Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 15:13

.... строителните предприемачи у нас слагали големи надценки на имотите.

Преди малко си говорихме с един приятел, който от години живее в щатите,Сан Диего и работи в строителния бранш. Та той ми обяснява, че разходите по построяването на къща, която се продава за 500 000, са около 120 000.
Ми то нашите предприемачи направо с мед да ги намажеш бе! [smilie7]

Светнаха ме и за разни други тайни по изграждането на така добре обсъжданите тук дървени къщи, които всъщност не били съвсем дървени, ами по-скоро хартиени... ама тях ще ги разкривам по-нататък, ако темата потръгне добре [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 15:15

Участието на Димов в темата е силно препоръчително, защото приятеля ми, през почти цялата изминала година е работил в Лас Вегас [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: ivjordan   
Дата:   23-01-13 15:19

И тук надценката е в сходен порядък. Поне беше, преди да гръмне балона преди няколко години.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 15:21

В момента е 2- 2.5 пъти, което в сравнение с над четворното оскъпяване в щатско, ми се струва като локум на клечка [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: ivjordan   
Дата:   23-01-13 15:31

Да, поевтиняха, но през 2007 примерно, надценките бяха около 500% и нагоре, според квартала.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: chill   
Дата:   23-01-13 15:33

Ко стаа тука, обсъждаме колко са зле 'мериканците и колко сме добре ние?

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 15:36

Ам че как?! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: feliz   
Дата:   23-01-13 15:36

"всъщност не били съвсем дървени, ами по-скоро хартиени"

============================================================
е нали хартията се прави от дърво?![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 15:38

Да бе, ма как ми кажат дървена къща, си мисля че стените ми ще са от трупи, дъски, или поне от някакви плоскости, а не от.... насмолена хартия [smilie8]

п.п. Тея дето им правели стените от плоскости се водели custom изпълнение.



Публикацията е редактирана (23-01-13 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: chill   
Дата:   23-01-13 15:41

От трупи и дъски едва ли, по-скоро от композитни, талашитоподобни плоскости ...

За хартиени къщи не бях чувал. Еле пък от насмолена хартия. Tам нямам ли някакви противопожарни правила?

Мисля, че нещо ни мотаеш .... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: diandimov   
Дата:   23-01-13 15:43

Хартиени са, както ти изнася - така е.

[smilie25]

Идеята ми е че каквито и да са, са много по- добре от бетон или дори тухли.

За надценката не се коси. С всяка стока е така.
Освен разходите за построяване на самата къща, има разходи които са от страна на общината и влизат в цената на къщата: проектиране и изграждане на инфраструктура на новия квартал - улици, газ, ток и прочее; изграждане на нови училища, пожарни и болници за новия квартал, и такива неща.

То и в ресторант като седнеш една супа е 5 долара, а струва центове ако я сметнещ като продукти и дори като направа.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 15:46

Мне. Не ви мотая.

Технологията била следната:
Дървена конструкция (колони и греди), между тях пълнеж от стиропор (да, стиропор, а не полистирол от рода на фибрана), това нещо го обличат с "черна хартия" като нашата която слагат по покривите на разни навеси и подобни, а върху нея монтират рабицова мрежа която да задържа мазилката която слагат накрая.
Приятеля ми няма никакъв интерес да си измисля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: CyberGene   
Дата:   23-01-13 15:50

Абе много зле тия американци, живи да ги ожалиш [smilie18] В хартиени къщи живеят, некви луди надценки, брат... Къде-къде по-добре е тук - яко бетон, винкел и панели, па и евтино, евтино [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 15:52

diandimov написа:
> Освен разходите за построяване на самата къща, има разходи които са от страна на общината и влизат в цената на къщата: проектиране и изграждане на инфраструктура на новия квартал - улици, газ, ток и прочее; изграждане на нови училища, пожарни и болници за новия квартал, и такива неща.

