Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: nastradin2   
Дата:   22-01-13 23:09

Вчера имах работа до ВМЕИ-то. На входната врата се разминавам с две момчета. Едното много ядосано, явно на някакъв преподавател и говори на висок глас на другото - Абе, ще ми задава тъпи въпроси, той на мене, лайнарина му долен? Аз няма да ставам някакъв си там тъп инженер, а МЕНИДЖЪР, бе педераст нещастен!!! Аз ще командвам!!!...[smilie8] [smilie8] [smilie8]
Ноу комент, както се казва...

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-13 23:09

ipolit

То това, което описваш реално е драмата на целия български "бизнес". Въртим едни пари, ама какво става накрая..[smilie11] На запад от кочината за това са големи, защото я нямат тая губеща логика, да изкарат нещо за жип и курви[smilie21] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Aleksi77   
Дата:   22-01-13 23:13

Ха,
у нас данъците са два пъти по-ниски, нищо, че пак никой не ги плаща, пък регистрацията на фирма ми отнема 1мин. с електронен подпис [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: temelko   
Дата:   22-01-13 23:14

написа:

> Работливите, инициативните... Като
> стане въпрос периодично за такива
> неща, няколко души в тоя форум се
> скъсват да дават примери за велика
> предприемчивост, ама все от
> сферата на услугите или
> вторичното преразпределяне на
> вече създаден национален продукт.
> Как пък веднъж не прочетох някой
> да е развил сериозно производство,
> ма наистина от нулата, не чрез
> приватизация под масата или
> заставане на входа и изхода на
> някое от уж толкова лошите
> държавни предприятия.
>
> Никсъне, от пасторалната ти
> история само не стана ясно кой ви е
> издържал през месеците, докато
> почнете да си изкарвате заплатите.
> Е, всъщност и други неща някак
> мимоходом ги мина, а те всъщност са
> съществени:
>
> - Мястото за осъществяване на
> бизнеса - доколкото разбираме,
> имало е наличен апартамент, не е
> трябвало да плащаш наем. Това е
> доста съществен момент - много
> малки бизнеси фалираха или изобщо
> не потръгнаха като хората заради
> тежки наеми
>
> - средства за осъществяване на
> присъщата бизнес дейност - един
> фотоапарат, сигурно поне с 2-3
> обектива - ето ти ги още няколко
> хиляди лева
>
> - компютър хубаво, а касов апарат,
> счетоводител...
>
> [smilie25]


Иводаме, темата е за бизнес в България. Никой не е питал за производство.
Ако това не ти дава да спиш мога да ти дам няколко примера на софтуерно производство, започнато от мои приятели с много нисък начален капитал и работещо доста добре последните 10-15 години.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Todd   
Дата:   22-01-13 23:14

kaiser.soze , в България има една основна разлика от останалият свят !!!!

Държавата тук служи за да пречи на гражданите !!!!И селяните .

Тя не служи да помага , подкрепя или подпомага - целта на нашата държава с всичките и структури служи за да ебе майката на мераклията бизнесмен с 20000 лева .....

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: SLR   
Дата:   22-01-13 23:15

Ми кат' останахме само шефове в България и почваме да си пречим...

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: kaiser.soze   
Дата:   22-01-13 23:15

ти чувал ли си как изкупуват меда?



хмммм, преди много години баша ми купуваше от един производител чийто единствен по сериозен купувач бил някакъв арабин който му изкупувал меда по 1 долар за кило за да си храни камилите.


Но ето!!! медът ме подсети за примвера който асахи е давал не един път: Сергийка за "домашен" мед на пазара във Виена! [smilie24] Хвала! [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: CanoniO   
Дата:   22-01-13 23:16

домашен? а ДВСК нямат ли в Австрия?

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-13 23:18

nastradin2

Че те отсвириха... важното е да си ВОЖД. Засякъл си поредното некомпетентно лекенце, което ще се влее в потока безработни дипломанти. Те дори не са висшисти. Те са дипломанти. Тъпи копелета с хартия, които дори не знаят как да се продадат сами себе си.[smilie5] [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 23:18

Грешка. Примерът е на Бони.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: kaiser.soze   
Дата:   22-01-13 23:19

еми CanoniO , не знам какво е имал предвид под домашен, но каза, че гръцкият мед в LIDL не можел да се сравнява с домашния мед на бай Иван.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: kaiser.soze   
Дата:   22-01-13 23:19

ааааа, сори, на бони бил, объркал съм се!

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Vizov   
Дата:   22-01-13 23:20

написа:

> nastradin2
>
> Че те отсвириха... важното е да си
> ВОЖД. Засякъл си поредното
> некомпетентно лекенце, което ще се
> влее в потока безработни
> дипломанти. Те дори не са висшисти.
> Те са дипломанти. Тъпи копелета с
> хартия, които дори не знаят как да
> се продадат сами себе си.[smilie5]
> [smilie7] [smilie21]

[smilie5] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: CanoniO   
Дата:   22-01-13 23:20

да де, ама как се продава собствена продукция в страна от евросъюза...
Ако някой се натрови, кой ще носи отговорност?

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Todd   
Дата:   22-01-13 23:20

Аз си купувам мед от производител ... ама сме много клиентите му и човека преживява добре !!!!

[cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 23:21

И аз тъй.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Ivodam   
Дата:   22-01-13 23:22

Абе не е вярно, че българинът не е инициативен, всъщност е точно обратното - има свръхинициативност, в резултат на която хората си пречат, точно както го е обяснил в теорията си за игрите Джон Наш относно вредния ефект на примитивната конкуренция, при която всеки е срещу всеки при преследване на една цел.

