Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Топлофикация София
Автор: TheBossBG   
Дата:   18-01-13 19:06

Асахи, това трябваше държавата да го разпореди преди 10 години. Ама познай защо не го направи!!!! Защото така няма да им излиза сметката след кражбите и загубите. Иди на полето зад Обеля и виж къде минават тръбите на ТЕЦ Люлин!!! Не е трудно, минават през полето. На метър и нещо височина над земята. И кой според теб плаща за това затопляне на атмосферата? Ай сиктир бре!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: ценослав   
Дата:   18-01-13 19:06

Ми това ако е на парно е без пари![smilie24] [smilie24] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: autosvet   
Дата:   18-01-13 19:06

За моя апартамент миналия сезон е бил под 500лв. Този се надявам да съм към 400.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: ценослав   
Дата:   18-01-13 19:07

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: ценослав   
Дата:   18-01-13 19:08

А!!! Забравих, че в провинциаТЪ и комини трябва да чистим всяка година!!!

"жЕни мои лицемерни
я че ви упрайм!
Ще .... другари верни,
оно кво да праим".

[smilie3] [smilie3] [cool] [cool] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: autosvet   
Дата:   18-01-13 19:09

Ама при нас е много частен случай. Аз нямам топла вода, изцяло южен, остъклени балкони, едната стая почти не се грее, хората покрай мен и под мен се топлят.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: ценослав   
Дата:   18-01-13 19:11

autosvet написа:

> Ама при нас е много частен случай.
> Аз нямам топла вода, изцяло южен,
> остъклени балкони, едната стая
> почти не се грее, хората покрай мен
> и под мен се топлят.


Добре! Тебе нама да те ".... другари верни"[cool] [cool] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 19:18

Цено щи кажа като свърши сезона колко е удоволствието, че за сефте се занимавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: sonda   
Дата:   18-01-13 19:23

Моето парно е около 400 лева на сезон,но индивидуални топломери без тръболяци и щрангове разни[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   18-01-13 19:47

asahi написа:

> Който иска да плаща само толкова,
> колкото сам е потребявал, да
> промени системата на тръбите в
> блока си и да си сложи
> индивидуален топломер.


Топломерите лесно ще ги сложиш, 3 радиатора х 400 кинта, но нали пак ще ти искат такса "мощност" и др. "загуби" ??? Как ще махнеш тръбите само от твоя апартамент [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Svetlio70   
Дата:   18-01-13 19:48

ценослав защо ги свалих ли - ами защото само плащахме за парно,а и радиатор сменях но ефекта все си беше студ та пусках климатик,ето затова.Предпочетох да ми е топло и да си плащам ток отколкото студено но да си ми режат главата за студените тръби и радиатори,за чий чеп ми е тогава парното а ?!?!
Ще ли неще ли някой сметката да ти каже какво те грее.Айде ти кажи искаш ли да плащаш за нещо което не ползваш...едва ли го искаш нали и едва ли би платил.Е затова е реването.Всеки иска да плаща това което е получил/ползвал/изял....изпил,разбирай го както искаш.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: ценослав   
Дата:   18-01-13 20:06

Бе бил съм по София, па не съм видял да е студено. Знаеш ли колко е важно тоя под тебе; тоя над тебе и другите от страна да се обитават и така цялата сграда е топла?! Та се засетих и за асансйорите!!! Тук в някои блокове /повечето/ на първия и втория етаж не плащат, щото видиш ли не ги ползвали!! Иначе си се качват до таванските или по комшийки със "сандъка". После тия на първите етажи не плащат за поправка на покрива, щото докато при тях протече ..ц.!!! Та за това викам! Който е капризен, да си купи къща![cool] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (18-01-13 20:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   18-01-13 20:38

"Асахи, това трябваше държавата да го разпореди преди 10 години."
Държавата не може да разпореди какво ще се случва в частен имот.

"Топломерите лесно ще ги сложиш, 3 радиатора х 400 кинта, но нали пак ще ти искат такса "мощност" и др. "загуби" ??? Как ще махнеш тръбите само от твоя апартамент" Не в твоя апартамент, а в целия блок. Проблемът е общ, решението - също.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   18-01-13 21:16

Не в твоя апартамент, а в целия блок. Проблемът е общ, решението - също.

Ясно [smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: TheBossBG   
Дата:   19-01-13 06:38

Автор: asahi
Дата: 18-01-13 20:38

"Асахи, това трябваше държавата да го разпореди преди 10 години."
Държавата не може да разпореди какво ще се случва в частен имот.

Може, може!!!! Как например имаше идея да се сваля остъкляването? То не е ли в частен имот? Как те задължават да си сменяш водомерите на всеки 5 години? Те не са ли в частен имот? Та със сигурност държавата можеше да задължи топлофикационните дружества да изградят нова система за индивидуално подаване на топлинна енергия на жилищата. Ама ти обясних защо няма интерес!


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   19-01-13 09:53

на асахи отговора е в стил "развития социализъм", няма нужда от регулации, всичко става по съвест и на добра воля [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Mori13   
Дата:   19-01-13 10:39

Реално ако сега хората в един вход си преработят инсталацията, така че щранговете да се движат в стълбищната клетка в изолирана кутия, няма да има проблем да се сложи апартаментен топломер и да плащаш изразходваното + минимални загуби от общите тръби. Само че такава мащабна преработка може да се случи само когато се реновира блока изцяло, което никога няма да се случи докато в един вход има n броя собственици. Засега не ни остава нищо освен да се ядосваме на заварената система, която дава възможност да ни надписват сметките, както си искат.


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: autosvet   
Дата:   19-01-13 11:11

Мори а в апартамента как ще пуснеш тръбите? Не можеш да накараш 20-30 семейства да си направят сериозен основен ремонт едновременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   19-01-13 16:29

Живял съм в Люлин 10 в блок от 90-те с такава инсталация. Никакви проблеми. Пускаш радиатора - отчита. Спираш - не отчита. Новото строителство също е така.

Социалистически е да чакаш някой друг да ти реши частния проблем или да ти е виновен, че не си си го решил.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: jeddah   
Дата:   19-01-13 18:05

Големи или малки сметките съществуват. Почти им свикнахме. Но когато всички тези сметки се вдигнат рязко явно има друго обяснение. Аз лично си го обяснявам с това че "Топлофикация" е общинска фирма...същата като "Паркинги и гаражи".

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: wildheart   
Дата:   19-01-13 18:18

Ценооооо фърли една лопата кюмюр у печката,че у нас изстина[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: ценослав   
Дата:   19-01-13 19:19

Като дърт локомотивен машинист съм!!! Зема на печката да курдисам и една парна свирка, поне да събуждам сутрин комплекса.[cool] [cool] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Vinsent   
Дата:   20-01-13 19:24

Хората горели сметките си пред Столична община, дадоха по новините. [smilie2]

Тези нови свръх високи сметки може да му заседнат на кърлежа! [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   20-01-13 19:32

При мен
ноември 103
декември 203

[smilie18]
Математици [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: TheBossBG   
Дата:   20-01-13 20:28

Аз пък не им плащам!!!! Докато не се научат къде точно живея.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.