Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Топлофикация София
Автор: emovla   
Дата:   23-01-13 13:01

nikon_f2: "Бил съм в домсъвет, имал съм сметките на цял блок. Не е трудно."
Напротив, нищо не можеш да разбереш от тази сметка, не и дали някой краде.

"радиаторите трябва да са горещи да не можеш да ги пипнеш!" при мен е така

" Дори и съседа да краде топло,дори да са 2 -ма или 3-ма, сметката не се покачва повече от 4-5%"

Ако сте примерно 25 апартамента, да кажем 5-тима крадат само парно а не топла вода, ако всеки харчи по 1000 единици, общо се дължат да кажем по 1 лв на единица - 25000 лв. Сметката - 1000 лв. Ако крадящите плащат по 500 единици (само за топла вода и сградна инсталациа), се получава по 1.11 лв/единица, което прави 1100 лв сметка или 11% отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: n1x0n   
Дата:   23-01-13 13:07

Напротив, нищо не можеш да разбереш от тази сметка, не и дали някой краде.

Казваш ти... и 10 реда по-надолу правиш сметка от която става ясно, че кражбите лъсват веднага... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   23-01-13 16:37

От дружеството обясниха, че от увеличението от 21 процента 12 на сто идват от разликата в цената на топлинната услуга и 8 процента от метеорологичния фактор. Цветанов подчерта, че този декември е бил един от най-студените за последните петнадесет години. Директорът на "Топлофикация София" каза още, че 769 сгради от близо 13 500 в София са с повишена консумация над 50 процента. При всички останали консумацията е повишена в рамките на нормалното.


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: n1x0n   
Дата:   24-01-13 02:12

Според Цветанов декември 2012-а е един от най-студените за последните 15 години.

Това го слушам последните 3 години... чак ми се приисква да го проверя. Да видя дали е по-близо до първа или до последна позиция в класацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   24-01-13 03:42

Почвам да мигам на парцали - къф метеорологичен фактор ги бръсне тия? Сега тоя януари, като е първа пролет, по логиката на Цветанов трябва да са надолу цените. Ама надали. Щото било студено и аре фантазии[smilie23] Да е миналата година със стабилни -15 за седмици, ОК, ама точно тоя декември да си ги изсмуква от пръстите[smilie23] [smilie23] Абе да им треснат един одит на общо основание. От тия техните простотии майка ми, лека и пръст две, ако не и три поредни години все плаща някакви сметки и на изравняване винаги има да взима, та цяло лято и част от зимния сезон "взима"... и после пак, с начале. Миналата година бяха над 350 лева! От ей такива вероятности[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   24-01-13 08:56

Айде сега да оборваме и средномесечните температури и денградусите. Бахмулайката и световна конспирация тея сметки за парно.

2003 - 0.3 - 577
2004 - 1.96 - 528
2005 - 1.65 - 537
2006 - 0.6 - 569
2007 - 0.6 - 609
2008 - 0.7 - 512
2009 - 2.8 - 501
2010 - 0.5 - 574
2011 - 1.4- 545
2012 - -0.8 - 614

Това са средномесечните декемврийски температури за последните години. До тях е един топлотехнически коефициент, дума се "денградуси". Получава се като се вземе прогнозната отоплителна вътрешна температура 19 минус среднодневната темпаратура, това за всеки ден и се усреднява за месеца. Колкото е по голямо числото, толкова повече енергия влиза в Абонатните станции. ТОВА Е ЧИСТА ФИЗИКА И ТОПЛОТЕХНИКА!!!!!!!!!!!!

Айде сега мнооого хубаво погледнете нещата за 2011 и 2012 година. Когато цената на топлинната енергия е мааалко около 10% по - скъпа в 2012 година. Погледнете средномесечната температура. Погледнете денградусите!!!

Естествено грандиозен и непрофесионален гаф на Топлофикация е, че обявиха, че сметките са САМО с 21% завишени спрямо миналия декември. Ми то само цената на топлото е 10% нагоре. А влязлата енергия, зависеща от денградусите е многократно повече, видно защо.

За незапознатите ще кажа, че това СРЕДНОМЕСЕЧНО - 0.8 градуса целзий е една типична Януарско - Февруарска температура за София.

Въпреки, че този Януари се задържа топъл и аз лично прогнозирам по ниски сметки спрямо декемврийските, при равни други условия.

