Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20  21  22     всички  напред  последна
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Tantris   
Дата:   10-01-13 16:40

Dumbledore, нещо си се оплела в постовете.
Линка съм го пуснал аз и изобщо не става дума за прощаване на враговете а точно обратното! Питам Жоро за пусито Толоконникова, защото гледам, странно не го споменава.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 16:42

А какво престъпление е извършила Толоконникова?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Tantris   
Дата:   10-01-13 16:46

Подривна дейност.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 16:47

Какво е подривала? Некой дувар?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Tantris   
Дата:   10-01-13 16:50

chill, ако вляза в апартамента ти и се изакам на килима, какво ще направиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 16:53

Tantris, отговарях на Жоро. Той говори за някаква пропаганда, не знам точно каква.

Пропаганда има, от страна на западните медии. Нищо от тези факти те не споменава. Само че влезли в църквата да пеят песничка, и затова ги арестували. Истината е, че на Запад нямаше да ги чакат да върлуват толкова. Щяха да ги закепенчат още щом почнеха да обръщат коли или да нападат полицайки и полицаи. За крещене в църква също. А недай си боже да беха влезли да крещят в некоя синагога. 16 години затвор най-малко, че и после 5 века щяха да ги пишат в учебниците какви нацистки са били.

Жоро си приказва наизуст някакви неща, въобразява си някакъв негов си запад.


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 17:02

Tantris, ще си заключвам апартамента и ще си изпера килима.

Какво да направя, да те убия ли? Нито убийството ти е адекватно наказание за действието ти, нито пък действието ти е общественоопасно, следователно не е и престъпление, така че няма и да те съдя за акането.

Че то се е случвало и бебето ми навремето и котките ми да наакат килима. [smilie8]

Но за самото проникване в апартамента ще си получиш съответното наказание.



Публикацията е редактирана (10-01-13 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Tantris   
Дата:   10-01-13 17:02

Не, той Жоро правилно си мисли, защото така върви света и на него това му харесва. Това, което ми е неприятно е, че се опитва да приписва някаква моралност на съвременното западно общество, докато всъщност се касае само до страх и знаене на кой къде му е мястото, добродетели оформени именно от така омразните му религия и традиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 17:07

Хипотезата за това как религиите оформяли добродетели издиша като пробит презерватив на фона на затритите от християните цели цивилизации - инки, маи, ацтеки, и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 17:12

Не я споменава, защото така му изнася. Ми аз ги изгледах тея клипове. Същите хора. От една и съща група. Тези, които са хванали в църквата, тези са съдили. Не са осъдили останалите, които са участвали и в другите простотии. Жоро от това ли се оплаква? Ми да пише на прокуратурата в Русия, да се оплаче. Моля, арестувайте и другите артисти, които плашат децата по супермаркетите.

Църквата не е празна. Ясно се вижда. А и празна да е била, какво от това?


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   10-01-13 17:13

Не споменавам Толоконникова, защото, хайде нека премем че тя носи вина, поради участието си във всички тия мероприятия.
Въпреки че не е осъдена за тия акции, които са доста по-груби от пеенето в църквата. Нито някой от другите участници в тия акции е осъден.

Пиша за другите две ОСЪДЕНИ, които НЕ СА участвали в нищо друго.

Или щом едната от трите е участвала, то е достатъчно да бъдат осъдени и другите две :)

---

Снимала се някаква мърла със замразено пиле между краката.
Еми ОК, а Алис Купър като къса главите на живи пилета на сцената, що не е в затвора?

---
Едно не мога да си обясня, как хора, които живеят в Западното общество и ползвт всичките му свободи, милеят за диктатура и полицейщина.
Диктаторски режими има все още доста по света.
Да идат, да опитат, да сравнят кое как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 17:18

Ми може би защото ше трябва да поискаме убежище в Русия, като ни подгонят да ни арестуват, че сме писали, че Октомврийската революция е била еврейска. Ето, Солженицин не са го арестували за насаждане на омраза само защото не са могли да го докопат в Русия. Но книгите му не ги издават и не ги превеждат в Америка. Такиви ми ти работи в демократичния запад.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 17:19

Хайде някой все пак да обясни какви са престъпленията.

