Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  26  27     всички  напред  последна
 Re: Ще ставам селянин
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 10:23

itilien се оказа програмист. Споко хора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   28-01-13 10:25

Значи, понеже заглавието на темата е "ще ставам селянин", та аз още преди писах, че под селянин разбирам човек, който живее постоянно на село и изкарва основната част от прехраната си от градина, ниви и животни. И затова разправям, че не е лесно.

Иначе е пределно ясно, че ако ходиш да бачкаш в града и се прибираш вечер да спиш на село няма особени проблеми. Но няма и особена разлика с това, да живееш в града.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Todd   
Дата:   28-01-13 10:26

Тия с поршетата на село нямат общо със селото ...

Те пазаруват в мола и селският магазин няма фаида от тях ....

А най са кофти тия де идват от време на време и постоянно дават акъл кое как трябвало да е .

После се скрият в колибките си ...


Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   28-01-13 10:27

те ако сичките програмисти беа като итилиен...ехееееееее [smilie18] [smilie24]
батонга, ти помниш ли го какво напрай той преди години? щото ако не беше взел предвид всичките "за" и "против" и не беше махнал с ръка, щеше да го напрай на кукуво лято. та аз лично предпочитам да се доверявам на преценката на такива кат него, а не на голият емоционален ентусиазъм на "бегълците" от цивилизацията, дето ся им викали "ескейписти" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 10:34

По логиката на Мара, аз ако се изнеса на село,но си направя блог,където да качвам снимки от махалата и си отворя сметка да ми спонсорират експеримента тия дето се кефят на идеята,ще съм ок...хмм!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 10:43

Да, знам за itilien и приключенията му и съм му фен че ги направи [smilie24] Просто често общувам по работа с програмисти и не мога да не видя общите черти, независимо колко различни са като хора. Просто им се бъгва мисленето, стават едни подробни, хващат се и се инатят за всеки детайл, без да виждат голямата картинка... Без лоши чувства де itilien [beer] То това си е направо тема за отделна тема, така че спирам дотук [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   28-01-13 10:44

batonga аз съм програмист сега, ама примерно преди година пък бях селянин за година и половина. И картофи съм садил, и домати съм пикирал и разсаждал, и колички с оборска тор съм влачил, и на кози съм изривал. Тъй че знам за какво говоря. Родителите ми са живели винаги изцяло на село и имам прекрасни наблюдения над всички процеси в селото.

Та тия преходи от града в селото трябва да се правят не на базата на емоции и ентусиазъм, а на базата на наблюдения, добра преценка и разсъждения. Естествено е за такива хора трезвите разсъждения да изглеждат негативни, щото те са против ентусиазма им. Но без да поживеят известно време по другия начин сигурно няма как да разберат какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: мара   
Дата:   28-01-13 10:46

ми естествено, че ще си ок, бе ел! само успявай да събираш достатъчно! даже това сигур е най-правилния начин за теб [smilie5] [smilie24] освен работата ти, като нормален източник на средства - но която няма нищо общо със самото село. както и мойта примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   28-01-13 10:50

elrisha - действай, блоговете не са скъпи :) Ако снимките от махалата и разказите ти са интересни и вдъхновяват хората, може пък и да ти помагат. Може и да вдъхновиш и някой друг да се изнесе от града. Може и да викаш доброволци да ти ринат на козичката, да ти разриват пъртина, да ти копаят и плевят градината, че и да ти берат реколтата. Тия неща са много модерни сред ескейпистите и пермакултуристите. Кръстили са ги уъркшопи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 10:52

Да, справка TRINOGA [smilie18]

Като се замисля мога да зарина темата с простотиите на ескейпистите, пермакултуристите, и прочие убитаци (от битници [smilie18] ) ама аре нема нужда.

Itilien, аз видях че си бачкал и си наясно със селото от първа ръка. [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-01-13 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   28-01-13 10:53

именно :) Но не само :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: exo99   
Дата:   28-01-13 10:56

Ако нямате деца и отидете да живеете на село, близо до града, а работите пак в града - всичко е ОК.
Но ако децата ви са над 12 год и под 20, а сте далече от града, стеснявате възможностите на техния живот.

А идилията, която някои тук си представят за селския живот.....

Имам няколко мои познати, които загърбиха живота в София и отидоха да живеят на село.
Като цяло опитът е неуспешен.
Единственият успял според мен е приятел, който даде под наем единия си апартамент в София / има и още един, в който понякога отсяда/, отиде да живее във вилата си в с. Мрамор на 3 км от околовръстното и работи в София.
Да допълня, чеживее с жена си, синовете му от над 10 години са в щатите.

