Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 12:31

Аз да.
Тъкмо се връщам.
Дори изчистих и покарах колата в дълбокия сняг.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 12:33

Най-ползотворното нещо, което ще направя днес, е това, че няма да отида да гласувам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-13 12:33

CyberGene [smilie24]

+1

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ценослав   
Дата:   27-01-13 12:34

Преди малко се изглсувах, и понеже съм изявен мислител, та на връщане от секцията тайно злорадствах срещу Софиянци! Хак да ви е че там ще гласувате с НЕ!!! Вълни от от "софиянци в повече" ще се отправят към София, щото в провинцията хляб няма! Вола като рине, пепеля му пада на гърба.[cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: juslen   
Дата:   27-01-13 12:37

Изпълнете си гражданския дълг бе мързели [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: dobriman   
Дата:   27-01-13 12:39

И тук е така Цено.
Ходих - то вътре само некви ветерани-зомбита.
И тук ще е ЗА (70 на 30%)

Ми добре, че е приказката за сиренцето...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 12:39

Бащата на жена ми е завършил физика, работил е повече от 10г. в Козлодуй и не се осмели да гласува защото "не се чувствал компетентен" да отговори на въпроса, пък аз ли да ходя [smilie5]
То и сега произвеждаме с 1500-2000мегавата повече от това което ни е необходимо, а изнасяме за Турция само около 500. За останалото няма пазар. След 2г. Турция ще има нова АЕЦ и няма да можем да изнасяме и тези 500.
А у нас населението намалява, енергоемките производства фалират, а другите дават огромни суми за енергиина ефективност и потреблението намалява с всяка година...
Нужда от нови мощности ще има евентуално едва след закриването на всички блокове на АЕЦ Козлодуй което няма да стане до 20на години...
Ако извадим пари и построим нова АЕЦ това ще бъде най-безумната инвестиция на света [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: gorbi   
Дата:   27-01-13 12:43

за какво се гласува... ? аз така и не рабрах - нали съм от село... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: dobriman   
Дата:   27-01-13 12:44

според тези пред урните: за БСП, поне в моята секция.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 12:45

Заради този сняг ме мързи да вървя до секцията.Ще загубя поне часи половина.
Получи се така , че природата спомогна да има един глас по-малко "за".
Виж-ако въпроса беше за Белене, щеше да има "не".

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 12:46

На нас навремето в практикумите по атомна и ядрена физика ни дадоха едни тапии, че можем да боравим с радиоактвини източници [smilie5] Само че аз имам мнение по периода на полуразпад, а не по финансово-икономическата страна на въпроса, затова позицията ми е пас. Но ще се "съглася" с juslen, че българинът чувства за свой граждански дълг да има мнение по всички въпроси [smilie18] Аз съм един добър пример в това отношение [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: niagara   
Дата:   27-01-13 12:47

Aleksi77 [cool]

Който иска радиоактивни ла.йна у двора си, стопанисвани от крадци, невежи и мангали-
- да ходи да гласува с ЗА.

Аз след малко отивам да си кажа НЕ-то.
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 12:48

Ами то въпроса си е за Белене щото нова АЕЦ може да има само там [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Защото вече е сертифицирана площадката и има всички разрешителни (което отнема към 5-6г), вкарани са едни 800-900млн. евра в площадка, проектна документация, комисионни и други щуротии..

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: J0R0   
Дата:   27-01-13 12:48

Нали като зачертаеш с кръст НЕ-то, остава да важи ДА-то.
[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 12:51

Aз пък покрай снега излязох....

ей какъв диагонал съм направил с колата.....

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/xafj7414.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1359283606_1.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: atin   
Дата:   27-01-13 12:51

Хората утепАха с неприязън нашите хрантутници и от двата лагера. До 12ч под 2% гласували, дано и на изборите да пожънат същата всенародна любов.
Било важно да се гласува, защото на референдум се чувал гласът на народа-[smilie18] .
Гласът на народа се чува само когато завалят камъни по главите им.


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: agop4o   
Дата:   27-01-13 12:51

ко стаа сия.някой ще връща ли комисионни[cool] или ще има рев че не са почистени пътищата и затова няма гласували

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 12:52

Лисицата:
-Гарго, ще гласуваш ли с ДА на референдума? Много е важно, от това зависи бъдещето на децата ти!
..гаргата мълчи и стиска сиренцето в клюна.
-Гарго, много е важно България да е независима и да не купува ток. Ще гласуваш ли с ДА?
Гаргата:
-Да!
Сиренцето пада, лисицата го грабва и офейква. Гаргата, замислено:
-Аз и НЕ да бях казала, все тая..

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 12:52

Ами като сложиха датата на върха на зимата, кой е луд да гласува в тоя студ, за нещо си което е ясно и без гласуване?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aquarius   
Дата:   27-01-13 12:55

И аз съм ПАС днес. Така или иначе никой не успя да ме убеди трябва или не трябва. Аз съм по-скоро не поради редица неизтъкнати причични.

Абе някой знае ли колко ще струва уранът за новата АЕЦ евентуално? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 12:55

"Автор: Aleksi77
Дата: 27-01-13 12:48

Ами то въпроса си е за Белене щото нова АЕЦ може да има само там"

Ами не е точно така. В Козлодуй има възможност за добавяне на 7 и 8 реактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: niagara   
Дата:   27-01-13 12:57

доста е странна позицията и очакванията на голяма част от българския народ -
хем иска да се зачитат мнението му и да става каквото той иска -
хем си седи в кухнята и мързелува...
може би очаква държавниците да питат от врата на врата кой какво иска,
или да подслушва по седенки и форуми из нета??
[smilie8]

и после се тръшка - Абе що така бе, Миме?

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 12:57

Така е Георги и ще излезе доста по-евтино но въпроса на референдума е "Да се развива атомната енергия чрез строеж НА НОВА АТОМНА ЦЕНТРАЛА" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: baraba   
Дата:   27-01-13 12:59

аз съм проз и нямам мнение.. ако ми бяха купили тв да гледам дискусийте щях да гласувам ама ся ...

ще гласувам кога получа подарък едно тв.. ако може малка плазма около 42 инча да е.. скромни нали[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 12:59

Атин, хич не им пука на управниците, закона е такъв, че само 10 човека да идат да гласуват на местни или парламентарни, или президентски избори, си избираме пак хрантутниците..... опекли са си работата....

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 13:00

Пичове, пряката демокрация е отпаднала като вариант още преди 2000 години и дори тогава не е била съвсем пряка, щото са можели да изразяват мнение само тези с повече от 100 роби (примерно) и квото беше там още [smilie18]

Няма таково положение, при което бай мангал да ти казва кое - как. Много насериозно се взехте нещо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ценослав   
Дата:   27-01-13 13:00

Дигайте се от юрганите и марш да гласувате бе жЕни д,ръти неонодени!!![cool] [cool] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: stzz   
Дата:   27-01-13 13:01

J0R0 написа:

> Нали като зачертаеш с кръст НЕ-то,
> остава да важи ДА-то.
> [cool] [cool] [cool]



Значи и аз съм гласувал с ДА!

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 13:02

niagara,
отговорът на подобен въпрос изисква специални знания от много области - физика, химия, а най-вече икономика...
Да се питат хората за това е безумие, все едно да питаш Баба Пена дали да се развиват електромобилите или не, при положение, че тя не може да кара кола ...
Ако и когато е изгодно да има нова АЕЦ тогава ще има ...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 13:02

Оф, забравих да спомена и за милиционерите - самосезирам се [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ценослав   
Дата:   27-01-13 13:02

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [cool] [cool] [beer] [beer] Иначе играйте си на гласуване, ние щи си строим!!![cool] [cool] [smilie21] [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 13:03

Дето вика един прияте: да направим референдум дали трябва България да е на три морета. Всички гласуват ЗА. И после ко праим? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ценослав   
Дата:   27-01-13 13:06

Камара кОпане ще падне, докато докараме тия морета до Благоевград и Сливница!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: niagara   
Дата:   27-01-13 13:09

то че е трудно, е трудно... ама защо съвсем доброволно да си подлагаме гъз.овете, м?[smilie5]


мара, ето още един подходящ виц.

Късно през нощта на вратата на публичен дом се чука. Мадам става и отваря вратата. Отпред стоят две подпийнали момчета.
- Добър вечер. . . Имаме тука двайсет лева. . . Какво ще ни предложите за тях?
Мадам ги измерила с поглед и им казала:
- Момчета, за двайсет лева ви предлагам да идете в ей ония храсталаци там и да се опънете един друг. . .
И затръшнала вратата.
Седнала обратно да реди пасианс на компютъра, но след петнайсетина минути отново се чука. Тя отваря, отново същите момчета. . .
- Какво има пак, бе, момчета?
- Ами, готови сме. На кого трябва да дадем парите?


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ценослав   
Дата:   27-01-13 13:10

[smilie24] [smilie24] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: dobriman   
Дата:   27-01-13 13:11

Не бе, ся щото аз примерно се чудя...гласували 20%, повечето от тях ЗА. Ама...повече хора са гласували на предните избори...и демек,...голям праз, че е ЗА.

Т.е. Освен, че ББ, Станишев и другите циреи лапат....кво друго се случва?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   27-01-13 13:12


.. https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/ofin3082.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-Cvk8U84J6c0/UQUKXULBQ7I/AAAAAAAAPV0/Xhc-KDPEics/s601/%25D0%2597%2



Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Antonio_V   
Дата:   27-01-13 13:13

При финал на турнир от ГЩ, един куп мачове, биричка, мръвка...

Дали ще гласувам? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: stzz   
Дата:   27-01-13 13:15

Това с липсата на компетентност като повод за неучастие, не може да е основание.

"Бащата на жена ми е завършил физика, работил е повече от 10г. в Козлодуй и не се осмели да гласува защото "не се чувствал компетентен" да отговори на въпроса, пък аз ли да ходя"

И какво се получава!
Ако си със средно и си бил тракторист, имаш компетентност!
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: OIM   
Дата:   27-01-13 13:16

Аз ще гласувам '' не ''
Много ми се пречкат тия ел. стълбове из полята , като снимам пейзажи ...


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 13:17

Ами явно така се получава, както винаги трактористите решават нещата у нас [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Този референдум, измислен от БСП е толкова абсурден и показва същността на тази антибългарска партия, за която интересите на Русия са много по-важни отколкото съдбата на собствената й страна [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: dobriman   
Дата:   27-01-13 13:19

че той този референдум никога не е бил смятан за успешен.
Не вярвам някой да е очаквал над 80% избирателна активност.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 13:20

Антониооооо, и аз гледам тениса, и другите работи там, ама и гласувах, и покарах в снега, че кога пак сняг в Стара Загора, а и референдум скоро няма да има, с таз активност......

