Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: ilcoin   
Дата:   25-01-13 10:05

Hery, не се засягай моля, понякога пиша по-емоционално, отколкото добрия тон го изисква [smilie8]

Ами да, разлика в тока няма. Въпроса е обаче в детайлите. Част от детайлите са описани в последната статия, която постнах.

Друга част от детайла са дали всъщност ни трябва този ток и дали тези, които ще произведат въпросният АЕЦ ще могат да осигурят необходимата безопастност на проекта. И дали всъщност всичко не е една огромна корупционна схема. А корупцията е като рак за демокрацията и подхранвайки я, даваме възможност на този рак да се развива.

ЕДИТ след допълнението за мерцедеса:

В случая мерцедеса не е мерцедес, а по всяка вероятност москвич. На цената на мерцедес. И разликата се очаква да я платя, при условие че и аз, и жена ми си имаме коли, с наличните доходи успяваме да ги потдържаме и в близките години нямаме нужда от други.

И като довод за покупката им се изтъква, че ще мога да ги давам под наем на комшиите, които също си имат коли. А ако си нямат, най-вероятно ще си купят защото ще е по-изгодно, отколкото да наемат моите.

И после аз ли съм глупав, или те, или тоя дето се мъчи да ме набута в тоя филм [smilie3]



Публикацията е редактирана (25-01-13 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: Hery   
Дата:   25-01-13 10:12


Става въпрос за енергийна независимост.

Ето един казус: Ще дойде по някое време друго правителство, което ще постави отново въпроса за тракийските бежанци или ще признае арменския геноцид или ще забрани бурките и т.н.

Сигурно помните реакцията на Турция, когато Франция криминализира отричането на арменския геноцид.

Ще ни ударят шалтера веднага.

Ако ви се чете

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 10:20

не може всичко да е "внос на добра цена"! това е все едно да казваш, че няма да бачкаш, няма да изкарваш пари, а всичко ще си взимаш на "добра цена". просто е елементарно като за първокласник, че това няма как да стане за всичко и понеже тук почти нищо не остана работещо, мен ми е интересно от къде ще вържем сметките? конкурентно производство с вносни ресурси няма НИ-КЪ-ДЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: ilcoin   
Дата:   25-01-13 10:27

Hery, разбирам опасенията ти, но има следните подробности.

Едната (основната и най-важната) я описва Асахи в поста си.

Втората е свързана с енергийното лоби в ЕС. В момента нещата са доста натегнати и като цяло тенденцията е да се намаля силно дела на атомната енергия. И даже да се забрани, или поне силно да се ограничи. Защото Европа има доста проблеми с отпадъците и реално няма къде да ги държи. Чети тук . Отделно лобито на Зелените става все по-голямо.

Третата е напредъка на технологиите - само от миграцията към енергоспестяващи крушки и LCD Европа пести по няколко теравата годишно. Отделно ВЕИ технологиите напредват много сериозно.

Четвъртата са доста сериозните претенции относто ядрената безопастност на новата централа (предвид кой ще я строи и кой лобира за нея)

Шестата е че даже и да се наложи (силно невероятно според мен), по-лесно ще е да се разшири Козлодуй

Стига ли толкова? За мен определено стига да гласувам с НЕ. За който не стига, не виждам какви доводи още трябва да се изтъкнат в тази посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: cameraman   
Дата:   25-01-13 10:27

Просто нямаме нужда от повече ток. Чиновниците протакат по половин година въвеждането в експлоатация на готови фотоволтаични електростанции. А колко струва изграждането и вързването на тази станция в мрежата??? Всички гледат да изкарат по 2 лева от собственика. А той чака през следващите 10 години да си избие инвестициите... Ама парите са негови, а не държавни... Апък за АЕЦ пак ще правим държавни гиганти, които да хранят костюмари от партийни кръгове... Айде стига са ни вменявали отговорност за хорското обирджийство... Асахи каза, че в Турция централите ще бъдат руски... Ми и тук да дадем площадката на някой да си направи бомбата, а ние срещу земята да имаме едни 40 процента и това е. Всичката Мара втасала, туйцък си не сресала...

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 10:32

всичките ти доводи са просто някакви литературни еквилибристики, лишени от каквото и да било познаване на темата. НО, тук в България, този практически 100% стратегически и експертен въпрос, беше ерозиран в тази му плоскост, след което политизиран и окарикатурен до безкрайност, затова такива глупости четем от един месец, че щеше да е много смешно, ако не беше тъжно, щото прозира добре платената медиина кампания.

