Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Топлофикация София
Автор: jeddah   
Дата:   20-01-13 20:35

Много е просто - не ги плащайте [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   20-01-13 20:43

По-скоро трябва да се изясни причината за по-високите сметки и ако има грешка да се поправи. "Не ги плащайте" не е решение, особено ако си страна по договор.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: jeddah   
Дата:   20-01-13 21:03

Ами тогава ги плащайте...а темите и участниците във форума са само ...статистика.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Vinsent   
Дата:   20-01-13 21:11

asahi написа:

> По-скоро трябва да се изясни
> причината за по-високите сметки и
> ако има грешка да се поправи...

Не, въобще няма грешка. [smilie9]
При намалена цена на газа, при топло време, двойно повишение... [smilie9]

Причините са в съществуването на монополиста Топлофикация София. [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   20-01-13 21:12

Че кой е женен насила за Топлофикация? Женен си за етажната собственост.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Vinsent   
Дата:   20-01-13 21:40

Философстването носи удовлетворение, а?
Трябва да си сменям жилището и квартала заради Топлофикацията, д@ba! [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   20-01-13 23:50

Или убеждаваш съседите да се изключите от Топлофикация.

Проверих си сметката тук - 50.73лв. За януари ще е по-малка, по новите цени.


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Mori13   
Дата:   21-01-13 00:10

:) Че моята е повече за апртамент 0т 47 кв. в който не живея и радиаторите са махнати.
Парадокса е, че в този в който живея и ползвам парно и топла вода сметката ми е малко по-голяма - да речем с 30%. Идея си нямам как точно става тоя номер - или тук съм на няква далавера или там ме пържат здраво.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: emovla   
Дата:   21-01-13 00:24

Е не разбрахте ли, че основната причина за високи сметки е кражбата от съседи? И няма начин да ги проверят.

Асахи предложения? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   21-01-13 01:01

Проверки от домсъвета. При нас е така и няма кражби.

Мори13, на гърба на фактурата има разбивка. Ако си ОК с математиката от 3-ти клас анализирай компонентите на сметката.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   21-01-13 08:12

написа:

> Проверки от домсъвета. При нас е
> така и няма кражби.
>


Как влизате в къщата на някой, ако не иска да ви пусне? или при вас всички съседи са добрички; а в съседния вход, където е друг домсъвета (но топломера е общ)? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: mike74   
Дата:   21-01-13 08:55

ценослав написа:

> Та да попитам само. Ще ли тука,
> някой Софиянец да каже АМА ЧЕСТНО
> колко му струва отоплението на
> апартамента за един сезон????!!!!

За миналия сезон - 1200лв. за 3-стаен апартамент, с много външни стени (с изолация), по тениска карам зимата, заради децата врати на стаи реално не се затварят, топла вода на корем.
Демек средно по около 200лв. на месец, за това което ползваме не мисля че е много.
А, да блока е тухлен но е стар т.е. инсталация е обща - не е с индивидуални топломери.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: emovla   
Дата:   21-01-13 11:28

Дори и да пускаш проверки от домсъвета (което ест. не си длъжен да правиш), може пак да крадеш през останалото време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   21-01-13 14:07

Тристаен, тухлен, неизолиран, външен с разпределители, в блока се ползва умерено, демек не достатъчно ефективно. Ние сме с пуснати радиатори на около 3 степен нон стоп.

Сметката е около 800лв на сезон. Декемврийската ми сметка е 210лв И друг път съм питал Е КОЛКО ПО-МАЛКО ДА Е?????

- Хоризонталните разводки са нещо много хубаво, но е мит, че ако съседите в прогнилата панелка ги сложат, изведнъж ще им намалее сметката. В ново строителство където инсталацията е такава, обикновено сградата е 100% изолирана със 100 % ПВЦ дограма, с изолиран покрив!

- Понеже всички се сравняваме с Европа. Ако си позволиш в Австрия, Германия, Дания и повечето неюжни европейски държави. (Между другото голяма част от тях централно топлофицирани) да не плащаш. Знаете какво става, ще ви осъдят, изселят или ще ви вкарат в лудницата, защото на хората там не им минава през ума, да режат тръби или да не плащат сметки. Истината е че Енергията е СКЪПА И ЩЕ ПОСКЪПВА.

