Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Топлофикация София
Автор: elrisha   
Дата:   22-01-13 10:09

Чакай сега...значи ако реша да си махна тръбите от апартамента - не били мои,а на Топлофикация и не може, обаче тръбите в мазето изведнъж стават мои и аз съм длъжна да си ги сменям,а не Топлофикация...Не смяташ ли,че е малко тъпо ?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 10:17

Тъпо е ако неподготвена почнеш да разсъждаваш за нещо по-сложно.
Тръбите не са на Топлофикация, а на етажната собственост. Уточни за кои тръби в мазето става въпрос, защото там има както на Топлофиация, така и на етажната собственост.

За да не ти е тъпо - ЗАКОН за управление на етажната собственост , Закон за енергетиката .

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: elrisha   
Дата:   22-01-13 10:23

Асахи, не ми вади Законите,щото те не са измислени да са в полза на обикновения човек.Загубите идват от големите тръби,които тръгват от абонатната(както казах тя е една на три входа).Всички останали тръби сме си ги подменили. Превърнати сме в роби на Топлофокация,а ти ми обясняваш колко е розов Света.Хайде стига глупости,моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Gruyu   
Дата:   22-01-13 10:27

190лв. за апартамент без радиатори и коснумация на топла в. е безумие наистина! въпросът е: грешка в отчитане/вкарване на данни и др. е или е от разпределение на общата там загуба
и все пак това централно топлоподаване в големите градове е доста удобно и практично най-вече за работещите/заети хора със средни доходи, не е дотам изгодно обаче за собствениците на апартартаменти, които не се обитават!...а, това че съседи се крадат по между си е трагично наистина! трябва да се смени системата на отчитена, явно тази не работи - за по-старите блокове, с тръбите във всяка стая
и все пак си представете , ако ги няма топлофикациите какъв ад ще настане - мръсен въздух, ще се цепят дърва в мазите, входа ще кънти, пепел от кюмура навсякъде - не всеки ще има възможност да се топли на ток

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   22-01-13 10:41

Цената на топлинната енергия е правопропорционална на цената на горивото (газ за София), както някой правилно е забелязал, разходите за заплати и подобни пера, са неизмеримо по-малки, отколкото разходите за гориво.

Не мога да намеря нещата в систематизиран вид, но само за последните 10 години тази цена се е увеличила ТРОЙНО, също толкова е увеличена цената на топлинната енергия от Топлофикация (Поради това че горивото е основно перо в ценообразуването на топлинната енергия)

т.е. само до преди 10 години всички сме имали тройно по-ниски сметки от сегашните

От там започва всичко всъщност. Кражбите между съседи и
неефективните инсталации след Абонатна станция са следствие. (След абонатната, защото Тецовете се модернизираха, автоматизираха, имат когенерации, голяма част от магистрална мрежа и трасетата към сградите в София е подменена с предварително изолирани тръби, 98% от абонатните са сменени с нови много по-ефективни.)

Много е лесно да се обвинява някой бушон нарочен за най-лошото нещо в света, а нещата са толкова очевидни. Това е просто поредният пример как общественото мнение и недоволство се насочва в правилната за определени кръгове посока. (Дялово разпределение, Топлофикация)

Сега всички да си зададем въпроса, кой подписва договорите за газ и с кого??

П.С. Излязох като защитник на Топлофикация, на която не съм служител и нямам нищо общо с нея. Напротив мноооого трески има за дялане там и много хора, които цял живот не са свършили работа за 5 стотинки, а са на заплата. Просто главният проблем е на друго място.



Публикацията е редактирана (22-01-13 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: elrisha   
Дата:   22-01-13 10:48

Като чета някои хора,имам чуството,че живеят в друга държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   22-01-13 11:17

Истината е, че топлофикация няма никакъв интерес да хваща крадците, тя си получава парите от съвестните платци, ситемата е "да го духат честните" [smilie23]
А защо парнаджия във фалирала фирма взима повече от един учител пак не ми е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 11:49

Елриша, дали ще четеш и познаваш законите не е толкова важно за нас. Те си работят и без теб. Същото е и с физичните закони. Ако твоята реакция е да протестираш за нещо, дето не разбираш - ок. Има други хора, от "паралелната вселена", които търсят причините, опитват се да разберат процесите и чак тогава реагират - рационално или емоционално.

