Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: мара   
Дата:   22-01-13 19:56

мое и да има, ама тва не е нашият случай [smilie5]
зъботехническа лаборатория на автопилот нема. а държавата ти изпива мозъка по всички параграфи ПРЕДИ да почнеш да бачкаш.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 20:00

За 20к може да си купи собствено такси и да наеме сменник за другата смяна.
Може да стане сватбарски фотограф със собствена техника.
Може да си направи павилион за топли закуси и да работи в него.

За търговия въобще не пиша.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: n1x0n   
Дата:   22-01-13 20:02

имаме Иван с 20 000 лева.

Започнал съм си бизнеса с 1 фотоапарат, 1500 долара взети назаем, най-общи познания по Photoshop, PageMaker, Illustrator и един свестен партньор.
Следват правене на офис в апартамента в който живеех, купуване на компютър за 1300 долара, неспане със седмици за да се разучат програмите, търсене на клиенти, първи поръчки, още неспане и т.н.
В края на първото шестмесечие вече си изкарвахме заплатите, в края на годината си върнахме заема. Две години по-късно за нас работеха 12 човека.

Това е мизерната версия на start-up - с много търчане, много неспане, много несигурност и т.н.

20 бона са предостатъчно пари за да се започне малък бизнес в доста области, ама тая работа е за инициативни хора, които са упорити и знаят какво искат.
Иванчо ако се чуди откъде и какво да подхване, само защото е чул че дават 20 бона - пиши го фалирал на първата година.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: johnny_fx   
Дата:   22-01-13 20:03

Я запознатите да споделят, ако /примерно/ продаваш нещо онлайн, без физически магазин до колко трябва да се бориш с държавата? Как стоят нещата със сивкавата икономическа ситуация? Или всичко требе да е бело? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: pif   
Дата:   22-01-13 20:03

Ако Иван до сега е работил за някой - то значи може нещо да прави. Следователно познава поне един бизнес и може да пробва да си направи такъв бизнес сам.
Ако Иван няма никакъв опит и умения то той няма да може да започне никакъв бизнес преди да се научи да прави нещо. Тъй като услугите стремоглаво замират надолу както и търговията трябва да се насочи към производство. След това към търсене на пазари за това производство.
Така, че Иван да ходи на село да копа картофите.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: мара   
Дата:   22-01-13 20:04

всичко може, ама не може да си плати нервите и разтакаването. аз лично съм наблюдавала в детайли как се вадят документи за помещение, което е предвидено за магазин и кафене, за такова е строено, но в един момент се сменя ползувателят. няма такива чудеса - параграф 22 и член 6-ти на всяка крачка!

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-01-13 20:06

Аз познавам една фамилия зъболекари дето са приключили цикъла [smilie18] и имат коли за общо ... около 200 000 хил. лв. [smilie18] а и като раззгледаме и снахата ... [smilie18] [smilie18] [smilie18] отиват бая ? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-13 20:06

Има мегдан, зависи какъв е подхода. Напоследък се ориентирам по модизмите в беге търговията, има хляб, стига да имаш окото и топките. Този тип икономическо поведение пък ми подсказа един бивш клиент настоящ приятел. Сега, инопланетяните, сеш`те се кой (сори асахи) мое да го оставите на мира. То неговото е вече в кръвната му група и неизлечимо.
Аз днес, примерно, за пореден (но не и последен път) псувам на дружество, в частност ЧЕЗ.
Скромното ми мнение на местен жител е, че когато и да ни тресне некое спейс паве, извънземен, извънземен завоевател, само завоевател, чума, холера + чума + дифтерит + спин + ебола + проказа, нюк, нюк плюс тия предните накуп ВСЕ ЩЕ Е КЪСНО! Събрали сме се на тая територия олигофрени до тъпанари и то без конкурс.

За бизнес - хит са е-цигарите. Малка инвестиция, но има търсене в момента. Центъра е залят, но по перифериите има липси.[smilie3] Тоя кеш ще стигне.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: jrr   
Дата:   22-01-13 20:07

До тук - Асахи,казва, другите философствате.Ама понеже и аз съм в групата на вторите и си нямам идея в пловдив какво може да се почне с 20 - 40к лв, затова бих отишъл на село и бих пробвал:
1 пчелин
2 ферма за охлюви
3 малко лозе
Сега се сещам и за града, понеже разбирам малко от педагогика, а са кът местата в детските градини /като в София/, та нали се сещате...
Та, ако някой има 20-40К лв може да ми се обади. Не съм Иван, ама съм Йордан .[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Slivenski   
Дата:   22-01-13 20:16

слагаш ги на коефициент 2 и ги правиш двойно... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Slivenski   
Дата:   22-01-13 20:19

не знам защо, но като чета тая тема, както и мноооооого други, свързани с "бизнес", все се сещам за Оскар Уайлд... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-13 20:19

Онлайна не е невъзможна реализация, но е по-скоро стъпка №2, отколкото начало. Поне за дизайн, програмиране и куп други може да замине една прилична цифра. Отделно склад, отделно и шофер плюс МПС. Щото много зависи кое е, какво е, и как искате да го предлагате. Тчно по тая тема наште стартират една простотия, ама шефа може да си позволи лукса и глупости да прави.
Случвало се е да правя поръчка за под 5 кинта, а куриера да ми излезе 7[smilie3] Та елементарните неща, на пръв поглед, не са толкова прости на втори.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-01-13 20:20