както и да е! всеки народ е господар на съдбата си.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: ilcoin   
Дата:   25-01-13 10:35

Литературни еквилибристики [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: cameraman   
Дата:   25-01-13 10:51

Къде точно видя тук литература, скъпи ми Серьожа??? Искам просто да изкажа мнение, че държавата не се справя с ангажиментите си в момента. за да си вменява допълнителни енергийни, с които пак ще се справя зле. Стара българска поговорка гласи: "Общата кобила, вълците я яли.." За АЕЦ тазои поговорка звучи така: "Национална АЕЦ- безопасна- друг път..."



Публикацията е редактирана (25-01-13 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: ilcoin   
Дата:   25-01-13 10:59

Става въпрос за енергийна независимост.

Руски газ по руски тръби, руски нефт, руска рафинерия, руски АЕЦ работещ на руско гориво, утилизация на отработеното гориво само и единствено в Русия.

Някой нещо спомена ли за енергийна независимост [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: Hery   
Дата:   25-01-13 11:05


Щеше да е зависимост, ако ни ги подаряваха.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 11:07

cameraman, поста ми беше към ilcoin. но все пак няма как да се съглася с твърдението ти, че държавна АЕЦ е по-опасна от частната. аз мога да сложа доводи в обратното. ти ако можеш да дадеш някакви доказателства ще е добре. насреща мога да поставя десетките проверки в нашата АЕЦ от беждународни организации. ти какво ще сложиш на масата?

за независимостта, можем да го обсъдим както желаете. примерно, дайте алтернативите и цените и седаме да мислим.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: ilcoin   
Дата:   25-01-13 11:28

Щеше да е зависимост, ако ни ги подаряваха.

Нямаше да е зависимост, ако имаше от кой друг да си ги купим. А те не само не го подаряват, ами го продават, при това скъпо.

Сержи, този 100% експертен въпрос отдавна е ерозиран до една корупционна схема, подхранвана от теснопартийни икономически интереси. В това аз нямам желание да участвам, нито искам да го оставя като наследство на децата си. Смятам, че е правилно така.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: boreto   
Дата:   25-01-13 11:34

Дали сме алтернатива, но малко хора четат или поне мислят.

Ако същите пари се инвестират в енергийна ефективност, нова АЕЦ ще е ненужна, ще се създадат много повече работни места и ефектът ще е безкрайносрочен.

Енергийната ефективност е оставена на гражданите. Ами желаещите АЕЦ граждани си направете акционерно дружество и си постройте АЕЦ. Тогава ще призная равнопоставеност и финансова съпоставимост...

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: boreto   
Дата:   25-01-13 11:57

Ако приемем че около 1 милион гласоподаватели желаят АЕЦ, ще бъде достатъчно да отделят средно само по 20 000 лева и ще я имат.

Е, Р.Овчаров може да даде повече...

Аз бих дал доста по-малко, за да си направя жилището по-енергийно ефективно и да си спестя моя един киловат, евентуално разчитащ на нова 2GW електрическа мощност.

Дано съм бил ясен.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: asahi   
Дата:   25-01-13 12:10

Нещо повече - това вече съм го направил и се радвам на резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 12:17

ок, тези които желаят АЕЦ ще си направят фирмичка и ще участват, НО вие които не желаете да имаме АЕЦ идете в енергото и подайте заявление че не искате да консумирате ток от АЕЦ, нека цената ви се определя от ТЕЦ И ВЕИ, а може и само от ВЕИ. иначе е много вулгарно да си против АЕЦ, а през цялотот време и цялото благосъстояние до го дължиш точно на евтиния ток от АЕЦ.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   25-01-13 12:26

Дилемата е сериозна.
1. Строители мърлячи, които да усвоят и спестят някой лев.
Това от една страна.
2. Зависимост или от Русия или от Турция. При всички положения все сме зависими.
Това от друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: cameraman   
Дата:   25-01-13 12:30

Не ставай смешен бе човеко... Никой няма да ти даде възможност да плащаш по-евтин или по-скъп ток от цените му в ЕС. Със или без АЕЦ, цените ще са такива. АЕЦ ще даде поминък на доста хора, но и може да погуби доста голям район... Не зная защо почват да ми растат крилца още преди втората АЕЦ. Ми като е екологична и безопасна, що не си я построите пред НДК?

