Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Топлофикация София
Автор: sonda   
Дата:   22-01-13 17:40

А защо не стане"работа на топлофикация" да отчита всичко,без да съществуват "топлинни счетоводители"??Работата е все едно в месарницата да ти кажат-дай сега един лев,че съм ти премерил салама на кантара!!

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   22-01-13 17:41

100


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 17:58

Ако "стане работа на топлофикацията" ще ти го включат в цената и пак ще ревеш.
Преди "беше работа на топлофикацията" и пак имаше недоволни. Сегашният начин е приет в голяма част от Европа и доказано работи. А недоволни в България винаги ще има, без значение дали и как работи Топлофикация.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: sonda   
Дата:   22-01-13 18:20

Само че в Европа едва ли работи баш по Българския начин!Тук понятието "европеизация" се пречупва и трансформира във всевъзможни начини за създаване предпоставки за съществуването на повече звена по веригата,за да не може да му се хване края!

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 18:33

Баш така си е. С тази разлика, че никой не си сваля радиаторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: rtv   
Дата:   22-01-13 18:38

Ами не "стана работа", защото прогресивните сили (ПС, да не се бърка с ПедераСти) преди 10-12 години се надигнаха и от добре копирания чужд опит в кандидат закона махнаха:
- ако в плана на топлинната инсталация, собственост на абонатите, има радиатор, то радиатор има и на него има разпределител. Ако радиатора не се ползва, то разпределителя показва нула и за него сметка няма. Е в резултат на победата на ПС сега в края на сезона пада едно разкачане на радиатори... После решиха, че не трябва да се слага спирателна арматура на изхода на радиатора, ама той заека вече избяга...
- реши се, че топлинните счетоводители, избрани лично от етажната собственост без намесата на "Топлофикация" ще работят като едно допълнително ниво на контрол над производителя и ще имат "know-how" как да разпределят показанието на уреда за търговско измерване, но ПС победиха и събирането на сметките остана в "Топлофикация". Все едно град Козлодуй да си плащат сметките на АЕЦа (или ЯЕЦа), а не на CEZ, като преди това сами са си прокарали инсталацията да минава през всички къщи последователно, че да не можеш да спреш един, а само целия град. Дори по онова време извадиха "Топлофикация" въобще от списъка с възможни топлинни счетоводители. Е, после я добавиха, но не знам колко са се възползвали от това. И сега на "Топлофикация" на главата се струпват проблеми, които не са реално техни. Доколкото знам дори административната сграда на АЕЦ "Козлодуй" плаща на CEZ, защото производството трябва да е разделено от разпределението.
Изобщо в примера с кантара и сиренето "Топлофикация" е като селянина дето е занесъл тенекия сирене в магазина, ама на магазинера не му пука, клиентите са си я поделили някак си. Част от тях искат да използват кантара на магазинера и той им иска пари за това, част са офейкали направо, а селянина трябва да си събере парите от изялите сиренето, като нито ножовете, нито вилиците, нито кантара са негови, за магазина да не говорим.
- ПС реваха, реваха и издействаха таксите за рапределение да се събират от "Топлофикация", а не от топлинните счетоводители. Дотогава, част от хората бяха избрали фирми, вярно малко по-скъпи, които минават всеки месец. Но "Топлофикация" нямаше как да дели едни от други и се отиде на масовото и най-евтино - веднъж годишно.
И да не продължавам. "Топлофикация" да си наемат каренце и да си пишат във форума PR материали.
А иначе Вальо Топлото може и да е увеличил задълженията на "Топлофикация" към Булгаргаз и банките, но колкото са окрали софиянци един друг по между си...

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   22-01-13 18:53

но колкото са окрали софиянци един друг по между си...


точно в това е проблема, че в момента няма никакъв механизъм да се спрат кражбите, е разбира се асахи-ланд е изключение. И 5 лева да плащаш чужди, пак е неприятно, ама не са 5 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: TheBossBG   
Дата:   22-01-13 21:26

Асахи, искаш да ти говоря в цифри? Добре, говоря в цифри: 10 м2 вода отчетена от водомера. Това е поне от 15 години, сменихме водомерите с нови, все толкова показват двата(кухня, баня). Топлофикация си иска техните 70 кинта за затопляне на тази вода. Абе, аз на бойлер да бях щях да плащам по-малко. Мога от бележките и количеството енергия да ти намеря. Ама само, ако си инжинер и можеш да сметнеш при толкова енергия, вкарана в абонатната до колко градуса ще е стигнала парата, която би трябвало да излиза от моите кранове.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: mr_kras   
Дата:   22-01-13 22:20

TheBossBG написа:

> Асахи, искаш да ти говоря в цифри?
> Добре, говоря в цифри: 10 м2 вода
> отчетена от водомера. Това е поне
> от 15 години, сменихме водомерите с
> нови, все толкова показват
> двата(кухня, баня). Топлофикация си
> иска техните 70 кинта за затопляне
> на тази вода. Абе, аз на бойлер да
> бях щях да плащам по-малко. Мога от
> бележките и количеството енергия
> да ти намеря. Ама само, ако си
> инжинер и можеш да сметнеш при
> толкова енергия, вкарана в
> абонатната до колко градуса ще е
> стигнала парата, която би трябвало
> да излиза от моите кранове.

