Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: johnny_fx   
Дата:   22-01-13 23:47

Uve, нещо все за овце пишеш. Дай да те водя на село, ама овцете много миришат, виж козите по се търпят. [smilie5]

Иначе у нашата родина всичко пречи. Наскоро чух за един човек, който продава стикери разни по ибей. Та въпросният човек му се наложило да си премести бизнеса в Гърция, заради любимите ни пощи. Или му губели пратките или пътували абсурдно дълго /като месец и половина до Англия/. Та такива ми ти работи.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-13 23:54

johnny_fx

Стига бе козите повече ароматизират. То затова кумисът и козето им идва в повече на фръцлите от двата пола.
Иначе тенкс, бът нот тенкс.
Мани не щъ, не за друго, ами щото така ще се впрегна, че ептен ше си докарам инфаркт. Понеже с двукопитните въобще не се разбирам, с разни други биологични видове съм доста на "ти". Просто добитъка ме обича по неизвестни за мен причини. На моменти имам усещането, че и тасманийски лъв мога да развъдя.

Иначе дъртия се грижи за овошки и зарзават. Мож да съм прихванал нещо по кръвна линия, ама неам нервите вече. Целата рода на мен е легнала, а аз няма върху кой[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Todd   
Дата:   22-01-13 23:58

Един брачед тук на село има 300 овци ..... има пара в тоя бизнес ама е живот с овци .

Козите изчезнаха ... макар че тук никой не им поставя никакви ограничения и изисквания.


Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: johnny_fx   
Дата:   23-01-13 00:00

А, виж с многокраките по може да се разбере човек, отколкото с двукраките, нема се плашиш. Спокойствието от заниманието със земеделие, животновъдство или реални /изпитани с времето/ занаяти, не може да се сравнява с градските лудници. Това при положение, че не си тръгнал с идеята за голямата пара. На човек всъщност му трябва много малко, за да живее нормално. Градът дава илюзии и същевременно ограбва тотално.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: CanoniO   
Дата:   23-01-13 00:01

да ве, той бай мангал не може да ти окраде стоката и илюзиите на село..

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   23-01-13 00:10

johnny_fx

Абсолютно съгласен.[smilie24] Дано имам силите и здравето, поне да се занимавам като стария. Един ден, не се знае... в тая држава и въобще по принцип някакви дългосрочни планове са по-скоро хумористични хруамвания, отколкото нещо повече...

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: itilien   
Дата:   23-01-13 00:14

"Спокойствието от заниманието със земеделие, животновъдство "

Я питай хората на село юни месец като се зададе някой черен облак как треперят да не удари градушка и да унищожи всичко. Питай ги и като стане август и не ще капка вода да капне дали са спокойни.
Ако си гледаш колкото да имаш да ядеш там между другото става. Ама ако нямаш други доходи и разчиташ да се изхранваш изцяло от това...

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   23-01-13 00:19

itilien

То това тук е пословично. Като е лоша годината, всички мрънкат, че е лоша. Като е добра, всички имат, конкуренция и пак се мрънка. В това отношение с дъжд, градушка и без тях все тая... все се мрънка.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: temelko   
Дата:   23-01-13 00:20

Все пак няма ли застраховки за такива бедствия?

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Aleksi77   
Дата:   23-01-13 00:23

Тая държава, оная държава, нищо не ставало, хората мизерстват, пък то където и да съм отишъл през последните 7-8г. все попадам на събратя, които харчат като за последно...
Даже миналата година, в Майорка собственичката на хотела ми се похвали, че е много доволна от моите сънародници, ставали все повече и все по-платежоспособни...
Явно с цъкане пред компа няма да станат работите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Aleksi77   
Дата:   23-01-13 00:30

Овцете ви миришат, бюрокрацията ви убива, за едно трябвало пари, за друго много труд, ами замисляли ли сте се, че напълно си заслужаваме участта...
Тук ще ми докарат от десет кладенеца вода за да ме убедят как една идея няма да стане, докато дори на юг от нас - ще ме погледнат ще видят дали може да ми се има доверие и ще ми кажат - давай правиме го ...

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Djogata   
Дата:   23-01-13 00:38

Автор: Ivodam
Дата: 22-01-13 23:22

луда конкуренция, понеже кьораво и сакато внася от ВСИЧКИ производители, големи и малки, и всички са представени на пазара, и обикалят едни чичковци предприемчиви с костюмчета и вратовръзки и се цакат с цените и е невероятен зоопарк на един пазар колкото една човешка длан.

Еха, ако наистина беше така, щеше да е екстра за потребителите. Ако пък твоите приятели са се оплаквали от такива условия, дано не са ги слушали антимонополните комисии, че напоследък много народ из Европа изгърмя заради картелни споразумения, или налагане на минимални цени.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Aleksi77   
Дата:   23-01-13 00:50

Мога да посоча поне дузина български фирми, които са в топ 3 на света в съответния бранш, било то в производството на мрежи против птици за летища (БГ фирма държи 90% от този пазар за стотици милиони евро), било в производството на олово и цинк (КЦМ Пловдив), било в производство на малки градински пръскачки, хостинг подръжки и много други. Българи, родени в БГ управляват компании и банки с огромни капитали. И в БГ има хиляди успешни примери, които работят, произвеждат, продават, развиват се и най-вече не мрънкат и не търсят виновни извън себе си ...

