Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  26  27     всички  напред  последна
 Re: Ще ставам селянин
Автор: chill   
Дата:   28-01-13 12:28

Иронията е потресающа. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 12:30

А иначе щом имаш вила там, какъв е проблема. Половината дефиле и без това ходи на работа в София всеки ден [cool] Близо е.
------------------------------------------------------

не е пригодена за зимно ползване,а и не съм собственичка там за да си живея както искам ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   28-01-13 12:47

Е аз ли хвърлям подмятания на няколко пъти? Аз ощипан няма как да съм, щото знам какво съм дал и какво са ми дали. Теб обаче явно нещо те гризе :).

А да ви обяснявам как няма да стане няма нужда, ти сама показваш, как не става. По-горе се оплака, че трябвали пари, пък нямало, вилата не била пригодена за зимно ползване, не си била собственичка. Що не ни покажеш, как стават нещата?
А доматите са ти последния зор, те стават... освен ако не се набиеш в някоя планина, дето ще станат само за туршия ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 12:50

Не се притеснявай, ще покажа..но първо да си изкарам парите.
Сори ако не ти харесва мнението ми относно твоята авантюра,ама си е мое и си го отстоявам.Аз лично имам други виждания по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: boink   
Дата:   28-01-13 12:53

много е важно да ги култучиш доматите правилно и на време. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-01-13 12:54

не бих могъл да свикна с миризмата в българското село [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 12:56

Миризмата на село си е еднаква по целият свят! Нима швейцарските крави акат парфюмирани калъпчета за под възглавницата?!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: neuromancer   
Дата:   28-01-13 13:00

Не, ама в Англия където е Кайзера масово не гледат животни по селата. Там просто живеят граждани, които са се преместили на село в къща с двор...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-01-13 13:00

за швейцарско нищо не многа да кажа. за английските мога разкажа, щото в доста съм ходил. Никой не гледа животни в къщите на село, с изк. на котки и кучета. кравите за които говориш са във ферми на достатъчно разстояние от населени места за да не мирише

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   28-01-13 13:04

elrisha - ако си мислиш, че някой ми е платил пътуването си в дълбока грешка. Платих си го лично аз, с лично мои, спестени от заплати пари ;). Не разчитах изобщо на даренията, а така или иначе, те далеч нямаше да стигнат. Всъщност каквото ми бяха пратили, заедно с останалите мои пари след пътешествието заминаха за спешна операция на баща ми, без която щеше да се парализира.
Селска злополука, сгази го магарето с каруцата, с което събираше сено за самото магаре.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Gruyu   
Дата:   28-01-13 13:05

и при нас вече е така, има ограничения за бройките добитък в една къща, не ги знам точно какви са, но вече не може да се гледат 5-6 крави в една къща и да минират цялата улица сутрин и вечер по два пъти

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 13:06

То това не е село,бе,Кайзере! Сигурно и тия крави във фермите ги блъскат с ония вредни инжекции..мани![smilie5]

Всъщност,едвали всички села са такива,каквито ги описваш,щото преди време даваха по ТВто някакво предаване ,в което един английски селянин си гледаше доста крави..беше любител на Ролс Ройс и от фирмата не искали да го приемат за член на Клуба,щото си извозвал торта със Ролса..а той се усмихваше нежно и викаше " дреме ми!"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-01-13 13:06

така трябва да е, ужасно е улицата да е минирана и да мириче на пръч [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   28-01-13 13:11

mene me kefi da woni na zwerilник, ама с мярка [smilie18] [smilie18] [smilie18] у гръцко имат кошари извън селата. и в тия кошари - голееееми стада кози. как са опраят с тия кози - ненам. как ся аз да ида да си издоя моята си коза и да си врътна една бучка сиренце, а?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: chill   
Дата:   28-01-13 13:14

мара написа:

> как ся аз
> да ида да си издоя моята си коза и
> да си врътна една бучка сиренце,
> а?[smilie5]

Т'ва няк'къв евфемизъм ли е ?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   28-01-13 13:16

има наредби за максимален брой животни, които да могат да се гледат. По-нагоре май писах, че има един на село, дето гледа към 140 кози. Покрай него комшиите бяха пропищяли, не се стоеше от миризма. Дори и кокошки май не може да се гледат над някаква бройка. Тия наредби, заедно с намаляващия брой на старите, истински селяни, обричат дребното животновъдство на изчезване. Просто няма кой да пасе животните, защото не излиза на сметка да пазариш пастир за 20 животни. А в селата все повече ще се заселват граждани, дето искат да си идат за 2 дена на село. Поевропейчихме се.

А ако искаш да гледаш сериозно животни, трябва да си на определено разстояние извън селото. Интересно обаче, че в южен тирол си гледат кравите в селото и навсякъде смърди невероятно много, защото както писах, пръскат ливадите с размити лайна. Същото съм го помирисвал и в норвежко село. Чудя се как живеят там... може би дотолкова са свикнали с миризмата, че я възприемат за нормално нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-01-13 13:21

Всъщност мускусната миризма на пръч на мен лично ми харесва много.


А иначе щото у лондон у арабските и индийските квартали не мирише на пърчевина дет викат у северозапада ама айде...

По-добре да намирисва на естествно отколкото да ми е стерилно.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: neuromancer   
Дата:   28-01-13 13:23

тя миризмата си е нормална, ма не за гражданите дето си карат уикенда на село
то и в града мирише на изгорял бензин и какво ли не, ама никой не се оплаква, щото е свикнал

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 13:24

в с.Смолско съм виждала всяка сутрин да подкарват козите и кравите на селото( платен пъдарин има)и става като река от животни по улиците.И яко дарадонки след тях:) Същата работа я има и в едно селце до Петрич,което сега му забравих името..
В моята махаличка всички си имат животинки,но само комшията прекалява с бройката и всички се чудят как успява. Сами си ги водят на паша. Другият ми комшия има две магаренца и 4 кози. С магаретата изкарва пари, а от козите - мляко.В средната махала има ферма за кокошки..веднъж взимах яйца от там..няма да повторя.Тоя ги гледа по американски тертип - на затворено,наблъскани с какво ли не.
Аз лично не бих се захванала с едри животни,но пък с кеф бих гледала кокошки,патици,зайци..:)



Публикацията е редактирана (28-01-13 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: ценослав   
Дата:   28-01-13 13:25

..и потни чорапогащи в тролея![cool] [cool] [smilie3] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-01-13 13:27

бааааа! Тва е гнусно бе цено!

От животински миризми не се гнуся, даже ми харесват ама от хорски ми е гадно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 13:28

В тоя ред на мисли (понеже темата изпростя тотално):
-Какво е това дето мирише едновременно на крака, на п**ка и на гъз? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   28-01-13 13:30

събут на топка чорапогащник [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 13:33

[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Мара президент [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   28-01-13 13:35

Зависи колко е голямо селото и къде се намира. Моето село преди 20 години беше почти 400 души. Сега са малко над 100 постоянно живеещите. Крави има само един човек - 1-2 крави. Овце и кози не останаха също, масово хората, които отглеждаха остаряха и не могат вече да им слугуват. Комшията преди имаше кон, 2-3 крави, петнайсетина овце, 5-6 кози, кокошки, пуйки, патки, йордечки, прасе. Вече има само пуйки и кокошки. Всичко друго махна, поостаря и не може да им смогва. А млади хора, които искат да се занимават с такива неща няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.