Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: Todd   
Дата:   22-01-13 18:14

Автор: Todd
Дата: 22-01-13 15:34

Аз на 20-ти декември си купих летни ....

[cool]

Така де ..... лято иде [smilie5]


-------------------------------------------------
Автор: Krassy
Дата: 22-01-13 15:35

Едно е да си ги купиш предвидливо, друго е да ги караш неподходящо [smile]



Ама да не сте си помислили че съм ги купил и не съм ги качил ????

Е така съм ги скрил в гардероба ..... ха ха такъв филм не съм гледал и не участвувам в него .

Даже и днес съм с тях .... ма то днес е лято :)))

Кат забръска снежец .....хоп зимният таралясник е на пътя - палиш и тръгваш .

Той пък цял живот кара само зимни /кал или A/T

[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: temelko   
Дата:   22-01-13 18:18

написа:

> Автор: ejko
> Дата: 22-01-13 15:27
>
> Дори при под 7 градуса, лятната
> гума се държи много по-добре на сух
> и мокър асфалт. Зимната гума се
> държи по-добре единствено на сняг.
>
> Глупости.
>

>
> temelko, това не са мой думи, не знам
> защо някак ми ги лепна така[smilie11]

Стори ми се, че е твой този пост. Извинявай за недоразумението, ежко [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: ahead   
Дата:   22-01-13 18:43

Да ви имам проблемите, аз пък карам всесезонни, само ги сменям малко по-често. Последните дето сложих едни корейски съм много доволен, даже скоро ходих при гумаджията, че се беше забила една рапидка и той ми разправя как пък съм я нацелил с новите гуми. Аз му викам, кви нови те са на 2 години, той се учуди и каза, че ще изкарат още 2-3г. без проблем. Ама то и остава на кола 900кг с гуми 13-ки да се занимавам с 2 комплекта гуми, просто при екстремни условия въобще не я използвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: Yan   
Дата:   22-01-13 18:49

Темелко какво е определението за "универсална зимна гума"?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: Yan   
Дата:   22-01-13 18:54

Всесезонните са ефективни до определена ширина. След това ефективността им пада рязко. т.е. подходящи са за малолитражки.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: ejko   
Дата:   22-01-13 18:55

в щатите много ги караха всесезонните, а тук в Европа напротив, не знам защо...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: temelko   
Дата:   22-01-13 19:11

Ян, да разбирам ли, че зимните не са подходящи за по големи и мощни автомобили [smilie5]
за какво определение питаш не разбирам. Производителя ясно указва кои гуми са зимни.

Тоде, Чероковите ти АТ-та се водят всесезонки, и аз на Гранда с такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: Samara   
Дата:   22-01-13 19:13

Зимните гуми са единствено по-добри само за сняг! [smilie24] [smilie3] ... абсолютната истина, факт! [smilie24] [smilie3]

... не, че нямам пълни комплект с джантите и ги сменям редовно, явно се поддавам на маркетингови психози за 7-те градуса и каучукови смеси, хеле пък за Стара Загора, дето почти няма сняг![smilie24] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 19:20

Утре като затрупа снега ще ви питам къде са любителите на летните гуми. Всъщност знам - в градския транспорт или в канавките.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: Samara   
Дата:   22-01-13 19:22

... асахи, за снега се разбрахме [smilie24] ... само за него, обаче [smilie24] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: stzz   
Дата:   22-01-13 19:27

Като Todd, плюс 70-80 км/ч .........[smilie10]......максимум!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-01-13 20:07

Много са ми интересни професорите, които си мислят, че винаги са горната кора на лайното и че за разлика от простолюдието, много добре разбират световната конспирация.
Жалкото е като, мръзна в студа, докато чакам КАТ, понеже същия тоя професор натиснал спирачката на време, ама колата продължила да се движи, докато не се забие в задницата ми.
С нетърпение ще чакам, както сега е чисто, да падне една нощ сняг (препоръчително е неделя срещу понеделник) и да снимам , същите професори, които тука развиват собствените си тези, доразработени от историите на селски майстори, работили 20 години като тираджии и знаещи повече за света, от самия него.
Не си купувайте зимни гуми, ваша си работа. В закона не е упоменато какви гуми трябва да имаш, а с каква дълбочина на грайфера трябва да са.
Теорията, че "в града не са ти нужни зимни гуми, защото общината е длъжна да почиства улиците" е напълно в реда на българската психология, в частност на форумската такава.