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ценослав   
Дата:   27-01-13 13:21

Вие си се джанкайте за ДА-то и НЕ-то! Яд ме е за нЕкакви милиони дето отидоха фира по организацията на тоя референдум![smilie2] [smilie2] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: dobriman   
Дата:   27-01-13 13:22

Е що та е яд?

Все едно ако нямаше референдум, тези милиони щяха да дойдат при теб....



Публикацията е редактирана (27-01-13 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ценослав   
Дата:   27-01-13 13:23

Ми да бяха влезнали примерно в "Българската коледа" ...[cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 13:23

Цено- ми те твоите направиха така, че да се изхарчат милиони за безсмислен референдум!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 13:24

За да има пряка демокрация още от древността са се изисквали две задължителни предпоставки:
1. Малък брой на населението;
2. Висока образованост на населението, което да взима самостоятелни решения;
Затова пряка демокрация е имало в древните градове-полиси, където всички мъже, годни да носят оръжие са се събирали на площада и са решавали след дебат всички важни обществени въпроси. След като се е разраснала древна Атина хората са осъзнали, че вече не могат пряко да решават важните въпроси и са измислили опосредената демокрация - 100на човека излъчват по един представител, който ги представлява при вземането на решенията.
У нас не са налични и двете предпоставки за да е успешна пряката демокрация, особено втората [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   27-01-13 13:24


.. 21 милиона фира ................ само и само Станишко да си оправдае взетите комисионни пред рашаните ..... [smilie7] [smilie7]

.. Ама , май май ...... ще се наложи да ги връща ...... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. булката му бая ще трябва да поработи още .... [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ценослав   
Дата:   27-01-13 13:27

georgi969 написа:

> Цено- ми те твоите направиха така,
> че да се изхарчат милиони за
> безсмислен референдум!


Тия не са мойте. Моите са дълбоко засекретени, и чакат днешните играчи на политическата сцена да се самоунищожат и тагава .....!!!![smilie8] [smilie8] [beer] [beer] [beer] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 13:28

гласувах с "ДА"! щото във въпроса не става и дума за Белене, не се казва, че строежа трябва да започне веднага и да се изпълни на всяка цена, и още по-малко къде да е. въпросът ми се видя достатъчно принципен и мисля, че след удължаването на експлоатацията на блоковете в Козлодуй, все пак трябва да имаме нова атомна централа [smilie24] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 13:29

Джиме,
не бери грижа, то тая булка мое да работи и още как [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Помня Моника още когато беше секретарка на Венцито Йосифов в Първа частна банка и ходеше като всяко провинциално момиче с деколте до пъпа [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Абе оправно момиче, първо се ожени за старата пияндурка Венцито, после хвана премиерчето за шлифера [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-01-13 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 13:29

Не ме мързи. Изринах снега пред гаража, изчистих колата, качих дърва, упих хляб. Сега ще идем до село да изчистим снега върху парника и от двора.

На референдума няма да гласувам. Според мен малцина са компетентните по този въпрос и е по-добре референдумът да се провали поради ниска избирателна активност.

Довечера ще наточа винце. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 13:32

Аз като ходих, само компетентни ми се видяха в секцията.....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 13:37

ми нелка, идете им дайте парите, бе...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 13:44

Гласувах с НЕ, защото смятам, че до 20г светът вече ще се е токазал изцяло от ядрените централи. Има и ще има много нови източници на енергия, а от атомните централи ще става все по-скъпа и безперспективна. Да не говорим за проблемите със съхраняване на отпадъците и т.н.
Вече в Европа има доста страни, които са се отказали или са заявили, че се отказват. Само до 2-3 години нещата ще се променят драстично, в това съм абсолютно сигурен и ще се постарая да си изровя това мнение като му дойде времето.

За Сержи, понеже е фен на Оли Пен - предвидих появата на дигитален ПЕН още през 2005-та година и го описах в една статия:) Също така по това време описах тук в този форум, че е въпрос на време да се появят безогледални апарати със сменяема оптика и доста народ се правеше на интересен.
Сега твърдя, че до 2-4 години световната енергетика ще претърпи тотален обрат и света ще се откаже от ядрените централи.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 13:45

"Автор: boni
Дата: 27-01-13 13:44

Гласувах с НЕ, защото смятам, че до 20г светът вече ще се е токазал изцяло от ядрените централи."

Оптимист.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 13:48

Напротив - реалист на базата на здрава логика, информирай се повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: spacewalker   
Дата:   27-01-13 13:50

И аз гласувах преди малко..с НЕ ...подкрепям мнението на БОНИ..

Бтв тази лелка в избирателната секция ми даде плик и 2 бюлетини...викам си сега да се правя ли на луд тука...едната пуснах, другата си я прибрах. Но дали няма някоя бабка да се обърка и да пусне и 2те...и после опаа имаме нова централа..[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 13:50

Бони, за Пен-а си прав [smilie24] аз също след като се сдобих с първия си дслр почнах само това да мисля, как може да няма съвременни безогледални камери и когато това стана факт веднага минах на тях. не съжалявам нито за миг!

иначе за атомната енергетика мисля, че грешиш. до колкото знам в момента се строят 60 нови атомни централи. ще поживеем, ще видим [beer]



Публикацията е редактирана (27-01-13 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 13:51

Ми информиран съм. И аз като тебе си избирам на какво да вярвам.Оня дето духа, не може да захрани и 1/10 от климатиците по черноморето. да не говорим за една рсилно развита икономика.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 13:56

Ще се откаже от ядрените централи... И какъв ще е следващият мощен и масов изтомник на енергия, способен да захранва иднудстриални консуматори, като например електродъгови пещи за стомана, след като за в бъдеще и нежт и газ и въглища ще намаляват. Слънчевите колектори на покрива ли?

Н на всичките атомни по света някой иска да им дръпхне шалтера надолу, както искат и онези дебели гъзове в Брюксел за нашта Козлодуй ...



Публикацията е редактирана (27-01-13 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Gruyu   
Дата:   27-01-13 13:57

четири НЕ-та от мен, и кучката взехме да гласува, но си беше забравила тескерето

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 13:59

Австрийците как могат без ядрена централа?
Ето почваме Горна Арда - 170Мвт , още 2-3 каскади + ВЕИ + енергийна ефективност и няма да има нужда въобще от АЕЦ в България.
Всички държави го могат, иска се малко мисъл за бъдещето и по-природносъобразен начин на живот, без излишни разхищения и мании за върховни ръстове на потреблението. Тая планета не е за 1 ден, трябва да живеем по-спокойно, да се радваме на простичките неща от живота, да обичаме хората около нас, а не да ставаме зависими от вещи и мании за величие.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 14:01

оптимист :)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 14:02

Оптимистите правят промените.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: agop4o   
Дата:   27-01-13 14:02

http://www.dnes.bg/politika/2013/01/27/sys-snejnite-pytishta-gerb-sabotira-podozira-petkov.178587 [smilie18] [smilie18] [smilie18] .абе нали днес е забранено употреба на алкохол


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 14:04

Тая планета не е за 1 ден, трябва да живеем по-спокойно, да се радваме на простичките неща от живота, да обичаме хората около нас, а не да ставаме зависими от вещи и мании за величие. [smilie24]

това казвам и аз! трябва да се пази природата! трябва се консумира разумно! НО светът върви натам, че трябва все повече и повече енергия. имаше един постулат, който даваше зависимостта между овладяната енергия и степента на развитие на цивилизацията. считам, че единствено енергията от атома е достатъчно силна и достатъчно чиста за да помогне на нашата планета да оцелее. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 14:05

То убаво ама има производства, на които им трябва доста енергия, ние като бяхме индустриална държава ни трябваше Козлодуй, ама сега като не сме, кво ли ни трябва я, ливадки, кравички, нивички, вярно, така е.



Публикацията е редактирана (27-01-13 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: TODD   
Дата:   27-01-13 14:07

Няма такова положение в което да не искам кажа какво мисля ....гласувах естествено . [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 14:07

всъщност за чий ми е мене прогрес...? отдавна е време за регрес.
обаче тоя референдум трябваше да не се допуска изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 14:07

Португалия има същата консумация като България и се оправя без ядрена енергия. Вече достига 30% от ВЕИ

Португалия, която няма собствени нефт, въглища или газ, нито ядрено гориво, се опитва да поведе европейската екологична революция с някои от най-амбициозните цели и програми за възобновяема енергия. Целта на проекта, според министъра на икономиката Мануел Пиньо, е страната да намали нуждите си от петрол и след десетина години да притежава икономика с ниски нива на въглеродни емисии като отговор на високите цени на петрола и климатичните изменения.
“Трябва да намалим зависимостта си от нефта и газа, казва Пиньо. Онова, което изглеждаше екстравагантно през 2004 г., когато решихме да направим проекта, сега изглежда едно много добро решение.”
Той очаква Португалия да добива 31 на сто от цялата си енергия от екологични източници до 2020 г. Това означава покачването на дела на електричеството от възобновяеми източници от 20 на сто през 2005 до 60 на сто през 2020 г


Четете:

http://e-vestnik.bg/4002

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgivelev   
Дата:   27-01-13 14:08

По-интересен сега ми е един друг казус: какво ще стане, ако на референдума гласуват по-малко от онези, които се подписаха за референдума. С други думи, л..ното Станишев ще си подаде ли оставката, ако на референдума гласуват по-малко от 770 000 души? Във всеки случай, циркът продължава, целта е да отвлекат вниманието ни от важните проблеми: образование, здравеопазване, циганският проблем, речта на Доган, и пр и пр. Само глупости, хляб и циркове. Избори предстоят, ако БСП отново остане в опозиция, на Станишев ще му резнат главътъ.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 14:08

Бони,
наистина си оптимист... ВЕЦ-те нанасят огромни щети на природата да не говорим за ТЕЦ-те, а Ветрогенераторите направо унищожават природата защото за всеки генератор се изкопава и изхвърля горния плодороден слой на почвата и се бетонира, може да попиташ хората от добруджа какви вреди на местообитанията нанесе повсеместното поставяне на генератори...
Колкото и абсурдно да изглежда най-екологично чистата и щадяща природата енергия, а да не говорим, че е в пъти по-евтина е енергията, добивана при деленето на атома...
Това е най-екологичната енергия с най-малко поражения върху природата...
Ще кажете за Чернообил и Фукошима но процентно тези аварии на фона на работещите от дълги години реактори са нищожен брой, а в сравнение с авариите и замърсяването от останалите "зелени" технологии са си направо приемливо зло ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: TODD   
Дата:   27-01-13 14:09