С толкова пари евентуално може да се открие франчайз офис на Еконт, естествено на места, където няма пренасищане като в големите градове, а има търсене [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-13 20:24

Slivenski

Самият факт, че трябва да давам акъл на някой, който се предполага, че има повече от мен е .... абе.... Балгерия[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Некой хора явно въобще не стъпват по тия улици нашите. Кайзера е изключение в случая, но...
Че и онлайн по форуми.[smilie7] [smilie21]
То затва сме на тоя хал.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: мара   
Дата:   22-01-13 20:25

аз тук НИКЪФ, АМА НИКЪФ бизнес не бих пробвала да правя. бих отишла не село, ама с некой комшия на мое акъл, че да си гледаме жувотните взаимно, докат еднити титуляри обикалят [smilie18]
достатъчно ми е, че съм на свободна професия.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-01-13 20:26

Човека го е казал,много добре:


— Като цяло — обясняваше Морковин — нещата стават горе-долу така. Взимаш кредит. С кредита наемаш офис, купуваш си джип „Чероки“ и осем кашона „Смирнов“. Когато водката свърши, ти става ясно, че джипът е катастрофирал, офисът е оповръщан, а кредитът трябва да се връща. Тогава теглиш втори кредит — три пъти по-голям от първия. Погасяваш първия кредит, купуваш си „Гранд чероки“ и шестнайсет кашона „Абсолют“. Когато „Абсолют“-ът…

— Разбрах — прекъсна го Татарски. — А какво става накрая?

— Има два варианта. Ако банката, на която си длъжник, е бандитска, в един момент те убиват. И доколкото у нас други банки няма, обикновено става точно така. Ако обаче, напротив, ти си бандит, последният кредит се прехвърля на Държавната банка, а ти се водиш банкрутирал. В офиса ти идват съдебни изпълнители, описват празните шишета и оповръщания факс, а ти след известно време започваш всичко отначало. Вярно, в Държавната банка напоследък се навъдиха техни си бандити, така че ситуацията е малко по-сложничка, но като цяло положението е същото.


ПС: Да Ви видя дали ще познаете от къде е?

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-13 20:30

маре
бе то като гледам, сега, че и леко в ретроспекция, е била пцелютна глешка това, че махнаха селяните от земята. Мнооооо глупости почнаха да им се въртят на ората в главите.[smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: мара   
Дата:   22-01-13 20:32

ти па...добрутру!

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Slivenski   
Дата:   22-01-13 20:33

не, имам предвид, че всичко е толкова относително - и финансиране, и пазарна конюнктура, и законови разпоредби, и късмет, ако щете... и каквото е било преди десет години, вече го няма и скоро няма да го има. тогава и бизнес с дупки на гевреци да беше тръгнал да прави човек, щеше да успее, стига да бе имал някой лев начален капитал. сега не е така. лесно е да се говори от положението на някакъв реализиран бизнес в момента. но и него утре може да го няма, като причините може да са всякакви. сещам се още и за един виц за едно премръзнало врабче… та така… [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: mr_kras   
Дата:   22-01-13 20:33

Важно е да има усет за нещата, да си намира клиенти, да му се бачка, да е организиран и т.н. Уменията са леко на втори план.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: мара   
Дата:   22-01-13 20:35

важно е да има усет как да се справя с бюрокрацията и безкрайни нерви, ако иска всичко да ми е на светло.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Aquarius   
Дата:   22-01-13 20:37

Асахи право дума ама що не щете да го чуете. Бизнес се прави не, защото има пари, а защото има умение, експертиза, ниша, търсене и т.н.

Голямото неизвестно във въпроса е какво може човека или какво иска да може. Щото ако е като пън и 200к не могат да помогнат. До известна степен, когато си по-ограничен, по лесно се набутваш между шамарите, защото ти се губят детайли от картинката. Ако пък имаш интелекта и опита да погледнеш ситуацията от страни - става страшно.

Но като цяло БГ хомо-сапиенса е свикнал да я кара по линията на най-малкото съпротивление. Миналата година ми се наложи да регистрирам фирма ЕООД. Не знаех къде са намира АП дори. Реших обаче, че ще го направя сам. Гугалнах, тук таме и след седмица бях готов с документите. Отидох и почаках около час и всичко мина като по вода. В същото време коскуджамите фирмаджии, юристи и одитори ги връщаха за какви ли не пропуски по документите. За час-два в АП, накрая вече давах инструкции как се попълваха документи за откриване на ООД. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Сега се блъскаме няколко ентусиаста да изградим едно сайтче за финансово ограмотяване на простолюдието. Тъй като всички работим и други работи става бавно, и не иска много пари. Но всичко което имаме е над 10 години опит в банкиране с физически лица. Това е от мен [beer]


Ред: АП да се чете АВ.



Публикацията е редактирана (22-01-13 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-13 20:38

написа:


> но и него утре може да го
> няма, като причините може да са
> всякакви.

Мултирама фалираха, Ледер, вероятно и други компютърни фирми. Язък, че нямаше някой мозък, като асахи, нарочно подчертавам, да ги светне, специялно Мултирама кое как се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Aquarius   
Дата:   22-01-13 20:42

Мултирама не са фалирали, просто се изнесоха от страната, защото заложиха на грешната карта в грешното време [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-01-13 20:43

А може просто да са наели Иванчо на неподходящата ръководна позиция [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.