Ще дам един прост пример. Прост е, за да е на нивото на непознаващите законите:
Сметката за месец декември е получена като отчетеното от общия топломер е разпределено на абонатите в сградата съобразно монтираните отоплителни тела. Тя не е реално изразходваната топлина, а математически преразпределената. Може да ви се стори голяма, защото:
- декември беше студен месец;
- разпределението е прогнозно, а не реално;
- може да има изчислителна грешка.
Няма как да се промени показанието на главния топломер, така че общата сума трябва да остане същата. Ако разпределението е неточно при изравняването тази неточност ще се елиминира. Ако има изчислителна грешка сега при проверката ще я открият, а при изравняването - 100%.
Остава да скачаме, че декември е бил студен?

Ако всички разбират горния пример мога да дам и по-сложни.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: elrisha   
Дата:   22-01-13 12:04

Ти си като радиото..и още по-лошо- Радио с една и съща музика! Айде чао![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: temelko   
Дата:   22-01-13 12:16

asahi написа:


> - разпределението е прогнозно, а не
> реално;

Това е, което дразни хората. Не е редно да ме карат да предплащам.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 12:43

Може пък да недоплатиш. Редно ли е?
Ако имаш по-добра система, еднакво приемлива за всички - предложи и я защити. Гражданите ще ти издигнат паметник, ако не ги превари Топлофикацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: sonda   
Дата:   22-01-13 14:05

Нередността е следната:Идват сметки,които са на базата на предишно потребление,с една дума неистински!Ако не ги платиш ти текат лихви!Изведнъж Август месец ти заявяват-сори,надписали сме ти с 500 лева,ама няма да ти ги върнеме,а ще ти ги приспаднеме!А лихвите ще ликвидират ли...тези,които са начислили на нереалните сметки!А от друга страна и аз искам 4-5 стотин хиляди души да ми дадат по 500 лева,па на есен ще им ги върна..и така да постоят при мен 20-ина милиона за половин година[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 14:11

Явно добре боравиш с цифрите - имаш замах.
Една година ми надписаха към 80 лева, следващата година додавах 20-30, нещо такова.
Имам два въпроса към теб:
1. Откъде ги черпиш тези данни - 4-500 000 абоната по 500 лева надвнесени?
2. Имаш ли по-добра взаимно приемлива схема на отчет и заплащане?

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   22-01-13 15:32

имам, задължават, който иска да продава топло, да го достави с два извода и истински топломер до всеки апартамент, вътре аз какво ще правя с тръбите си е моя работа. Плаща се според топломера.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: chill   
Дата:   22-01-13 15:41

1vo, в твоята паралелна вселена сигурно ще махнем веднъж с вълшебната пръчица и ще реконструираме топлопроводната инфраструктура на панелките, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   22-01-13 16:08

е що с вълшебна пръчица, има вертикални шахти, пускат си там тръбите, ако искат си ги изолират, ако искат не и готово, много ли е сложно ... другият вариант е да плащаме доде ни писне и да се откажем, като закрият топлофикация, вече доказал се по села и малки градчета [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 16:27

Няма как Топлофикация да ремонтира отоплителната система на жилището ти и да не си платиш. Само че не само ти, а целия блок. Ще платиш ли? Ще платите ли? А ако ви спрат парното няма ли първи да ревеш?

Съвет: Съобразявай си претенциите със собствените възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   22-01-13 16:31

Относно хоризонталните разводки горе съм го казал, но пак да го пейстна:
- Хоризонталните разводки са нещо много хубаво, но е мит, че ако съседите в прогнилата панелка ги сложат, изведнъж ще им намалее сметката. В ново строителство където инсталацията е такава, обикновено сградата е 100% изолирана със 100 % ПВЦ дограма, с изолиран покрив!
- ..и другото, раберете най-накрая какво е етажна собственост! Топлофикация няма какво да го прави във входа (на етажната собственост)и не е нейна отговорност да прави преработки във вътрешната отоплителна инсталация, която е 100% собственост на хората във входа. Етажната собственост като такава се е съгласила да има абонатна станция и да ползва отопление, Топлофикация е до там. В противен случай ангажимент на баба Пена е да извади няколко бона за безсмислена преработка на инсталацията. Защо е безсмислена по горе съм го казал.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: sonda   
Дата:   22-01-13 16:44