Преди години бях представител за България на холандския концерн Нумико - детски адаптирани млека и специализирани медицински храни, основните марки Нутриция и Милупа. Като се събирахме с колеги от други европейски страни какво се оказваше - във всяка страна Нутриция имаше водещи позиции, на второ място Нестле и на трето някой местен малък производител - в много страни има такива - в Италия Бебина, в Хърватска имаше някакъв, в Полша, и т.н. Колегите ставаха луди и мислеха, че си правя майтап, като им разказвах, че в България е луда конкуренция, понеже кьораво и сакато внася от ВСИЧКИ производители, големи и малки, и всички са представени на пазара, и обикалят едни чичковци предприемчиви с костюмчета и вратовръзки и се цакат с цените и е невероятен зоопарк на един пазар колкото една човешка длан.

Това е една принудена, извратена предприемчивост, породена от елементарната липса на нормални работни места. Имам наистина много познати хора от най-различни страни от Западна Европа и никой не се натиска да става "самостоятелен", нито пък има някакви комплекси, че е "заплатаджия". Ходят си на работа, имат си сигурност и социална защита и са доволни от живота, нищо че си е наистина еснафски, откъдето и да го погледнеш. Но това е възможно, защото имат наистина сериозни предприемачи, осигуряващи им работните места. И сериозни държави, грижещи се за бизнеса.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: temelko   
Дата:   22-01-13 23:22

Todd написа:

> Аз си купувам мед от производител
> ... ама сме много клиентите му и
> човека преживява добре !!!!
>
> [cool] [cool] [cool] [cool]
>


Аз също. Бивш колега инженер от 10 години само с мед се занимава и просперира. Оп - пак производство, не се бях замислял.



Публикацията е редактирана (22-01-13 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: nastradin2   
Дата:   22-01-13 23:23

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Ivodam   
Дата:   22-01-13 23:24

Кайзере, един мой познат прави опит преди време да кара и да продава череши на пазара във Виена, ако идваш някой път в София, свирни да ви срещна, да не препредавам от негово име, да ти разкаже как се търгува на Нашмаркт във Виена...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Aleksi77   
Дата:   22-01-13 23:24

Todd,
колкото държавата еб..ва майката на хората, дваж повече те й еб..ват майката като не си плащат даже и мижавите данъци и осигуровки...
У нас има над 1млн. хора без здравни осигуровки, над 2 млн. плащат здравни осигуровки на минимума и останалите 10% внасят малко повече, е какво искаме от здравната система ... Същото е и с осигуровките...

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: ipolit   
Дата:   22-01-13 23:25

Реално погледнато 20 000 са малко. Аз лично имам нужда от около 100 000, за да си купя машините, които ми трябват и да печеля около 2000 на месец - това е реалистичен план. Кофтито е, че не стигат за работници, а аз тряба и да бачкам с машините, евентуално и жената. Не са включени и разходите, които ще плащам за осигуровки, счетоводство и разни други.
Ама аз съм прост и не мисля ефективно.
За туй засега ще продължа да ходя на работа във фирми, дето не са плод на предприемачество, а са създадени с цел минимизиране на разходи в Щатите или Западна Европа и заплатите са 1/10 от туй което се е плащало на служителите на съответното място.

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: Todd   
Дата:   22-01-13 23:26

И като е така тя трябва да одира всеки човек с инициатива да изкара някой лев сам ????


Мдааа ..... чиновниците ги знам ама не зависят от мен .[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: gorbi   
Дата:   22-01-13 23:27

на мен работата ми е такава, че при мен започват бизнеса си хората и при мен го завършват... В момента предимно го завършват, започването ако 2008 е било по човек на ден, то сега е по човек на седмица. А тези които работят, повечето са пред нервна криза, защото са затънали в заеми и администрацията ги мачка с наредби, наредбички, бюрокрация и бумащина. Правя уточнение, че става въпрос предимно за малки и много малки фирми. Няма паричен ресурс в обръщение и поради това никакъв бизнес не върви. Веднага прилагам пример в паралел от Украйна, където има достатъчно пари в обръщение и има един нисък праг, до който почти не те занимават нито с кой знае какви документи, нито ти искат касов апарат. За това можеш да си поръчаш козметик за у дома, можеш да си купиш от пазара много неща по интернет и до час да ти ги донесат, въобще - пълно е с услуги по домовете, най-невероятни. Освен това - имат производство на най-различни стоки за бита, битова електроника и мебели, които също можеш да поръчаш по интернет и ти носят всичко у дома и ти го сглобяват и всичко е доста по-евтино от при нас и по качествено. МОжеш да правиш домашни хранителни изделия и да ги продаваш из града на 2-3 места - хората си преценяват дали да рискуват с непроверена храна, обикновено ако купуваш от един и същ човек - няма рискове. Така се изхранват много от пенсионерите, които правят пирожки, кисели краставички, кисели моркови и зеле и т.н. Има безброй ресторанти, кой от кой по-оригинални и тъпкани винаги до горе, същото и с кафенетата - супер оригинални, няма едно с едно да си приличат и винаги пълни... Всичко работи, всички изкарват пари... Не знам тука какво е сбъркано, ама чудеса от храброст правя за да си храня семейството, при положение че се занимавам с три неща едновременно и как да кажа... - виждайки резултатите, нямам хъс за работа, все повече ме обзема апатия, хем съм оптимист голям.. :)



Публикацията е редактирана (22-01-13 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: как се започва бизнес в България
Автор: ipolit   
Дата:   22-01-13 23:32

От де пък тоз оптимизъм. Откак съм на около 80 часа работна седмица, само чакам реалистични прогнози за края на света.
Да ги тръшне чума капиталистите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.