Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Нова Алфа в семейството
Автор: gorbi   
Дата:   26-01-13 10:06

Да се похваля [thankyou]

Сдобих се с още една Алфа Ромео - 155 1,6 16V Twin Spark, на метан. Онзи ден зяпах обяви в мобиле-то, много ми хареса една и вечерта седнах на влака, вчера походих из София, тази от обявата беше дарак, обаче си намерих друга чудесна. От София до Варна пътуването ми излезе 15 лв., защото тъкмо и бяха напълнили бутилката с метан, но аз за всеки случай на ТЪрбово и сложх за 15 лева газ...

Много съм щастлив, имам си кола за всеки ден вече, ще се движа за без пари. Става и за дълъг път, от София до Варна си беше чисто удоволствие да се кара. Излиза пътя около 40 лева на метан.
Като я поизмия и пооправя ще покажа и снимки.

Станаха три алфи в семейството - А145 - в баща ми, А166 и А155 в мен. След време мисля една А33 и една А75 и една Алфа Суд да си намеря за да стане колекция.. [smilie5] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: RAFA   
Дата:   26-01-13 10:52

Честито Жоре, много километри да и навъртиш и всичките без проблеми . Признаваме те за старши алфист [smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: Todd   
Дата:   26-01-13 10:57

И едн 75-ца ако заформиш ....[smilie5] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: boni   
Дата:   26-01-13 10:59

Честито:) 155-цата ме кефи и мене. Почти бях купил една преди години, но излезнаха скрити дефекти.
Само с това Алфа Сюд внимавай, че навремето един приятел имаше и беше голяма драма докато се отърве, много се чупеше това чудо, поне 3-4 пъти го остави на път.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: Krassy   
Дата:   26-01-13 11:00

"Нова Алфа..." и веднага си представих един древен вампир или върколак [smilie8]
Много филми гледам май...

Често, да дадеш едно кръгче... някога [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: boni   
Дата:   26-01-13 11:03

Имах един приятел от Варна - Павката. Возил ме е на неговата 33-ка, с boxer полицейски мотор. София Варна за 3.15мин , 220 за нищо ги нямаше....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: Samara   
Дата:   26-01-13 12:00

... ей, много дърто бе, аз рекох нещо Жулиета или поне Брера! [smilie24] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: Gruyu   
Дата:   26-01-13 12:07

Честито! Алфите много красиви верно - почти колкото чуждите жени![smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: gorbi   
Дата:   26-01-13 12:07

Емии дърта... Като няма пари да колекционираме ферарита и ламбота... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: cameraman   
Дата:   26-01-13 12:35

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: asahi   
Дата:   26-01-13 12:39

Купи една и на бебока. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: ценослав   
Дата:   26-01-13 12:51

Майстор да не викаш! Крик да забравиш и зъл катаджия да не срещаш! Честито![cool] [cool] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (26-01-13 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: Vinsent   
Дата:   26-01-13 12:56

Честито!
Със здраве да и се радваш! [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   26-01-13 13:21

Безаварийно каране !!!!!

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: Пърпъла   
Дата:   26-01-13 13:39

1. Като прочетох загалвието първо си помислих че нова алфа = нов доминиращ човек, водач на глутницата в семейството и горкия горби още под по-голям чехъл. [smilie5]

2. После си помислих че си купил апарат Сони.

Кат отворих темата- каква била тя историята [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: nastradin2   
Дата:   26-01-13 15:23

Ссъ здраве да си я караш![smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: muu   
Дата:   26-01-13 18:56

а честито! със здраве и безремонтно! и аз от време на време с тъга се сещам за старата ми 33ка, беше комби с 4х4 парт тайм... добре си живяхме с нея. [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: gorbi   
Дата:   26-01-13 19:08

благодаря на всички [beer]

muu: що я продаде, колко време я кара?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: Samara   
Дата:   26-01-13 19:49

За алфа казват, че трябва наистина да я обичаш, за да я имаш, понеже е лигла, но пък красавица! [smilie24] [smilie5] ... и аз се чувствам обвързан, че моето сърце 1,9 DTH си е точно 1.9 JTDM, че и там правено според Pinko! [smilie24] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: gorbi   
Дата:   26-01-13 20:25

155 е корав, корав, та корав автомобил... въобще не е от лиглите... Това за да счупиш, трябва да си много бесен... :)

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/avpl2361.JPG
http://2013.photo-portal.bg/alfa1553.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/algf8157.JPG
http://2013.photo-portal.bg/alfa1554.jpg


Много яка ръчка на скоростния лост са сложили предишните стопани, трябва си търся оригиналната, че не съм фен на такива тунинзи...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: boni   
Дата:   26-01-13 21:06

Честно казано 155 ми харесва много повече от 156. По-злобна е. Вече 159 е друга бира.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: Todd   
Дата:   26-01-13 21:18