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: temelko   
Дата:   23-01-13 00:56

Мънкането си е част от зоната, без него няма да се ориентираш къде си [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: baraba   
Дата:   23-01-13 01:55

20 000 можете си направите автомивка..
може и фото ателие...
може и частна пералня..
може и гондола за луна парк да се вземе..
още да изброявам ли.. че тоз иванчно май са му излишни парите щом не знае какво да ги прави..
също о в началото дето е писал тод е верно за гумаджийница..
може и да гледа червей.. ама е много лайнян бизнеса..има хляб в това да се продава био тор.. попитай гъгал за био тор..

аз ся да попитам ако ивнача е масажист трябват ли у пари за собствен бизнес?
а ако иванча не му се работи да си намери работа а тез пари да даде в банката за лихви.. така по лесно ще живее че сигурен бизнес няма...

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: sunnyshot   
Дата:   23-01-13 07:10

kaiser.soze, ако започнеш овчи бизнес (може и кози), получаваш от мен един световен уърдпрес сайт подарък. Ето ти 2-3К спестени още в началото [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Aquarius   
Дата:   23-01-13 07:48

Като чета темата излиза, че козето сирене си е ниша. Някой навит технолог?

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: corrector   
Дата:   23-01-13 08:41

Плод-зеленчук

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Vizov   
Дата:   23-01-13 09:16

написа:

> Овцете ви миришат, бюрокрацията ви
> убива, за едно трябвало пари, за
> друго много труд, ами замисляли ли
> сте се, че напълно си заслужаваме
> участта...
> Тук ще ми докарат от десет
> кладенеца вода за да ме убедят как
> една идея няма да стане, докато
> дори на юг от нас - ще ме погледнат
> ще видят дали може да ми се има
> доверие и ще ми кажат - давай
> правиме го ...


[smilie5] Точно така е!

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Gruyu   
Дата:   23-01-13 09:24

едно е бизнес, друго е занаят
да купиш 500 овце и да наемеш 2-ма аргати да ги пасат и гледат е бизнес... а да търчиш подир тях по къра и да ги доиш/слугуваш не е
по колко купувате меда на дребно от производител?

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: gorbi   
Дата:   23-01-13 09:29

така е грънци... на някой все хората му виновни... Защо същите тия хора, които тук мрънкат, като сменят държавата и заживяват нормално и не мрънкат ? Веднага пример - имам приятел, който тук работеше в компютърна фирма и все не стигат парите... КОлко пъти съм го карал тогава да направим нещо заедно - казва - това няма да стане, онова няма да стане.. така и нищо не направихме и пича отиде в Австралия. една година адаптация и работа на часове където има и после си намери постоянна работа в склад за замразени храни. Пет години по-късно има повече от сто хиляди долара в две банки седят за лихва и сега той пита - дай да правим нещо... Е какво да му кажа... Стой си в Австралия, карай си електрокара и не се занимавай с глупости - това му казах... :) Някой да каже че не съм прав... :)

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Vizov   
Дата:   23-01-13 09:32

А някои как могат? Да, тука парите са много по-малко, много по-трудно е, ама става.

Иначе в България не искат да мият кенефи, а като отидат в чужбинско го правят и се хвалят тука на каква висока административна длъжност били. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Ivodam   
Дата:   23-01-13 09:34

Djogata:

Еха, ако наистина беше така, щеше да е екстра за потребителите.

Това е само на теория и на пръв поглед. На практика на потребителите им се разказва играта, първо защото не всички са достатъчно образовани и наясно, и им се пробутват по-долнокачествени продукти. Освен това, което е и по-лошо, по този начин на дивашко надцакване и липса на ред на пазара и преобладаване на утвърдените в другите страни марки, днес един докопал една партида с по-ниски цени от един продукт, утре друг. И родителите днес захранват бебетата с едно адаптирано мляко, утре с друго. А смяната е крайно непрепоръчителна, ти нали имаш малко детенеце, би трябвало да си наясно с тези неща.

Не са се оплаквали приятели, просто колегите от другите страни се чудеха, защото това не е за тях нормална пазарна ситуация. И при тях няма монопол, както написах, има обикновено трима играчи, които не договарят цени, просто водят цивилизовано съвместно съществуване, при което двамата по-слаби наблюдават и се съобразяват с лидера на пазара. За това си има термин в маркетинга - ценова стратегия на следване на лидера - ако той вдигне с 10% цените, и ти ги вдигаш, и обратното. Но това не е картел и не е незаконно по никой начин. Пазарът обаче е сигурен, стабилен и спокоен, можеш да планираш, да прогнозираш, да бюджетираш и т.н.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (23-01-13 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Ivodam   
Дата:   23-01-13 09:36

Vizov:


А някои как могат? Да, тука парите са много по-малко, много по-трудно е, ама става.


Могат го предимно тарикатите.

За честните хора "ставането" е свързано с толкова жертви и компромиси, че се обезмисля резултатът накрая.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Vizov   
Дата:   23-01-13 09:38

Е така е, съгласен съм. Но определено и мрънкането идва в повече.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.