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 12:34

оффф... иди и се откачи от енергото, изолирай се, сложи панели и гласувай с чиста съвест "против". другото е чиста проба демагогия. папкаш евтин ток за каквото се сетиш, а плюеш срещу този който ти го осигурява.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: boreto   
Дата:   25-01-13 12:40

Ако ние не искащите ток от АЕЦ се откажем да купуване на такъв, как ще си върнете инвестицията в АЕЦ-а?
[smilie25]

Ако частта на тока от АЕЦ-а (да речем 25%) поскъпне двойно, ще почна да плащам 60лв. вместо 50лв. на месец за ток. Чак пък благосъстоянието ми да зависи от това...
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 12:43

Боре, грамотен си и не говори глупости, отвори сайта на дкевр, вземи цените, виж процентното съдържания и си сметни. вервам можеш да събереш 2+2.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: boreto   
Дата:   25-01-13 12:45

Точно това правя. Приблизително. Що не го сметнеш ти съвсем точно. Сигурен съм че и ти си грамотен.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: baraba   
Дата:   25-01-13 13:00

Автор: serjy . виж ся.. ти нещо се палиш много.. проблема сега е че сме точно срещу тоз АЕЦ белене.. а не толквоа срещу кузлодуй и атомната.. ама темита са много и ти не ги четеш явно всичките.. разликата е огромна между двете централи..
евтин е тока на козлодуй.. но на белене ще ти се стъжни като го плащаш не го ли разбра това? не разбра ли и друго че от козлодуй отпадното гориво си го вземат руснаците.. а това от белене ще ти го тръснат в твоя дом..искаш ли го? ами щом ще гласуваш с ДА искаш не исикаш.. ще ти е пред дома.. защото такова е изикването на ЕС.. една малка разлика от козлодуй.. ти искаш ли да съхранявша този радиоактивен отпадък? аз предлагам да ти го закараме във вас кат ще гласуваш с ДА
много си заблуден.чети поне и не бъркай двете централи..
АЕЦ ще имаме.. но не тоз в белене....повярвай на това.. козлодуй ще се разрасне.. но цената там ще е друга
по добре не ходи да гласуваш за да не те е яд след това.. почерпи се приятели обсъди го о си стой на топло[beer]



Публикацията е редактирана (25-01-13 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 13:30

baraba, не съм съгласен по нито едно твое твърдение. дори и сега си съхраняваме всички радиоактивни отпадъци откакто е тръгнала централата тук, на площадката на АЕЦ Козлодуй. мен това не ме плаши.

много повече ме плаши пушечния дим който покрива града ми и нищо не се вижда буквално. страх ме е за децата ми как ще растат здрави в такава смрад!

и пак ще повтовя, не виждам смисъл от незабавно започване на Белене. против това съм! НО Белене беше извадено от въпроса, вече става въпрос за атомната енергетика така, че ще гласува с "ДА" щото Козлодуй дори и да го удължим, което дано стане, след това ще ни трябва нова централа и всъщност гласувам за нея. Къде ще бъде, ще се види.

чакай да не забравя boreto [beer]
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/zona7868.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1359112146_1.jpg


към 2020г. живот и здраве, можеш да ги приемеш така
АЕЦ-30% по 15лв.
ТЕЦ-50% по 80лв
ВЕИ-20% по 400лв.

сега махни тока от АЕЦ и си смятай средната цена. дали е 25% или 50% че и горница? и това е производствена цена, сложи и 20%ДДС, таксите за електропренос и разпределение и т.н.



Публикацията е редактирана (25-01-13 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: vladihg   
Дата:   25-01-13 13:35

Оказва се, че вече веднъж сме го платили Белене и сега отново трябва да го плащаме ако референдума не се провали - ша умра, няма друга такава държава.

"...правят два реактора за Белене без конкурс, които обаче не могат да влязат в построените кожуси. Затова ги връщат в Русия срещу жълти стотинки през 2006 г." е казал сутринта по БТВ Б.Б.

Всички участници в провала, обаче са невинни и продължават да крякат как мислят за народа. Не е истина, че има още будали, които им се връзват на лъжите.



Публикацията е редактирана (25-01-13 13:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.