Аман от конспирации и разбирачи..[thankyou]
написа:

> [smilie9]



Публикацията е редактирана (24-01-13 09:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: mr_kras   
Дата:   24-01-13 09:03

тук има статистика. Не знам доколко е вярна.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Ivodam   
Дата:   24-01-13 09:21

juliof: Усреднените цифри са често подвеждащи. Защото математически се получава така едно средно-аритметично, но на практика нещата са доста по-сложни. Ако имаш 2-3 дена с много ниски температури, около -10/-15 градуса, това ще ти даде ниска усреднена стойност за целия месец, алгебрично. Но и през декември имаше много дни с хубаво, нетипично време с температури доста над нулата. В тия дни парното сме го включвали само вечер за по 4-5 часа и то в една стая основно. Така че далаверата е очевидна. [smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   24-01-13 10:16

Иво, твоите закръгления са чисто бакалски. Средномесечната температура за пред теб и обществото може да е средностатистическа, но в действителност е изчислена с интегриране на ежечасови показания и после диференцирана във времето. Топлинната ти енергия пък е интегрирана във времето. И да си имал слънчеви проблясъци след залез слънце (16:30 часа) температурите падат, абонатните се отварят и започват яко да компенсират спада, който ти така и не усещаш. И така до 9:00 сутринта. Отворил, не отворил радиаторите - общите части гълтат яко.

До тези изводи можеш да достигнеш и сам ако безпристрастно се запознаеш с втората страница на фактурата си. Правил съм го само веднъж и после съм сравнявал някои индикативни параметри. Всеки път е едно и също.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: mr_kras   
Дата:   24-01-13 10:52

asahi написа:

> Средномесечната
> температура за пред теб и
> обществото може да е
> средностатистическа, но в
> действителност е изчислена с
> интегриране на ежечасови
> показания и после диференцирана
> във времето.

Не е ли просто среноаритметична стойност?

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Ivodam   
Дата:   24-01-13 12:06

mr_kras: При Асахи нещата никога не са прости, когато трябва да защити някой монополист. [smilie25]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: mr_kras   
Дата:   24-01-13 12:09

Дали ще ни прати да се образоваме?

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-01-13 12:13

Никога нямам да взимам от топлофЕкация.
Плащам редовно до февруари и после чак след като засекат топломерите. И винаги съм на 0.

Знаеш как ще им давам мои пари да си оперират с тях. Колкото съм потребил толкова им давам.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: emovla   
Дата:   24-01-13 12:41

"Напротив, нищо не можеш да разбереш от тази сметка, не и дали някой краде.

Казваш ти... и 10 реда по-надолу правиш сметка от която става ясно, че кражбите лъсват веднага... "

Имам предвид, че не можеш да кажеш/докажеш нищо, т.е. в общата сметка на блока виждаш, че човека П. не ползва парно, ама му отиваш на гости ей така и виждаш, че у тях е топло :) Те нали плашеха гаргите от топлофикация, че щяли с термални камери да заснемат блока отвън....

Иначе в моя блок една единица на топломера на колко МВт/часа отговаря расте всяка следваща година, познай що...

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-01-13 12:43

Естествено, че ни доят мамка им.

И те и енергото и водата..

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: n1x0n   
Дата:   24-01-13 12:56

Айде сега да оборваме и средномесечните температури и денградусите. Бахмулайката и световна конспирация тея сметки за парно.

Аз не държа да "оборваш", защото лично аз съм по-скоро склонен да се доверя на някой, който е навътре в нещата.
От друга страна някои несъответствия не могат да не направят впечатление:

2006 - 0.6 - 569
2007 - 0.6 - 609
2008 - 0.7 - 512
2009 - 2.8 - 501


Веднага се набива на очи сериозната разлика в денградусите между 06' и 07' при еднакви температури и минималната разлика в денградуси между 08' и 09' при драстична разлика в температурите.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   24-01-13 13:09

моя грешка
2006 0.6 градуса
2007 минус 0.6 градуса.

Не се съмнявай, че съм в час с това което говоря.

Относно разлики в температури и денградуси.
Не се прави толкова лесно сравнение, защото начинът е:
1 - во число, среднодневна температура х1, денградус = 19-х1
2 - ро число, среднодневна температура х2, денградус = 19-х2

...и така до края на месеца.

няма как да ги изкараш еднакви просто [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: analgina   
Дата:   24-01-13 13:22

И моя шеф като почне да ми обяснява, че не трябва да получа повече пари, става сложно и се ползват формули[smilie18]



Публикацията е редактирана (24-01-13 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: n1x0n   
Дата:   24-01-13 13:22

1 - во число, среднодневна температура х1, денградус = 19-х1

А как се изчислява среднодневната температура? С каква стъпка се прави усредняването?