Португалците са ми последна грижа ... ако щат и педали да въртят !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 14:10

Сега пискате срещу застрояването и бетонизацията на морето, след време ще пискате срещу ветризацията (от ветрогенератор) и рапицизацията (от рапични засаждения) на територията - няма да има къде човек да стъпи от ВЕИ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 14:11

Бони, за ВЕИ трябва да имаш природни предпоставки! не можеш да се спуснеш с шейна на равна повърхност, колкото и да ти се иска. е, България е една равна повърхност за шейната на ВЕИ-тата, ето защо те ще нанасят тук повече щети отколкото ползи могат да дадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 14:14

Няма по-брутална фалшификация и ограбване от толерираната "зелена енергия", която е няколко пъти по-скъпа и въобще не е зелена...
За да се построи една ВЕЦ се унищожава десетки декари земя и местообитания а ефекта за производството на енергия е нищожен...
Въпросът е, че ние нямаме нужда от нови мощности поне в близките 15-20г.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: iPonche   
Дата:   27-01-13 14:20

Не [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 14:23

Единствената евентуална бъдеща нова технология, която може да конкурира термоядрения синтез е студения ядрен синтез но това е технология, която още дълги години няма да бъде овладяна за производство на енергия ...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Vinsent   
Дата:   27-01-13 14:24

J0R0 написа:

> Нали като зачертаеш с кръст НЕ-то,
> остава да важи ДА-то.
> [cool] [cool] [cool]

Чл. 18. (1) (Изм. - ДВ, бр. 9 от 2011 г.) Всеки гласоподавател гласува, като поставя в плик бюлетината, на която е зачертан избраният от него отговор "да" или "не", поставя бюлетината в плика, излиза от кабината и го пуска в избирателната урна.


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: jivkojj   
Дата:   27-01-13 14:25

Това за зелената енергия, като пряк потърпевш го потвърждавам. В сравнение с миналата година плащам 5 цента отгоре на тока, а догодина още. В Германия. Сега са се метнали да строят здраво тецове да компенсират АЕЦ-ите. Вентилатори навсякъде безброй, но Германия се намира дълбоко в континента, няма особени планини и затова вятъра е непостоянен. Нормална гледка е да бездействат. Затова пък французите действат, някой трябва да произвежда евтин ток.

А за България, аз бих поел риска да купувам турски или друг ток, пред това червената мафия да построи след 30-40 год една ултраскъпа и вече морално остаряла централа.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 14:28

Алекси77 не те разбрах нещо..... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: jivkojj   
Дата:   27-01-13 14:33

ОбъркАл се е. Термоядрения синтез е бъдещето, ма не се знае кога и дали изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: tonitka   
Дата:   27-01-13 14:34

Мислех да ходя да гласувам с "Не", обаче преди малко излязох от нас за да ида до магазина да купя хляб, който е на 100 метра. Еми.....станах мокра до коленете, щото кишата е до там. Целия ни квартал е потънал в киша до колене. То не можем улиците си да изчистим, АЕЦ-ове ще строим - СМЕХОРИЯЯЯЯ !!!!!

Няма да ида да гласувам, освен ако някой от желаещите да прави АЕЦ не дойде да ме пренесе на ръце! ........но и тогава ще е с НЕ ![smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 14:35

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ами няма по-евтина енергия от тази от АЕЦ, както и по-екологична но просто сега България произвежда повече ел. енергия отколкото потребява и може да изнася и според мен е абсолютно малоумно да се строи нова АЕЦ. Евентуално такава ще бъде необходима след 20на години при това ако не намалеем както казват до към 5млн. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: tonitka   
Дата:   27-01-13 14:37

Седя и си мисля.....абе толкоз лайна в тая държава, що не се направят централи за горенето им. Едва ли ще е толкова скъпо, а и източника на енергия е неизчерпаем на практика.[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 14:37

да надскочиш себе си[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: tonitka   
Дата:   27-01-13 14:39

Маро, май пак си четем мислите? [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 14:41

Живко, Алекси дори не разбра че се е объркал, мноооого сме далеч от термоядрените централи..... седемдесетте години учените мислеха че 2010 вече ще има такива, сега се говори 2050, всяка година се натъкват на нови трудности... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Antonio_V   
Дата:   27-01-13 14:45

Славов, това го казах на шега... [smilie5]

Сега сериозно: не искам да участвам в това безумие, за което бяха похарчени милиони, вместо да ги дадат на хорицата в Сопот, болниците, детските домове, майчински надбавки, пенсии и т.н. Имам позиция по въпроса, но не искам да я изразявам в изнасилени опити за оправдаване на Дмитриевич, който призовава народа да "излезНе" да гласува, Дългия инкасатор, брат по оръжие на Вальо Топлото и пр. комунистически отрепки, милеещи за комисионните си от подобни мероприятия. Още повече съм и съгласен с Бони, че този начин на добиване на електроенергия скоро ще бъде отживелица и наливането на милиарди в подобно начинание е безсмислено и заробващо. Така че, този референдум за мен е безсмислен и ще го пропусна. Като гледам активността май повечето българи мислят така...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 14:45

Така е да, грешката е моя говорейки за термоядрен синтез имах предвид производство на енергия от деленето на атома [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 14:47

Стават грешки, и аз в другата тема с еди цени там... Сержи ме засече..... ама здрави да сме..... кой не греши.....


[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Vinsent   
Дата:   27-01-13 14:49

Antonio_V написа:

> ...Така че,
> този референдум за мен е
> безсмислен и ще го пропусна. Като
> гледам активността май повечето
> българи мислят така...

Като гледам, червените бабички отиват под строй. Ако не те, кой друг ще осигури далаверата на Дългия инкасатор?! [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 14:55

Да назначиш референдум в средата на зимата, или е нарочно, или е глупост.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Antonio_V   
Дата:   27-01-13 14:59

Като гледам, червените бабички отиват под строй. Ако не те, кой друг ще осигури далаверата на Дългия инкасатор?! [smilie9]


Te бабетата не са много... Абсурдно е да се мисли, че ще се достигнат необходимия брой гласове. За мен да не отидеш до урните си е "НЕ".

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 15:05

Алекси, стига сте спекулирали с тоя плодороден слой, все едно в България всички чукари са обработени и засяти. Има предостаъчно земя, която не става за нищо друго.
Това за по-евтината ядрена енергия отдавна е стара слава, свърши вече тоя мит.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 15:10

Бони,
кажи го на добруджанци това за неплодородната земя...
Напротив, точно най-полодородните земи в добруджа и Тракия се поставят тези безмислени бетонни чудовища и земята никога повече не може да се използва...
Така е и с тези т.н. соларни паркове, пак поставени на най-плодородните земи...
Това е най-голямото ограбване за последните години...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 15:12

А що се отнася до цената, вземи си погледни сметката за ток и колко плащаш за т.н. зелена енергия, погледни и цените на които се произвежда и изкупува...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 15:15

Ами аз не съм продал и един декар от земите на дядо ми и баща ми. Много хора ги продадоха, а сега ревът кат заклани, че някой строял перки по тях. Ами право на собственика е да си прави каквото иска със земята, нали искахме свешена и неприкосновена собственост.....

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 15:22

Е какво да гледам?
Нали гледах преди 3-4 години соларите бяха над 3000евро на киловат, сега са 1000 евро на киловат с инверторите.
За нова АЕЦ изграждането е доста над 2000 евро на киловат....Това да не ти е централа строена преди 40г, говорим за нови централи!
Да не говорим, че в Германия 60% от ВЕИ мощностите се държат от семействата с малки покривни централи.

Друго - в една двуетажна къща за 120 литров ел. бойлер се плаща ток около 2-3лв/ден. 60-90лв на месец. Сметни колко пари за ток годишно ми пести моя вакуумно тръбен соларен 120 литров бойлер, който работи 9 месеца в годината и ми осигурява нон стоп вряла вода. Като инвестиция ми струваше 1200лв с монтажа.

Ето ти ноемврийската ми сметка за ток на цялата къща - около 200кв.м, виж колко е за зелена енергия, колко за пренос и т.н.
6лв за зелена енергия:) И ще пада!

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/njml8473.JPG



Публикацията е редактирана (27-01-13 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: terminator   
Дата:   27-01-13 15:24

Бони, не е само плодородния слой. Ти като парче-турист да си ходил скоро на Бузлуджа - да видиш на какво е заприлчала една доста голяма площ намираща се не къде да е, а в центъра на природен парк Българка. Уж природен парк, уж не трябва да се ходи извън обозначените маршрути, да не се хвърлят отпадъци, да не се пали огън и т.н. А то там какво е сега - бетон, железа, джипове, охранители, болкуци всякакви ... А природата - кучета я яли. И понеже това е малко, съм принуден да плащам същата тази "еко" "зелена" енергия доста по-скъпо. Защо?
Ако не сте разбрали онзи ден на 22.01.2013 лично Б.Б. идва в Габрово да запали символичен факел насред площада пред общната и с това да покаже как след около 19години лапане на комисионни най-накрая града ще се газифицира. И ние трябва да си изпочупим краката да тичаме да се газифицираме защото е хубаво. Е, да, ама за цената никой нищо не споменава, защо ли? Еми защото за да се газифицира едно средно голямо жилище трябва да се извадят едни 7-8хил. лв. за влкючване, абонатна станция, котле на газ, уреди на газ ... ей такива едни дребни наглед неща. Отделно при тази рязко намалена цена на газа средномесечния рзход не пада под 150-180лв. и това в жилище с изолация.
А мисля в петък четох, че от Брюксел пак ни се карат, че не сме спазили изискването за намаляване на пределно допустимите серни и не знам какви си вредни емисии от ТЕЦ-овете. Ами ако ни принудят да спрем и ТЕЦ-овете - тогаз какво, на свещи ли ще караме?

И затова аз искам да се отоплявам на ток, ама не безумно скъп, а на нормални цени, което няма как да стане в близките 30г. както и да се развиват технологиите.
Та така, гласувах с ДА на референдума, жалко че имам само право на глас, а нямам правомощия да променя нещо повече, за съжаление ...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 15:28

Само че не осъзнаваш, че точно с нова АЕЦ, токът ти ще стане безумно скъп, защото точно тази технология поскъпва непрекъснато, докато цената не ВЕИ пада непрекъснато...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: alsash   
Дата:   27-01-13 15:41

....да, гласувах и не само аз отъ моето семейство с НЕ !