Не е баш така.
За улиците плащаш данък за автомобила. Газ, ток и прочие си ги плащаш всеки месец. За училище и пожарна също плащаш данъци (ако образованието е безплатно), а в болницата също се плаща (по един или друг начин). Разходите по изграждането на тези неща, по никакъв начин не могат да се начисляват върху цената на къщата която си купуваш.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: Gruyu   
Дата:   23-01-13 15:53

повечето богати хора/играчи не биха дали пари за къща, която струва 4 пъти по-малко, защото веднага грубо ще си направят сметката....ще си наемат фирма за грубия строеж, за топлоизолацията, фаянс и т.н. и ако дадат 500 бона, то къщата ще струва 400к поне

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 15:54

Темата е спамерска, така че не е необходимо да я вземате мног насериозно [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: diandimov   
Дата:   23-01-13 15:58

При нас всяка къща има по 5000 долара върху цената само заради това че общината е направила драйвуей до къщата.

Отделно улиците, училища, канал, пожарна и полиция ВЛИЗАТ в цената на къщата по някакъв начин.
Да, ти плащаш газ и ток, но това е за ПРОДУКТА но не и за изграждането на инфраструктурата първоначално.

[smile]

Цената на имота ЗАВИСИ от тези неща.

Иначе се строи дървена конструкция, вътре има изолационна вата, отвън има плоскости от дърво, върху тях има изолация, върху изолацията има влагоизолираща мушама, после рабица върху която се пръска мазилката.
Отвъртре е с гипсфазер плоскости, а външната мазилка също има микрогранули за топлоизолация.

Имам гости от бегето сега, много харесаха къщата.

[smilie24]

Денем е 18 градуса, нощем пада до 2-3, нито топлим нито охлаждаме, и температурата е еднаква постоянно...

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: chill   
Дата:   23-01-13 15:59

harvester_vn написа:

> Технологията била следната:
> Дървена конструкция (колони и
> греди), между тях пълнеж от
> стиропор (да, стиропор, а не
> полистирол от рода на фибрана),
> това нещо го обличат с "черна
> хартия" като нашата която слагат
> по покривите на разни навеси и
> подобни, а върху нея монтират
> рабицова мрежа която да задържа
> мазилката която слагат накрая.


Е, добре, това е друго нещо, хартията е просто влагоизолиращ слой, не че къщата е от хартия или поне не повече отколкото моите тапети правят къщата ми хартиена. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: deltalink   
Дата:   23-01-13 16:04

Аааа, за това ли в строителните им маркети е пълно с гланцови блокчета, ножичики, лепило и др. кинкалерия?

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 16:08

Инфраструктурата не влиза в цената на жилището. Тя влиза в цената на дадения продукт. Ако инфраструктурата я няма, търговеца няма да може да ми продаде нищо. Затова той си я изгражда за негова сметка и после си взема парите като си заложи разходите при формиране цената на продукта. За другите неща, както казаах, плащаш данъци.

Сега, дадена къща може да струва повече от дгуга, защото е по-близо до училище например, но това е съвсем друго нещо [smile]



Публикацията е редактирана (23-01-13 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: diandimov   
Дата:   23-01-13 16:23

Точно същото казвам и аз.

Влиза в цената на продукта, а продукта е именно жилището.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 16:29

Не, продукта е ток, газ, вода... за тези продукти говоря.

Драйвуейа ти е напълно нормално да влиза в цената на къщата разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-01-13 16:32

chill написа:

Е, добре, това е друго нещо, хартията е просто влагоизолиращ слой, не че къщата е от хартия или поне не повече отколкото моите тапети правят къщата ми хартиена. [smilie18]

Е не знам. Ти преполагам че под тапетите имаш тухлена стена или панел. А там под хартията има вата и стиропор.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: chill   
Дата:   23-01-13 16:37

Ами, да, то функцията на стените е изолираща (топло/студено, дъжд сняг, вятър), a не защитна, все пак къща е, не противобомбено убежище, пък и едва ли се очаква скитащи орди варвари да те нападнат с таран. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: diandimov   
Дата:   23-01-13 16:38

Всички българи знаят всичко за всички.
Национална черта...

Приятеля ти мексиканец ли е?
Щот не съм виждал други по строежите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.