Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20  21  22     всички  напред  последна
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   14-01-13 11:36

ivodam написа:

> бгпринтер:
>
> Християнството е най-лошото
> което се е случило на
> човечеството, най-тъмните векове,
> холокауста, гонениятa по време на
> чума на евреите, кръстоносните
> походи и т.н. и т.н.

>
>
> Много моля, има истинно
> християнство и
> псевдохристиянство - католицизъм
> и протестантство, което си е жива
> ерес, на практика. Възразявам
> остро и категорично срещу това
> несъмнените факти на мракобесие
> от страна на римокатолическата
> църква да се пренасят върху цялото
> християнство.
>
> Истинското християнство като
> ценности, светоглед,
> интровертност и съборност е
> запазено през вековете в
> православието, което не познава
> гонения на инаковерци, изгаряне на
> клади на "вещици" и учени,
> финансови машинации и политически
> конспирации.

Е, какво стана сега, заради хипотетичните машинации на 20-30 евреи виним всички евреи, а пък се дистанцираме от няколко милиона католици (през средновековието) и казваме "ТЕ са си виновни, ние нямаме нищо общо".

Не намираш ли някакво противоречие?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   14-01-13 11:39

20-30? Какво значи това и кое е хипотетичното?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   14-01-13 11:41

Dumbledrone, марш обратно за препрограмиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   14-01-13 11:48

След като оспами темата за ГМО с пълни кретенизми и нечленоразделни псувни и възклицания, заедно с другия специалист, сега се премести и тука. Досега в темата може и да са се писали наивности или глупости, но то е от липса на достатъчно информация, или се дължи на лоши, безкритични читателски навици. При теб обаче проблема е по-сложен, както и при другия специалист.

В другата тема те оставих да пишеш на воля, та да видят всички колко ти е акъла. Тук обаче е желателно да не мучиш и да не занимаваш хората със сутрешното си разстройство, физическо или психическо.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   14-01-13 11:50

Dumbledore - ОК са ти линковете, вярвам че някъде по света има такъв проблем.
Но не смятам че у нас, тук и сега, това ни е основния проблем.
Мисля че у нас, тук и сега, проблемът е точно обратен, свързан не с политическата коректност, ами с политическата некоректност.
Ако някъде по света (при теб) махалото е отишло в едната си крайна точка, то тук в България е все още в другата си крайна точка.
Ако там има нужда от тласък в едната посока, тук има нужда от тласък в точно обратната посока.
Не е чак толко сложно за разбиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   14-01-13 11:50

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   14-01-13 11:51

С това вече съм отчасти съгласна. Обаче като тръгне махалото в другата посока, спиране няма да има. Това е предупреждението ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   14-01-13 11:53

не си прав. при нас проблемът е свързан с желанието ни да се правим постоянно на нещо, което не сме, за да не се излагаме пред чужденците. не мое да маскираш котка на мишка.
освен това много обичаме да сме по-католици от папата. начи да маскираш котка на мишка вегетарианка...

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   14-01-13 11:57

Не си права. Просто вървим 20-30 години назад от съвременните западни/европейски разбирания за равенство и права на човека.



Публикацията е редактирана (14-01-13 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   14-01-13 11:58

С това, че сме по католици от папата, също съм съгласна. Защото някой на Запад ако пръдне, ние гледаме да се наакаме. Писано е за този българкси проблем още навремето. Писанието се казва "Криворазбраната цивилизация". Сега може да се преименува на "Криворазбраната демокрация".

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: CanoniO   
Дата:   14-01-13 11:58

... и да гледаме в паничката на другите от високо...
Зачи, да маскираш котка на прилеп вяегарианец...

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   14-01-13 12:11

J0R0, а какви са проблемите, които създава прекалената политическа коректност?

ПП. По повод това: "Мисля че у нас, тук и сега, проблемът е точно обратен, свързан не с политическата коректност, ами с политическата некоректност."