Ходя му понякога на гости, изкарваме чудесно, има двор от 1 декар, има и малка градина, в която отглежда домати краставици и чушки - колкото да има да направи салата.

Всякакви експерименти да се гледат животни тотално променят живата ти на село / не говоря за няколко кокошки/.

Да дам друг пример - админа Бони. Живее във с. Волуяк, но парите не си изкарва с животновъдство в селото, а и Волуяк е съвсем близо до града.
Но ще му е трудно с децата като станат тинейджъри, учат в престижна гимназия в София и хванат гаджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 11:42

Ей, в тоя ФФ всички са специалисти по всичко бе! Да се неначудиш![smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Vizov   
Дата:   28-01-13 11:43

Ха, че то Волуяк е квартал на София бре. Официално. Има и адски транспорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: h_bio   
Дата:   28-01-13 11:48

Ескейписти ли...света доста се е променил. Преди 20тина години ние викахме ескейписти на тези дето се отърваваха от раното ставане и брането на тютюна щото, да речем, трябваше да ходят на училище или пък работеха някъде на щат, който не позволяваше отсъствие. Сега разбирам, че ескейпист било точно обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 11:51

Е, ако е да се обиди някой направо сме царе! Аз лично тия горните определения ги чувам за пръв път..явно няма да се впиша в убитаците,но и да прося от хората за моя кеф не ме влече.Така,че ще му мисля..има време.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 11:59

Не съм визирал теб, Елриша [smilie3] Но е факт, че съществуват страхотни говеда, които създават "комуни", които събират объркани тийнейджърки, клошари, обикновени безделници, както и всякакви други декласирани от обществото лица, които се опитват да "живеят естествено", като работят за тартора си, под формата на уъркшопове, карма йога и какви ли още не термини, докато той проси пари чрез блогове, на ръка и т.н., само и само да не свършва тревата и ебанята с въпросните объркани създанийца. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 12:11

Като се замисля, имам един познат,който е стопаджия и много готин тип. Та това момче завърши психология и мечтата му беше да се забие сред природата и да прави уоркошопове и разни групови терапии. Същият не е искал пари чрез блогове,нито е просел по улиците. Като няма средства-отива на село и цепи дърва на бабите за да изкара някой лев примерно. Та същият сега го гледам във фейса,че си е сбъднал мечтата..намерил е някакво място в село близо до София( ако не се лъжа) и периодично там се събират приятели и съмишленици и майсторят разни неща с ръцете си като пещ от глина и разни спални помещения,копат градинки... Мисля,че има чуждестранна програма,която финансира подобни неща,но не съм сигурна на 100% щото не съм задълбавала толкова. Факт е обаче,че тия хора са щастливи,живеят в хармония с Природата и си правят кефа. Лично аз не бих ги обидила за това,че са си избрали този начин на живот и не съм ги видяла да са просяци..[smilie8]

И все пак темата беше за живот на село..

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: Todd   
Дата:   28-01-13 12:15

Ко прайте селяните .....[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 12:18

Сигурно има и свестни. Моите наблюдения в искърското дефиле обаче са като гореописаните.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 12:22

Я па ти?! Къде ги по дефилето?! Имаме вила там,ама ни веднъж не съм меркала такива...честно![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: batonga   
Дата:   28-01-13 12:25

Качи се над Желен. Примерно

А иначе щом имаш вила там, какъв е проблема. Половината дефиле и без това ходи на работа в София всеки ден [cool] Близо е.



Публикацията е редактирана (28-01-13 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: itilien   
Дата:   28-01-13 12:25

batonga, елриша се опитва да намекне за моята сметка за дарения за подпомагане на пътешествието, като я изкарва просене :)
Е, няма да се засегна, щото не го приемам като просене, не съм седнал с канчето на улицата. Все пак никого не бях задължил да праща нищо. А и предлагах напълно безплатен продукт - пътеписи и снимки. Тя едва ли е писала пътепис в палатка, или пък седнала на градска пейка. Все ще има причина хората, които са пратили нещо да го направят, едва ли е било щото им е гузно като минават покрай сайта ми :))) Със сигурност знам за поне 1 живот, който моето пътешествие е променило драстично. Едно момиче, което все не събирало смелост да направи нещо с живота си се вдъхновило от моето пътешествие и решило най-накрая да събере смелост и да се запише в една доброволческа програма в Германия. После си намери приятел, ожени се и остана там.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: h_bio   
Дата:   28-01-13 12:27

(с)пермакултура викаш [smilie5]


Това за Батонговия пост от 11.59



Публикацията е редактирана (28-01-13 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще ставам селянин
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-13 12:27

оффффффф...я по-добре продължавай да ни обясняваш как няма да ни се получат доматите,вместо да се правиш на ощипана госпожица.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.