Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: ilcoin   
Дата:   25-01-13 19:17

Сержи, никой не отрича и не твърди, че ВЕИ ще заменят базовите източници. Или поне не сега.

Кое от това изречение не разбра точно?

човекът привнася свой порядък в заобикалящата го среда, единствения начин да не се унищожи средата е енергията да се привнася отвън, тоест от атомната енергия.

Това вече и аз не го разбрах, нищо че съм учил доста физика. Дай по-детайлно че нещо не вдявам ...
[smilie11]

Виж, вместо да ръсиш тъпизми вземи прочети статията от поста на Никсън : текст


Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 19:20

ти ако не разбираш какво пиша, това не е мой проблем. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: asahi   
Дата:   25-01-13 19:25

Напротив, твой е.
Речта трябва да е ясна, за да постига целта си. Аристотел.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 19:27

по-ясно от това не мога. положете малко повече усилия в четане на книги и ще говорим пак. насреща съм [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 19:55

Извинете ме, яко някой съм засегнал [beer]

Ще се опитам кратко да разясня тезата си. Земята с целия растителен и животински свят, тоест прекрасната Природа, която е И в нашето съзнание априори, съществува благодарение на слънчевата светлина. Тази попаднала енергия се оползотворява доста по-ефективно отколкото ние можем да я овладеем. Тя е нужна за поддържане на живота и баланса на природата. Целата Зема е един жив организъм. Ние сме част от него, НО имаме собсвено вътрешно разбиране за нещата в голяма степен различно от това на другите живи същества. Създаваме свой порядък. За това ни е нужна енергия. Досега я доставяхме от изкопаемите горива. Техният недостатък е, че ползват кислород и отделят куп вредни вещества които раклащат баланса. Земята почва да боледува от нашето присъствие. От където и да взимаме енергия, когато количествата стават големи това разбалансира системата, а на човечеството му трябва все повече и повече енергия. Единствената до сега позната и овладяна технология, която вкарва енергия в системата без да замърсява е енергията от атома. Това е енергията на бъдещето! НЕ ВЕИ!



Публикацията е редактирана (25-01-13 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: asahi   
Дата:   25-01-13 20:07

Да бе - вкарваш енергия в системата и не и нарушаваш баланса?

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 20:17

в голяма степен да. за сега системата се разбалансира от замърсяванията на въздуха и водата и от изсичането на горите. не от самата енергия. човечеството ползва енергия за придвижване, производство, отопление и информационни технологии. евентуалната отделена топлина от тях, ако е в прекалено големи количества ще съсздава проблем, в близко бъдеще това няма как да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: ilcoin   
Дата:   25-01-13 21:07

serjy, толкоз глупости си написал за единица време, че ме отчайваш от живота просто.

Вземи си душ, после си легни и утре на спокойна глава си подреди мислите. Айде майка, почини си ...

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 21:10

съжалявам и децата ме разбират чудесно, ако нещо не разбираш... не е мой проблем [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: itilien   
Дата:   25-01-13 21:17

serjy я обясни как ядрената енергия е чиста, след като оставя ядрен отпадък, който трябва да стои погребан в течение на стотици хиляди години?

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 21:27

от 1кг. уран може да се добие толкова енергия колкото от 2500 тона висококачествени въглища. сега сложи в сметката замърсяването от горенето, добива и транспорта на въглищата. отделно, вече има технологии за повторно и четворно преобогатяване и ползване на едно и също гориво, тоест, отпадък няма докато горивото се "върти". накрая това което остава е изключително слабо активно и малко като обем, примерно на един декар площ може да се съхранява горивото от работата на една централа през целия и период на експлоатация.

човек трябва да преодолее страха си от атома, както навремето маймуната е преодоляла страха си от огъня [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: itilien   
Дата:   25-01-13 21:33

Абе това дето го говориш са пълни дивотии. Провери колко тона високорадиоактивен отпадък излиза от един аец годишно.

И да ти задам един въпрос. Коя е най-старата построена от човек структура, която съществува на земята и на колко години е?