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: chill   
Дата:   27-01-13 15:44

juslen написа:

> Изпълнете си гражданския дълг бе
> мързели [smilie5]


Това е право, не задължение.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 15:53

За Terminatora - явно много хора си мислите, че цените за нов АЕЦ ще са като през 1970-та и че токът ще е както ок Козлодуй...

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/fcck1953.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/157/1359294861_Solar-Nuclear-costs.jpg




Публикацията е редактирана (27-01-13 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: stav   
Дата:   27-01-13 16:01

Е сега ще ти обаснят, че цената може и да е ниска, ама заради ЕРП-тата, заради разни технологии от времето на Едисон няма как да се интегрира и по-добре да не се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: jrr   
Дата:   27-01-13 16:06

Еййй, днес НЕ може агитация.[smile]
Аз гласувах - НЕ
Това за средно месечния разход на газифицирано жилище -150-180лв въобще не вярно. В пъти по малко е.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 16:08

И понеже това е малко, съм принуден да плащам същата тази "еко" "зелена" енергия доста по-скъпо. Защо?

Ти ако знаеш колко дотации си платил за "класическите" източници на енергия - със сълзи ще ревнеш. [smilie3]

Нормално е прохождащите технологии да им се дава шанс в началото. С АЕЦ да не мислиш че не е било така? В САЩ ги дотират до ден днешен.

Това си е индиректен начин да накараш обществото да инвестира в нови технологии, за да се развият.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 16:11

Аз плащам по 10-12лв. за бойлер от 100л. а не 80-90лв. и не ми се връзва математиката да го заменя за соларен такъв за 1200лв., които при това мога да ползвам само 9мес.
Инвестиция, която се изплаща за повече от 10г. не ми се струва рентабилна...



Публикацията е редактирана (27-01-13 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 16:12

в циганските квартали се гласувало за това:
"Да ви се намали ли задължението за тока"
и "Искате ли да ви пуснат тока"


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Hery   
Дата:   27-01-13 16:17


Циганите днес масово не гласуват.

Таа...си мисля, кой купува техните гласове.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 16:20

Да не говорим, че в Германия 60% от ВЕИ мощностите се държат от семействата с малки покривни централи.

какво обяснявам от пет години сигурно? че в нас ВЕИ-тата се реализират по един престъпен и неефективен за потребителя начин, в промишлено изпълнение. такава реализация е възможна само ако има добри природни дадености. тук това не е така и мястото на ВЕИ е при потребитела и то не да върне ток към мрежата, а да разтовари него от сметки за ток.

и пак, за хиляден път сигурно ще кажа, до сега няма никъде реализиран добре работеща система за групово регулиране на малки мощности, ето защо ВЕИ не може да замести мощностите от АЕЦ и ТЕЦ.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 16:21

Инвестиция, която се изплаща за повече от 10г. не ми се струва рентабилна...

Тази дума "рентабилност", като я ползвате - научете поне какво значи. Срока на "изплащане" няма нищо общо с рентабилността.

Все едно дали една система работи 10, 20 или повече години. Ако за този период разходите по създаването и експлоатацията й са по-ниски от тези, които сумарно би имал за същата услуга получена по конвенционален начин - значи системата е рентабилна.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 16:33

"ВЕИ не може да замести мощностите от АЕЦ и ТЕЦ" напълно съгласен за следващите 10-15 години, а ние поне 20 години нямаме нужда от нови мощности.....
Технологиите се развиват много бързо....

[beer]

.....половината ми колеги са с четириядрени пр. в телефоните....

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 16:39

че в нас ВЕИ-тата се реализират по един престъпен и неефективен за потребителя начин, в промишлено изпълнение. такава реализация е възможна само ако има добри природни дадености.

Като природни дадености, специално по отношение на слънчевата енергия, сме доста напред в класацията. А "промишленото изпълнение" се налага заради ниските доходи на гражданите, в което няма нищо "престъпно".

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgivelev   
Дата:   27-01-13 16:45

СЛАВОВ, а вече има телефони/таблети с осемядрени. А помните ли какво представляваха компютръите преди 15-20 години. 1993та 286цата беше все още актуален процесор, същата година дебют направи Интел Пентиум процесорът, който работеше на фантастично високата честота от 60 Мегахерца, и можеше да пържиш яйца на него. Това преди 20 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 16:48

за съжаление закона за запазване на енергията не е мръднал на милнминка от има нема 15 милиарда години [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 16:52

А "промишленото изпълнение" се налага заради ниските доходи на гражданите, в което няма нищо "престъпно". ти сериозно ли ?

всеки се сеща кое "наложи" това изпълнение, бедните да плащат прескъпо за делаверата на богатите. заглижили се за бедните и от немай къде та хоп, ново решение [smilie18] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   27-01-13 16:53

Гласувахме: 5 гласа НЕ ... да го духат червените инкасатори! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 16:54

За това също няма спор.
Мърда начинът на използване на енергията, от огъня... до осемядрени таблети....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: alsash   
Дата:   27-01-13 17:00

.....ДАЛИ МОЖЕ БЕЗ СПАМ ПО ТАЗИ ТЕМА?.....А?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: tonitka   
Дата:   27-01-13 17:02

Казах ви аз какви централи трябва да си спретнем за производство на ел. енергия, ама никой не го взима на сериозно![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: 2nYo   
Дата:   27-01-13 17:13

Ако с избори, и референдуми се решаваше нещо, то те щяха да бъдат забранени!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 17:15

Може да има достатъчно пустеещи чукари, и даже и вятър да има, но ветрогенератор не можеш да сложиш, щото едно от изискванията е да не бъде отдалечен от точка за присъединяване към преноснната мрежа, не потребителската. Ветрогенераторите край Петолъчката едва ли са на най доброто откъм вятър място, но отговарят на другото изискване.

А иначе, да си сложиш панел на къщата и да очакваш, че всички така ще направят, не е разумно. 5-6 процента от населението могат да си го позволят тоя буржоазен индивидуализъм, и това не е държавническо решение.



Публикацията е редактирана (27-01-13 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: gogzy   
Дата:   27-01-13 17:24

По темата: +2 гласа НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: seaman58   
Дата:   27-01-13 17:36

А защо смятате че само соларите ще се развиват в бъдеще? Все ми се струва че и ядрените реактори ще се развиват и ако след 10 години има безопасна и изгодна ядренна технология, тогава какво правим? Нов референдум? Противниците малко избирателно дават Германя за пример, що забравят за Франция не ми е ясно, или германците добри, франсетата лоши по подразбиране ... Този референдум си е пълна простотия, не може да зачеркнеш една област на енергетиката ей така, с едно набързо скалъпено референдумче само за да натриеш носа на противниците си, или за да не правели далавери тези или онези. Прилича ми на горене на юргана заради бълхата.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 17:39

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 17:46

[smilie24]

10-15% aктивност...... невалиден ще е тоз референдум.

Това са въпроси, които да се решават от специалисти /учени, инженери и икономисти/.
Естествено, че не е правилно да се зачертава за винаги цяла една технология.

Макар, че лично аз съм против, ако след 10 г. излезе нащо наистина доста по-добро и безопасно....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: TODD   
Дата:   27-01-13 17:52

В село май гласувах само аз .... другите пият вино до печките на топло и им е през ....

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   27-01-13 17:54

Най-голямата полза от днешния референдум би била, ако има активност. Иначе, ако този референдум се провали, после трудно ще се решат да организират друг, за каквото и било. А иначе, механично да се казва какво било в Северна Германия и механично да се смята, че може да е саъщото = ми доста некомпетентно изказване. Не е проблем само цената, тук става въпрос и да разчитаме на природни сили. Потърсете статистически данни за слънчево греене, скорост на вятъра, за това кога и при какви условия вятърни и соларни генератори са ефективни и си направете малко сметки. Само ще кажа, че мощността на един соларен панел е под 1000 W на квадратен метър.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 17:54

Аааа Тодоре, изборите не бива па пречат на пиенето.... то квото пречи на пиенето, требе незабавно да се маха....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: miton   
Дата:   27-01-13 18:05

под 100W e електрическа мощност.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: miton   
Дата:   27-01-13 18:08

А за референдума, твърдо не, щом гадните комунисти го искат, значи не е на добре, досега в световен мащаб няма добра комунистическа идея, малко вероятно е тази да е първата....
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 18:17

Кви комунисти бе, те веднага след 10-ти ноември станаха правоверни капиталисти!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: fove   
Дата:   27-01-13 18:19

4 гласа НЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Нели   
Дата:   27-01-13 18:26

Искам сега да видя разликата между гласувалите сега турци и на избори.
Сега ще видим колко са всъщност.



Публикацията е редактирана (27-01-13 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 18:27

Един глас [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: agop4o   
Дата:   27-01-13 18:29

като гледам тука колко гласуват с НЕ да не се окаже че резултата е плачевен за гейчо.то не че ако е обратно той печели ама в 7 часа ще стане ясно

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 18:30

17% избирателна активност. 3/5 да, 2/5 не. Или 10.2% е червеният електорат.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: roussinoff   
Дата:   27-01-13 18:32

2 х НЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: stav   
Дата:   27-01-13 18:32

Автор: Aleksi77
Дата: 27-01-13 16:11
Аз плащам по 10-12лв. за бойлер от 100л. а не 80-90лв. ...

Ейй, дай го тоя бойлер насам бе, т'ва по-малко от 2 KWh на ден. Аз каквото и да правя, по-малко от 6-8 KWh не мога да го докарам. Това за 2 човека в апартамент.

https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/svdk7650.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-LafCAW5yGE8/UQVjHYuCw8I/AAAAAAAAa-Q/n0IX4CTMiSc/s689/Screen+Shot+


На картинката от 01 до 05h x 1.5 KW

PS Така и не мога да изкарам линка като картинка :(

PS2 Оправи се, трябвало филето да е .jpg с .png не става.



Публикацията е редактирана (27-01-13 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 18:36

Може да го докараш ако си сам и се къпеш през ден.
За 4 членно семейство и къпане всеки ден, а лятото по 2 пъти на ден, сметката е точно такава, каквато я представих.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 18:36

"Автор: asahi
Дата: 27-01-13 18:30

17% избирателна активност. 3/5 да, 2/5 не. Или 10.2% е червеният електорат."

