Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: 4given   
Дата:   07-02-13 00:30

Стояне, за възкресението предполагам питаш. Исторически е доказано, че човек на име Исус е съществувал и предизвикал доста вълнения по онова време (че до днес). Въпросът е дали този човек е бил 1) някой луд, който се е мислил за Бог, 2)лъжец, който се е представял за Бог или 3) действително е бил Бог. Само една от трите версии може да е вярна. Ако е бил луд, надали е щял да намери толкова последователи (до ден днешен). Ако е лъжел, си е било чиста проба самоубийство - знаел е къде ще свърши. Та остава третата теория.

Учениците му се пръскат след залавянето му. Нормално - изплашени са, че и тях ще разпънат като последователи на богохулник. След няколко дни обаче те тръгват и започват да проповядват навсяде, че Христос е Бог - и заплащат с живота си (без Йоан, който умира от естесвена смърт). Какво според теб ги е накарало да забравят страховете си и да тръгнат да проповядват? Според мен единственото обяснение е, че са видели Христос възкръснал.
Ако римляните са скрили тялото на Христос (гробницата е била празна - исторически факт), защо не са го показали на бял свят, ей ви на "възкръсналия Месия" и готово - щели са да си спестят много политически и социални неприятности. Логично погледнато, те не са разполагали с изчезналото тяло.
Така по ли се разбира?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: ejko   
Дата:   07-02-13 01:01

"Стана ми толкова празно, че отидох на църквата. Познайте дали го намерих там?"

Aз не разбирам риторичния въпрос...! Допускам, че не си го намерил, защото казваш, че си го намерил по късно, на някакво друго място... Ама то ако там, където ти си го намерил дойде Мехмет, няма гаранция, че ще намери същото...
Та мисълта ми е че може би не си бил готов да намериш Бог, а не че си го търсил в някаква сграда и него го е нямало...
Аз все си мисля, че ако намериш Бог, когато някои ти каже нещо, то нещата стават не по малко опосредени, отколкото c църквата... В крайна сметка нали отваряш сърцето си, а не ушите си...!


А за Сатаната..., опонент на бог винаги има, всеки от нас е бил...
Християнството е много повече от този опростен дуализъм с Бог и Сатана, това да не ти е Танах...
Не ме разбираи погрешно, аз не споря с нещо конкретно от твоите думи, просто нещата както ги казваш са твърде опростени, все едно четеш проповед...
И какво като кажем, че вярваме в Бог и не можем да отречем дявола после...? Не става ли много просто всичко..., Бог е направил света за 7 дни, Михаил с ангелите си е прогонил змея, нямало вече място за тях на небето и затова са на земята, ала-бала..., ала-бала...
Откровение ала-бала...
Не може да четем Библията буквално. Това разколебава повече отколкото разяснява..., почват се едни въпроси, едни глупости: "Ама как Легион се удавя с прасетата, нали прасетата плуват" и така нататък...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: falcon   
Дата:   07-02-13 07:35

Това с буквалното четене на Библията наистин е спорен въпрос.
Някои неща са написани ясно, детайлно и трябва да се приемат буквално, защото са написани по много пъти, казани по един или друг начин от Самият Бог. Дори ако погледнем Новият Завет, същността му може да бъде събрана на 4-5 страници, но той е доста повече.
Не можеш да разбереш Библията от едно прочитане, много неща остават скрити, а някои Бог може изобщо да не реши да ти открие в детайлите, които очакваш.
Едно обаче е важно- същественото в Билията, касаещо кой е Бог, основното устройство на духовният свят,грехът, изкуплението от греха с жертвата на Исус и вечният живот в присъствието на Бог са пределно ясни. Това е и основното, което трябва да на човек за да се върне при Създателя си.
Голяма работа, че много детайли ще останат скрити, и с тях и без тях, ако вярваш в жертвата на Исус, покаеш се и го изповядаш като твой Спасител си получил най-важното, което Бог иска да получиш.

Бог е направил света за 7 дни, Михаил с ангелите си е прогонил змея, нямало вече място за тях на небето и затова са на земята, ала-бала..., ала-бала...


