Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-01-13 15:23

има много други източници които и сам може да намериш. унищожаването на интелигенцията е било приоритет за комунистите. важи за всяка диктатура.

Отговори на това съобщение
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: arakiss   
Дата:   28-01-13 15:30

източници има, желаещи да четат няма


Отговори на това съобщение
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: mun4o   
Дата:   28-01-13 15:40

Думата "dream" е българска заемка. Идва от "дремя", "дрямка".


Отговори на това съобщение
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: Ivodam   
Дата:   28-01-13 15:58

Жоро, и каква по-точно пропаганда се опитвам да правя, според тебе? На какво и на кого? Ако се бях родил двайсетина години по-рано, сигурно и на мен щяха да ми се случат подобни неща. Защото за разлика от вас, дето сте си налягали парцалите по онова време, а сега размахвате чужди спомени и преживявания, аз бях в непрекъснат конфликт с комунисти и комсомол, ма разгеле, че беше дошла перестройката и Горби, та ми се размина само с лишаване от златен медал в гимназията, въпреки че бях пълен отличник. Знам, че съм разработван, че има доноси и "информации" за мене, включително от съученици.

Въпросът никога не е бил за музиката като такава и сама по себе си, винаги е бил ПОЛИТИЧЕСКИ - знам, че не обичаш тази дума, с нещо те плаши, ти си знаеш защо, но онези хора много добре са знаели къде и защо отиват, и че това е техният политически избор - на ценности, и преди всичко в името на свободата на словото и съвестта.

Поставяйки акцента върху музиката, а не политическите идеи и ценности на тези страдалци, ти за пореден път всъщност ги убиваш, защото съзнателно или не им отнемаш главното, което е било смисъл на живота им, и което аз все по-често констатирам, че и днес е проблем - буржоазно-демократичната революция в главата на българина.

Работил си бил, казваш, за "Свободен народ". Интересно, как ще ми обясниш тогава, че истински достойните и наистина страдали хора, като един Дертлиев, бяха изтикани настрана и изхвърлени на практика от демократичния процес от хора като Иван Костов, когото си готов да браниш с голи гърди??

Хората всеки ден вече се питат, къде сбъркахме, как стана, че комунягите си запазиха и даже разшириха позициите, какво стана със синята идея? А сбъркването беше точно там, че истински доказаните хора, дисидентите и политзатворниците набързо бяха пратени в трета глуха, а сега кел файда, Жоро, колкото и линкове да пускаш, колкото и гневно-пламенно да громиш, като Марат, Дантон и Робеспиер в едно, КЕЛ ФАЙДА!! За мен Дертлиев е светило с политическите възгледи и поведение, не с музикалните си предпочитания, които са ми абсолютно неизвестни, между другото!


[smilie7]



Публикацията е редактирана (28-01-13 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: sunnyshot   
Дата:   29-01-13 06:01



https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/xyvv4831.JPG
http://ostaline.su/files/o37/975/i-01_znamya01.jpg


[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: Ivodam   
Дата:   29-01-13 09:36

Ще си позволя да допълня още нещо, защото наистина категорично не мога да приема, че разделителната линия между свестните хора и комунистическите боклуци навремето е била едва ли не на естетическо ниво - отношение към музика, изкуство, и т.н.

Да, сигурно не малко хора са си изпатили и са били обявени за "неблагонадежни" поради харесване на "упадъчни" западни музикални, литературни, философски и каквито щете произведения.
Но лицемерието на комунистическата система се състоеше в това, че синчетата и дъщерите на партийните величия също слушаха вкъщи и на купоните си Бийтълз и джаз и Зепелин и какво ли не, имаха скъпи музикални уредби и т.н. На един по-късен етап почнаха да карат западни коли и мотори, да ходят да учат на запад.

Това всъщност беше най-отвратителното на комунизма - лицемерието и двойните стандарти, всъщност нямаше никакви идеали, а всичко беше андрешковщина и връзкарство и всичко се решаваше на лична основа. [smilie2] [smilie23]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: mmjm   
Дата:   29-01-13 18:28

Темата не е за това, но комунизъм никога не е имало имаше реален социализъм, развит социализъм и тем подобни глупости. Не е коректно да се говори за комунистическа система тъй като такава просто нямаше, имаше партийна система напасната според нуждите на тогавашните вождове.

Отговори на това съобщение
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: b-w_devil   
Дата:   30-01-13 22:42

Dumbledore написа:

А хич да не се забравя, че Джон Ленън е бил не само марксист, той е бил маоист [smile]

====================================

Ето, туканка - двама Опасни Марксисти и Маоисти, дето свирят с толкова много Любов и Нежност - точно парчето IMAGINE:

https://www.youtube.com/watch?v=5wTVLIZaxMk

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/kbbz0241.JPG
http://i.ytimg.com/vi/5wTVLIZaxMk/0.jpg

(Леле - ама те свирят пред Червена завеса!!! Как може, егаси!?!
Явно Марк Кнопфлър и Чет Аткинс - са опасни комОнисти!)




Публикацията е редактирана (30-01-13 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: Dumbledore   
Дата:   30-01-13 22:56

Голяма изненада [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: thingfish   
Дата:   30-01-13 23:28

Хич не е изненада. Я го чуй тоя марксист: Money for nothin' and chicks for free [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Глобализацията и сбъдването на една марксистка мечта
Автор: b-w_devil   
Дата:   30-01-13 23:42

Е, тук вече не са пред Червена завеса:

http://www.youtube.com/watch?v=K0kZSYleMxg

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.