Твърдиш че който е гласувал за спада към червния електорат ли?
Ако бях невъзпитан, щях да кажа че е малоумно и идиотско изказване.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 18:39

750 000 гласа ЗА - т.е. 6 000 000 са против.
Едвам си събраха гласовете от подписката[smilie18]



Публикацията е редактирана (27-01-13 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 18:40

ОК, с достоверност 95%. Ще го чуеш много пъти, така че свиквай.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   27-01-13 18:50


Едвам си събраха гласовете от подписката

.. Па , тя тая подписка беше като сервитьорска сметка на амбалажна хартия ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: elrisha   
Дата:   27-01-13 18:50

4 гласа НЕ от моето фемили..странното беше,че пред вратата на нашата секция имаше малка опашка чак..

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 18:58

Те заради теб са се събрали. Друго забележително едва ли се е случило, ако ще и Лалка да е гласувала.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 18:58

[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 18:58

написа:

> "Автор: asahi
> Дата: 27-01-13 18:30
>
> 17% избирателна активност. 3/5 да, 2/5
> не. Или 10.2% е червеният електорат."
>
> Твърдиш че който е гласувал за
> спада към червния електорат ли?
> Ако бях невъзпитан, щях да кажа че
> е малоумно и идиотско изказване.

Малумно-не малумно - това е положението. И моите наблюдения са такива. Да-тата са предимно от привържениците на БСП.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 19:00

чудесен резултат [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: TODD   
Дата:   27-01-13 19:03

62% ДА ....


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-01-13 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 19:04

от 19% гласували [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: TODD   
Дата:   27-01-13 19:05

Ами другите де са ???? Спят ...

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   27-01-13 19:06


.. За мен е важно , че победи пряката демокрация .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: OIM   
Дата:   27-01-13 19:13

Очаквам след малко Станишев да излезе и да каже че са постигнали голям успех , усмихвайки се , и да заяви че резултатът днес показва че ще победят ГЕРБ на изборите през лятото ...


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 19:17

Разбера се че ще победят, сега само студеното време попречи, лятото ще е много по различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 19:17

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   27-01-13 19:18

написа:

> 750 000 гласа ЗА - т.е. 6 000 000 са против.
> Едвам си събраха гласовете от
> подписката[smilie18]
>

>
> Публикацията е редактирана (27-01-13
> 18:40)


Ето едно супер глупаво изказване. От 7 и малко милионна България, почти 7 милиона с право на глас. А спрете се с глупави изказвамия де!



Публикацията е редактирана (27-01-13 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: OIM   
Дата:   27-01-13 19:19

Кажи поне един път Станишев да е бил Бойко на избори


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 19:23

Калитко, информирай се колко са с право на глас за референдума и после коментирай кое е глупаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 19:24

Ми на кукуво лято, как кога?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 19:25

От 7 и малко милионна България, почти 7 милиона с право на глас. А спрете се с глупави изказвамия де!

Регистрираните гласоподаватели в България са 6,9 милиона.

Иначе, ако този референдум се провали, после трудно ще се решат да организират друг, за каквото и било.

Има си процедура за организиране на референдум, събереш ли 500 000 подписа - няма "решили - не решили". Това не е концерт по желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: alsash   
Дата:   27-01-13 19:26

....само САПОП....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 19:27

Ееее, днес ли бяха изборите бе... аз забравих [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-01-13 19:27

Аз , не гласувах , и това не е хубаво за общата кауза но да видим на парламентарните ... [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 19:34

"Който играе пичели, който не играе губи и не пичели"!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 19:37

- БСП търси подкрепа за АЕЦ и събира подписи за иницииране референдум.
- Събира 770 000 подписа
- В референдума тезата "ДА" е подкрепена от около 800 000 души от 6 900 000 гласоподаватели
- 72% от хората над 60г гласуват ДА

С половин милион гласове от баби и дядовци не се решава съдбата на нацията и младите хора, които ще плащат сметката.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 19:40

Не са 6 900 000 гласоподавателите, няма толкова пълнолетниу а има и 350,000 млади хора които нито работят, нито учат и не са платежоспособни.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 19:40

Е какво сега... събраха си гласовете от подписите - стига им толкова [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 19:46

Жус [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   27-01-13 19:46

Е тя сметката не е и тая, дет ти я представяш. Ама си умен човек, хвани, почети, вземи един калкулатор и смятай. Щото от останалите 6 милиона, 5 въобще не знаят за какво става въпрос, другите не си трошат хатъра. Да не дава Господ да стане това, дет си мисля. Дет се вика турците хем ще ни опъват, хем и свещи ще ни продватат, ако искаме да си светим, ако искаме да за смазване да ги ползваме...



Публикацията е редактирана (27-01-13 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: agop4o   
Дата:   27-01-13 19:47

какво стана сега съско победител ли е.той май винаги е победител ама на сън[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 19:49

Естествено [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: jivkojj   
Дата:   27-01-13 19:53

Трудно ще се откжат от лапачката. Сега е интересно какво ще измслят.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 19:59

В Белене избирателната активност стигнала 60%. Направо машалла! Аз що очаквах 80 да забият минимум?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 20:01

В Белене трябваше да им се дава за подпис и декларация, че са съгласни да се направи там депо за отпадъците, за да се сложат нещата в правилната перспектива. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 20:04

хранилището ще е в Козлодуй, имаше референдум, хората си го искат. спете спокойно, нама да умрете от радиация [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 20:06

В парламента Борисов ще наложи НЕ, но ще изгуби парламентарните ...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 20:07

serjy, недей тука да ни пробутваш ментета в духа на батко си Сергей... това край Козлодуй е за средно и ниско-радиоктивни отпадъци, траншеен тип и т.н. То няма да свърши работа за истинският боклук.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: promis   
Дата:   27-01-13 20:08

Да бе, ще ги изгуби само ако тези 20% отидат да гласуват. Ми останалите?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 20:10

предлагам да е в София първо, щото всичко ново се прави в София, второ, ще се налеят много пари, и трето, параноята ще изгони повечето софиянци да живеят на село, останалите ще умрът от левкемия или от някакви ужасни лъчеви болести, а който оцелее ще се радва на широки булеварди и липса на задръствания [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-01-13 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 20:11

хумора ти е на нивото на аргументите... sub zero.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: dobriman   
Дата:   27-01-13 20:12

Digitalgab , няма да ги загуби, ама ще се наложи да прави коалиция с ... познай кого.

И тогава ще е баш смеха.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 20:14

че те и сега са си в коалиция, театрото е за пред хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: seaman58   
Дата:   27-01-13 20:22

написа:

> Очаквам след малко Станишев да
> излезе и да каже че са постигнали
> голям успех , усмихвайки се , и да
> заяви че резултатът днес показва
> че ще победят ГЕРБ на изборите
> през лятото ...
>

Каза го [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-01-13 20:22

serjy добре ли си ? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: BOZO   
Дата:   27-01-13 20:23

Не, нямах мотив за да гласувам. Сори.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   27-01-13 20:23

Може би, но трябва да можем да виждаме какъв ужас ни чака напред, под формата на бедност, безработица и упадък общо взето на страната. Има хора, трудно си го представят, щото всичко им е наред, но те не са много. Ще има големи социални сътресения, тъй като дереджето се влошава все повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: dobriman   
Дата:   27-01-13 20:25

Затова...всеки според чергата си..
Пък да си коментираме тук квото ни е на душа.
Друг вариант няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-01-13 20:30

Каза го , Серго , [smilie18] три пъти не и едно голямо да в тяхна полза !??????? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 20:33

Един глас ДА, макар че съм с нагласата, че каквото и да подкрепиш, нашите ще направят титанична простотия, на ниво рекорд на Гинес.
Други няколко довода. Писна ми от деструктори и пишман експериментатори в тая смешна наша държавица на абсолютно всякакви нива. Научно доказано е, че външни модели при нас работят по различен начин, диаметрално противоположен на реалния и желания. И другото, което наклони везните - АЕЦ е 24/7/365 независимо от дъждове, ветрове, слънчеви дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 20:33

ко? [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 20:38

написа:

> Един глас ДА, макар че съм с
> нагласата, че каквото и да
> подкрепиш, нашите ще направят
> титанична простотия, на ниво
> рекорд на Гинес.
> Други няколко довода. Писна ми от
> деструктори и пишман
> експериментатори в тая смешна
> наша държавица на абсолютно
> всякакви нива. Научно доказано е,
> че външни модели при нас работят
> по различен начин, диаметрално
> противоположен на реалния и
> желания. И другото, което наклони
> везните - АЕЦ е 24/7/365 независимо от
> дъждове, ветрове, слънчеви дни.

В момента Серго обяснява че всички гласували с да са потенциални техни избиратели [smilie18] [smilie18] [smilie18] (Босфора ТВ)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   27-01-13 20:41

Ади да посмятаме върху сметката на Бони. За един месец - 514kWh - или 17.1(3) киловатчаса дневно. За вятърен генератор във Волуяк - да забеави. Остава соларен. Нека солжим един сравнително висок КПД от 80%. Та тези 17.1(3)kWh ще ги има от 20.56 кWh произведена енергия дневно. Тази енергия обаче да кажем средно че се произвежда дневно за времето от 8:30 д0 17:00 - или за 8.5 часа, въпреки, че в тези 8.5 часа КПД-то на памела е едва 40%. Или за да си произведе тези 20.56 кв за денонощието на неко ще му трябват приблизително 20.56/(8.5*0.8)=3.03 квадратни метра панел. (8.5 часа по 0.8 киловата от квадратен метър). Да, обаче средно годишмо слънчевите дни в България са 122 - 123, или една трета. Питам: Какво ще прави през останалите 2/3 от годината. Панелите ще произвеждат нещо, но то ще е на около 20 - 30% от производството лятото. Т.е., за да задоволи собствените си нужди целегодишно, едно такова домакинство ще има нужда от поне 10 квадратни метра соларни панели. Аз лично бих заложил на 15, щото пък зимата тези неща, стоейки на открито имат лошия навик да се заскрежават, та трябва и да се почистват. А като се има в предвид, че са на покрива, стъргалката за лед не е решение, та май най-удобно ще е с ел. нагревател. Пък и лятото, 4-5 часа с поничжено на около 40 % КПД... Та, тези 15 квадратни метра умножете по броя домакинства и ще получите общата площ на соларните панели, които ще са необходими в България. А ако искате смятайте и по друг начин - цена, която трябва да инвестира едно домакинство, която със сигурност няма да е 1000 евро на киловат, защото, да не забравяме, че тук има и акумулатори, които наса вечни, а напротив - сменят се наняколко години.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Hery   
Дата:   27-01-13 20:41


Евронюз: Българите казаха "ДА" на втора АЕЦ


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: agop4o   
Дата:   27-01-13 20:42

чудя се как да го нареча по грубия или по нежия начин[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 20:44

32% от Герберите са гласували с "ДА"
60% от хората до 30години са гласували с "ДА"
Преди малко по нова.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Samara   
Дата:   27-01-13 20:44

... просташка нация, гласували интелигенти, редом с тези дето нямат идея за какво иде реч, неграмотните и циганите, ами да ти го на интелигенцията тогава, дали е такава всъщност, ами не е като всичко друго у нас, самозванци! [smilie23] [smilie8]

П.П: ... за хората от Белене не говоря, те си имат обективна причина! [smilie24] [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 20:45

200
Еми при 62% подкрепящи какво да пишат евронюз?