Точно това пък не е никак ала бала, това е хронологично описание.
За да се разбере правилно, кое трябва да се чете буквално и кое преносно, просто човек трябва да види кога и към кой е казано това. Описаните текст касят сътворението и е казани от Бог към Моисей. Часто тях посочва хронологично какво се случило в духовният свят,дрега част касае времеви периоди.Ясно е че нещата в голямата си част така са поднесени, както са били достъпни за нивото на хората по онова време, особенно за един овчар. Няма как Бог да му обясни в детайли всички духовни и физически процеси довели настоящето състояние. Бог просто е използвал думата дни, в първият ден това, във вторият това. Но после в Билията се казва изрично че за Бог един ден е като хиляда години, и хиляда години като един ден. Такаче голяма работа че Моисей не е разбрал точно колко наносекунди е отнел един или друг процес, касаещ сътворението на материалния свят и човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: falcon   
Дата:   07-02-13 07:46

А по отношение линка към онзи протестански проповедник отишъл към православната църква и демагогстващ доста успешно по тези въпроси:
Аз също често съм си задавал въпроса кое точно направление е най-близо до Бог и съм си отговорил за себе си категорично, както и дали Библията е единственото, от което човек има нужда за да опознае Бог.

Всеки който е чел Новият Завет, ще види една ясна закономерност. След кръщаването на Исус със Святият Дух, Бог започва да се проявя. Подчертавам проявява, защото винаги Го прави, когато има наличен проводник. Исус е перфектният проводник, това е ясно, там Святият Дух няма ограничения, затова навсякъде където Исус отиваше,имаше проявления-тълпи от хора, които се покайват и започват да вярват, други тълпи, които заемат категорично обратната позиция(защото словото на Бог идва и за спасение и за осъждение), всякакви чудеса, изцеления и т.н.

Така че как може да се разбере къде е Бог, след като Библията казва че Същият вчера, днес и завинаги, а Исус казва че вярващите в Него ще вършат дори по-големи чудеса със силата на Святият Дух - там където е Бог , Той СЕ ПРОЯВЯВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.И колкото по-силни са тези проявления, толкова по-близо до познанието си за Бог са хората, чрез които Той се проявява.[cool]



Публикацията е редактирана (07-02-13 08:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: 1vo   
Дата:   07-02-13 08:50

Познавате ли някой който е постигнал "вечен живот" приживе, ей така за доказателство, че хубавите приказки в Библията са верни, все пак са ги писали обикновени хора, като нас?

Самото възкресение, освен че не го вярвам, ми се струва и доста безсмислено, едва ли не Исус има нужда от тленните си останки (доста попремазани) за да общува с хората си, не може просто да им се появи като сияние или светлина. Ако се случи пред мен ше повервам, сигурно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: falcon   
Дата:   07-02-13 09:11

.....не може просто да им се появи като сияние или светлина. Ако се случи пред мен ше повервам, сигурно.

Не си готов да го понесеш, даже повечето вярващи не са готови, Божието присъствие не е шега работа.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: ценослав   
Дата:   07-02-13 09:19

Дано по дълго време да не разбера, дали ГО има или ГО няма![smilie2] [smilie2] [smilie3] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: Ivodam   
Дата:   07-02-13 09:22

1vo:

За какво трябва Господ да си манифестира присъствието по холивудски, със сияние и светлина, и може би ще поискаш и съответен звуков съпровод.

Господ прави толкова неща, с които да напомня ежедневно ненатрапчиво за себе си - на мен само ми е достатъчна например женската красота и красотата и хармонията във великите произведения на изкуството.

Усещам Го, изпълва ме, съпреживявам Го, и нямам нужда от никакви доказателства.

А, и нещо, което отдавна бях забелязал, и с доста учудване прочетох, когато Добри фалкона го формулира едно към едно - великолепното и невероятно чувство на хумор!! [smile]



Публикацията е редактирана (07-02-13 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: falcon   
Дата:   07-02-13 09:27

Бог наистина решава как точно ще стигне до човек, това не е концерт по желание дирижиран от човек. Искането обаче за такива неща са и обида към Бог-направи това или онова и ще повярвам в Теб. Коренно обратното на това което Исус казва.
Иначе ако специално Бог реши да бъде по този начин с светлини и гръмове, просто го прави. Такъв е случаят с апостол Павел в Библията- преди това той е преследвал християните ожесточено, до момента в който Бог се проявява по този начин и го пита защо Го преследва.
После същият човек се превръща в Апостолът изнесъл християнството от Израел за останалият свят.[smilie3]



Публикацията е редактирана (07-02-13 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: 1vo   
Дата:   07-02-13 10:01

Такъв е случаят с апостол Павел в Библията- преди това той е преследвал християните ожесточено, до момента в който Бог се проявява по този начин и го пита защо Го преследва.

Така де, един от авторите в Библията не верва докато не види, защо требва ние да верваме? [smile]


.....не може просто да им се появи като сияние или светлина. Ако се случи пред мен ше повервам, сигурно.

Не си готов да го понесеш, даже повечето вярващи не са готови, Божието присъствие не е шега работа.


Аз не съм казал, че съм готов, ставаше въпрос за Исусовите ученици?

