:46

Селяни, разорахте ли нивата, а?

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/ioii2242.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-IoTfgRsu0Ws/TJ44dOWpbMI/AAAAAAAAC0Y/CMmbfEpjo_E/s441/ATT00001_.jp

Отговори на това съобщение
 Re: Има бъдеще в едно село :)
Автор: itilien   
Дата:   01-02-13 10:54

Чакай бе, мен ме кефи темата, това, че теб не те кефи моето мнение по нея би трябвало да е лично твой проблем, а не мой, или на всички други. Освен това аз съвсем не виждам никой освен теб да се оплаква от мнението ми. Мога да присъствам където си поискам с мнение, затова е направен тоя форум. Не мога да разбера как точно потъпквам мечтите и спомените на хората.
Или ти искаш всички да пърхат с криле покрай теб, да са на твоето мнение, да възхваляват мечтите ти, и да те надъхват. Сложила си розовите цайси и те е страх някой да не ти ги свали. Ех, ако моето мнение ти проваля мечтите, какви мечти са те изобщо?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.