Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 15:22

Е какво да гледам?
Нали гледах преди 3-4 години соларите бяха над 3000евро на киловат, сега са 1000 евро на киловат с инверторите.
За нова АЕЦ изграждането е доста над 2000 евро на киловат....Това да не ти е централа строена преди 40г, говорим за нови централи!
Да не говорим, че в Германия 60% от ВЕИ мощностите се държат от семействата с малки покривни централи.

Друго - в една двуетажна къща за 120 литров ел. бойлер се плаща ток около 2-3лв/ден. 60-90лв на месец. Сметни колко пари за ток годишно ми пести моя вакуумно тръбен соларен 120 литров бойлер, който работи 9 месеца в годината и ми осигурява нон стоп вряла вода. Като инвестиция ми струваше 1200лв с монтажа.

Ето ти ноемврийската ми сметка за ток на цялата къща - около 200кв.м, виж колко е за зелена енергия, колко за пренос и т.н.
6лв за зелена енергия:) И ще пада!

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/njml8473.JPG



Публикацията е редактирана (27-01-13 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: terminator   
Дата:   27-01-13 15:24

Бони, не е само плодородния слой. Ти като парче-турист да си ходил скоро на Бузлуджа - да видиш на какво е заприлчала една доста голяма площ намираща се не къде да е, а в центъра на природен парк Българка. Уж природен парк, уж не трябва да се ходи извън обозначените маршрути, да не се хвърлят отпадъци, да не се пали огън и т.н. А то там какво е сега - бетон, железа, джипове, охранители, болкуци всякакви ... А природата - кучета я яли. И понеже това е малко, съм принуден да плащам същата тази "еко" "зелена" енергия доста по-скъпо. Защо?
Ако не сте разбрали онзи ден на 22.01.2013 лично Б.Б. идва в Габрово да запали символичен факел насред площада пред общната и с това да покаже как след около 19години лапане на комисионни най-накрая града ще се газифицира. И ние трябва да си изпочупим краката да тичаме да се газифицираме защото е хубаво. Е, да, ама за цената никой нищо не споменава, защо ли? Еми защото за да се газифицира едно средно голямо жилище трябва да се извадят едни 7-8хил. лв. за влкючване, абонатна станция, котле на газ, уреди на газ ... ей такива едни дребни наглед неща. Отделно при тази рязко намалена цена на газа средномесечния рзход не пада под 150-180лв. и това в жилище с изолация.
А мисля в петък четох, че от Брюксел пак ни се карат, че не сме спазили изискването за намаляване на пределно допустимите серни и не знам какви си вредни емисии от ТЕЦ-овете. Ами ако ни принудят да спрем и ТЕЦ-овете - тогаз какво, на свещи ли ще караме?

И затова аз искам да се отоплявам на ток, ама не безумно скъп, а на нормални цени, което няма как да стане в близките 30г. както и да се развиват технологиите.
Та така, гласувах с ДА на референдума, жалко че имам само право на глас, а нямам правомощия да променя нещо повече, за съжаление ...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 15:28

Само че не осъзнаваш, че точно с нова АЕЦ, токът ти ще стане безумно скъп, защото точно тази технология поскъпва непрекъснато, докато цената не ВЕИ пада непрекъснато...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: alsash   
Дата:   27-01-13 15:41

....да, гласувах и не само аз отъ моето семейство с НЕ !

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: chill   
Дата:   27-01-13 15:44

juslen написа:

> Изпълнете си гражданския дълг бе
> мързели [smilie5]


Това е право, не задължение.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 15:53

За Terminatora - явно много хора си мислите, че цените за нов АЕЦ ще са като през 1970-та и че токът ще е както ок Козлодуй...

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/fcck1953.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/157/1359294861_Solar-Nuclear-costs.jpg




Публикацията е редактирана (27-01-13 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: stav   
Дата:   27-01-13 16:01

Е сега ще ти обаснят, че цената може и да е ниска, ама заради ЕРП-тата, заради разни технологии от времето на Едисон няма как да се интегрира и по-добре да не се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: jrr   
Дата:   27-01-13 16:06

Еййй, днес НЕ може агитация.[smile]
Аз гласувах - НЕ
Това за средно месечния разход на газифицирано жилище -150-180лв въобще не вярно. В пъти по малко е.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 16:08

И понеже това е малко, съм принуден да плащам същата тази "еко" "зелена" енергия доста по-скъпо. Защо?

Ти ако знаеш колко дотации си платил за "класическите" източници на енергия - със сълзи ще ревнеш. [smilie3]

Нормално е прохождащите технологии да им се дава шанс в началото. С АЕЦ да не мислиш че не е било така? В САЩ ги дотират до ден днешен.