Питах и познавате ли някой на който му се е случило наистина, да влезе в небесното царство приживе, или оставаме само със голи писания [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: falcon   
Дата:   07-02-13 10:07

Аз лично не познавам такъв , не съм говорил с такъв, но се концентрираш върху маловажни неща.
Ако наистина искаш да радбереш има ли Го Бог или не, обърни се към Него, но подходи безпристрастно, поискай да ти помогне да разбереш дали Го има,а не Му поставяй условия.
Ако направиш това, което ти казвам, но го направиш с открито сърце, без предубеждения или конкретни очаквания за конкретни проявления,Бог ще си свърши работата[smilie3]

И като казвам работата, визирам обещаното от Бог- който търси намира[smile]

А и човек, който може да подходи така към Бог, явно вече има вяра в Него[smilie3]



Публикацията е редактирана (07-02-13 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: 1vo   
Дата:   07-02-13 12:16

falkon, ти разбира се си прав като цяло ...

Аз лично не познавам такъв , не съм говорил с такъв...

Познавам двама такива души и съмнение в Бог (или както ще да го наречем, космически или висш разум, случайност, Исус, Шива или Буда - "понятието не е важно, а смисъла който всеки влага в него") нямам никакво! Вярвам и в закона за карма.

Но в това, че белобрад старец седи пред едни порти и премята списъци, както и в чудеса, определено не вярвам [smilie5]

Имам и съмнения в Библията, както и в техниките и методологията, ако въобще има такива. Както и в безкористното включване и изключване на текстове в нея, с други думи в "римското християнство" [smilie3]

Така де, Иван Рилски си e практикувал молитвите в гората, не в някоя черква... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: stefanos   
Дата:   07-02-13 12:45

Св. Иван е бил монах и игумен на основаният от него манастир, така че до последно е участвал в Църквата.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: 1vo   
Дата:   07-02-13 13:02

Така е, но после пак се е оттеглил в гората ... има ли оттеглил се папа или патриарх?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: Ivodam   
Дата:   07-02-13 13:16

ЕдноВо:


Но в това, че белобрад старец седи пред едни порти и премята списъци, както и в чудеса, определено не вярвам


Че кой те кара да вярваш в такива неща? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: ejko   
Дата:   07-02-13 13:45

"точно това пък не е никак ала бала, това е хронологично описание."

Дните на Бог същите ли са като нашите дни?

7 дни..., ОК..., но ако не са били 7 дни а 7 хиляди години, това как променя религиозното тайнство и как разколебава вярата?
Буквалното четене, води до буквални въпроси...
Ежедневно виждам хора, които в същината искат да вярват в нещо, но липсата на абстрактно мислене ги кара да вярват по-лесно в баячки и гледачки, отколкото в нещо друго...
Ето 1vo има подобен проблем с буквалността... Той иска доказателства, защото е научен да разсъждава буквално...
Освен това никой не те кара да се молиш само в църква. Може да си направиш място за молитви у вас..., сложи си свещичка и си се моли... Православната църква ти го позволява. През Турско как са се молили..., на много места не са имали църкви, не са им давали да строят, а ако си болен как става?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: falcon   
Дата:   07-02-13 14:07

ejko, много добре те разбирам, но задаваш въпроси , на които може да отговори само Бог. Така решил, така казал на Моисей, един решил да му Се открие чрез чудесии, на друг не, Той си ги решава тези неща, Той е Който спасява, Той е който те намира.
Какви проблеми имал този или онзи човек, нищожна част от стотиците милиарди , които са живели или ще живеят на тази земя, не са съществени за Бог. Хората имат нужда в смисъла на реална нужда от Него, Бог няма такава нужда от никой и въпреки това е измисли начин да върне творението Си при Себе Си.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: xela1bg   
Дата:   07-02-13 14:24

Искам да ви кажа, че губим фокуса и скачаме от Левски на ЦСКА.

И нека спрем с това Левски и ЦСКА, и си зададем въпроса:

Църквата, в служба на хората ли е?

И тук имам предвид православната църква. Тази която всички познаваме.
И да знаете, осветяването на къща, кола, телефон или брадва не се брои :)

Това което се сещам аз, е:
- венчавка,
- кръщене.

За друго не съм влизал в църква.

Как си представят вие църквата, какво прави тя? Дайте пример за това, как тя ви е послужила/помогнала.

И вижте, не казвам как Бог или Исус ви е помогнал, само и само да не се върнем обратно към Левски и ЦСКА.



Публикацията е редактирана (07-02-13 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: falcon   
Дата:   07-02-13 15:54

Не съм съгласен изцяло с подхода на xela1bg, въпреки че го разбирам.

Както се съгласихме доста хора, ако вярваш в Исус и жертвата Му си спасен, независимо дали го правиш на самотен остров, в православна църква или някоя еванегелистка и т.н. Но Бог е особенно чувствителен по отношение на две неща- първо славата Си и второ словото Му.

