Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20  21  22     всички  напред  последна
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Tantris   
Дата:   10-01-13 18:39

Митовете не могат да бъдат развенчани. Защото те не са това което са. Търсиш факти в мит? Не доказва ли всеки миг от живота ти даден мит?
Митът е като изкуството. Той е духовна храна.
Унищожавайки един мит, то е само за да фаворизираш друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 18:40

мара написа:

> ми да...така е. сигурно е така. може
> и да имам...ма да не ги виждам. ми
> ако са свещени калинки?

Компромисно - свещени божи кравички.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: arakiss   
Дата:   10-01-13 18:45

аз моите свещени ...хм... пеперуди не си ги давам за развенчаване.
трябват си ми [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   10-01-13 18:46

Автор: chill
Дата: 10-01-13 18:40

мара написа:

> ми да...така е. сигурно е така. може
> и да имам...ма да не ги виждам. ми
> ако са свещени калинки?

Компромисно - свещени божи кравички.

точно![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: tofo   
Дата:   10-01-13 18:50

Аз пък много се радвам когато някой човек ме убеди, че свещената ми кравичка не е свещена. Веднага и тегля ножа. Ама е трудна кауза убеждаването, де...[smilie5]



Публикацията е редактирана (10-01-13 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   10-01-13 19:20

е, ми нали и аз тва казвам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Tantris   
Дата:   10-01-13 19:25

Маро бе, какви са тия пУртрети дето ги пускаш? Мноо гот.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   10-01-13 19:45

ми гот, я! таа мома много добра за снимане [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: feliz   
Дата:   10-01-13 20:45

Автор: ivodam
Дата: 10-01-13 15:56

Всъщност, не съм развивал такава теория, а бях помолил някой със съответните знания по химия и биохимия да ми обясни как точно в концлагерите евреи са били убивани с Циклон Б, тъй като определено срещнах затруднения да си го представя, чисто технически. Понеже Циклон Б наистина е инсектицид, на кристали, който за да отдели бързо отровния газ в смъртоносни за човека количества, трябва да бъде нагрят над 100 °C. В музея в Освиенцим има една отворена кутия с Циклон Б с изсипани кристали от нея, под обикновено стъкло. Няма никакви подробности и указания относно начина на употреба за евреи. И все още чакам да ми обяснят... [smilie8]
============================================================
Всъщност има доста отворени кутии.
Ти бил ли си там?
Аз бях. Часове след това не знаех, къде се намирам...обясняваха всичко с големи подробности. По едно време спрях да слушам.
Това им е сайтчето. има доста инфо за любознателните

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: feliz   
Дата:   10-01-13 21:25

от личния архив

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/mywz6739.JPG
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/260266_2219758457783_5338436_n.jpg


малък отвор в тавана на газовата камера, през който са пускали газ
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/fkew7220.JPG
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/269553_2219790378581_2480283_n.jpg


това е крематориум. тук вече спрях са слушам. вече давах заето.
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/sodn5228.JPG
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/269553_2219790418582_1678118_n.jpg


това са част от "остатъците" - обувките
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/twsw1299.JPG
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/260021_2219765297954_2822758_n.jpg


протезите на инвалидите
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/hdja3610.JPG
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/263076_2219761217852_57047_n.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/zpsv4728.JPG
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/263076_2219761177851_2469025_n.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 21:59

Начи Жорo си е казал - на Изток е полицейщина, на Запад е свобода, и това си е. Аргументи на него не му трябват. Тук и да му изнесе човек факти с 18 страници, все едно. На него му харесва тази диктатурата на това племе, което хвърля лайна в храмовете и културата на всички останали и троши митовете на другите, докато продължава да генерира своите. И ще продължава да ги защитава, защото така му изнася.

Сега мисли, че като каже Алис Купър, и всички ще замрем във възхищение. Ми кой е Алис Купър? Една идеологема, една митологема, която би трябвало да приемем моментално за аксиома. Алис Купър освен това си прави дивотиите на концертите, където са отишли хора, които имат желание да гледат подобни неща, не в биологичския музей или супермаркета, пред очите на децата.