Публикацията е редактирана (27-01-13 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 20:46

temelko

Дам, чух го и с неговите свободни съчинения по БНТ. Не знам защо, тия хорица са останали с впечатление, че това е И политически вот. Явно освен гражданското общество и политическото такова ще трябва да доосмисли явлението референдум.
Споко, за мен БСП са ме изгубили още от 89-та[smilie18] [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: seaman58   
Дата:   27-01-13 20:50

написа:

> ... просташка нация, гласували
> интелигенти, редом с тези дето
> нямат идея за какво иде реч,
> неграмотните и циганите, ами да ти
> го на интелигенцията тогава, дали
> е такава всъщност, ами не е като
> всичко друго у нас, самозванци!
> [smilie23] [smilie8]
>
> П.П: ... за хората от Белене не
> говоря, те си имат обективна
> причина! [smilie24] [smilie3] [beer]
>

Самара ти си единствения Ентилигент в България .... Да ти е честито .... Щом не можеж да приемеш гласа народен, к'во да говорим за теб тогава ... В случая простака си ти ...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Samara   
Дата:   27-01-13 20:53

seaman58 [smilie23] ... гласа народен от 20%, извинявай! [smilie8] ... и като гледам това 58, ясен си ми! [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-01-13 20:56

Е работеща Белене [smilie5] означава против инвеститорите в Старозагорско ! [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 20:57

Лошото време спря доста от върастните хора, които щяха да кажат "да'
И къде спаха тези дето са против?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: mr_kras   
Дата:   27-01-13 20:57

ББ има малко време за размисъл, още по-малко - за действие. Референдума показва и спаднало доверие в партията му.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: seaman58   
Дата:   27-01-13 20:57

написа:

> seaman58 [smilie23] ... гласа народен от
> 20%, извинявай! [smilie8] ... и като
> гледам това 58, ясен си ми! [smilie21]
>

Аха ... напълно съм ти ясен, да 58-ми набор съм. Това не ми пречи да мисля разумно.... Но да наричашедна цяла нация простаци .... трябва да си диста самонадеяно лайно.... като кавото се изевяваш

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 21:00

Калитко, много са ти грешни сметките. Никой не е казал, че семействата трябва да задоволяват 100% потребностите си, в страната има и по-големи мощности от ВЕИ и ВЕЦ. Акумулатори не ми трябват. Колкото до ветрогенератори, пак не си в час. Един комшия тука има 2 броя и работят добре.
Има доста алтернативи на АЕЦ и страни като Португалия, Австрия и т.н. го доказват.
Само до края на тази година ще се пее друга песен и с удоволствие ще ви припомня тоя разговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 21:00

написа:

> temelko
>
> Дам, чух го и с неговите свободни
> съчинения по БНТ. Не знам защо, тия
> хорица са останали с впечатление,
> че това е И политически вот. Явно
> освен гражданското общество и
> политическото такова ще трябва да
> доосмисли явлението референдум.
> Споко, за мен БСП са ме изгубили
> още от 89-та[smilie18] [smilie7] [smilie21]


- Мила, напих се, много ми е зле
- Как да ти помогна скъпи?
- Пусни да послушам нашите политици след референдума, да се издрайфам и да ми олекне.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 21:01

написа:

> ББ има малко време за размисъл, още
> по-малко - за действие. Референдума
> показва и спаднало доверие в
> партията му.

Доколкото разбрах е на позиция НЕ и въпреки референдума, той ще е на тази позиция. На мен лично не ми пречи, но има хора които ще си променят парламентарния вот тази година заради тази му постъпка.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 21:04

Хахахаххахах-Цв.Цв. разсъждава като някои видни съфорумци.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 21:05

абе, а колко гласоподали требе да има, за да е легитимен тоя фарс?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 21:06

колкото на последните избори.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: nastradin2   
Дата:   27-01-13 21:07

Най ме изкефи онази мангалка от Резово, дето като я попитаха дали е гласувала отговори:
-Ами к`во ще спечеля аз от цялата работа?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 21:07

Бони, естествено можем да минем без АЕЦ, без ТЕЦ, дори и без ВЕИ можем да минем. като избягат всички нормални хора от тая държава, дето има работа само за сводници и проститутки много ток не трябва, по едно панелче тук-там и пей сърце [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 21:12

написа:

> Хахахаххахах-Цв.Цв. разсъждава
> като някои видни съфорумци.

След подобни порции полит. дрънканици направо ми иде утре да се сканирам за мозъчен тумор, ебаси.[smilie18]


мара - нямам идея, ама тия 20% активни са малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: mr_kras   
Дата:   27-01-13 21:12

http://frognews.bg/news_51046/И%20плеймейтки%20силно%20се%20
вълнуват%20от%20референдума] И плеймейтки силно се вълнуват от референдума

А на питането Би ли била по-доволна, ако се построи АЕЦ, тя казва: Не мога да кажа дали ще съм доволна или не, ако имаме такава енергия, защото аз не ползвам такъв тип ток. Като цяло мисля, че може да се направи.

Освен, че има право на глас, ами и от евросубсидиите може да пооблажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 21:12

Да бе, в Австрия са по-глупави. Германците като спрат всички реактори до няколко години и те ще са по-глупави.
Нормалните хора от тая държава ще избягат наистина като ги зариете с ядрени боклуци и ги заробите с прескъпи нови централи. Защото повечето гласували с ДА си мислят, че Белене ще е на цената на Козлодуй и не отчитат цената в МОМЕНТА!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   27-01-13 21:13

Знае таз кифла къф ток ползва...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 21:17

никой не ми каза ся тоя фарс малоумен легитимен ли е?
и ако не беа одили мераклите да викат "не" да гласуват, щеше ли да бъде НЕлегитимен ?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 21:18

Над 50% е трябвало да бъде, за да има файда. Ама така е, като ни възпитаваха едно време, че трябва да сме компетентни, за да направим въобще нещо, те ти референдум. Много народ пасува защото е некомпетентен. Ако 80% от народа престане да прави простотии, а се фокусира върху каквото е компетентен, до 2 години ще станем водеща сила в ЕС. Ама надали[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 21:20

Спи спокойно - не е [smilie7]
То по идея нямаше предназначение да бъде легитимен.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 21:21

Бони, интересно Германия и Франция като имат общо почти 100 реактора къде си държат боклуците. не ходете там и не пращайте децата си там да живеят!

земи иди до Австрия, не е толкова далече, и виж как са им реките, направи некоя друга снимка даже, след това ела и виж нашите реки. 100 пъти ти го казах за ВЕИ трябва да имаш природни предпоставки!

Предлагам ти сървърите на ФФ да ги отсъединиш от мрежата и да си направиш една ВЕИ инсталациика и да пробваш как е. ама приказките са едно а действителността друго.



Публикацията е редактирана (27-01-13 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 21:22

а що ги ручахме жабетата? тия кинти, де отидоха за референдума нямаха ли некво по-добро приложение? да земат да закръглят на пайнера субсидията, м?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 21:23

Е че как БСП щяха иначе да си направят предизборна кампания с държавни пари [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 21:24

хитсеци са си те...учили са ги тея неща по школите. и меди доган - и той.
чудим се дали вуду ще помогне...[smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 21:27

мара

Бе ти що се държиш като кубински емигрант и все едно не си ни гледала простотии български?[smilie7]
Никой не ни бръсне за слива.
Сега некъф елемент гледах по БНТ. Белене, Белен, Белене... все едно не могат да направят реактори в съществуващата централа по евростандарти.
Порно ама хардкор.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-01-13 21:27

Чакам кога ще кипне тестото [smilie18] ма не ще ?


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 21:29

Фарсът малоумен не е легитимен. Затова го скипнах. Ако беше без лимит на гласувалите щях да бъда ДЕБЕЛО НЕ на АЕЦ Белене. Баща ми също.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 21:30

Сержи, какво да ги питам Германците, като вече си имат проблеми с отпадъците и с цената по съхранението им.
Колкото до Австрия ходя редовно по няколко пъти годишно. Имам си клиенти там, както и в Швейцария. Знам кое как е. Нашите условия не са по-лоши, особено относно слънчеви дни.И като реки не сме толкова по-зле не се бой.
Между другото ядрените централи също имат нужда от много вода и имат проблем с жегите...
Относно постоянно растящите цени за АЕЦ си мълчите всички..
Всъщност покрай тукашните глупости все по-често си мисля, да си купя жилище в Австрия и да се махна от тука,вероятно скоро ще го направя.



Публикацията е редактирана (27-01-13 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: agop4o   
Дата:   27-01-13 21:34

Хахахаххахах-Цв.Цв. разсъждава като някои видни съфорумци. ---почти същото както гейчо разсъждава като някои видни съфорумци[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 21:35

а как си с немския?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 21:39

това с махането го мисли всеки по образован човек, точно щото тук НЯМА РАБОТА ЗА ОБРАЗОВАНИ ХОРА. тук нищо не работи! и като гледам няма и как да заработи! енергетиката е в основата на всяка икономика. нямаш ли енергетика- нямаш икономика!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-01-13 21:40

Не знам дали се отчита в темата но има едни хора дето баччкат в Старозагорско и ползват въглища . [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 21:42

написа:

> Фарсът малоумен не е легитимен.
> Затова го скипнах. Ако беше без
> лимит на гласувалите щях да бъда
> ДЕБЕЛО НЕ на АЕЦ Белене. Баща
> ми също.

Аналогично, плюс майка ми и жена ми.


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 21:43

Заместника на Дооганоглу в момента прави опит за разсъждения на глас[smilie18] Това по БНТ лайф.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 21:43

Поздрави на жена ти. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: elrisha   
Дата:   27-01-13 21:44

Тоя Сержи е ебахти кречеталото! Сори,ама ми втръсна в трета тема да му чета политагитацията ! Не се пъни - от БСПто няма да ти връчат медал!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 21:45

Предавам и връшам към тебе [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: chill   
Дата:   27-01-13 21:46

Бау-бау.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 21:48

написа:

> Тоя Сержи е ебахти кречеталото!
> Сори,ама ми втръсна в трета тема да
> му чета политагитацията ! Не се
> пъни - от БСПто няма да ти връчат
> медал!!!

