Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 15:57

100+100+100

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: feliz   
Дата:   28-01-13 16:02

абе ся като гледам всички дето не сте гласували, сте били за НЕ. и ако го бяхте пуснали, можеше хем да е валиден референдума, хем да победим с НЕ. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   28-01-13 16:09

а защо требе да е валиден?! е, некой горе каза за пряката демокрация...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: feliz   
Дата:   28-01-13 16:27

ми нали ако бил валиден, щял да се гледа в парламента?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-01-13 16:53

Иво, не си прав, най-правилното в случая беше да не се гласува. Вместо да прозовават да се ходи да се гласува с НЕ, можеха да призоват да не се гласува. Тогава шяха да останат само 12% на гласувалите по строй и нямаше да се разглежда в парламента. Гласувалите с НЕ направиха лоша услуга.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivjordan   
Дата:   28-01-13 17:59

Спокойно!
Това е най-изгодният вариант за всички.
Сега, парламентът е длъжен да се произнесе по въпроса и в оставащото време от мандата, парламентът ще се произнесе, че ще има "Козлодуй 2".
По този начин всички са доволни. Властта е изпълнила задължението си да се произнесе и е взела под внимание волята на народа, който желае да се развива ядрена енергетика чрез нова централа. "Козлодуй 2" ще е ново дружество (нова централа), въпреки че е на старата площадка. Същевременно, негласувалите и гласувалите с "Не" също трябва да са доволни, защото няма да има "Белене".
Между другото, решение за "Козлодуй 2" вече има, просто ще го потвърдят и "Краденето може да започне сега!". Просто този път освен Р. Овч. на клонката ще има и едни други хора.
Даже Б.Б. още вчера спомена за "Козлодуй".
Аз в другата тема писах, че целта на референдума е изграждане на "Козлодуй 2" и тогава разни хора се усъмниха. Е, сега сме още по-близо до това.
Като стигнем съвсем близо, ще си позволя да се самоцитирам.
Скромно си позволявам да предположа, че обществените поръчки ще стартират преди края на този мандат.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 18:10

"парламентът ще се произнесе, че ще има "Козлодуй 2"."

Така си мислиш само ти и група съветски учени. Парламентът ще се произнесе по въпроса от референдума и отговорът ще е "не". Относно 7-и и 8-и блок на Козлодуй вече са направени първите стъпки - възложено е проучване. Кога,как и по какъв начин ще се изгражда ще се решава не сега, а когато има нужда от това. Днес няма нужда, скоро - също.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivjordan   
Дата:   28-01-13 18:26

^Знам, че си фен на сегашното управление или поне така изглежда от постовете ти, но колкото и да си фен (аз също съм фен, донякъде), следва да си отвориш очите малко по-широко.
Ако ГЕРБ не желаеха да строят, щяха да не допуснат референдума, защото така или иначе въпросът беше недопустим. Даже Искра Фидосова им го обясни в рамките на дебатите за референдума, но кой да ти слуша.
Те, не само че го допуснаха, но вчера ББ изрично заяви, че ще се строи "Козлодуй 2".
Остава само Народното събрание да го облече в що-годе легитимна форма, защото напълно легитимна просто не съществува. Въпросът е от компетенция на МС и по тази причина референдумът беше недопустим по начало, но хапката е твърда голяма, за да бъде изпусната.



Публикацията е редактирана (28-01-13 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: neuromancer   
Дата:   28-01-13 21:57

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/yxlf1588.JPG
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/295305_4910613256154_1621248155_n.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 22:01

705 000 са си пуснали фиш за тотото в неделя.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-13 22:06

asahi:

Добре де, ако отговорът официално е "не", значи не могат да се правят нови мощности никъде, и в Козлодуй също. Щото Белене го махнаха от въпроса и той стана по принцип. И кво правиме тогава?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 22:19

Предположението ти е невярно. Не ти ли прави впечатление, че си доста самотен откъм привърженици на това твърдение?

Фиш пусна ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-13 22:25

Асахи: За тотото когато изобщо ходя, пускам фиш направо за 10 тиража подред. Вчера не съм ходил.

Не съм си изследвал самотността на твърдението, защото ми хрумна преди малко, но ще те изслушам защо е невярно, тъй като ми изглежда логично. Освен това съм готов и да изслушам за какво са ни нови блокове в Козлодуй, след като тука месеци наред се доказва, че сме се заринали в енергия, плуваме в море от електроенергия и немаме нужда от повече.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivjordan   
Дата:   28-01-13 22:34

Ми не е вярно, щото въпросът тогава трябваше да спре до ядрена енергетика, а не да продължава с "чрез", не е случайна тая формулировка. А новите блокове са нужни на някои, за да не секва тая хранилка.



Публикацията е редактирана (28-01-13 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-13 22:40

ivjordan: Интересно, как още може да се развива ядрена енергетика, освен чрез изграждане на нови мощности? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   28-01-13 22:44

написа:

> "парламентът ще се произнесе, че ще
> има "Козлодуй 2"."
>
> Така си мислиш само ти и група
> съветски учени. Парламентът ще се
> произнесе по въпроса от
> референдума и отговорът ще е "не".
> Относно 7-и и 8-и блок на Козлодуй
> вече са направени първите стъпки -
> възложено е проучване. Кога,как и
> по какъв начин ще се изгражда ще се
> решава не сега, а когато има нужда
> от това. Днес няма нужда, скоро -
> също.

Точно и ясно

Иводаме, не търси под вола теле

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-13 22:46

Нищо не търся, както обикновено, просто питам. Толкова ли е сложно да ми се отговори просто и ясно? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivjordan   
Дата:   28-01-13 23:34

^Горе някакъв каламбур е направил колегата, но иначе, просто и ясно: България ще строи "Козлодуй 2", или както там изберат да го нарекат. Цената е неясна, както беше и за Белене. Зависи от съответните комисионни. За разлика от "Белене", на "козлодуй" ще има и други комисионери, така че ще излезе малко по-скъпа. Но малко, не се притеснявайте, пренебрежимо малко е. На 20 милиарда, 20-30 милиона са си дребна работа.
Как ме влече на Ботев в тоя момент...
"Кажи ми, кажи, мой бедний народе, кой те в таз робска люлка люлее..."

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.