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   24-01-13 13:28

Може да попиташ НИМХ - Бан, това е готова информация, която използвам.
Но се вземат със сигурност, часове. За София има 3 метеостанции.
Не съм компетентен и не ме интерсува, но според мен БАН не работят за интересите на Топлофикация, защото много други институции ползват среднодневни, средномесечни и пр. температури.

Влязох толкова навътре за да обясня някои неща, но очевидно ползващите парно смятат, че повече от 50лв сметка за зимен месец е мафия и обир.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   24-01-13 13:45

juliof

За обир не знам, но има аномалии и не са на ниво потребител.
При мен има един радиатор, който е на 3 и един на 1-ца, за да не замръзне. Другото, което ми прави впечатление - степени 1 и 2 са неизползваеми при мен. Добрата температура започва от 3 нагоре. Иначе ще видя какво ще е в края на сезона. Вероятно ще съм на нула този път.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   24-01-13 13:55

Uve_ , именнo това е сградната инсталация, против която всички говорят.

Напълно нормално е в топлофицирана сграда вентилите да не работят или почти да не работят на степен 1 или 2. Ако апартаментът е добре изолиран и южен или комшията отдолу ползва и на 3 може да е студен радиаторът, в по топлите дни също.

Някакси хората игнорират, че когато радиаторите са им напълно спрени обикновено температурата в помещението е около и над 10 градуса.

В нетоплофицирана сграда температурата в помещенията е нормално да стигне и под нулата ако не се отоплява, всеки който живее в такава може да го потвърди.

Именно затова много хора си мислят, че се топлят ефективно с климатици (игнорирайки сградната инсталация), защото подгряват въздуха от 10 до 20 градуса да речем, а не от 0 до 20.



Публикацията е редактирана (24-01-13 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: n1x0n   
Дата:   24-01-13 14:13

според мен БАН не работят за интересите на Топлофикация, защото много други институции ползват среднодневни, средномесечни и пр. температури.

Въпросът не беше с "конспиративен" уклон [smile] , просто ми е любопитна методиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Ivodam   
Дата:   24-01-13 14:18

juliof:


очевидно ползващите парно смятат, че повече от 50лв сметка за зимен месец е мафия и обир.


Е, айде сега, нищо лично, но след като има доказан емблематичен случай Вальо Топлото с осъдителни присъди неколко, не е много удобно да поставяш така въпроса, не мислиш ли?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: nikon_f2   
Дата:   24-01-13 16:04

emovla , говорим за едно и също, но с различни думи. Ти даваш пример за малък вход с 20% загуби, аз за голям вход (30-40 апартамента ) с 10% загуби. Сметките съвпадат.[smilie24]
[smilie25]

juliof Това не трябваше да го пишеш:
Именно затова много хора си мислят, че се топлят ефективно с климатици (игнорирайки сградната инсталация), защото подгряват въздуха от 10 до 20 градуса да речем, а не от 0 до 20.

Много ясно пролича , че играеш за отбора на Топлото.[smilie6]
Общите части на един блок са тавани , мазета и стълбища. Тавани повечето блокове нямат/особено панелните/, тръбите в мазето са добре изолирани поради страх от замръзване, а на стълбищата отдавна не съм видял работещ традиатор. Остават единствено вертикалните щрангове, които са смешни тръбички по един цол, които нищо не могат да стоплят. Да твърдиш, че те ще качат температурата от 0 до 10 градуса е най-малкото несериозно и неприфесионално. За да стане това трябва да са нагряти до червено.![smilie6]
Така че много правилно си мислим, че идеалните части се топлят от нашите климатици и духалки, а не от тръбите на парното.
Колкото до средномесечните температури денградусите-за мен това е точно поредната манипулация. Защото според тези цифрички излиза, че този декември е бил най-студеният от 10год насам, а всички в София знаят, че не е така. Имаше няколко малко по-студени дни и толкова. Освен това и малките деца вече знаят, че охлаждането зависи от няколко фактора. На -10градуса със силен вятър охлаждането е повече отколкото на -15 без вятър.[smilie3]
А тази зима ветрове нямаше. Никъде не видях това да е отразено.[smilie11]
БАН не работят за интересите на Топлофикация,[smilie11],
не знам, като гледам тези цифри-сериозно се замислям.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.