Звучи малко като Мая Милушева [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-01-13 21:52

- Как се казваш?
- Елка...
- Смятай! А аз - Наум.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 21:54

boni написа:


> Всъщност покрай тукашните
> глупости все по-често си мисля, да
> си купя жилище в Австрия и да се
> махна от тука,вероятно скоро ще го
> направя.
>

Няма да сбъркаш, чисто социално[smilie24]
Предлагаш конвертируем продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: agop4o   
Дата:   27-01-13 21:54

Звучи малко като Мая Милушева---да не е манолова[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Argo   
Дата:   27-01-13 21:55

ц

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: milen   
Дата:   27-01-13 22:02

Абе типично по български, прочетох че и бсп и герб се поздравили с победа... ми а честито на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 22:08

Ел, и ти ме кефиш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: J0R0   
Дата:   27-01-13 22:14

Туй Белене, сега, не разбрах прав ток ли ще произвежда или променлив?

Ей така се правят нещата

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: mr_kras   
Дата:   27-01-13 22:30

Засега никакъв. Една вметка - не прав, а постоянен.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: J0R0   
Дата:   27-01-13 22:33

Добре, хайде да пуснем още няколко гигавата в темата
[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 22:38

все пак мисля, че българският народ показа, че е по-мъдър от политиците ни! показа, че харесва атомната си енергетика и че няма да поеме отговорността за политическия провал на управниците си! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   27-01-13 22:42

показа, че харесва атомната си енергетика


по английско се чу пък, че само 12% са гласували ЗА


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 22:43

Да, Мая Манолова [cool] [cool] [cool]

Освен това БиБи не може да управлява партията си, разбрахме вече [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: chill   
Дата:   27-01-13 22:56

кайзере, 13.4% процента ЗА, 8.6% - НЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 23:03

абе коя е тая Мая? някоя мацка ли [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 23:11

Имаше навремето една недоволна моделка. Да не е тя?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 23:13

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/ivks4098.JPG [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: feliz   
Дата:   27-01-13 23:15

и ние гласувахме.
от познатите ни тук 10-тина човека още, за които съм сигурна.
дадоха ли някъде резултатите от чужбина?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   27-01-13 23:20

Аааа, не е недоволната моделка.Спомням си че онази се беше ориентирала,към софт-порното.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-13 01:21

Бони, в Швейцария, която е много по-малка от България, и по територия и по население, има действащи 5 (ПЕТ) ядрени реактора, с обща изходяща мощност над 3000 МВт, които дават общо около 40% от швейцарската еленерегия. Неотдавна швейцарците обявиха, че ще се откажат от ядрените си мощности... към 2034 година. [smilie18]

Иначе за Австрия няма лошо, то покрай кака май и аз там ще се окажа рано или късно, ма ти малко изненадваш, нали толкова пламенно обясняваше колко е хубаво в България, как няма таван за инициативните и предприемчивите хора, и в тоя дух, кво стана... [smilie8]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (28-01-13 01:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-13 01:25

Едно изказване ми хареса тая вечер, на някакъв адаш на име Иво Христов, журналист май, не обърнах внимание.

Та рече човекът, гледайте само какво ще стане, най-много до година - година и половина същите хора, които ви агитираха да гласувате с "не" на референдума, ще ви обявят, че се е появил стратегически американски инвеститор, които иска да прави нови блокове в Козлодуй, и ще ви обяснят много хубаво колко добре е това за страната. [smilie18]

Сто процента съм убеден, че така ще стане, даже вероятно и в по-кратки срокове. Някой ако има желание, може да се обзаложим.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (28-01-13 01:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: baraba   
Дата:   28-01-13 01:49



..Автор: boni
С половин милион гласове от баби и дядовци не се решава съдбата на нацията и младите хора, които ще плащат сметката.


абсолютно подркепям!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-01-13 01:55

снимки от събитието има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: baraba   
Дата:   28-01-13 02:03




>>>>32% от Герберите са гласували с "ДА"
60% от хората до 30години са гласували с "ДА"
Преди малко по нова.
>>>>

аз не ходя да гласувам ама да питам тия дето гласувахте.. вие тайно ли галсувахте или ви гледат какво пущате.. от де се знае кои за какво е гласувал? бах мама му? или с камери ви гледат?
ей заради това не ходя.. всичко се знае д'ба...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: baraba   
Дата:   28-01-13 02:22



Автор: elrisha
Тоя Сержи е ебахти кречеталото! Сори,ама ми втръсна в трета тема да му чета политагитацията ! Не се пъни - от БСПто няма да ти връчат медал!!!


елриша.. остави го.. от време на вереме му свъшрват доводите и започва като комсомолски секретар да ни казва просто да му повярваме.. ма ние му вярваме.. [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: baraba   
Дата:   28-01-13 02:26



Автор: boni
Нормалните хора от тая държава ще избягат наистина като ги зариете с ядрени боклуци и ги заробите с прескъпи нови централи.


едно изречение само , а колко истина има само...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: baraba   
Дата:   28-01-13 02:30


за ivodam
....че се е появил стратегически американски инвеститор, които иска да прави нови блокове в Козлодуй, и ще ви обяснят много хубаво колко добре е това за страната...

още ся можеш да го прочетеш...
Бойко Борисов:

Ние сме последователна партия и сме ясно и точно казали „да” за седми реактор в "Козлодуй".


статията..

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   28-01-13 02:41

Козлодуй е много по-разумно решение, аз не виждам защо не престава да се спряга постоянно пустата Белене.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   28-01-13 02:58

Разумно решение, което приятелите на България от Брюксел искат да затворят окончателно. Вярно, появи ли се американски инвеститор, и сини и десни и бесни ще се надупят веднага!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   28-01-13 02:59

Бе то хора не останаха, кой ще го харчи този ток.....


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   28-01-13 03:17

Digitalgab

Вожда обясняваше, че до 2019-та трбва да затворим двата действащи реактора. Това са 5-ти и 6-ти. 7-ми и 8-ми могат да се пуснат. Те приятелите от Брюксел могат да дадат идея и да модернизираме нещо, ама ние като сме си наумили да правим простите неща сложни, сложните невъзможни, а невъзможните побългарени, на 100% ще реализираме простотия.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   28-01-13 06:34

Барабата-ти за екзит пол чувл ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: stoyan_5   
Дата:   28-01-13 07:03

Не грасувах, но съм доволен от резултата.
Ние простите хора едва ли ще спечелим нещо от тази работа.
Ще се нагушат фирмите и рушветчиите.
Ние пак ще си плащаме скъп ток.

Дори и да нямаме АЕЦ ще бъдем обградени с такива. Турция ще строи АЕЦ на нашата граница. Румъния също. Гърците няма как да го направят в онези чукари. Сърбите нямат вода на наша граница иначе биха ни го зачукали и те. Македонците са смотани.

2 АЕЦ ни стигат по границите.
Като си имаме и ние АЕЦ, поне винаги можем да натирим чуждите фирми и да си направим национализация и да си имаме ток.:)

Трябваше обаче да се гласува да си вложим онези гигантските чешки генератори. С тяхното КПД щяхме да си избием чивиите по-бързо.

Изобщо въпроса трабваш да се постави друго яче:
Алоу Европаааа! Няма да си заваряме нито един блок. Ще си отворим и старите. Ако искате да сте в безопасност давайте пари да ги модерницзираме и обезопасимеееее!

Ама нашите мижатурки тогава ронеха сълзи пред европейското знаме и мислеха как да унифицират зарядните на мобилните телефони, че като ходят по симпозиуми да си услужват колегиално, деа!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: georgi969   
Дата:   28-01-13 07:45

522 927 против.
6 милиона и кусур-за.
Това малко в стил Цв.Цв.

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   28-01-13 08:07

stoyan_5

Ми писна ми от внос, вносители и секви такива тарикатчета и пиявици. Е затова китайски мартеници и смилянски боб пак от Китай. Защо? Защото сме мързели и не ни дреме. Поне в това наистина сме "Най-големите на Балканите". Нали е евтинка, тънко, що да си даваме зор.[smilie23] Това белият българин висшист[smilie23] Да живее физиката и движението на въздушните маси, защото ако има как и въздух ще внасяме, до такава степен сме станали лекета.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   28-01-13 08:22

Добро утро другарки и другари [cool]
Трябва да се бачка, а не да се блее! заводи трябва да има за трудовия човек! на тариката заводи не му трябват, ама нали тука всички са тарикати [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Gruyu   
Дата:   28-01-13 08:43

[smilie24] Да си организираме един Ленински съботник на площадката на бъдещата АЕЦ и да варосаме с баданарките цялата арматура на фундаментите на реактора и турбината!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: nikon_f2   
Дата:   28-01-13 09:16

Първа бригада ще вароса с баданарките цялата арматура на фундаментите на реактора и турбината!
Втора бригада ще почисти варосаното.
На следващия ден бригадите се разменят![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: boni   
Дата:   28-01-13 09:27

Автор: georgi969
Дата: 28-01-13 07:45

522 927 против.
6 милиона и кусур-за.