asahi Прииимерни са цифрите,не претендирам за точност!И да,имам схема за по-реално изчисляване,и не по-реално,а единствено реално!Да не ги мързи от топлофикация,а да си засичат топломерите ежемесечно,както правят от ЧЕЗ!А не да изкарват акъла на хората с техните ненормални сметки и чак на есен-ама чакайте малко,сгрешили сме!!!Аз съм си купил жилището декември месец,имам топломери на входа на тръбите и не плащам никакви общи идиотщини!Дотук добре!Пристигат обаче сметки,които са изчислени на база потреблението на предишния собственик,които са нереални,защото моето потребление е по-малко!Това не е коректно и е абсолютно порочно!Засичането и на телефони и на ток и на вода е адекватно,но топлофикация като общинска фирма го кара през просото[smilie9] Щом чак кметицата призова да не се плаща,а да се подават жалби,прави сметка!

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: juliof   
Дата:   22-01-13 16:56

sonda:
А ти съгласен ли си всеки месец от годината да идват хора във вас и да отчита топломерите?
А съгласни ли са 100% от етажната собственост(комшиите + офиси и гаражи евентуално) да ги засичат всеки месец? Защото ако няма 100% участие сметката няма да е реална.
Съгласни ли сте това да Ви се калкулира в цената (защото е сериозна допълнителна работа)?
Разлика между общия топломер и индивидуалните (ако си с топломер) има и тя естествено да бъде разпределена между собствениците. Кой очакваш да я плати?

Ако вашата кооперация е съгласна, няма никакъв проблем Топлинните счетоводители предлагат такава допълнителна опция (ежемесечен отчет) и тя разбира се е платена.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   22-01-13 17:02

juliof, как електромерите, които не са наши, се намират в етажната ни собственост, нито ние сме ги монтирали, нито имаме право? Значи може.
Инсталацията да я плаща който иска да печели от нея. Сменяхме щрангове за вода, ми нито е скъпо, нито требва много време [smilie8]

Това за панелките и новите блокчета дето били топли и изолирани го разправяй на друго място [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: Vizov   
Дата:   22-01-13 17:07

Иво, проблема се решава лесно - спирате парното на целия блок. Другото са глупости. Топлината не е ток и аналогията с електромер е съвсем некоректна.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: sonda   
Дата:   22-01-13 17:19

juliof -Топломерите се отчитат дистанционно..не е нужно да влизат във всеки апартамент ежемесечно,а примерно само април да засекат визуално!А за заплащането-някой случайно да плаща за това,че му засичат електромера????Идиощина е отвсякъде,особено съществуването на "топлинни счетоводители"!

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: rtv   
Дата:   22-01-13 17:25

Топлофикация отчита топломерите всеки месец, в който подава "топлина". Ако някой не вярва да слезе в абонатната и да провери. В няколкото абонатни, в които съм попадал има даже листчета с отчетите им месец, по месец. Ако си пазите сметките, можете да ги сравните със записаното отзад на сметките си.
Отчитането на разпределителите за топлинна енергия, които са по радиаторите не е работа на "Топлофикация", а на фирмата за топлинно счетоводство, която вие сте си избрали. Всички фирми предлагат и услугата да минават всеки месец (или поне 4 от тях, които съм питал). Ако сте решили, че топлоразпределението ще си го правите сами с разпределителен протокол, просто започнете да го правите всеки месец.
Ако някой се съмнява в топломера за търговско отчитане на "Топлофикация" пак има много варианти - да извика фирма, която да провери калибровката на уреда, да си сложи последователно собствен топломер, да сложи топломери на разпределителната арматура (за да избегне загубите на абонатната), и т.н. Ако "Топлофикация" ви лъже с по 500 лв. всеки, 2000 лв. за подобно решение за целия блок ще се изплатят светкавично. Аз съм сложил електромер на апартамента и знам, че ЧЕЗ се движат от -2% до +1% спрямо него.
Иначе аз съм твърдо "за" спирането на "Топлофикация". Ако не друго това веднага ще спести 20 милиона лева. С отпадането на 3000MW топлинни мощности (колкото и да не са натоварени) и 200MW електрически няма да има смисъл да се провежда референдум за ядрената енергетика.


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация София
Автор: 1vo   
Дата:   22-01-13 17:37

написа:

> Иво, проблема се решава лесно -
> спирате парното на целия блок.

Цъ, хич не е лесно, требва да навиеш и тея де крадат... Най лесно е да крадеш топло и да не плащаш [smilie8] ... да им таковам и системата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.