Това си е индиректен начин да накараш обществото да инвестира в нови технологии, за да се развият.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 16:11

Аз плащам по 10-12лв. за бойлер от 100л. а не 80-90лв. и не ми се връзва математиката да го заменя за соларен такъв за 1200лв., които при това мога да ползвам само 9мес.
Инвестиция, която се изплаща за повече от 10г. не ми се струва рентабилна...



Публикацията е редактирана (27-01-13 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 16:12

в циганските квартали се гласувало за това:
"Да ви се намали ли задължението за тока"
и "Искате ли да ви пуснат тока"


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Hery   
Дата:   27-01-13 16:17


Циганите днес масово не гласуват.

Таа...си мисля, кой купува техните гласове.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 16:20

Да не говорим, че в Германия 60% от ВЕИ мощностите се държат от семействата с малки покривни централи.

какво обяснявам от пет години сигурно? че в нас ВЕИ-тата се реализират по един престъпен и неефективен за потребителя начин, в промишлено изпълнение. такава реализация е възможна само ако има добри природни дадености. тук това не е така и мястото на ВЕИ е при потребитела и то не да върне ток към мрежата, а да разтовари него от сметки за ток.

и пак, за хиляден път сигурно ще кажа, до сега няма никъде реализиран добре работеща система за групово регулиране на малки мощности, ето защо ВЕИ не може да замести мощностите от АЕЦ и ТЕЦ.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 16:21

Инвестиция, която се изплаща за повече от 10г. не ми се струва рентабилна...

Тази дума "рентабилност", като я ползвате - научете поне какво значи. Срока на "изплащане" няма нищо общо с рентабилността.

Все едно дали една система работи 10, 20 или повече години. Ако за този период разходите по създаването и експлоатацията й са по-ниски от тези, които сумарно би имал за същата услуга получена по конвенционален начин - значи системата е рентабилна.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 16:33

"ВЕИ не може да замести мощностите от АЕЦ и ТЕЦ" напълно съгласен за следващите 10-15 години, а ние поне 20 години нямаме нужда от нови мощности.....
Технологиите се развиват много бързо....

[beer]

.....половината ми колеги са с четириядрени пр. в телефоните....

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 16:39

че в нас ВЕИ-тата се реализират по един престъпен и неефективен за потребителя начин, в промишлено изпълнение. такава реализация е възможна само ако има добри природни дадености.

Като природни дадености, специално по отношение на слънчевата енергия, сме доста напред в класацията. А "промишленото изпълнение" се налага заради ниските доходи на гражданите, в което няма нищо "престъпно".

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgivelev   
Дата:   27-01-13 16:45

СЛАВОВ, а вече има телефони/таблети с осемядрени. А помните ли какво представляваха компютръите преди 15-20 години. 1993та 286цата беше все още актуален процесор, същата година дебют направи Интел Пентиум процесорът, който работеше на фантастично високата честота от 60 Мегахерца, и можеше да пържиш яйца на него. Това преди 20 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 16:48

за съжаление закона за запазване на енергията не е мръднал на милнминка от има нема 15 милиарда години [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 16:52

А "промишленото изпълнение" се налага заради ниските доходи на гражданите, в което няма нищо "престъпно". ти сериозно ли ?

всеки се сеща кое "наложи" това изпълнение, бедните да плащат прескъпо за делаверата на богатите. заглижили се за бедните и от немай къде та хоп, ново решение [smilie18] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   27-01-13 16:53

Гласувахме: 5 гласа НЕ ... да го духат червените инкасатори! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 16:54

За това също няма спор.
Мърда начинът на използване на енергията, от огъня... до осемядрени таблети....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: alsash   
Дата:   27-01-13 17:00

.....ДАЛИ МОЖЕ БЕЗ СПАМ ПО ТАЗИ ТЕМА?.....А?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: tonitka   
Дата:   27-01-13 17:02

Казах ви аз какви централи трябва да си спретнем за производство на ел. енергия, ама никой не го взима на сериозно![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: 2nYo   
Дата:   27-01-13 17:13

Ако с избори, и референдуми се решаваше нещо, то те щяха да бъдат забранени!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 17:15

Може да има достатъчно пустеещи чукари, и даже и вятър да има, но ветрогенератор не можеш да сложиш, щото едно от изискванията е да не бъде отдалечен от точка за присъединяване към преноснната мрежа, не потребителската. Ветрогенераторите край Петолъчката едва ли са на най доброто откъм вятър място, но отговарят на другото изискване.

А иначе, да си сложиш панел на къщата и да очакваш, че всички така ще направят, не е разумно. 5-6 процента от населението могат да си го позволят тоя буржоазен индивидуализъм, и това не е държавническо решение.



Публикацията е редактирана (27-01-13 18:14)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.