Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   24-01-13 11:52

Асахи, аз на Димов говоря, бе. Пак не внимаваш в час [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: n1x0n   
Дата:   24-01-13 12:03

Къщите строени по тази технология са перфектни в продължение на 10 години, почват полека да сдават багажа към 15-тата година и не стават за нищо след 25. Тъкмо като си върнал заемите... [smilie3]

Те и не го крият де. На мой познат там местните профсъюзи му бяха отказали масивен строеж, защото бил унищожавал поминъка в бъдеще. Наложи се да вика строители, които не са в профсъюзи и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: fotorafi   
Дата:   24-01-13 12:07

Може и да живеят в дървени с гипсокартон.. Ама иди в Лонг Айлънд в Ню Йорк да видиш какви стари тухлени къщи има с по 12-20 стаи, с колони отпред, частни паркове и път.. Направо ги ожалих

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/bofb4163.JPG
http://s1.postimage.org/xkosworgv/image.jpg

host images

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/oajy0690.JPG
http://s7.postimage.org/cne0uaee3/image.jpg

picture hosting


Куинс, сравнително не скъп квартал в Ню Йорк.Тази част е населена главно с китайци и корейци...Тихи, кротки...



Публикацията е редактирана (24-01-13 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-13 12:07

Това дървените къщи ли, nixon?
Фоторафи, не съм сигурен, че показаните от теб къщи са тухлени. Облицовката нищо не означава



Публикацията е редактирана (24-01-13 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: baraba   
Дата:   24-01-13 12:30

воените скоро си продаваха бунгалата на безценица .. с по няколко стаи бяха.. кои иска дървена къща да се разтърси и ще намери цените бяаха някъде към 3000лв
а на мен ми е интересно как се прави банята на втория етаж на дървената къща.. питам серозно щото имам да правя такава , теракот ли е при теб бе димов пода на банята?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   24-01-13 12:50

Слагаш хидроизолация, над нея циментова замазка, върху която лепиш теракот.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: ejko   
Дата:   24-01-13 13:03

Четох само първия пост, но ще кажа, че надценката е нормално да е по голяма, за да може хората, работниците и т.н. да взимат по 5-6 хиляди $, а не по 500-600лв...
Живял съм в 70-80 годишна дървена къща, американска с изолациите... Добре си беше...
Пода на банята на втория етаж се продъни, понеже беше мокрен доста години и почна да капе... Махаш паркета, изолации, замазки, редиш пак гредите, пак изолация, замазка и паркет...
Кофти като се стигне до ремонта, но пък отнема 2 дни...

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: diandimov   
Дата:   24-01-13 14:16

Теракот е в баните на втория етаж, естествено.

Има 2 бани и 2 големи вани дори.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: n1x0n   
Дата:   24-01-13 14:42

Живял съм в 70-80 годишна дървена къща, американска с изолациите...

Те тия отпреди 70 години не са точно от чамови two-by-fours с OSB и Tyvek отгоре. Материалите, които се ползват в момента не могат да издържат толкова години чисто като продукт - без да се отчитат неблагоприятните условия.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: diandimov   
Дата:   24-01-13 15:59

Зле е, не си правете такива!

Между другото, на селото без интернет къщата е около 140 годишна, и е правена само от гредички и кал...

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: 1vo   
Дата:   24-01-13 16:02

написа:

> Теракот е в баните на втория етаж,
> естествено.

Е що естествено, на лакирано дърво не е ли по-добре [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: diandimov   
Дата:   24-01-13 16:37

Естествено е в баните да има теракот.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: Gruyu   
Дата:   24-01-13 16:40

не им е никак ефтина подръжката на тия къщи, балдъзата и баджанака в Канада дадоха 14000 гущера за смяна на дюшемето, че много изгнило било, 7 за материали и 7 за труд, и ремонт на покрива им предстои

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: shtukov   
Дата:   24-01-13 16:44

Снимай най-накрая кашона ве Димов и дай да го видим, колко е як и удобен!
Живял съм известно време в такава къща във Вашингтон. В бял квартал, без чернилки, мексиканци и тем подобни. Гледаш отвън тухли, ще речеш здрава работа. Ама те от ония декоративните, наредени отвън до талашита. Дограмата метална и ужасна. Като влезеш в мазето, виждаш как етажа се крепи на една ж.п релса. Като чукнеш по външна стена, издава звук като от нощно шкафче. Яка работа, по-здрава от яйце..
73 квадрата - 300 000 долара.
Отвън на дворчето с тревичка, едно магаре не може да се напасе..[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-13 16:45

Зависи. Информация от " един приятел каза" и "на балдъзата и окапа дюшемето" не винаги е релевантна напълно. Различни щати, различни майстори, различни пари

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: chill   
Дата:   24-01-13 16:56

Gruyu написа:

> не им е никак ефтина подръжката на
> тия къщи, балдъзата и баджанака в
> Канада дадоха 14000 гущера за смяна
> на дюшемето, че много изгнило било,
> 7 за материали и 7 за труд, и ремонт
> на покрива им предстои

Това за колко квадрата?