Да ама не. Пълна липса на логика.
Референдумът беше иницииран за подкрепа на нова АЕЦ, не обратното. В тоя аспект нова АЕЦ беше подкрепена от 800 000 души и не беше от 6 000 000.
Всъщност точно подписите на БСП.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: nikon_f2   
Дата:   28-01-13 10:11

Референдумът е огромен шамар за Р. Овч. и компания.[cool]
БСП традиционно разчита на 15% от гласоподавателите. Това означава, че 1/3 от симпатизантите на БСП не са гласували под строй, а са гласували по съвест-т.е. с НЕ , или не са гласували въобще.
2% идват от хората, които боравят с понятия за ядрена енергетика от 1970 година.
В същия момент агитацията на Р.Овч. и Сер. Дмиетривич накараха 150 хиляди да отидат да гласуват с НЕ. Това бяха хора наясно с резултатите от референдума, но глаcуваха за да покажат, че не им е безразлично какво става в държавата. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   28-01-13 10:15

Е сега и ти, а според Гоце не е тъй [smilie5]

БСП ще спечели изборите, добре е да обяви министрите си още сега, заяви Първанов[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 10:16

Хора, на които трябва да им се обяснява как се слага Х в квадратче, им се даде отговорността да решат бъдещето на ядрената енергетика в България. [beer]

Иначе аз гласувах. С не [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-01-13 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   28-01-13 10:20

ного жълт гоце, бе....[smilie8]
некой да не му е направил цветна магия?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: nikon_f2   
Дата:   28-01-13 10:25

Пернишки хумор.[smilie18]



Публикацията е редактирана (28-01-13 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   28-01-13 10:27

По скоро лощ бял баланс на фотографа на Дневник - дали е регнат тук [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   28-01-13 10:28

мое тва да е личният начин на фотографа да изкаже мнение [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: serjy   
Дата:   28-01-13 10:35

бе може просто да му се пика на човека [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   28-01-13 10:48

Па мое да са плювнали и с някоя друга светкавица останалите фотографи или да му светят некви камери. Каквото и да е станало, съжденията на Първанката са поносимо комични. От БКП имат навика да си правят такива хвърчащи изводи от нищото. За мен е по-добре да му взема на Вожда един наръч от 100-ина лентички и комплект професионални ножици, отколкото да му слушам мазното гласче на Първанов с рециталите от пленумите на Партията.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-01-13 11:19

Българите за пореден път доказаха, че са от кофти материал замесени.

И тези дето гласуваха с ДА, но повече тия дето ги домързя да си дигнат гъзовете и да гласуват с НЕ..

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Винаги съм бил на мнение, че за българите е най-добре да са под чехъл и с вилата на врата. Поне нема да вършат тъпотии.

Колкото и да ми е мъчно Димов има право, че като цяло сме тъпи парчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   28-01-13 11:20

зафе, колкото повече народ си дигнеше гъза, толкоз по-легитимен щеше да е тоя фарс. недигането на гъза е гласуване анти фарса.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: satyno   
Дата:   28-01-13 11:37

Всички, гласували с "НЕ" дадоха някаква (полу)легитимност на този фарс. Друго щеше да е 13% "ЗА" и 0.13% "НЕ" -единодушие като по Тошево време ...


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Vizov   
Дата:   28-01-13 11:42

Цъ

Зафе, това, че някой не мисли като тебе не значи, че е кофти, нали така [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: mr_kras   
Дата:   28-01-13 11:45

Снощи на пресконференцията СС и Р.Овч. ми се сториха в добро настроение. Тук някои приравняват дадените ЗА гласове с тези от подписката. А точно голяма част от твърдия им електорат не можА да отиде до урните. Другото, което вероятно им дава шанс е, че 30% от избирателите на ГЕРБ са гласували ЗА, т.е. не са послушали лидера си.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: PolarBear   
Дата:   28-01-13 11:55

Иво, този път се увлече...доста.

Никой от моето семейство не гласува. Именно защото бяхме уверени, че въпросния мат'рал ще гласува предимно "за". Друг е въпросът, че нито той, нито тези, дето го питат, знаят за какво.

Така че за мен по-важно беше активността да е ниска. И така моето "не" да не е хвърчащ лозунг, а да има реални последствия.

Позицията ми не е неоспорима, има и други възможни и обясними. Но всеки прави своя избор.

ПП И всеки, независимо от избора си, носи своите задни части.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: cameraman   
Дата:   28-01-13 12:30

Някои май наистина им се връзва на игричките на тия хрантутници.. и фъчка обиди наляво и надясно.... Аз НИКОГА повече няма да гласувам за нищо в това общество, защото между мен и него има пропаст на всички нива..... Аз съм обречен да поддържам губещата кауза, а самоотвержените чалгари да се окичват с победата и да развяват победни знамена от печеливши постове. Яд ме е само, че минаха 20%. Предпочитах хората да им покажат колко все по-малко ги интересува тази враждебна и нехуманна организация... и целият и апарат...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: OIM   
Дата:   28-01-13 15:00

Сергей Станишев : Бойко Борисов да подаде оставка

Всичко съм очаквал да каже Станишев след провала на референдума , но чак толкова да е нахален не предполагах


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   28-01-13 15:09

а за него вуду?
ебаси, толко ли никой не се занимава с вуду и проклятия в тая страна? нема ли некой ходжа за сергейко и за доганчо...с патлак-играчка се виде, че не става...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: Hery   
Дата:   28-01-13 15:22


Ще успеят ли да ги свалят под 20%


Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 15:57

Пак ли конЦпирация?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 15:57

100+100+100

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: feliz   
Дата:   28-01-13 16:02

абе ся като гледам всички дето не сте гласували, сте били за НЕ. и ако го бяхте пуснали, можеше хем да е валиден референдума, хем да победим с НЕ. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: мара   
Дата:   28-01-13 16:09

а защо требе да е валиден?! е, некой горе каза за пряката демокрация...

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: feliz   
Дата:   28-01-13 16:27

ми нали ако бил валиден, щял да се гледа в парламента?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-01-13 16:53

Иво, не си прав, най-правилното в случая беше да не се гласува. Вместо да прозовават да се ходи да се гласува с НЕ, можеха да призоват да не се гласува. Тогава шяха да останат само 12% на гласувалите по строй и нямаше да се разглежда в парламента. Гласувалите с НЕ направиха лоша услуга.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivjordan   
Дата:   28-01-13 17:59

Спокойно!
Това е най-изгодният вариант за всички.
Сега, парламентът е длъжен да се произнесе по въпроса и в оставащото време от мандата, парламентът ще се произнесе, че ще има "Козлодуй 2".
По този начин всички са доволни. Властта е изпълнила задължението си да се произнесе и е взела под внимание волята на народа, който желае да се развива ядрена енергетика чрез нова централа. "Козлодуй 2" ще е ново дружество (нова централа), въпреки че е на старата площадка. Същевременно, негласувалите и гласувалите с "Не" също трябва да са доволни, защото няма да има "Белене".
Между другото, решение за "Козлодуй 2" вече има, просто ще го потвърдят и "Краденето може да започне сега!". Просто този път освен Р. Овч. на клонката ще има и едни други хора.
Даже Б.Б. още вчера спомена за "Козлодуй".
Аз в другата тема писах, че целта на референдума е изграждане на "Козлодуй 2" и тогава разни хора се усъмниха. Е, сега сме още по-близо до това.
Като стигнем съвсем близо, ще си позволя да се самоцитирам.
Скромно си позволявам да предположа, че обществените поръчки ще стартират преди края на този мандат.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 18:10

"парламентът ще се произнесе, че ще има "Козлодуй 2"."

Така си мислиш само ти и група съветски учени. Парламентът ще се произнесе по въпроса от референдума и отговорът ще е "не". Относно 7-и и 8-и блок на Козлодуй вече са направени първите стъпки - възложено е проучване. Кога,как и по какъв начин ще се изгражда ще се решава не сега, а когато има нужда от това. Днес няма нужда, скоро - също.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivjordan   
Дата:   28-01-13 18:26

^Знам, че си фен на сегашното управление или поне така изглежда от постовете ти, но колкото и да си фен (аз също съм фен, донякъде), следва да си отвориш очите малко по-широко.
Ако ГЕРБ не желаеха да строят, щяха да не допуснат референдума, защото така или иначе въпросът беше недопустим. Даже Искра Фидосова им го обясни в рамките на дебатите за референдума, но кой да ти слуша.
Те, не само че го допуснаха, но вчера ББ изрично заяви, че ще се строи "Козлодуй 2".
Остава само Народното събрание да го облече в що-годе легитимна форма, защото напълно легитимна просто не съществува. Въпросът е от компетенция на МС и по тази причина референдумът беше недопустим по начало, но хапката е твърда голяма, за да бъде изпусната.



Публикацията е редактирана (28-01-13 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: neuromancer   
Дата:   28-01-13 21:57

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/yxlf1588.JPG
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/295305_4910613256154_1621248155_n.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 22:01

705 000 са си пуснали фиш за тотото в неделя.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-13 22:06

asahi:

Добре де, ако отговорът официално е "не", значи не могат да се правят нови мощности никъде, и в Козлодуй също. Щото Белене го махнаха от въпроса и той стана по принцип. И кво правиме тогава?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 22:19

Предположението ти е невярно. Не ти ли прави впечатление, че си доста самотен откъм привърженици на това твърдение?

Фиш пусна ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-13 22:25

Асахи: За тотото когато изобщо ходя, пускам фиш направо за 10 тиража подред. Вчера не съм ходил.

Не съм си изследвал самотността на твърдението, защото ми хрумна преди малко, но ще те изслушам защо е невярно, тъй като ми изглежда логично. Освен това съм готов и да изслушам за какво са ни нови блокове в Козлодуй, след като тука месеци наред се доказва, че сме се заринали в енергия, плуваме в море от електроенергия и немаме нужда от повече.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivjordan   
Дата:   28-01-13 22:34

Ми не е вярно, щото въпросът тогава трябваше да спре до ядрена енергетика, а не да продължава с "чрез", не е случайна тая формулировка. А новите блокове са нужни на някои, за да не секва тая хранилка.



Публикацията е редактирана (28-01-13 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-13 22:40

ivjordan: Интересно, как още може да се развива ядрена енергетика, освен чрез изграждане на нови мощности? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: temelko   
Дата:   28-01-13 22:44

написа:

> "парламентът ще се произнесе, че ще
> има "Козлодуй 2"."
>
> Така си мислиш само ти и група
> съветски учени. Парламентът ще се
> произнесе по въпроса от
> референдума и отговорът ще е "не".
> Относно 7-и и 8-и блок на Козлодуй
> вече са направени първите стъпки -
> възложено е проучване. Кога,как и
> по какъв начин ще се изгражда ще се
> решава не сега, а когато има нужда
> от това. Днес няма нужда, скоро -
> също.

Точно и ясно

Иводаме, не търси под вола теле

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-13 22:46

Нищо не търся, както обикновено, просто питам. Толкова ли е сложно да ми се отговори просто и ясно? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласувахте ли ?
Автор: ivjordan   
Дата:   28-01-13 23:34

^Горе някакъв каламбур е направил колегата, но иначе, просто и ясно: България ще строи "Козлодуй 2", или както там изберат да го нарекат. Цената е неясна, както беше и за Белене. Зависи от съответните комисионни. За разлика от "Белене", на "козлодуй" ще има и други комисионери, така че ще излезе малко по-скъпа. Но малко, не се притеснявайте, пренебрежимо малко е. На 20 милиарда, 20-30 милиона са си дребна работа.
Как ме влече на Ботев в тоя момент...
"Кажи ми, кажи, мой бедний народе, кой те в таз робска люлка люлее..."

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.