Тук Пуси райът щяха да ги вкарат в затвора много по-бързо. Роберт Дауни Джуниър знаеш ли колко пъти лежи за употреба на наркотици? Айде стига с тея глупави теми, които си запускал. Илюзии за българската история аз нямам, но едва ли ше седна да я развенчавам, за да угодя на интернационализма на едно племе, което троши планетата. Там са митовете, които трябва да се развенчаят най-напред. А не се. Зaщото за развенчаване вкарват в затвора.

Ако искаш да разбереш кой е на власт в едно общество, виж първо срещу кого е забранено да се говори, кого е забранено да критикуваш. Защото една диктатура винаги започва с ограничаване на свободата на словото.

На запад свобода на словото няма. Тоест, има я, но само за една малка част от хората, които държат медиите. Те имат свободата най-свободно да лъжат, да манипулират, да изкълчват фактите или направо да си ги измислят.

Случая с Пуси райът е показателен в това отношение. Така се изкривиха и поднесоха нещата в западната преса, че човек да се хване за главата. Аз си мисля, че мерките, които наложиха в този случай в Русия, бяха с тази цел - да стане ясно: ние такава простотия няма да толерираме. Със това аз съм съгласна. Сорос, който спонсорира подобни групи, и Клинтъновите, са бойни другари, и това е отговора на Путин - няма да толерираме United States Secretary of State да спонсорира кретени, които да плюят в църквите ни. Аплодисментии за което.


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: black_swans   
Дата:   10-01-13 22:07

Хипотезата за това как религиите оформяли добродетели издиша като пробит презерватив на фона на затритите от християните цели цивилизации - инки, маи, ацтеки, и т.н.


Това от ДИАМАТА или от Лео Таксил си го научил?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 22:25

За Холокаста аз въобще не се наемам да твърдя, че не го е имало. Това, което е важно да се разбере е, че в тази война cа загинали също така много хора от други нации. И най-вече - че в еврейския геноцид в Русия по време на революцията и след това са загинали много повече. Но техния живот нищо не значи, зашото са някакви си руснаци. Животът на японците в Хирошима и Нагазаки също нищо не значи, те са някакви си японци. Както и живота на мирното население в Дрезден, което е избито. Ми те са някакви си германци, не са евреи. Защо да ни е грижа за тях?

Кой и кога ще поеме отговорност за тези престъпления срещу човечеството? Отговорът е - никога. Затова се говори през три минути за Холокаста, за да не се говори за останалите безчинства. За да се поддържа една митология за жертвения агнец. Да не се види тоя агнец какви ги върши и колко хора е избил в Русия.


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   10-01-13 22:31

Току що изгледах филма от линка на Тофо

Автор: tofo
Хайде едно чудно филмче за Аушвиц и газовите камери... има много за мислене.
http://www.zamunda.net/details.php?id=271133&hit=1



Този филм абсолютно опровергава тезата на Дъмбълдор, че Холокоста е свещена крава в западното общество.
Филмът на Дейвид Кол (също с еврейски произход) не просто ревизира, ами направо отрича Холокоста. Според филма Холокоста е военна пропаганда, която не издържа на проверка. Според филма жертвите от Аушвиц не са 4, а 1 млн., като повечето са умрели от тиф и други болести. А газовите камери са мит.
Аз не мога да се произнеса доколко са верни тезите в този филм, но е неоспорим факт, че този филм съществува и че той развенчава общоприетата теза за Холокоста.

Е?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 22:36

Този в Европа ще го арестуват, ако не е евреин. В Щатите не могат, заради поправките в конституцията. Затова напъват да ги бутнат. Междувременно, докато конституцията все още си стои непокътната, действат по всички други начини да смачкат тези, които се осмеляват да пишат подобни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Wania   
Дата:   10-01-13 22:38

Тезата, че революцията от 17 година в Русия и зверствата после са дело само или предимно на евреи е абсолютен фалшификат. Нито Ленин, нито Сталин, които са реалните виновници за престъпленията са евреи.

ПП:Даже една от чистките на Сталин е специално насочена срещу евреите лекари.