Моята е с бутала от 155-ца ... защото такива имаше на рафта [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: SLR   
Дата:   26-01-13 22:07

Честито Горби[smilie24]

Винаги съм бил на мнение че е по добре чисто нова кола, пък била тя и корейска, отколкото някой "класически" модел на старо, докато онзи ден не се усетих че преглеждам как вървят офертите за Citroen XM [smilie5]

Италианските коли нещо не можаха да ме запленят, но ти пожелавам със здраве да си я ползваш и без аварии по пътя[smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: da.fo   
Дата:   26-01-13 22:11

Идва преди години един мангал и ми вика:
- "Бате, ще ми дадеш ли алфата ?"
Аз мигам насреща защото никога не съм имал Алфа Ромео.
А той разбрал , че имам кукла(костюм) ALF и искал него [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: gorbi   
Дата:   26-01-13 22:23

SLR: абе и аз нямам нищо против новите коли.. [smile]
Но на малка нова кола без екстри някак нямам ентусиазъм да се кача, а 60 000 - 70 000 лв. за нова лимузина - нема толкоз, а и да имаше не вярвам баш за това да ги изхарча.
Преди време взех на малко години - 5 и нещо Алфа 166-ца, която е тъпкана с екстри и е най-новото им поколение двигател jtdm. За италианеца това може да е стара пръчка, ама за мен си е почти нова лимузина [smilie5] та ми е жал да я карам по села и паланки и по разбитите улици на Варна.
Искам като ми трябва кола да отида до София по работа или Истанбул на пазар или Атина на разходка - да се кача чистичък по ризка в чистичка кола и да си карам. За това поддържам 166-цата в перфектно състояние, седи си паркирана пред дома и чака пътешествия.

155 си купих да не слизам ежедневно от нея, без да я мисля дали днес ще я одере някой или ще и се изкриви алуминиевата джанта или някоя кифла няма да ме види докато паркира. Както и да карам почти за без пари на метан. А на всичкото отгоре, се оказа че това е прекрасен автомобил, който през това време ще ми доставя и удоволствие от шофирането. И има такооооова парно, направо се размазах вчера на връщане от София. Аз съм любител в колата да ми е 30+ през зимата, а аз да си седя по къс ръкав.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: slyn4ogled   
Дата:   26-01-13 23:50

Честито и в този форум, колега ! Хубава си е колицата, дано те слуша подобаващо, и да си се радвате взаимно много време !
Иначе наистина 155 е кола,която олицетворява удоволствието от шофирането - много е послушна, а в същото време и темпераментна.
Добре дошъл в сектата [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   27-01-13 00:09

Хайде!Със здраве да си я караш! :) Ама верно,реших,че е за Сони! :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-01-13 00:14

Абе Горби! Ти на това малка кола ли му казваш?

[smilie8]

ред: И да я прехвърлиш другата седмица, че ще псуват по варната с тоя шопски номер [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-01-13 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: temelko   
Дата:   27-01-13 00:23

Със здраве да си я караш и много да те радва!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: boni   
Дата:   27-01-13 00:39

А питаш ли ме мене като до оня ден бръмчах в София с пурата с габровски номер ЕВ7020АС[smilie18] [smilie18] [smilie18] Карам с една ръка, другата счупена и се позабавих да ида до КАТ за смяна на номера.
Идвам от Волуяк към околовръстното и вземам десен завой. Обаче един ръб застанал отпред и чака да светне зелено:) То на тоя ръкав за на дясно няма светофар, светофара е само за направо, но ръба гледа горе в ляво към светофара и чака. А коли няма. Свиркам му аз, оня ми прави учудени знаци с ръка през джама. Слезнах спокойно, отидох до него и му почуках с гипса на стъклото, тоя ме гледа стреснато през вдигнат джам . Приближих се до джама и му викнах любезно да научи правилника, язък че е софиянец, та габровец да му свирка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-01-13 01:03

Габрове и при тва от Волуяк [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: gorbi   
Дата:   27-01-13 01:10

ЕВАС това при транскрипция става [ебац/(ч)] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: diandimov   
Дата:   27-01-13 08:26

Честито!

Жалко само че е грозен дизайна.
И това че е ръчка е отвратително.

А че е стара и на старо е най- кофти.

