Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50  51  52  53 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  113  114     всички  напред  последна
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: marconi   
Дата:   21-07-11 17:01

първите ски трябва да са красиви...да ти е кеф да стъпиш върху тях и да се огледаш на плаца [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: tnt   
Дата:   21-07-11 17:02

тогава нека са прозрачни с родзави фльонги и поне 10 см. токчета [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: marconi   
Дата:   21-07-11 17:07

чисти статистически мога да твърдя,

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: marconi   
Дата:   21-07-11 17:09

че жените уцелват номера си на 4ия закупен от тях чифт обувки [smilie18] [smilie18] [smilie18]


няма по-гадно нещо, от големи обувки [smilie18]


спомням си данване [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: tnt   
Дата:   21-07-11 17:10

големите обувки са хубаво нещо... можеш да си мърдаш свободно пръстчетата вътре. Питай Пипи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: vga   
Дата:   21-07-11 17:13

Мога да ти помогна за избора на ски втора употреба. Като харесаш ми пусни линк, ако са гот ще дойда с теб да ги видиме. Има определени белези по които се разбира дали ската е в добро състояние. Обувките трябва да са точни, няма такива два номера отгоре, два чифта чорапи. Един чифт скиорски чорапи, обуваш и мериш 20 минути. Ако не те натиска никъде, нямаш изтръпване, удобно ти е, ги взимаш. Дано имаш тесен крак и нямаш дюстабан, че това създава ядове и има специални модели обувки за по-широко стъпало например. Иначе си има и стандартен начин за мерене на обувки, който би трябвало продавач-консултантите да знаят - сваля се вътрешния чорап на обувката, стъпваш в корубата, натискаш напред и трябва да има точно 2 пръста разстояние от петата до края на корубата. Така познаваш номера. Макар че те имат скали и ти мерят крака и ти дават номера. Но недей да купуваш, ако имаш дори най-малки съмнения, че ще ти е удобна обувката.

За облеклото вариантите са много. От нелошите Диел до про модели на различни скъпи марки. Аз лично карам с долнище Columbia с тяхната Omnitech мембрана и е супер, не пропуска никаква вода, диша добре. Пак зависи колко пари можеш да отделиш. Ако кажеш бюджета ще ти дам и конкретни предложения. Якето ми е Outdoor Research, никой не ги внася у нас, макар да мисля, че е много добро. Подплатата се сваля за когато се ходи и остава само шелчето отгоре... готино яке но и бая скъпо :? Важно е да ти е топло и да не пропуска вода, като харесаш нещо пускай линк тук и питай, ще те ориентирам. Има си марки с хубави мембрани има и такива с кофти. [smilie8]

Други аксесоари - каска и маска. Каската не е въпрос на избор, задължително взимаш, даже в момента Хед имат май за по 50-60 лева намалени. Маската е важно да съвпада с каската така, че да не остава разстояние на челото защото иначе оттам влиза много неприятно студ. Ръкавици си вземи хубави, да ти е топло на ръцете. Пак за около 50-тина лева има разни Dakine и подобни, които не са много държеливи, но не са и съвсем зле. По принцип екипировката представлява долен слой - термо бельо, най-добре вълна или ако кожата ти не понася вълна - мерино. Клин и фланелка. Диша добре, изкарва потта, пази топло и е сухо. Разни там памуци не ги гледай въобще и не се изкушавай да си вземеш термо бельо от ТСМ например, не става и ще съжаляваш за 25-те си лева. След това имаш отгоре слагаш поларена блуза. Пак - диша отлично, седи сухо и е топло. Тук избора е огромен, но те съветвам да се разходиш по магазините втора употреба, можеш да си намериш отлични дрешки за без пари, защото са леки. До раница май няма да опреме в началото...

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: vga   
Дата:   21-07-11 17:15

Големите обувки са абсурд, забравяш за контрол върху ската. А и са опасни... не. Номера трябва да е точен точен. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: PolarBear   
Дата:   21-07-11 17:19

Ако наистина смяташ да пазаруваш, не мисля че сега е времето. По ред причини. По-добре наесен - излизат новите модели на астрономически цени, а тези на една до две години рязко падат. Сега е едно никакво време, ските са по складове и още може да не са им определени новите цени.

Доста фирми произвеждат читава екипировка. Младежите, разбира се, пропуснаха две от трите най-добри - Фишер и Атомик. И точно те не се продават в указания от тях район. Все едно да си търсиш ДСЛР, но без Канон и Никон...

[smilie18] [smilie25] [smilie18] [smilie25] [smilie18]

Ако пак отворят ски-аутлет в Софияленд като миналата година, може да се надникне там. Имаше някои добри обувки на много ниски цени.

За ски - определено втора ръка за начало. С някой, който разбира. За последното не съм оптимист, като гледам колко компетентни съвети за фотоапарати се дават...

ПП Няма да кажа коя е третата най-добра фирма, нека остане надежда за всеки.

[smilie5] [smilie6] [smilie5] [smilie6] [smilie5]

ППП А, гледам колегата вга си е предложил услугите. Той всъщност е екстремист, но може и за пистови условия да помогне, надявам се.