Ако всичките тези 10 м2 са ти топла вода, сметката горе-долу излиза. 10м2 вода са 125 бойлера 80л. Моят се затопля за около 1,5 ч. при 3 kW нагревател, ако не ме лъже паметта. Това са около 550-600 kWh. Смятай по цената на тока.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: CanoniO   
Дата:   22-01-13 22:21

абе,
водата що в квадратни метри ве?

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-13 22:29

Нямаше линейни, що некъф проблем ли е?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: CanoniO   
Дата:   22-01-13 22:35

не е проблем ве, ама поне да кажат колко е дебел слоя...

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   22-01-13 22:39

едно към гьотере[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: nikon_f2   
Дата:   22-01-13 22:40

Не прехвърляйте проблема от болната глава на здравата! Съседите били виновни! Това е любимият номер на Топлофикация -да противопостави съседите. Разделяй и владей! Дори и съседа да краде топло,дори да са 2 -ма или 3-ма, сметката не се покачва повече от 4-5%. Смятали сме го много пъти. Бил съм в домсъвет, имал съм сметките на цял блок. Не е трудно. Вземете сметките на един вход-извадете един потребител и разпределете между останалите. Сметките са надписани в пъти! Ако е верно това, което пише Топлофикация - водата в чешмата трябва да е 100 градуса и повече,радиаторите трябва да са горещи да не можеш да ги пипнеш! [smilie10]
И не е верно, че няма начин да се отчита по-точно. Има-нарича се месечно отчитане и се правеше, но на Топлофикация не и изнася. Така им е по-удобно-да ги кредитираме , при това с безлихвен кредит. Нещо повече, ако откажем те ни начисляват лихви!
А такса "сградна инсталация" и "общи части" си е пълна измама. Какви общи части като по стълбите в София не съм видял останал радиатор? А по каква логика аз ще плащам за топлото на съседа като при мен е 25градуса от климатика, а при него е едвам 20 от парното? Кой кого топли? Не е ли по-логично аз да искам пари за моя ток?
В сегашният си вид Топлофикация е път без изход. Това е най-скъпото топло у нас.
На ток е 2 пъти по-евтино
На климатик е 3 пъти по-евтино
На газ е 4 пъти по-евтино
Има и други алтернативи.
В цял свят централното парно е най-евтиният вариант, у нас -напротив - най-скъпият!
Топлофикация е избрала пътят на конфронтацията с клиентите и логиката на монополиста- каквото кажем -това ще е!.
Резултатът е, че всяка година нови хиляди хора се отказват от параното и това е необратим процес. Не съм чул някой да съжалява. Напротив-всички казват : "защо не се отказахме по-рано?".
А колкото повече хора се откажат -толкова по-не ефективно става парното, и толкова по-завишени стават сметките. Резултатът-нови отказали се.
И да не забравяме, че парното има и още 2 огромни минуса:
-инертно е
-нездравословно е
които също накланят везните в негова вреда.
Има 2 варианта:
1. Тотална промяна на политиката на Топлофикация( не го вярвам, дори никак). Според експерти ако се намали цената 3 пъти/подчертавам 3 пъти и се върнат отказалите се клиенти, печалбите ще се повишат поне 1,5-2 пъти.
2. Тотално отказване от централното парно и преминаване към локални парни инсталации-/газ , мазут или алтернативни варианти на отопление.
Тази година участвах в един експеримент и бях учуден колко ефективно и икономично е топлото на газ. Ако някой се интересува -ще споделя.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   23-01-13 09:16

Абе и тука много разбирачи, както обикновено.

Истината е, че никой не обича да плаща няколко стотин лв на зима.

Още в началото на темата някой каза че отоплението с печка на дърва и въглища му излиза 800лв на зима отделно бойлера, толкова е.

Такова е положението и в София и в Сунгурларе. Не знам и не проумявам защо имащите парно се имат за нещо повече от останалите, които така или иначе имат същите разходи за отопление.

Топлото е скъпо навсякъде и моля никой да не ми разправя как в чужбина плаща по 20Еуро, разбира си сметката и му е 30 градуса в жилището.

[beer]



Публикацията е редактирана (23-01-13 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: elrisha   
Дата:   23-01-13 10:26

Не съм видяла нито един човек,който да си мисли,че е нещо повече заради това,че е заробен от Топлофикация.[smilie11]
Колкото до славняването на цените с отоплението на дърва и въглища...дупе знае две и двеста. Да не говорим,че когато не си обвързан с мафията, можеш да избираш как точно да се отопляваш, по колко и т.н. И знаеш,че колкото си се топлил-толкова си платил!