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: neuromancer   
Дата:   25-01-13 21:35

"тоест, отпадък няма докато горивото се "върти"" - май си чел нещо, дето не си го разбрал. При разпадането на урана се получават други хим. елементи, като стронций напр., които повече не стават за гориво и са радиоактивни. Единственото, което може да се преобогати и използва пак, е ако има останал нереагирал уран, който може да се отдели от отпадъците и да се зареди пак (евентуално, не знам до колко е ефективно това). Радиоактивните отпадъци ще са си същите. Това да се върти едно и също гориво, докато стане слабо активно го забрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 21:37

малките реактори на Козлодуй годишно се зареждаха с 300кг. ( килограма ) свежо гориво [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: asahi   
Дата:   25-01-13 21:52

Малки вече няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: itilien   
Дата:   25-01-13 22:43

"Всяка година от двата реактора на АЕЦ „Козлодуй” се натрупват около 45 тона силно радиоактивно отработено ядрено гориво - нето тегло, без обвивката на касетите.
Това съобщи за e-vestnik ядрен експерт, пожелал да остане анонимен. Агенцията за ядрено регулиране не съобщава официално този факт. "


http://e-vestnik.bg/12193

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   25-01-13 22:49

itilien, ще те разочаровам, но информацията ти е неверна. довери ми се [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: ilcoin   
Дата:   26-01-13 11:36

Сержи, ти светило на енергетиката такова. [smilie5]

Като ти свършиха аргументите и го прасна на гола агитация, кат консомолски секретар

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: asahi   
Дата:   26-01-13 12:43

Поне като секретарка да беше, щото си падам по голите агитации.

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/lpgd2895.JPG
http://static3.demotix.com/sites/default/files/imagecache/a_scale_large/900-7/photos/1322868183-feme



Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: cameraman   
Дата:   27-01-13 10:11

Цяла седмица, никой не иска да подПЛАТИ убежденията ми и да ме мотивира да участвам във водевила, наречен РеФЕРЕНДУМ. И жена ми е склонна към убеждения ,... че и комшиите. Ама няма.... Мислят си, че хората са достатъчно глупави, за да ги подкрепят и без смислен повод и причина...

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: asahi   
Дата:   27-01-13 10:37

Пусни снимка на жената - може да се намери активист.

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 11:37

земи пример от Асахи! горе си е пуснал наговата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: dobriman   
Дата:   27-01-13 12:36

Аз ходих да се гавря с "избирателните комисии". Това ми е най-забавното по време на избори. Не ми се е случвало да мина без нарушение.... После е яко да ги шашкаш.

Обаче, мамата си бало....само некви ветерани.... куци, слепи, с носилки, разбрали-неразбрали къде се гласува за БСП...


...добре, че не ставаше въпрос за някакво важно решение!

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 12:43

И тук да си кажа [smilie18]
Бащата на жена ми е завършил физика, работил е повече от 10г. в Козлодуй и не се осмели да гласува защото "не се чувствал компетентен" да отговори на въпроса, пък аз ли да ходя [smilie5]
То и сега произвеждаме с 1500-2000мегавата повече от това което ни е необходимо, а изнасяме за Турция само около 500. За останалото няма пазар. След 2г. Турция ще има нова АЕЦ и няма да можем да изнасяме и тези 500.
А у нас населението намалява, енергоемките производства фалират, а другите дават огромни суми за енергиина ефективност и потреблението намалява с всяка година...
Нужда от нови мощности ще има евентуално едва след закриването на всички блокове на АЕЦ Козлодуй което няма да стане до 20на години...
Ако извадим пари и построим нова АЕЦ това ще бъде най-безумната инвестиция на света [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Два гласа на референфума- срещу нужната мотивация.
Автор: mmjm   
Дата:   27-01-13 12:47

Не съм убеден, че човек е трябвало да овладее страха си от огъня защото оттогава започва бавното и сигурно унищожаване на човечеството и духовно и физически.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.