Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 21:06

https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif

Това е за жертвите.
Наследниците им не ги коментирам. Хора, които лепват tm на думи/термини/явления не са и по вкуса, въпреки че юдеите са ми симпатични по принцип. Ако не знаете "геноцид" е запазена марка и не може да се използва във връзка с нещо друго, различно от ВСВ.
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: mmjm   
Дата:   27-01-13 21:06

Не е точно така, все още се говори за геноцидът над арменците. Това също не бива да се забравя.



Публикацията е редактирана (27-01-13 21:15)
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: BOZO   
Дата:   27-01-13 21:08

Тука Димитър Пешев е развалил хигиената...[smilie18]
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: chukov   
Дата:   27-01-13 21:11

Ще изчакам да мине 9-ти март и ще ви кажа какво имам предвид
Това е само един пример как нямаме никакво уважение към собствената си сътба като народ.

Не можем да бъдем справедливи и честни с останалите преди да сме справедливи към собствения си народ

Родовата памет и зачитането на българските жертви са моите приоритети
За евреите има кой да плаче
Не видях някой да надава вой за над 24-те милиона загинали в руските лагери - е, естествено не е модерно



Публикацията е редактирана (27-01-13 21:12)
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: fff   
Дата:   27-01-13 21:16

Uve_Smotanson написа:

> Ако не
> знаете "геноцид" е запазена марка и
> не може да се използва във връзка с
> нещо друго, различно от ВСВ.

Това може ли да бъде подкрепено с източник.
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 21:17

chukov [smilie24]
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 21:18

Много странно как се вадят от сто кладенеца вода, само и само да се омаловажи (дори отрече) холокоста. Ами пусни тема за загиналите в руските лагери, какво те спира? Може пък някой от хората във форума да има нещо общо с евреите, теб пречи ли ти нещо? Все едно като сложиш възпоменателен некролог за годишнината от смъртта на някой твой роднина, аз да ти кажа, че си лицемер, защото не си сложил некролог на моя дядо...

Вярно, големи сте християни наистина [smilie24]
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 21:24

Те самите еврей го отричат , както е видно ....
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: chukov   
Дата:   27-01-13 21:25

Не омаловажавам и не отричам холокоста.
Но аз не съм лицемерен.
Осъзнавам много добре какво се е случило

Просто не обичам двойния аршин
Освен всичко друго казвам това, което ми е на сърце. Лично мен, като българин, ме вълнува сътбата на българската нация. И не си крива душата, че съм равнодушен към останалите.

Това не ми пречи добре да разбирам какво е направено. Но не обичам да парадирам с псевдофилантропия.
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 21:25

Темелко, добре [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-01-13 21:26)
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: ahead   
Дата:   27-01-13 21:29

много е досадно това постоянно напомняне, чак и специален ден си имало в годината, да не би случайно някой да забрави
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 21:32

Добре де, що не пишете в темите за рождените дни, че е досадно? Всяка година едни и същи хора, все в един и същ ден ги поздравяват за рождените им дни. Много е досадно - да не би случайно някой да забрави. Та чак и специален ден си имат [smilie5]
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: Slivenski   
Дата:   27-01-13 21:34

Да не говорим, че полският хомосексуалист Владислав III Варненчик, защитава много по-мъжествено България, от последните и царе. А един от първите османски васали е Марко Кралевити.


мдааа... което си е верно, верно си е.

а и какво лошо има в напомнянето? нали целта му е да не се забравя... [beer] [beer]
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: mmjm   
Дата:   27-01-13 21:35

Те и българите отрекоха и робството и национално - освободителните борби.
След Иван Асен втори българската история става пълна помия до ден днешен предателства страх алчност. Това са и причините за робството и за сегашното ни дередже.
Колкото до християнските ценности, българите винаги са били суеверни, но никога истински християни за съжаление.
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: Slivenski   
Дата:   27-01-13 21:37

След Иван Асен втори българската история става пълна помия до ден днешен предателства страх алчност.


ще си позволя да те поправя - и преди него... и не само българската. [smilie3]
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: chukov   
Дата:   27-01-13 21:39

Апропо, какво означава истински християнин?

Сайбържен, какво направиха благодарните, спасени от българите евреи, когато македонския филм стигна едва ли не до Оскар?
Любители на истината и благодарни за спасението си, те мръднаха ли си пръста световната общественост да разбере каква мощна пропагандна манипулация е този филм?

Или?
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: Dumbledore   
Дата:   27-01-13 21:42

Автор: mmjm
Дата: 27-01-13 18:49

lumix, бъди жив и здрав.
Тази част от историята не бива да се забравя, за да не се повтори с никоя друга нация.
Жертви на холокост не са само евреите. На този ден почитаме всички.



Във втората световна война са убити 20 милиона руснаци. Тях броим ли ги за жертви на Холокаста?
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 21:42

Еми значи евреите наистина са зли, щом така не са си мръднали пръста за тоя филм и значи са си заслужавали смъртта. Има резон [smilie24]
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 21:45

написа:


>
> Това може ли да бъде подкрепено с
> източник.

Не може поради простата причина, че това не ме вълнува особено, а и да ме вълнуваше нямам навика всяка дивотия да я консервирам. Приеми, че говоря глупости, много по-лесно е. Сега нямам нерви и да ровя за тъпотии.[beer]
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: Slivenski   
Дата:   27-01-13 21:51

Във втората световна война са убити 20 милиона руснаци. Тях броим ли ги за жертви на Холокаста?

то и преди и след ВСВ, по времето на Сталин, са затрити двойно повече руснаци.

човешката история се пише с кръвта на хората, на жертвите, за съжаление... никой не заслужава да умре, само защото е българин, циганин, евреин, руснак и прочие. днешният ден е да ни напомни за това. има и други подобни дни... само дето няма полза от тях. дори и ако човек мине бегло през някои писания в този форум също...

[beer] [beer]
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 21:51

Да не забравяме една простичка истина - историята винаги се е писала и се пише от победителите.

Другото са исторически доказателства, но те са малко в дефицит в този случай ...
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: chukov   
Дата:   27-01-13 21:51

Съжалявам Сайбържен, но аз не разсъждавам като теб в черно-бяло
Обратното на да си педераст не е непременно да не си.

Истината е, че каквото и да говорим евреите никога за нищо и на никого не са били благодарни и това е факт.
Превърнаха в бизнес холокоста. Германците и до ден днешен им изплащат репарации. Само на тях!

Все едно парите ще върнат хората.
Хайде моля ти се.
Самото постоянно натякване единствено и само на холокоста започва да дразни. Дразни липсата на обективно отразяване на тези събития. В тая война има мно жертви и всички те са еднакво тежки за народите, които са ги дали. Дали са задушили дядо ти в газова камера или го е ударил шрапнел както е орал на нивата - няма значение. Той е несправедлива жертва на една война.

В тоя ред на мисли няма по-важни жертви [smilie3]



Публикацията е редактирана (27-01-13 21:57)
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 21:53

Е сега и морал, здрав разум, недей така - бизнесът си е бизнес [smilie7]
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: Dumbledore   
Дата:   27-01-13 21:55

Не само бизнес, и власт. Това е механизма.
 Re: International Holocaust Remembrance Day
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 21:55

Чакай малко - това за македонския филм и неблагодарните евреи не го казах аз, беше ти, май се обърка нещо [smilie18]

Всъщност аз не разбрах какво общо имат евреите с някакъв македонски филм?
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.