[cool] undefined



Публикацията е редактирана (21-07-11 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: vga   
Дата:   21-07-11 17:22

Фишер е в района. И имат жестоки модели. Атомик са ми любими, пропуснах ги несъзнателно. Макар че реално погледнато са бая тежички. А и скъпи...

Обувките на Далбело са отлични, удобни, качествени и евтини. А и се помещават при Атомиците :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: vga   
Дата:   21-07-11 17:25

Мога да ѝ помогна [smile] Колкото за толкова имам опит със ски. Любопитен съм коя е третата топ марка??? [smilie5] Че то много не съм изброил... само да не е Фьолкл? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: PolarBear   
Дата:   21-07-11 17:27

Да, Далбело са подходящи в случая. Такива кара жена ми. Откакто Фишер пуснаха сома-технологията, аз не карам нищо друго.

А точно Фишер не са там при разните френски ски...

[smilie3] [smilie3] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: PolarBear   
Дата:   21-07-11 17:28

Е, казах, че няма да кажа. Да се надява всеки, че са неговите.

Само на теб ще подшушна, че са пак австрийски.

[smilie18]

Все пак говорим за масовите марки, нали.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: vga   
Дата:   21-07-11 17:33

Е как да не са там Фишерите бре? Да не бъркам улицата, или е тая или съседната... http://www.bgmaps.com/link/EF2EB16B44098FF221EA585D5AB1850F Иначе са много яки ски, дума да няма. Кефих се с едни RC4-и на Лалето много, миналата зима. [smile]


А Близард не съм карал никога [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-07-11 17:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: marconi   
Дата:   21-07-11 17:33

мдааааа темата рязко стана скиорска, а мен мъ мързи да пиша [smilie18]
ама ше отбележа неколко неща:

1. доброто термо бельо нема нищо общо с вълната...ако видиш че пише вълна - бегай с 300 [smilie18]
2. оутдор рисърч се внася от макс спорт...верно доста ограничено
3. има 2 фирми, които произвеждат наистина добри мембрани - Гор и Торей...сичко останало струва по-малко от колкото ти искат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: marconi   
Дата:   21-07-11 17:37

що се отнася до ските, сичко е въпрос на възможности, предпочитания, конкретни условия, стил на каране и т.н...
аз съвети за марка и модел нема да давам...само за подходяща геометрия и дължина за конкретния човек, за конкретните му умения...ако некой иска де [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: marconi   
Дата:   21-07-11 17:39

ааааа мечооооо, разорих се с тоа аутлет миналата година...беше уникално евтино просто [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: vga   
Дата:   21-07-11 17:40

Marconi, я ми покажи добро термо бельо щом вълната е кофти.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: PolarBear   
Дата:   21-07-11 17:42

Откога са там? Аз миналата зима ги посещавах на Раковски. По-миналата на околовръстния, но явно се оказа голям залък за тях.

Всъщност Фишер е доста високотехнологична и скъпа фирма и за начинаещи не мисля, че предлагат най-доброто. Говоря за ски. В това отношение бих предпочел повече Хед или Атомик (и те не са евтини, но модел за учене втора ръка и от трите може да се намери доста евтино). Иначе има поне още десет производителя на чудесни неща, особено за начало.

Имам една бележка към начина на мерене на обувки, който описа; при някои марки (Атомик например) е неприложим. Просто защото използват една черупка за два номера вътрешни обувки. Та най-добре си е да се мери така, както ще се кара, с много добре закопчани щрамери. И нещо особено коварно, ако има реглаж на кантинга и той не е в нормално положения, резултатът от меренето може да е крайно неточен и човек да се откаже от прекрасна обувка, без да разбере откъде е дошъл проблемът.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: marconi   
Дата:   21-07-11 17:45

чакай сега, че ме притесни...искаш да ти се явя по термо бельо ли? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


вълната е по-гадна и от големите обувки [smilie18]


доброто термо бельо е между 85 и 100% полиестер...

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: PolarBear   
Дата:   21-07-11 17:45

Мачони, не си прав за вълната. Да, хай-тек новостите отдавна я отвяват, но тя все още е напълно поносимо бюджетно решение. Докато се намери по-добро нещо или пари за по-добро нещо.За мен несъвместими неща са планина и памук...

За марките - трябва да става сеир, иначе не е интересно.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: Veronique   
Дата:   21-07-11 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: tnt   
Дата:   21-07-11 17:46

ми като ви остава толкоз място в обувките, слагайте си от онези химическите пликчета дето топлят [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: PolarBear   
Дата:   21-07-11 17:47

Тинти, има и отопляеми обувки, но в наши условия по-скоро охлаждането е проблем.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: Veronique   
Дата:   21-07-11 17:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ви ли сърбят вече...?
Автор: vga   
Дата:   21-07-11 17:51

Радвам се, че ти е ОК с полиестер, но ми позволи да не се съглася с мнението ти. Вълната е най-добра, ако имаш непоносимост се налага да си купиш скъпо мерино. Всичко друго е общо известно, че е ташак. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50  51  52  53 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  113  114     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.