Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: asahi   
Дата:   24-01-13 23:55

100

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: ejko   
Дата:   25-01-13 00:19

Никсън, може д аси прав, че вече не са такива, но преди 70 години също не са строили кой знае как... 60' всичко е било ticky tacky, дори в днешно време може и по-добре да е...
Ама аз не разбирам много от какво са им къщите и какви минуси имат...
Факт е, че ремонти, разширявания и т.н. са много по-лесни. Отоплението им е по-лесно и евтино, освен ако не са гигантски хамбари (а те много от тях са) и е факт, че като ходи някой на горния етаж и се чува повече отколкото в тухлена...
Но то и някой от нашите блокове много се чува, не знам от какво зависи...

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: baraba   
Дата:   25-01-13 01:15

значи от темата разбрах че ако живея в дървена къша и имам баня на втория етаж ще дойде време.. дето ще тече на първия етаж.. изгнили дъски пробити подове.. а изгнил бетон не съм чул.. или изгнила плоча от желязо бетон.. ама да му е топло на човек е нужно паркет.. от дърво..

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: diandimov   
Дата:   25-01-13 01:50

Едната баня горе е с душ кабина и отделно голяма вана.
Другата горе е само с вана.

Няма как да тече на първия етаж защото не се мокри нищо, водата отива в канала.

Е да, може.. ако имаш спукана тръба...






Иначе от Искъро по- длибоко нема, от Витоша по- високо нема, и от бетонен апартамент по- убаво нема.
Българска поговорка.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: mladenov   
Дата:   25-01-13 02:35

Чета тази тема и се чудя дали да пиша в нея или няма смисъл...
Като заговорят някои хора за тези прочути "дървени" американски къщи има чуство че мед им капе на сърцето като констатират как са се минали глупавите американци като си дават парите за такива боклуци! А "ние" от друга стана сме страшно на далавера понеже живеем в клетка от бетон или тухли, ама много сме на далавера защото ако духне нЕкой ураган в България ние ще сме на сигурно...
Да, в САЩ има много "дървени" къщи, но те въобще не са това което масовата част от хората в България си мислят. Строят се бързо, лесно и много по-евтино от къщите направени изцяло от тухли, или по-скоро бетонни блокове. Да, има и такива! Нашата къща е строена 1985-та и е изцяло от такива блокове, горе-долу с размера на тухла "четворка". Къщата която купихме миналата година и в която преместихме бизнеса си е строена през 1953-та и е от същите блокове. Отвътре и двете са със стени от дървена рамка и гипсокартон, но това не го намирам за недостатък, а по-скоро за предимство когато стане време за ремонт, както беше посочил някой по-горе. Сега седя и си мисля, аз минал ли съм като съм си купил такива къщи се или съм на далавера!?!

[smilie5] [beer] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: milenpi   
Дата:   25-01-13 02:45

Е, грийн кард..кво не правят за нея хората.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: sunnyshot   
Дата:   25-01-13 04:46

По едно време притежавах една къща в Катскил маунтийн (Апалачите) в щата Ню Йорк, строена през 1924 година. Къщата беше цялата каменна от горе до долу и от всички страни. Между етажите нямаше бетон, а яки греди и дебели дъски. Върху дъските имаше страхотни дъбови подове на основния етаж и страхотни иглолистни подове на втория етаж, при спалните. Вътрешните стени, зад външния камък, мисля, бяха правени от тесни дървени летвички със замазка по тях. За съжаление, по онова време, не е имало стъклена вата за изолация, така че къщата изстиваше много бързо през зимата. Конструкцията от дебел камък + въздух + вътрешна стена не правеше добра изолация а и не беше лесно да се напъха стъклена вата.

първата къща в ляво, в далечината, в дъното на тенис корта (друга снимка не намирам в момента)

Предпочитам новите творения, значително по-комфортно се чувствам в тях.
______
редакция: ама кеф беше сутрин директно от вратата в тенис корта за раздвижване. Кортовете се подържаха от общината и бяха безплатни, свободно отворени по всяко време на деня с изключение когато имаше турнири. Там се запознах с Джокович като начинаещ [ezik]



Публикацията е редактирана (25-01-13 06:06)

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-01-13 06:18

Абе нищо им няма на дървените къщи. За тамошния климат са си идеални. Просто Димов от известно време се опитва да ни убеди, че това е върха на строителните постижения и по-хубаво от дървена къща няма. Пък то просто не е така.
Аз не се опитвам да му обяснявам как се кара такси, или как се правят рентгенови снимки, той обаче ми обяснява как се правят къщи.... пък аз за това съм учил бая годинки.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: sunnyshot   
Дата:   25-01-13 07:14

Айде сега, в Северна Америка няма един климат, а много климати, всякакви [smilie5]

Между другото, в Мексико строят с бетони като в Гърция... поне където съм била - Мексико сити, Порто Ваярта...


Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-01-13 07:48

За южните щати говоря. Никой не може да ме убеди, че в Ню Йорк, Илинойс или Северна Дакота е по-добре да се живее в дървеена къща.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: Оля   
Дата:   25-01-13 08:06

Аз моята дъсчена барака за бетонна не сменям.
След 100 години, като почне да се разпада, ще му мислим.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-01-13 08:51

Българите сме свикнали, като кажем къща да имаме предвид вечен неразрушим бункер, дето и пра-пра-пра внуците ни ще живеят вътре. Манталитет. Хората обаче на запад обичат разнообразието. Дървените къщи по-лесно и по-евтино се ремонтират и реконструират. Като се счупи- ремонтираш. Като ти омръзне- събаряш и за няма и две седмици сковаваш нова.
У нас като се строи къща се строи кат за сина, че като се ожени да остане вкъщи да гледа старата си мама и тате, кат за щерката, че да шета вкъщи до живот, кат за внуците, и така неотменимия ХОЛ,който никога не се ползва,има масивен телевизор, всички мебели са завити в китеници и каренца и е като ново, защото холът се ползва при специални случаи- да поканиш гости за абитуриентската на сина и годежа на дъщерята. Холът-гордостта на българската домакиня[smilie18]
Старите кооперации по морето всичките са с гръб към него, един прозорец няма. Всичко това е така, за да не му духа на българина и за да не се мине, та да се простуди. Нашенски феномен

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: snake79   
Дата:   25-01-13 09:14

Автор: n1x0n
Дата: 24-01-13 12:03

Къщите строени по тази технология са перфектни в продължение на 10 години, почват полека да сдават багажа към 15-тата година и не стават за нищо след 25. Тъкмо като си върнал заемите...

Те и не го крият де. На мой познат там местните профсъюзи му бяха отказали масивен строеж, защото бил унищожавал поминъка в бъдеще. Наложи се да вика строители, които не са в профсъюзи и т.н.

Никсън има логика в това което казваш, но е доста далеч от истината.
Знам как се строи къща в САЩ от първата до последната стъпка, знам много добре какво е строитеството на старите къщи - толкова 'ремоделинг' съм правил.
Новото строителство е далеч по-добро от старото. За жалост има и нови къщи построени като военни бунгала - една до друга през 5 метра къщи , качеството им наистина е като това което ти описваш - след 25 години едва ли ще стават за нещо.
Но стандартно построена къща без проблем ще изкара 100+ години !!

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: Vizov   
Дата:   25-01-13 09:15

Е и? Да ви имам проблемите.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-01-13 09:21

Че кой има проблеми? Говорим си тука [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: Vizov   
Дата:   25-01-13 09:24

Знам ли? Сега се оказа проблем, че къщите се строели бавно (нашите), пък българинът не обичал разнообразите. Някаква ирония намирам тука, която ми се струва неуместна.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: ejko   
Дата:   25-01-13 09:26

тухлените къщи след 100 години също не са цвете. Укрепване на основи, стени и т.н. Не веднъж сме чували как е по-евтино да построиш нова, отколкото да реставрираш старата...

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: asahi   
Дата:   25-01-13 09:51

Ако теренът отдолу е калпав и палатка да опънеш е компромис.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: Myth   
Дата:   25-01-13 10:49

Автор: asahi
Дата: 25-01-13 09:51

Ако теренът отдолу е калпав и палатка да опънеш е компромис.


[smilie24] [smilie24]

И двете технологии си имат предимства, най-големите предимства при дървените къщи са, БЪРЗО и ЛЕСНО строителство, добра топлоизолация, докато се отоплява обаче, бързо се топли, бъзро изстива, обаче, НЕ Е МНОГО по-евтино от стандартно строителство с тухли и бетон, ако се строи с качествени материали и както трябва, това е голяма заблуда. И да ако се строи като хората ще издържи 100+ години, но в никакъв случай не е по-евтино. Дървената къща е много по-усточива на земетръс, е вярно урагана я отнася като сламка, ама те пък в Щатите си имат истински застраховки, не е като тук.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: 1vo   
Дата:   25-01-13 11:15

т.е. един вид "панелки", не е по-евтино, но е по-бързо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: Myth   
Дата:   25-01-13 11:30

и по-лесно да, сухото строителсво си е сухо стрителство лесно и бързо, може да го прави едва ли не почти всеки, с малко повече желание и ако не са му ръцете наврени отзад.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: chill   
Дата:   25-01-13 11:39

Къде ти ръцете, то на суМа хора главите са им заврени отзад. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-01-13 11:43

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: Myth   
Дата:   25-01-13 11:58

Автор: chill
Дата: 25-01-13 11:39

Къде ти ръцете, то на сума хора главите са им заврени отзад. [smilie18]



Ся хора всякакви, обаче в Щатите е рай за направи си сам, инструменти всякакви, материали всякакви, огромни вериги, цените на инструментите не са проблем почти за никой щото хората имат нормални доходи. Труда им е скъп, ако можеш да си направиш нещо сам, проблема е никакъв, за тия неща не мога да не им завиждам мъничко на американците.

Отговори на това съобщение
 Re: А ние се оплакваме, че....
Автор: sunnyshot   
Дата:   26-01-13 03:26

Да, ако можеш да си направиш нещо сам ...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.