Публикацията е редактирана (14-01-13 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   14-01-13 12:12

Примерно такива

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   14-01-13 12:19

не се отваря.

Автор: chill
Дата: 14-01-13 11:57

Не си права. Просто вървим 20-30 години назад от съвременните западни/европейски разбирания за равенство и права на човека.

ми щото подражаваме. па не е много трудно да се правят нешата според местните дадености, без постоянно носът ни да е у чуждата паница.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   14-01-13 12:30

Да не сме извънземни, че за нас да не важат нещата, дето важат за всички други?

Не виждам каква местна особеност прави необходимо да използваш термините "рязан", "негър" или "мангал".

Или викаш няма лошо да викаме на нашия народ "бугари"? Или пък има лошо, щото сме по-специални?

(едно от значенията на "bugger" е "содомит")

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: tofo   
Дата:   14-01-13 12:33

Не иде реч за политическа коректност. Това е само един от поводите ако си идиот да си го изкарваш на другите. Дали си рязан или четеш Кафка - се тая... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   14-01-13 12:47

че говоренето по тоя начин далеч не изчерпва и даже почти няма отношение към проблема. даже напротив. най-големите тесли идат от елементи, които никога, ама никога не приказват по тоя начин. ей тва е много сериозен проблем - объркването на същината и на привидностите [smilie18]
мойте приятели обратни и негри нямат нищо против, ако ги наричам както ми хрумне, щото чудесно знаят, че това е без никакво значение. те са ми приятели и толкоз. та по същата логика аз може да знам, че левски/ботев/бемнковски/вазов е къф ли не, ама пак изпитвам уважение. т.е - за мен няма никва необходимост от идеализиране. толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: tofo   
Дата:   14-01-13 13:09

И траенето в условията на толерастия изобщо не е желателно. Натрупва се напрежение и после като ти цъфне някой нов Хитлер се чудиш кво стана...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: bgprinter   
Дата:   14-01-13 13:27

"Към принтера - ти първо ми обясни фактите с Октомврийската и кадифената революция в Русия, и по какъв начин това не са действията на една етническа мафия. Ако не вярваш в това, което е написано, провери сам. Един по един болшевиките, един по един олигарсите. Докато човек сам не се увери в истинността на нещо, всичко ще му се струва теория. Затова действай, проверявай, мисли и сравнявай."

Нее, нещо бъркаш причина и следствие, ти първо ме убеди достатъчно, че това са действия на определена етническа група, въз основа на етнически особености или стремеж за надмощие на тази група над останалите, и че точно октомврийската револция е такъв случай. Ама факти, че Ленин е евреин 1/8 не ми ги пробутвай, щото това го прави 7/8 да принадлежи на други етнически групи, или вероятно ще изкажеш и твърдението че тази 1/8 е по-доминантна от останалите 7/8 [smilie18] и взела надмощие в Ленин.

Сега аз мога да седна да направя твърдението, че Джон Атанасов е не знам си каква част българин, следователно цялата компютърна мрежа по света е дело на българската мафия, защото именно Джон Атанасов бил бащата на компютъра - така поне твърдят повечето българи. Сигурен съм че в това ми твърдение ще има доста хора, които да го подкрепят и ще му се радват - все пак роден човек, от нашите земи. Но е пълно безумие и няма и частица истина в това.




Та пак ти припомням, това че дадей човек бил евреин не означава, че той непременно прави нещо за своята общност и в името на някаква кауза, още повече че някои от тях изобщо и не искат да знаят че са евреи. Един от тях е Фройд примерно, няма много положително виждане, че принадлежи на еврейската общност. Големи философи също. Ленин дали е знаел?