Не случайно Исус изгони търговците от храма, като ги нарече осквернители, не случайно обясняваше, че именно в писанията, които евреите почитаха(Старият Завет) свидетелстват за Него, но всъщност очите и сърцата им са затворени и не го разпознават.

В която и да е църква, или самостоятелно вярващ човек, трябва да се имат две неща предвид-фокусът е Бог, той е центъра на вниманието, за Него е цялата слава и ако някой говори от името на Бог, добре е да е сигурен, че това наистина е така, защото е опасно. Последното може и да не ти коства спасението, заради огромната милост на Бог,но определено Бог се отдръпва.

Колко от хората ходещи в православна църква си тръгват с преклонение към Бог, колко си казват в сърцето Господи ти си велик, колко са усетили силата Му, помазанието Му, колко са разбрали словото Му. Там има доста отклоняващи вниманието неща, някои си тръгват с фокус атмосфера с икони, други с фокус колко бил свят свещенника, трети с фокус какво хубаво църквопение и т.н...а Бог, някъде на опашката и е нормално, защото освен Библията има толкова плява, че божието слово едва пробива през нея.
Еватгелските църкви също страдат от много слабости, там често поради силното проявление на Святият Дух, някой хора продължават по плът, макар и да не го правят нарочно и пак се получава изкривяване, но като цяло фокусът е в Бог и в това отношение са доста по-близо до Него.

Няма идеална църква, няма и да има, защото те се състоят от хора, или обикновенни вярващи, или служещи, а хората допускат грешки, отклоняват се като овцете. В цялата история на човечеството ще остане само един Човек, който е ходил изцяло в Божията воля и това е ясно защо. Всички други, колкото и да не искат, нямат шансове да изживеят живота си без грешки и падения пред Бог.[smilie3]



Публикацията е редактирана (07-02-13 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: 1vo   
Дата:   07-02-13 16:07

написа:


>
> Че кой те кара да вярваш в такива
> неща? [smilie8]
>
>
> [smilie7]


Е как кой, тези които са съставяли Библията, значи изчезнало тяло на любим учител=възкресение (абсолютно безсмислено, но чудодейно) [smilie8]

В Библия разбираме, и че хората не съществуват между 12 и 30 годишнината си. И пак от там човек може да заключи, че Исус, и цялата му рода, брат, баща, майка са били неграмотни. Все буквални въпроси [smilie3]

За щастие пътечки бол, има и такива, които не се използват за политика [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: bogdanov   
Дата:   07-02-13 18:07

Църквата е институция, която проповядва морал и нейното значение в нашето извратено общество е много важно. Като се има предвид и умствения потенциал на масите, без тази институция ще настане Содом и Гомор. Интересно ми стана, че темата се измести за вярата. А аз лично не съм срещал до сега човек без вяра. Неверието е съмнение и всеки се съмнява, но отхвърляйки, как ще разберем истината? Това, че ерудирани в областа вземат отношение, колкото и неуките, ми доказва единствено, че вярата е за всеки. Ако имаш чиста душа и неупотребен ум, чети библията без да я тълкуваш, там можеш да намериш много неща с които да се съгласиш. Ако търсиш повече-тълкувай я и просветлявай! На мен също не ми допада детското четене. И в този ред от мисли ще вметна един въпрос. След като Адам и Ева са можели да се хранят с всички плодове, освен с въпросния, къде са отделяли? Пак ли в рая?
Така, че всичко е символ и е въпрос на време, душа и ум, да се прозре истината.
Ще споделя с вас причината да избера българската православна църква, като вероизповедание. Какво има там?
1. БОГ ОТЕЦ - онзи, който е сътворил всичко!- твореца той съответсва на личния ни разум. Мозъка, който мисли, твори...
2. БОГ СИН - онзи, който е приел човешко тяло. - действителното, физическо лице. Той съответства на собствената ни физика. тялото, тленно и подлежащо на влияния от познатия ни бит.
3. СВЕТИЯТ ДУХ - онази част от нас самите, която ще разберем едва след като горните две напуснат познатия ни свят.

Това ми становище ме води към стремеж. Знам, че това са компонентите, които ни изграждат и Всички пътеки по които вървим, ни водят към НЕГО! Защото не можем да избягаме от себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: boxer   
Дата:   08-02-13 19:58

Руски православни предлагат пълна забрана на изучаването на астрономия в училищата и закриване на обсерваториите

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става в Българската църква?
Автор: falcon   
Дата:   08-02-13 20:09

Така става, като се отклониш от Божието слово и почнеш да си вярваш, че Бог иска нещо, което никъде не е казал че иска[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.