- Мит е че топлотехническите загуби на Топлофикация София са огромни - напротив измерими са с Европейските такива. Но това е малко като всички да разбираме от ядрени реактори. Чул нещо и повтаря глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: TheBossBG   
Дата:   21-01-13 14:14

juliof написа:
>
> - Мит е че топлотехническите
> загуби на Топлофикация София са
> огромни - напротив измерими са с
> Европейските такива. Но това е
> малко като всички да разбираме от
> ядрени реактори. Чул нещо и
> повтаря глупости.

И аз сега на теб ли да вярвам или на очите си? Тръбите на ТЕЦ Люлин МИНАВАТ надземно от теца до Обеля!!! Изолацията липсва на доста места. Според теб няма топлозагуби, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   21-01-13 14:32

Никъде не съм писал, че няма загуби. Няма човек с инженерно образование, който би го казал. Пиша, че не са чак толкова космически колкото смятат хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Vinsent   
Дата:   21-01-13 14:45

juliof написа:

> Никъде не съм писал, че няма
> загуби. Няма човек с инженерно
> образование, който би го казал.
> Пиша, че не са чак толкова
> космически колкото смятат хората.

Загубите са от неефективната организация на Топлофикация София.
Защото постоянните разходи им са по-високи от променливите. Демек, заплати, осигуровки, амортизации, и др. постоянни разходи са много големи. Те определят цената на топлото. И, когато цената на газа пада и времето е топло, те трябва да преосчетоводяват баланса си, за да могат да покрият постоянните разходи.

Никъде в цивилизованите страни постоянните разходи на фирми не са по-големи от променливите. [smilie9]

juliof, ако толкова си навътре в нещата, публикувай тук опровержение. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: IvoZafirov   
Дата:   21-01-13 15:37

Аз за това си купих ново строителство с хоризонтални тръби. Да видим като почна да го ползвам колко пари ще ми искат копелетата.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: mr_kras   
Дата:   21-01-13 15:50

Vinsent, за 2010 Топло-Сф има общо разходи 480 млн. лв. От тях 30 млн. за заплати, осигуровки, за горива 347 млн. лв.
оттук
Имат 18% загуби на топлина. Не знам дали не е множко. Другото е инсталациите им с какъв кпд работят.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   21-01-13 17:00

18% загуби в Топлофикация не е много. Голямата част са си чисто технологични. Преди когенерациите са били повече. Сега и абонатните смениха. Загубите в сградите са доста повече. Помислете си коло неизолирани тръби има в общите части, колко счупени или недобре затворени прозорци има по стъпбищата.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: TheBossBG   
Дата:   21-01-13 19:39

Абе, Асахи, да те питам, вие у вас къпете ли се? Щото аз само за топла вода давам към 70-80 лв. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Vinsent   
Дата:   22-01-13 09:06

Ще прочета одиторския доклад. Моите изводи са свързани с наблюдение на процесите от вън.
Това е известен подход при моделиране на процеси и техен анализ.
Ако преобладаваха променливите разходи, то с намаляване броя на абонатите нямаше да се променят цените. А те вдигат цените за да компенсират намалелите приходи, но нали отсреща би трябвало да стоят съответните намалени разходи за енергия.
Има нещо гнило, внимателно ще анализирам този процес при наличие на свободно време.


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: elrisha   
Дата:   22-01-13 09:23

ТЕЦа в Дружба е същата работа - външни тръби,с открадната от циганите обвивка. В по-старите блокове се пада по една абонатна на три входа - ходи хвани кой краде! Масово се води,че са си спрели парното,а ходят по къси ръкави.А такива като мен им плащат сметките. Миналата година имахме отчетени 10 единици на единият радиатор и около 50 на другият,в сметкат ми бяха нашфрацали толкова топла вода,че все едно целия вход се е извървял да се къпе у нас по два пъти на ден! [smilie9]Някви зверски суми за "подгряване"?! Ама какво подгряват като през деня водата си е направо хладка?![smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: mr_kras   
Дата:   22-01-13 09:25

Цените могат да се вдигат и от повишаване цените на енергоносителите, и от това че загубите в преносната мрежа вероятно не са пропорционални на броя абонати. Но си прав да анализираш данните.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 09:46

Шефе, къпем се. Даже често. Говори ми в кубически метри.

Винс, добре е да се анализира.

Елриша, загубите от абонатната към теб са вътрешно блоков проблем. Относно подгряването на топлата вода - имаш водомер, имаш бележите от Софийска вода - сравни числата. Може да има грешка. На мен ми бяха надписали 10 кубика и докато не ги коригираха не плащах.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.