Но...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: gorbi   
Дата:   27-01-13 08:59

оф, вече се бях притеснил, че димов няма да напише нещо за любимата марка или че ще вземе да я хареса.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: RAFA   
Дата:   27-01-13 09:45

Аз съм мераклия на една такава:
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/ubxx7800.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/48/Alfa_Romeo_159_sedan.jpg


много ми харесва този модел ..[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: gorbi   
Дата:   27-01-13 10:00

ха дано [smilie24] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: muu   
Дата:   28-01-13 09:59

горби, 5 годинки я карах, моята... накрая я подарих, не я продадох. 3 пъти и откачах задният мост от купето и се прибирах така в софия от море, на пружини и амове, поклащайки се. беше много отишла ламарината, а двигателя бе нов, сменян беше. последната година пред хотела на морето подпрях резервоара и той текна. на другия ден го свалих да го правя, но се оказа че дет го бутна с пръст отварям дупка. бе страшно изгнил. прибрахме се с 30л. туба в багажника, с наврени в нея чаркалъците от резервоара. [smilie5] ако познавах хората дето сега познавам щяхме да я подсилиме отзад, да я лифтнем малко и сигурно още щях да я ръчкам. моята "баба алфа" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: niro   
Дата:   28-01-13 11:59

Честито! И до Украйна често да те кара [smilie3]
Аз пък отначало помислих си минал на ф/а Сони Алфа [smilie5]
А тия от АР не правят ли отстъпка за фамилно притежание на толкова Алфи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 12:15

Честито, мисля че съм карал точно такава преди време. Беше ми оставена от приятел, който замина в чужбина. Нямам хубави спомени, и то не защото се е чупила или нещо такова, а принципни недостатъци, но да не развалям хубавата тема. Безаварийно каране [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: Todd   
Дата:   28-01-13 12:17

Моята спи на топло ... обута в летните си чорапчета .... и сънува слънчеви дни.

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: gorbi   
Дата:   28-01-13 13:20

niro: За Украйна си имам други коли... С този метан ще стигна до Галац и после бензин... :) Пък и като степен на безопасност не става за много дълъг път, все пак е стара кочинката. Тая трябва да ме кара из града и по селата. За града вече няколко дена се возя и си умирам от кеф - парното и е великолепно. Скоростите - също - включваш на 4 и все едно е автомат - може да си караш на нея из целия град. Много стабилна, макар и с евтините 14`гуми. Бе въобще в първоначален възторг съм от тая машина, къде съм блял до сега, че не съм карал такава... Караш пълна с екстри кола, поддържаш Лада [smilie5]

batonga - сподели - може да те оборя или да се съглася... :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 13:32

Еми като начало не върви [smilie5] Тръгва чак над 4000об. Към това прибави и дъългите скорости. И къде отиде спортния дух? [smile] Другото беше незавиването и кофти видимостта назад. Е такива някакви работи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: TPECHAT   
Дата:   28-01-13 13:38

Радвам се, че все още има смели ентусиасти за такъв тип превозни средства [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: gorbi   
Дата:   28-01-13 13:38

За не вървенето не мога да кажа... Моята е най-малкия мотор и е на метан, при мен няма вървене по дефоулт и това е търсен "дефект". Нещо е имала проблем, ако е била 1,8 или 2 или 2,5. Те Алфите предимно много вървят :) Пиши в ютуб алфа 155 - има всякакви гонки...

За незавиването - категорично не съм съгласен - преди малко правих обратен - направо от ляв на ляв бордюр - завива като 124 дето си чупи колелата за да завие... Видимостта назад - това е верно - висока е отзад, а на моята има и щори. Ама аз от джипката съм свикнал да карам само на огледала и парктроник, и май тук трябва да се слага, че все чакам да се обади, и ще се обади някой чужда аларма ако продължава така... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 13:42

Е май точно 1.6 16V беше. Иначе едва ли завива като 124, все пак е с предно... Абе важното е че на теб ти прави кеф да я караш [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: langel   
Дата:   28-01-13 14:27

За да е спъната до 4000 оборота, определено е имала проблем, дебитомер, вариатор, ламбда, нещо друго...

По принцип спортното усещане при 1.6 TS идва при по-високи обороти, от 3000 нагоре, но пък ги вдига за отрицателно време. Макс. въртящ момент е чак при 4500 оборота, докато при 1,8 и 2.0 TS - 3500.

gorbi - честито [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: slyn4ogled   
Дата:   28-01-13 20:43

@ langel - с посочените от теб данни не съм много съгласен ...

Макс. въртящ момент на 8v-моторите (1.7, 1.8 и 2.0) е при 5000 об/мин, на 16v-моторите е 4500 за 1.6 и 4000 за 1.8 и 2.0. Алфите винаги са били и ще бъдат високооборотни - както се казва по нашите форуми - "fun starts after 4000rpm" ...

Инак за видимостта назад - ми отдавна няма Алфа с добра видимост назад - на кой му пука как изглежда колата, която току-що си изпреварил [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: Antonio_V   
Дата:   28-01-13 20:49

И аз като RAFA [smilie24] . Пък нищо, че е тясна вътре. Ама 10-12 хилки, баш сега са ми много...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: langel   
Дата:   28-01-13 21:13

слънчоглед - да, алфите са високооборотни.
Но не и спънати до макс. въртящ момент.
Цифрите, които съм посочил, съм преписал от книжката на моята Алфа 156 2,0 TS. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Алфа в семейството
Автор: seaman58   
Дата:   28-01-13 21:32

Има 2 вида коли, италиански и другите .... Да ти е честита ...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.