С радиото не може да се спри, затова няма и да обяснявам повече каквото и да било. Само ще кажа, че калчукът на летните гуми, старее и променя структурата си при замръзване. Гумите се напукват по бързо, стареят и губят ефикасността си. При студени температури, летните гумите стават на камък и твърдия каучук просто се пързаля по асфалта (независимо дали е 3, -3 или -13 градуса)
Недостатък на зимните гуми през лятото, е че се износват бързо и притежават по нисък скоростен индекс (според марката и спецификата на гумата)
А вие, ако искате и по джанти карайте, хем е евтино, хем по гъзарско, само че ще трябва често да ги сменявате.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: Samara   
Дата:   22-01-13 20:40

metodiev_martin [smilie3] ... капни си едно и се успокой [smilie24] ... а така, наздраве и се усмихни, зима е! [smilie24] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: k7   
Дата:   22-01-13 21:01

Автор: metodiev_martin
Дата: 22-01-13 20:07

Много са ми интересни професорите, които си мислят, че винаги са горната кора на лайното и че за разлика от простолюдието, много добре разбират световната конспирация.
Жалкото е като, мръзна в студа, докато чакам КАТ, понеже същия тоя професор натиснал спирачката на време, ама колата продължила да се движи, докато не се забие в задницата ми.
С нетърпение ще чакам, както сега е чисто, да падне една нощ сняг (препоръчително е неделя срещу понеделник) и да снимам , същите професори, които тука развиват собствените си тези, доразработени от историите на селски майстори, работили 20 години като тираджии и знаещи повече за света, от самия него.
Не си купувайте зимни гуми, ваша си работа. В закона не е упоменато какви гуми трябва да имаш, а с каква дълбочина на грайфера трябва да са.
Теорията, че "в града не са ти нужни зимни гуми, защото общината е длъжна да почиства улиците" е напълно в реда на българската психология, в частност на форумската такава.

С радиото не може да се спри, затова няма и да обяснявам повече каквото и да било. Само ще кажа, че калчукът на летните гуми, старее и променя структурата си при замръзване. Гумите се напукват по бързо, стареят и губят ефикасността си. При студени температури, летните гумите стават на камък и твърдия каучук просто се пързаля по асфалта (независимо дали е 3, -3 или -13 градуса)
Недостатък на зимните гуми през лятото, е че се износват бързо и притежават по нисък скоростен индекс (според марката и спецификата на гумата)
А вие, ако искате и по джанти карайте, хем е евтино, хем по гъзарско, само че ще трябва често да ги сменявате.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: Todd   
Дата:   22-01-13 21:12

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/msyd7525.JPG

Автор: metodiev_martin
Дата: 22-01-13 20:07

Много са ми интересни професорите, които си мислят, че винаги са горната кора на лайното и че за разлика от простолюдието, много добре разбират световната конспирация.
Жалкото е като, мръзна в студа, докато чакам КАТ, понеже същия тоя професор натиснал спирачката на време, ама колата продължила да се движи, докато не се забие в задницата ми.
С нетърпение ще чакам, както сега е чисто, да падне една нощ сняг (препоръчително е неделя срещу понеделник) и да снимам , същите професори, които тука развиват собствените си тези, доразработени от историите на селски майстори, работили 20 години като тираджии и знаещи повече за света, от самия него.
Не си купувайте зимни гуми, ваша си работа.




Ляво -дясно ... лято - зима [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Разлика 1 метър !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: da.fo   
Дата:   22-01-13 23:01

Аз затова на Matiz-a не му сложих зимни гуми и сега съм с него, а като завали сняг се качвам на Espace - хем по стабилна, по висока, по мощна и със зимни гуми. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: Antonio_V   
Дата:   22-01-13 23:36

Края на ноември слагам зимните и карам с тях до средата на март. Ако ще и печени врабчета да валят. През другото време - всесезонни...

Икономията е майка на мизерията!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: temelko   
Дата:   22-01-13 23:49

написа:

> https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/msyd7525.JPG
>
> Ляво -дясно ... лято - зима [smilie5]
> [smilie5] [smilie5] [smilie5]
>
> Разлика 1 метър !!!
>
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
>

Летни
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/zxec9318.JPG

Зимни
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/xhae1480.JPG

Всесезонни АТ-та
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/zpyz2888.JPG

Разлика - пак толокова [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 23:53

Жоро има опит с джипка и летни гуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: Antonio_V   
Дата:   22-01-13 23:56

И борчета...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: temelko   
Дата:   22-01-13 23:58

То в ония коловози, без лифт и гуми за кал пак щеше да е същото. Като увиснеш на дифовете няма мърдане - и аз го играя това от време на време, само хубавото въже и да че не карам сам ме спасява [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: CanoniO   
Дата:   22-01-13 23:58

неговата трагедия не беше от гумите....

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: asahi   
Дата:   23-01-13 00:00

А и не беше увиснал. Борчетата се оказаха хлъзгави.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: temelko   
Дата:   23-01-13 00:10

Сега ще дойде кака Ел и ще и станете само на борчета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъвто съм карък.. Можеше и зимни гуми да си купя...
Автор: juslen   
Дата:   23-01-13 00:23

Зимните гуми са по-меки от летните и лятото имат по-голямо сцепление...за кратко време [smilie5] Износват се страшно бързо и за един летен сезон са си заминали. Да не говорим, че ако е много горещо времето гумите се нагряват много и се размекват още повече-та в завой се хлъзгат подобаващо. Имаше едни тестове със зимни гуми на писта-караха ги много време интензивно-накрая хем се бяха износили, хем от високата температура се бяха спекли и втвърдили до някаква степен. А ако се карат само зимата може да изкарат 2-3 сезона спокойно.

Затова зимата-със зимни, лятото-с летни. Всесезонните са нито риба, нито рак-на мен лично не ми харсват. Нито имат отлични качества зимата, нито лятото. Компромисна работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.