Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   25-01-13 00:01

Значи от 9 кладенеца вода ще донесем за да докажем, че други са ни виновни за проблемите, ама няма да си оправим нашите си бакии.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: nikon_f2   
Дата:   25-01-13 00:16

[smile] Асахи, понеже обещах да кажа за отоплението на газ-да ти дам едни цифрички като тема за размисъл.
Малка стая -12м2. Добра изолация, една външна стена, добра дограма. 15-16лв отопление на месец.(декември)
Голяма стая -30м2.(дневна с кух. бокс) Лоша изолация, лоша дограма. 35-40лв отопление на на месец. (пак декември)
Смята са за 8-10 часа работа на уредите на ден. (1,50-2 часа сутрин, 1,5-2 часа на обед, 5-6 часа вечер.)
Две от легендите за газовото отопление са оказаха неверни:
-голямата влага
-миризмата
30мин след пускане на газовото отопление влажността намалява с 5%, а един час по-късно с 7-10%.
Миризма има само когато е неправилно дозирането на газта, т.е. когато остава неизгоряла газ.
Цените са изчислени на база по-ниски цени на газта, които както се оказа в София варират в доста широки граници-между 2,50-4лв.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   25-01-13 00:20

И аз не разбирам що се реве толкова.....
Защо сте си купили жилища в такива сгради?
Ако са наследствени, е дай боже всекиму, кой реве за зъбите на харизан кон, махаш го и зимаш там дето ти харесва.
Жилишето ми в Люлин е в нова кооперацийка, добра постройка, добре изолирана, топло навсякъде, дори по стълбищата и в коридорите, доволен от Топлфикация, благодарско голямо от мен....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   25-01-13 00:47

Ф2, за какво точно отоплително тяло говориш?

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: nikon_f2   
Дата:   25-01-13 01:06

[smile] Славов, ние си харесваме къщите. Не ни харесва единствено да плащаме за нещо, което не ползваме. Ял, не ял, пил не пил-плащай![smilie23]
На тебе кучето като закачи кърлеж какво правиш? Сменяш кучето или вадиш кърлежа? И тук е същото. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: ejko   
Дата:   25-01-13 01:08

СЛАВОВ, теца на Люлин, ако е същия като в Обеля, естествено, че ще си доволен. Някак сметките от този тец са много по-ниски от други места в София... Не знам на какво се дължи...
Поне на мен така ми се струва, не е задължително да съм прав...



Публикацията е редактирана (25-01-13 01:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   25-01-13 08:42

Аве, да си призная от Топлофикация ми платиха 5 000 лв да пропагандирам в тоя(моя) Форум, колко е гот човек да има парно и да се топли. [smilie5]

..Ама тук явно няма да мине номера...

..Много умни глави. Не се връзват лесно на някакви си измислени физики и топлотехники и математики за втори клас.

..трябва да пробвам в Бг-Мама [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   25-01-13 09:45

И на мен ми ги преведоха вчера. За толкова работа е добър хонорар. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   25-01-13 09:49

продължават да се правят на интересни някои. Ако обявя на всеослушание, че крада топло, какво ше стане? Как се хващат крадците, аз ли да обикалям два входа и да влизам по къщите на хората, без да имам това право... [smilie23] [smilie23] [smilie23]


От вчера имало предложение и в София да стане като в Сливен, да се плаща на радиатор [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   25-01-13 09:55

Това и други предложения са обсъждани, когато е приеман закона за енергетиката. На Запад също са ги обсъждали. Плащането на кубик отопляван обем, не на радиатор, води до разхищаване на топлоенергия през неуплътнени или отворени прозорци и неизолирани стени. При него личната отговорност се скрива зад колективната безотговорност. Има смисъл само при топлинно равнопоставени имоти с еднакво съзнателни ползватели.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Digitalgab   
Дата:   25-01-13 12:28

Закалявайте се:

Железният Арни на разходка при минус 10 градуса:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bagq3450.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/adom8423.JPG

http://content.tden.ru/media/3/news/2013/01/28127/4fb3ddf8a3b7bfdb615d6629c609d1af.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   25-01-13 13:17

Никон Ф2: искаш да ми кажеш че си купил /наследил/ куче, и после му се е качил кърлеж..... или май кучето се е закачило към кърлежа....


[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   25-01-13 13:21

Да не се редактирам:

Май е купено /наследено/ куче с кърлежи, и после се реве що е така....


тва с кучето много ми хареса, като сравнение....


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: nikon_f2   
Дата:   25-01-13 17:43

[smilie5] Кърлежчето отначало беше малко и невинно като листна въшка. Ама после порастна и му дойде апатит. Стана огромен, ненаситен кърлеж.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   25-01-13 18:32

...по-голям от кучето [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   25-01-13 20:33

Ясно, няма спор за кучето и кърлежа... виновен е единствено собственика...


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   25-01-13 21:05

Собственика требва да плаща и да трае... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   25-01-13 21:29

Що бе, да сменя кучето...... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   25-01-13 21:54

Ми тъй де! Откачате блока от Топлофикация и го закачате за каквото си искате по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-01-13 22:00

Начи аз си избрах жилище като на славов - ново, добре изолирано и с топлофЕкация.

на първите събрания трябваше да подпишем някакви декларации кой ще ползва парно. Поне 1/3 от собствениците декларираха, че няама да ползват...

Е защо бе аланкоолу си купуваш тогава жилище в сграда с централно парно?????

Не ми го побира кратуната..

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   25-01-13 22:04

Абе 21 вк сме вече, требва да има по-гъвкав начин, без да полпълваш декларации и да уговаряш, да може като ползваш да плащаш, като не ползваш не плащаш, ако ще секи да си има локално газово котле в къщата/апартамента.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   04-02-13 07:59

Току що шефът на топлофикация каза, че не знае какво може да се направи с кражбите на топло от съседи, и че за последните 4 години наказани няма ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.