Ако е трудно за вдяване..за.еби!

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Ondine1   
Дата:   23-01-13 10:34

Всъщност не е скъпо парното,а са малки заплатите на хората ,които го ползват [smilie3] Иначе по темата до колкото съм запозната в Европата парното не е с вода,а е с газ от около 40г...И не зная защо си мислите,че на запад е евтино парното...за 100кв.м апартамент в Италия се заплаща около 200 евра на месец /това го видях с очите си/,реално и тук е толкова...

п.п.бих се отказала от Топлофикация единствено,ако нямам пари,за да си платя сметката иначе няма такъв кеф навсякъде да ти е топло и да ти е нон-стоп топла водата,без да включваш и дебнеш нищо

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: sonda   
Дата:   23-01-13 10:38

Аз съм доволен от парното!Топломерите са на входа на апартамента и ако спра радиаторите плащам нула!Но!99% от сградите са направени по идиотски начин с общи части щрангове и е много трудно да се преправи!Освен това порочна е системата на отчитане!Срещу това роптая!Ако сега си спра радиаторите следващия месец пак ще ми дойде сметка,защото отчитането е на "база"!!!И моментално започват да текат лихви,което е идиотщина,защото консумация няма!Иначе ми с по-уютно от климатици и подобни "духалки",а и цялата сграда е топла,в спалнята не пускам радиатора,а е 20 градуса!

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Vinsent   
Дата:   23-01-13 10:38

Ondine1 написа:

> ...
> п.п.бих се отказала от
> Топлофикация единствено,ако нямам
> пари,за да си платя сметката иначе
> няма такъв кеф навсякъде да ти е
> топло и да ти е нон-стоп топла
> водата,без да включваш и дебнеш
> нищо

Не става дума за това дали имаш или не пари да си плащаш сметките.
Усещането, че ти се е впил кърлеж и нямаш алтернатива е най-идиотското от всичко![smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Ondine1   
Дата:   23-01-13 10:42

Е, що да нямаш алтернатива..спирате го всички и си готов...Алтернативата ти е ток/и най-голямата глупост за големи помещения/

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: elrisha   
Дата:   23-01-13 10:57

Хайде накарай три входа народ да си спрат парното! Що говорите глупости незнам?!

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   23-01-13 11:18

Изключително се кефя, когато започнат да се използват изрази като:
Мафия, Кърлеж, Робство и пр.

Ютилити дружествата (ток, вода, парно, газ, разпределение) са необходимото зло в целия свят. Естествено, че целта на работата им е и печалба - КАКТО НА ВСЕКИ БИЗНЕС!!!

Без тях просто би се наложило да изкопаем кладенец пред блока, до него септична яма, да светим със свещи и да се топлим с кашони и гуми. Това е реалността.

Който иска да живее по този начин да действа, (имаше едни незаробени къщи в Сакар ли бяха), свободен си от всякякви "мафии" и "кърлежи", храниш се с това което ти дава природата и се топлиш с дървата от близката гора.

Колкото до мен и моят начин на живот, не мерси. Предпочитам да плащам и да ми е топло, светло, да не се мия от близката река и да не акам (с извинение) пред блока.

Сигурен съм, че това е начина на живот на 99% от Вас и ще живеете много по спокойно ако не търсите световна конспирация във всяка сметка от ТЕЦ-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: elrisha   
Дата:   23-01-13 11:22

С удоволствие бих се махнала от града..и ще го направя някой ден! Но мисленето ти е криво и МАФИИТЕ точно на такива като теб и Асахи разчитат. И двамата не можете да разберете за какво говорят останалите в тая тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Ondine1   
Дата:   23-01-13 11:27

elrisha ,моите комшии успяха гадовете...50% от хората бяха против и затова от 5г ползвам само топла вода.Трябваше да минат няколко зими ,за да се усетят ,че е било по-евтино на парно отколкото на ток![smilie9] Сега вече се налага да се сменят радиаторите и топломерите,за да се включим отново...,а на кой му се дават 1000лв само за радиатори [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: n1x0n   
Дата:   23-01-13 11:33

Аз към момента съм ОК с Топлофикация.
Докато живеех на място без ТЕЦ - сметката ми за ток /инверторен климатик/ отиваше над 160 лева на месец само за отопление и бойлери през зимата. В резултат - имах 1 топло помещение от 35 м2, прохладна баня и кухня, в която замръзваше зехтина.
Сега за 100 м2 с парно плащам пак 160 лева, но температурата е 20 градуса в цялата къща непрекъснато.

Осъзнавам, че съм от хората, които имат късмет да живеят на места, където всички съседи си ползат парното и си го плащат, но пък не мога да кажа на черното - бяло.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.