То дюшемето си струва пари, независимо от технологията за постояване на сградата.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: 1vo   
Дата:   24-01-13 16:59

написа:

> Естествено е в баните да има
> теракот.

Теракота е масив ве Димов, още ли не сте го сменили с нещо по-хубаво и модерно (дЪрво) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: gogi69006   
Дата:   24-01-13 20:34

Димов, братле, трябва да ти плащат на час кoлкото на психоаналитик, щото май това работиш. Я виж на колко хора помогна?!? Aко не беше ти, щяха да мрънкат колко е гадно в тая държава, колко е скъпо и т.н... А така - всички се обединяват около идеята "Да наплюем Димов", и някак си забравят за своите битовизми... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: imitev   
Дата:   24-01-13 21:23

Циментова замазка друг пър. Влагоусточив гипскатон върху талашита (Осбто) и отгоре едон хидроизолационен грунд и бухай плочките...

И се къпят прави във ваната с душ, че ако е само плочките може да протече изотдоле....

Викам на братото - що не си тури душкабина, а само миете тази вана всеки ден? Защото после трудно щял да обясни на следващите собственици де им е ваната, в която да се къпят прави...

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: sunnyshot   
Дата:   24-01-13 22:01

Интерпретациите ако не друго, поне са забавни [cool] Пак стана като разказа на петимата слепци за слона [cool]

Истината е, че в Северна Америка има абсолютно всички строителни технологии и можеш да си направиш каквато искаш къща, въпросът е колко искаш да платиш.

Тъй наречените девелопъри купуват земя и строят половин село на нея по най-бързата и най-приемливата технология в момента. Материалите и детайлите, вкарани в къщите са в зависимост от цената, на която ще се продават къщите.

Ако не искаш така, отиваш и си купуваш парцел и строиш на него каквото и колкото искаш. Можеш да си докараш тухлите от България, кирпича от село Велико, мрамора от Италия, няколко антични колони от Партенона, златни чешми от Сингапур, камъни от Големия риф, бетони, железа и т.н. Каквото и както искаш, стига да можеш да си го позволиш [smilie5]

Има много такива специални и по-малко специални кастъм билт хаузиз в Северна Америка, до които екскурзиантът може би не е бил допуснат?


Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: arakiss   
Дата:   24-01-13 22:18

много си жестока, съни :)
развали удоволствието на децата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-01-13 22:41

един квадратен метър наистина хубав дървен паркет/дюшеме е около 70 паунда , или 110 канадски долара.


живея в тухлена къща, външните стени са двойни, ама малка! 100квадрата. Минават ми разни мисли за австралия [smilie18] там започват от 200, и са дървени, ама какво от това [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: Gruyu   
Дата:   24-01-13 22:49

не знам точно колко квадрата им е къщата на наште хора - нормална, долу всекидневна с кухня и сервизи, горе 3 спални, предполагам около 100-120кв.м. е поне рзп-то на пода
ние за добавената стойност да не е прекалено голяма се притесняваме! за локацията/квартала в Лондон - еле па Париж е ясно, гледах едни обяви по 2 милиона евра за апартаменти по 200кв.м. около Ваграм метростейшън...напрао ми са спря тока![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: imitev   
Дата:   24-01-13 23:26

Всички хамерикани от БГ потекло в Щатско явно живеят в такива хаузис, дето селяните екскурзианти могат само да си мечтаят да видят на снимка и да цъкат с език...

Мен друго ме кефи в хамеричко - искаш да си смениш вратите. Бегом на магазина, вземаш си 5 врати и си ги сменяш, щото са стандартни...

Мериш си банята и отиваш и си купуваш вана. Слагаш я за 2 часа - защото са стандартни.

Искаш да си смениш дограмата - отиваш на магазина и си купуваш нова. И те са стандартни.

Вратите на гаражите и те...

Фаянса не е скъп, ама ако искаш нещо различно те навеждат с по 100 долара на кв.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: sunnyshot   
Дата:   24-01-13 23:52

imitev, искаш да си смениш вратите и бегаш в магазина .... ама се оказва, че междувременно били сменили стандарта, та старата врата дето я имаш вече е с 1/8 по-широка от новия стандарт и по тази причина трябва да я сменяш заедно с касата и да боядисваш после около нея и разни такива глупости... [smilie3]

Имам една такава врата за сменяне, на която сложихме на криво вратичка за котки и много ме дразни .. https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0085.gif


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.