Публикацията е редактирана (10-01-13 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 22:45

Ленин и Троцки са евреи, както и цялата централна комисия на болшевиките, с няколко малки изключения. С други думи, всички организатори. Както и идеолозите на световния kibbutz. Тях ги знаем кои са. Дай да видим кое е фалшификат.


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   10-01-13 22:46

ОК, една групичка от висшия ешалон на болшевиките са били евреи.
Но милионите изпълнители на зверствата в СССР са си чисти руснаци.
И нищо не ги оневинява.



Но темата изобщо не беше за Холокоста или за СССР.

Пак се изплеснаха нещата.

Темата беше за това дали са необходими митовете на днешното човечество?
Просто. С да или не.

Другото е шикълкавене.
"Ама те по принцип така, пък като се отнася за еди кои си - иначе, пък за нашите още по-иначе, пък за другите по-онака..."

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 22:48

The Central Committee

There were 21 members and 10 candidate members of the Central Committee at the time of the Revolution in 1917, including Vladimir Ilyich Lenin, Leon Trotsky, Grigory Zinoviev, Lev Kamenev, Josef Stalin, Grigory Sokolnikov, Andrey Bubnov (the seven members of the first Political Bureau), Alexandre Kollontai, Nicholai Bukharin, Yakov Sverdlov, V P Nogin, Alexei Rykov, Artem Sergeyev, Y. Miliutin, Felix Dzerzhinsky, Leonid Petrovich Serebryakov, the Latvians Ivars Smilga and Berzin, Nikolai Krestinsky, M K Muranov, Stepan Shaumian and Moisei Uritsky and Vladimir Antonov-Ovseyenko who both sided with the Mensheviks in 1903 but, like Trotsky, joined the Bolsheviks before the Revolution. Elena Stasova was a candidate member and Secretary to the Central Committee. George Lomov (Oppokov), Adolf Joffe, Alexey S Kiselev, Prokopius Dzhaparidze, and Yevgeny Preobrazhensky, Yakovleva were candidate members of the C.C.


Айде един по един. Кой какъв е бил.


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   10-01-13 22:49

Аз лично за себе си - имам ясна позиция.
Не ща нито еврейски митове, нито мюсюлмански, нито руски, нито български - никакви.
Предпочитанията ми са за "маргинализирани" общества пред "митологизирани".

Друг някой с ясна позиция по темата има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 22:53

Ама разбира се, че темата никога не е за тоя мит. А все за митовете на другите нации. Хехехе. Тоя мит не може да се пипа. Дай да подклаждаме обаче омраза срещу руснаците. Щото те организаторите не са виновни, а изпълнителите, които също са умирали. Почвате с чил да говорите абсолютно нерационални неща и софизми, щото аргументи други не могат да се намерят.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Wania   
Дата:   10-01-13 22:56

Това че Ленин имал някаква далечна еврейска кръв са късни опити за фалшификация. А и да е имал, тъй или иначе не е възпитан в традиционната еврейска култура. Сталин пък толкова ги е мразел, че по-късно изчиства цялото ръководство на партията от тях. И им създава автономна област в Далечния изток.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: black_swans   
Дата:   10-01-13 23:05

Жоро, страстната мания за разобличаване на митологии, си е тоже митотворчество. Тази тема ми е особено любима, но напоследък нещо мързел ме гони.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 23:07

А не те ли гони параноята? Това са някакви теории на конспирацията - че има заговор за фалшифициране на информацията за произхода им.

Айде давай надолу по веригата на комисията, един по един. Докажи, че са руснаци.


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   10-01-13 23:18

Ленин е 1/8 евреин. Със същата вярност може да се каже че е немец, швед, руснак или там какъв беше от малцинствата, киргизец май или нещо подобно.
Не е това важното.

Тук като нямахме евреи, защо стана абсолютно същото?
Димитров, Коларов, Югов, Живков, Трайчо Костов, Вл. Поптомов, Д. Джуров, Славчо Трънски, Мирчо Спасов и т.н. - кой беше евреин, че направиха същите поразии?
Сигурно са взели пример от евреите в Русия... Оп! Ама по това време в Русия няма евреи в ЦК.
И каква излезе тя?
Че тая зловеща машина си работи идеално и без евреи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20  21  22     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.