Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: georgivelev   
Дата:   15-01-13 22:56

Там им се вмъкват африканци, които се редят за помощи и ги крадат. Самите англичани се редят за помощи и крадат. Доста често чета за семейства, които си раждат 2 деца и живеят изцяло от социялни - нещо като нашите цигани, но онези са си техни и са бели.

Кажи сега за бирата!

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: DTV   
Дата:   15-01-13 22:56

показала, че колкото и да е непредставителна, показва тенденции
чети надолу и коментарите, и те непредставителни, но тенденциозно очертаващи какво и накъде трябва и какво не
сметни сега, според горе казаното, реално колко от тези 1 630 498+287 735 европейско и национално финансиране за бенефициента "Пайнер" ги плащаш реално ти лично и всички с данъците си, че не ми се смята вече. схващаш ли, така финансирано, почти 50:50 за всички срещу бенефициента, задължително върви с национална отговорност и приоритети предписващи допълнителните бизнес-изисквания (неспоменати като задължителни от ЕС [smilie5])
ма то малко мисъл трябва, не щракане с пръсти

на последното няма и да ти отговоря, Визов [smile] че ще се получи още по-парадоксално

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: promis   
Дата:   15-01-13 22:56

То пък и театърът е една чалга... Особено с Камен Донев и ТВ звездите! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-01-13 22:58

Ще кажа, че това не е чалга и че Моцарт не е писал на конвейер, а защото е трябвало да живее, а той живота по друг начин не си го е представял!

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: gorbi   
Дата:   15-01-13 22:58

бе всеки си спори за своето...:))) Зафиров, кой защитава чалгата тука, ти пак на друга сбирка си попаднал...[smilie5]

Чалгата си е чалга, бизнеса си е бизнес, не омешвайте нещата... Верно сме бедни много, ама да не иззлобяваме по тоя повод... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: promis   
Дата:   15-01-13 23:08

още малко инфо

По думите на Митко Димитров фирмата сама е финансирала проекта и "евентуално при спазването на всички останали нещица ще имаме възвращаемост от ЕС в рамките на 60%".

"Проектът на "Пайнер медия" е преминал успешно всички етапи на оценка и е бил класиран в резервите", съобщи Министерството на икономиката, цитирано от БНТ. След отказа на фирми от основния списък с одобрени проекти да сключат договор, поканата за финансиране е била отправена към "Пайнер".

Музикалната компания е спечелила безвъзмездно финансиране в размер на 1 918 233 лева, като европейските средства са 1 630 498 лева, а държавното съфинансиране е 287 735 лева. Останалата сума идва от компанията. Целият проект е на стойност 3 197 324 лева. С парите е купена нова техника, увеличени са работните места и се цели постигането на устойчив икономически растеж и запазване на лидерските позиции на "Пайнер".

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-13 23:10

Абе, ДТВ, като толкова сте големи данъкоплатци, що не питате за какво се харчат 1500000000 лв. годишно за структура като МВР, дето не върши работа за и за 1000 лв.?

И кое за тебе е национални отговорности и приоритети? [smilie18]
И как точно и на каква база реши, че точно по този начин парите се харчат лошо?
Това, че пречупвате нещата през някакви бабини деветини не прави тази телевизия лоша инвестиция. Тя осигурява хляб на много хора и най-важното - изцяло българска е.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: gorbi   
Дата:   15-01-13 23:11

ДА обясня като на малкия ми син:

- представете си, че имате компания която продава килими. Имате си завод, имате си работници, администрация, логистика.

Килимите обаче са грозни, като на диарбекирски кюрд първата жена. Повръща ви се само като ги погледнете и миришат на умряла овца, обаче се харчат като топъл хляб и хората си умират за тях. Бизнеса върви, обаче има нужда от още хора, от още един завод.

Как мислите - може ли вашата компания да кандидатства по програма за повишаване на конкурентността или не може щото килимите са и грозни и миришат.

Или трябва да дадат парите на компания, която прави килими от на копринени пеперуди второто було и миришат на теменужки... обаче са я окъсали, компанията е на загуба и нъкакъв ой не става от тях в близки и далечни перспективи.... ?

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-13 23:13

Добро обяснение, ама ... кой ли ще го разбере?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-01-13 23:17

Както и да го представяш, пайнерите могат и без тези пари, осообено ако имахме политика за културата, приоритети и ценности. А като нямаме, всякакви извращения са възможни.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Han_Solo   
Дата:   15-01-13 23:17

А ако си мислите че само Пайнър са спечелили [smilie3] аз мога да дам и други примери с музикални компании занимаващи се с музика далеч от чалгата спечелили пари по европроекти - наскоро мернах доста лепенки по техниката с логото на евросъюза и необходимата информация за проекта - и осветителни тела и обективи и снимачна техника...
Това което става ми напомня случката преди доста време когато Хачо Бояджиев беше поканил за снимките на една от последните си новогодишни програми и чалгаджии и поп и рок изпълнители... едните се правеха на много велики и седяха в едно ъгълче, а другите си говореха с хората, държаха се дружелюбно и освен участието си в снимките успяха да си уредят и доста допълнителни бизнес ангажименти, познайте кои бяха вторите [smilie5]

Та така... не слушам чалга но знам колко много напред дръпнаха снимащите в този жанр - и техниката им и преди да спечелят беше таква че може да и завидят 95% от форумците а малко преди да спечелят проекта е таква че ще им завидят не само фотографите , но и снимащите сериозно кино - снимачната им техника е за около 100000 еуро комплектчето

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-13 23:25

Който защитава позицията, че Пайнър заслужава парите на европейските данъкоплатци да се запита, дали певачките на Пайнър си плащат техните данъците от кръчмарските участия

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-13 23:28

Щото тия от театрите са се скъсали от плащане ...