Ако тръгнем да разнищим родословните дървета на американските президенти и висши чиновници съм сигурен, ще намерим следи от цял свят. А Обама и той ли е евреин? И колко е евреин, 1/8, 1/16 или 1/1024-та?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   14-01-13 13:30

така, така....оня дето утрепа обосновано и теоретизирано 150 човека, повечето - почти деца.
ся, аз лично не бих приела на НЕидеализираните ни герои да им подават патки, па макат и на портрет. ама това вече си е лична проява на хулиганство и липса на възпитание. има си точки, има си алинеи - отнасят си го както се полага. в училище, в районното, както там си върви по закон. а то кат се почна с ахклането и охкането - дисиденти и мъченици ги напраиха

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   14-01-13 13:53

Принтере, ти изчете ли цялата тема, преди да пишеш, или си чукча? Айде прочети я, преди да съчинителстваш. Няма само заради това, че те мързи да четеш вече многократно написаното, да го повтаряме още 16 пъти. Ленин та Ленин. Ми то ако беше само Ленин, на ръце да го носиме. Ами всички останали организатори? Какво от това, че не се смятали за евреи? Ми тези са най-опасните. Левите евреи, дето уж не са евреи, уж си сменят имената, ма пак си остават същите - един за всички, всички за един, цялото войнство срещу останали етноси и народи.

От тези точно аз познавам със шепи, щот в такива среди живея. Ционисти, джудаисти, масони - не познавам. Не мога да взема отношение по въпроса какви са. Онези обаче, които обичат все да правят добрини на човечеството, ги познавам много добре. Като термити са - споделят един мозък, действат като армия. Всичко е идеология, нищо не се прави просто така, щото на някой от тях му е скимнало или така му харесва. И все някакви благородни уж цели има да се качат на хората на главата и да играят ръченица.


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   14-01-13 13:54

Проблемът с напрежението е резултат от една страна на възпитание в дух, че всички, които не са като теб са нещо по-долни и осъзнатия стремеж на по-просветените личности в по-просветените държави да променят тази представа.

Ако си възпитан от малък да не изпитваш негативни чувства към някой с по-тъмен цвят на кожата (поне до степента, до която не изпитваш негативни чувства към някой с по-светъл цвят на косата или очите) няма да има никаква нужда от специална "толерантност" нито натрупване на напрежение.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: kaiser.soze   
Дата:   14-01-13 13:55

лемин е татарин в по-голямата си част от 7те 8ми

иначе познавам арменци работници, шофьори, шлосери, технолози,електричари - тва го казвам заради един друг мит, че всички едва ли не всички били златари [smilie21]

в махалата имаше 2 еврейски семейства - обикновени хора, нищо конспиративно нямаше в тях. По едно време едните заминаха да живеят в израел

и надали вече има чисти израелци някъде по света, така ужасно са се омешали, повечето се правят на такива [smilie21]

били са лихвари от векове. християнството не е позволявало лихви, за евреите не е било проблем явно. затова са ги мразели.

по-добре ще е цялата тази енергия да се обърне към банки/лихвари за премахване на лихвата,отколкото към евреи защото те са много по голям проблем от евреите. половината от цената на всяка една стока е лихва.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   14-01-13 13:58


"Ако си възпитан от малък да не изпитваш негативни чувства към някой с по-тъмен цвят на кожата (поне до степента, до която не изпитваш негативни чувства към някой с по-светъл цвят на косата или очите) няма да има никаква нужда от специална "толерантност" нито натрупване на напрежение."

абсолютно съм съгласна.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   14-01-13 14:01

Проблемът с напрежението е от съвсем друго естество. Ествество, което няма нищо общо с расизма. Дори не и с толерантността. Защото да ти внушават, че трябва да се оставиш на някого да те изяжда, само защото си бял, или да внушават на малцинствата, че могат свободно да проявяват расизъм към белите и да ги тормозят - това не е толерантност. Това е агресивна политика за превземане на социалните територии на мнозинствата във всяка държава от етнически или радикални малцинства. Самите малцинства също не са виновни. Виновни са единствено тези, които подклаждат подобни ситуации. За съжаление, на мен ми е пределно ясно кои са.



Публикацията е редактирана (14-01-13 14:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20  21  22     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.