Да речем, как рисуването на кур на някакъв мост подрива какво - държавата? - и в какво се състои обществената му опасност на това деяние?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Tantris   
Дата:   10-01-13 17:31

J0R0, аз не живея в Западно общество и не ползвам свободите му. И ти не живееш в такова. Питай Димов ако не вярваш.

За теб не е проблем такъв перформънс - споменаване на думата лайно в храм. Или качването и мятането на крака на олтара. Всъщност това си е традиция на революционерите, като се почне от френската и се мине през Октомврийската революции.

Ако детето ти успее в някакъв бизнес, но разбереш, че успехът му се дължи на приемане на наркотици, как ще реагираш/постъпиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   10-01-13 17:47

Тантрис, не мога да разбера въпросите ти.

Да, не живеем в Западен тип общество. Не сме и в Източен тип, седим разкрачени между двете. Но Дъмбълдор е в САЩ, нея имах предвид. Макар че не знам САЩ точно какъв тип общество са, от Европа имам преки наблюдения, от САЩ - не.

Такъв тип пърформанс не че го одобрявам, ама смятам че една солидна глоба е адекватното наказание, а не затвор. А революционерите не ги обичам, нито френските, нито октомврийските или които да било други.

Връзката успех - бизнес - наркотици съвсем не я разбирам? Мисля че е обратното, наркотиицте водят до деградация, а не до успехи. А корените на повечето наркомании са обикновено в семейната среда.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: ivodam   
Дата:   10-01-13 17:49

Жоро:


Едно не мога да си обясня, как хора, които живеят в Западното общество и ползвт всичките му свободи, милеят за диктатура и полицейщина.


Аз не съм видял някъде Дамбълдорова да мечтае за диктатура и полицейщина, напротив, очевидно това я отвращава, и точно затова добре сочи, че тези неща ги има и ТАМ - в прехваленото общество с уж-свободите. Което очевидно те дразни, щото ти разрушава една илюзия, с която не щеш да се разделиш.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: rumiana   
Дата:   10-01-13 17:54

Писанията на Dumbledore потвърждават тезата, че човек вижда каквото иска да види. И аз живея в същото общество като нея, но таквиз ужасии не съм виждала, ей богу!

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 17:54

ivodam написа:

> Жоро:
>
> Едно не мога да си обясня, как
> хора, които живеят в Западното
> общество и ползвт всичките му
> свободи, милеят за диктатура и
> полицейщина.

>
> Аз не съм видял някъде
> Дамбълдорова да мечтае за
> диктатура и полицейщина, напротив,
> очевидно това я отвращава

Напротив, очевидно одобрява диктатурата и полицейщината, когато са насочени срещу несподелящите религиозните ѝ възгледи и "морал".

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   10-01-13 17:55

Иво, илюзии нямам, наскоро прехвърлих 50-те :)
Доста от живота съм видял.
Аз много добре разбирам какво я отвращава Дъмбълдор в САЩ и какво харесва в Путин.
Но все пак факът в коя от двете страни живее ми говори повече от цялото теоретизиране. [smilie25]

Ясно е че не е всичко черно и бяло, но и в нюансите има по-светло сиво и по-тъмно сиво.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   10-01-13 18:09

жоро, зависи на кое викаш по-добре и защо, нали така? и прасето гошко живее добре, ама има неприятности около коледа.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   10-01-13 18:19

Еми ако забелязваш, аз за това пуснах темата.
Да определим кое е по-добрето.
Дали да крепим митологията си.
Или да си развенчаваме митовете.
Дали да имаме свещени крави или да нямаме.

Но никой не си направи труда да отговори принципно на тия въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: tofo   
Дата:   10-01-13 18:23

То така поставен въпроса виждам само един възможен отговор.
Veritas vos liberabit - Истината ще ни освободи.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   10-01-13 18:24

ами аз не мога. нямам свещени крави. при определени обстоятелства, доводи и факти мога да променя цялата си нагласа към света. таман ми се щеше да емигрирам в турция или таджикистан, ама понеже нямах много...достатъчна информация - питах. и веднага се отказах. то и ся нямам, ама на тоя етап съм неготова за емиграция там. сабахлем бях готова. е, на...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: tofo   
Дата:   10-01-13 18:31

То всеки си има свещени крави. Дали ги вижда е отделен въпрос...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   10-01-13 18:39

ми да...така е. сигурно е така. може и да имам...ма да не ги виждам. ми ако са свещени калинки?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20  21  22     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.