Между другото, парцалките на Пайнър си плащат доста от данъците, сигурно и укриват нещо, ама не в такава степен, като онея възвишените хора на изкуството. Може би защото някакви фанатици като вас постоянно ги гонят.



Ама не разбирам все пак, как така изведнъж ви домиля за парите на европейския данъкоплатец?

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: promis   
Дата:   15-01-13 23:31

Ми мразят чалгата, затова. Ама от онова гадно мразене, което разяжда.



Публикацията е редактирана (15-01-13 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Han_Solo   
Дата:   15-01-13 23:34

тема за размисъл

компанията която имах предвид не е между споменатите,
А дали си плащат данъците е въпрос който трябва да се отправи към икономическа полиция и данъчните със съответните аргументи. Ама ония си имат достатъчно добри адвокати под ръка и знаят вратичките.
Не че доста други хора не ги знаят... а единственото нещо което мога да упрекна работещите в чалга бизнеса е че са си плюли на репутацията и естетическите критерии ама печелят пари въпреки тях


Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-13 23:37

Добра статия. И добре охарактеризира разни примитиви, които минават за културни типове.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-13 23:44

Vizov, понеже парите на европейските данъкоплатци са и МОИ пари, щото идват и от мен, и като отида на театър и си платя ми издават билетче, което е фискален документ, та съм сигурен, че те си плащат данъците. Обаче ако отида в кръчма ми дават единствено...салфетка да я хвърлям по певачката. И понеже мен пък ме гонят постоянно нападжиите аз си плащам всичко до стотинка и изисквам кухата руса разпоретина с големите бомби да си плати и тя, преди да почне да харчи парите от МОИТЕ данъци. Ясен ли бях[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: explorer   
Дата:   15-01-13 23:47

Боже мой. До тук в цялата тема виждам само един разумно и трезво разсъждаващ - DTV. Абе хора, оставете чалга ли е, Пайнер ли е, Азис или Моцарт е. Помислете колко от тези пари плащате лично вие като данъкоплатци, от вашия джоб!!!

Отговорът е, около половината!

От тези 2 милиона, 1 милион ги плащате вие, да, лично вие! Съгласни ли сте?

П.П. виждам, че и fast_eyebrow е писал точно преди мен, той също осъзнава, че това са и неговите пари.



Публикацията е редактирана (15-01-13 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   15-01-13 23:48

Не не беше ясен, защото се замъгли зад лицемерието.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: gorbi   
Дата:   15-01-13 23:52

explorer: ти сега против европейския съюз ли си... [smile] То, не че голяма кирия от него, ама сметката показва че повече взимаме, отколкото даваме. И това е така, за да си стъпим на крачетата, нищо че такъв изглед скоро няма, защото нашите политици нямат дупе да вземат 200 милиарда заеми, да ги развъртят... [smilie5]
Дай да не плачем сега и за европейските данъкоплатци, да не ставаме по-католици от папата, щото сме си всичките по неволя Андрешковци... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-01-13 23:55

Тази статия по ми допада:

Я елате, фондове, при батко

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: explorer   
Дата:   15-01-13 23:58

Да, против ЕС съм. ЕС е една голяма схема за източване на пари. Повече "взимаме"? Кои сме тия, дето "взимаме" - щото аз съм от тия, дето дават, ама нищо не получават!

Освен това смятам, че Андрешко е положителен герой. Хора, които не могат да разберат един простичък разказ на Елин Пелин, съжалаявам, ама ги смятам за много под нивото си и дори няма да го обсъждам (в предишни дискусии съм им препоръчвал да прочетат "To the Man On Trail" на Джек Лондон, и да си отговорят на въпроса, добър или лош е героят на разказа Мейлмют Кид).


Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: gorbi   
Дата:   16-01-13 00:03

за Андрешко сме на едно мнение [beer]

за даването - не знам какво толкоз даваш... Данъците ни са мизерни, както и доходите ни. Единствено ДДС -то е тлъста пачка, от което няма как да избягаш и на него се крепи цялата държава... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: explorer   
Дата:   16-01-13 00:06

Данъците, които плащам, съвсем не смятам за мизерни. Дори всеки пенсионер плаща по 20% ДДС върху всяко лекарство, всеки хляб и кофичка кисело мляко, които си купува с мизерната си пенсия. За да отиват после тези данъци в бизнеса на такива, като Митьо Пайнера?


Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: gorbi   
Дата:   16-01-13 00:14

Че къде по-добро от това, парите да се вливат в реалната икономика, в реална фирма, която плаща заплати на стотици хора, които пък ги харчат в твоята и моята фирми примерно...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.