Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 07:16

Не ща да ти живея във великия "цивилизован" модел, бе Визов!

Ако мислиш, че да искаш театъра, естрадата, българския джаз и тн да се развиват е неандерталско и ограничено, ама така от все сърце да го мислиш, ще ти подмина думите....

Ако ли не, искам публично да се извиниш на всичките си опоненити за следната реплика: "Нали разбирате, че се държите като неандерталци. Чалгата, срещу която така ревете си е направо върха на културата в сравнение с ограниченото ви мислене."

И да, вярно е, че изместихме темата. За себе си знам защо го направих: мразя и в червата тая анти-култура заради стила на живот, визия, посредствено и мутренско мислене, което налага.

Но дори да успея да премахна това предубеждение и да преразгледам отношението си към тая случка с финансирането на Пайнер, пак няма да съм съгласна. Защото Пайнер нито са най-достойните, нито най-интелигентно написалите плана си, нито нищо! На Тод на позицията съм тука... Ама и ти и Горби подминавате упорито въпросите колко е била достъпна тая информация, кой колко пари е бил склонен да задели ей така безотчетно и тн....

И накрая, аз също не желая данъците ми да отива за подобни чалгизации на държавата под каквато и да е форма....


Ай живейте си със здраве в плодоносната силиконова бегина! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 07:30

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=5443491


Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 07:34

http://www.opcompetitiveness.bg/module4.php?menu_id=13&id=41

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: georgivelev   
Дата:   16-01-13 07:42

Ох, олекна ми. Добре, че оградих "размишленията" си за чалгата и Моцарт в тагове <сарказъм>, че иначе тук щяха да ги приемат насериозно.

Не, драги мои, Моцарт си има своите велики постижения в музиката, като "Малка нощна музика" и "Вълшебната флейта" (то пък и двете заглавия са бая чалгарски - казвам ви, човекът си е бил чалгаджия, вие не ми вярвате [smilie5] )

А песента "Хей, чичо", която цитирах, беше по същата мелодия, с друг текст, и го пее жена (певачка). Съгласен съм, че версията, постната от дигитала, не е съвсем чалга, наподобява малко Горан Брегович, а циганинът, който свири на кларинета, мяза на Христо Стоичков.

След като написах сутрешната си доза простотии (или простотий, както е по новия речник), мога да си отдъхна и да си продължа деня.

По отношение на Пайнер и спечеленият европроект, моето резюме е - Бай Ганю е жив! Той щеше да направи абсолютно същото и щеше да се присмива на системата. Не е зле да си попрочитате книжката отвреме-навреме.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 07:45

Музикант в ресторант се приближава до една от масите и пита седящия там мъж:
- Извинете, вие ли поръчахте Паганини?
- Не, аз чакам свинско със зеле.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Digitalgab   
Дата:   16-01-13 08:44

georgivelev не е забелязал, че певецът в "Мила моя майно ле", която постнах по горе, е същият тоя "циганин", който пее "Давай бе Чичо". Каквото пипне, изкуство прави, ама като не сме "конкурентноспособни", къде да ходим.



Публикацията е редактирана (16-01-13 08:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-13 09:03

Тинти, не смятам да се извинявам, защото мисля точно това.
Това какво вие искате да се развива си е ваш проблем. Като искате, вземете мерки по въпроса, престанете да ревете. Ако гледаме така нещата могат да се намерят още повече хора, които искат да се развива чалгата. И какво от това?
Парите се дават за развитие на икономиката. Не за вашите музикални предпочитания. Пак да повторя, че не схващате - Пайнър е една работоспособна фирма, която отговаря на условията. Това е фирма, която ще развърти парите, а няма да ги изхарчи за малоумни "авторски" проекти, от които ще намаже само автора, ама и за това не е сигурно. Както може би забелязахте са вложили малко над 1 млн. Хайде посочете ми някои театър, естрада или друго подобно да е готов да направи подобно нещо. Ама не можете, защото това са хора, които са свикнали само да лапат и всичко да им е на готово. Всичко останало са глупости.
И никой не отбягва въпроса за наличната информация, по-горе в темата казах каквото имаше да казвам по въпроса, ама няма кой да го прочете.

А глупостите за пенсионерите просто не знам как да ги коментирам. Пълна простотия.

В онази статия от Капитал пишеш за безконтролното финансиране на медии в доста по-голям обем. Без конкурс, без нищо. 'Що не ревахте за това, а?

Много хора тука се разреваха, че били плащали данъци, та не искали да отиват за това. Е, аз също плащам данъци, чалгаджиите също плащат, и то най-вероятно повече от вас. Ама не съм чул да викат против постоянното цялостно финансиране на театри, опери и т.н. от държавата. И то без конкурси и без контрол на "творческите дарования". А точно тези "дарования", които цял живот са цоцали от държавата, без да изкарат един реален лев, сега най много лаят, че не са им дали още пари, които по принцип не са заслужили.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 09:26

Визов, възпитавай детето в чалга дух със здраве.

Нямам намерение да споря повече с теб, макар по стечение на обстоятелствата в момента да имам доста добра представа как се бори за оцеляване театъра поне в София. Но нали пискаш, че не било това темата....

Неандерталско мислене е точно това псевдо-бизнес мислене, което ти не преставаш да демонстрираш в тая тема.

Икскюз' май френч. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: mr_kras   
Дата:   16-01-13 09:33

Vizov, държавата не е акционерно дружество. А това, че имало други нарушения, не е основание за извършване на нови.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-13 09:34

написа:

> Визов, възпитавай детето в чалга
> дух със здраве.
>
> ...


Браво, Тинти, показваш завидни умения в аргументите [smilie5] Аз бях написал, че чалгата ми е чужда, ама ... нека, щом така мислиш. Малко е жалко да стигаш до такива постове, ама какво да те прави човек.
А ти го възпитавай да мрази нещо без да знае защо. Успех!


А за театъра ... то и аз имам наблюдения, та затова и ги казвам тези неща. Знам как се борят да оцелеят и знам как не се борят да оцелеят. Знам как всички са им длъжни, знам как театрите се пълнят и все нямат пари, знам колко некоректен може да бъде един театър към всички около него, защото всички тези са длъжни на театъра. Обаче обществото не се оплаква от това и продължава да ги финансира.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 09:40

Vizov, казваш, че ти е чужда, но защитаваш с всички сили разпространението и популяризирането и [smilie11]. И ако използвам популистки аргументи, то е, за да стигнат до теб, защото упоритата едностранчивост на позицията ти с нищо не е по-аргументирана.

5 работни места са заложили в проекта си Пайнер да разкрият. Я сега да видим каква е обратната страна на медала [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Digitalgab   
Дата:   16-01-13 09:47

Шефът Пайнеров обяснява, че с парите щяло да се закупи техника, с която да се показват красотите на България. Чии красоти ще гледат децата, силиконовите или естествените?



Публикацията е редактирана (16-01-13 09:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: __SpOO__   
Дата:   16-01-13 09:50

"Знам как всички са им длъжни, знам как театрите се пълнят и все нямат пари, знам колко некоректен може да бъде един театър към всички около него, защото всички тези са длъжни на театъра."

Ами нека, нека да бъдат некоректни театрите и ако вниманието на поне на част от хората, които се интересуват и харесват всички свързано с Пайнер се пренасочи към театрите, какво по-хубаво от това?

[smilie24]

А един коментар из темата, който беше от рода, че конкурсите в България се печелили или с подкупи, или с връзки и едва ли не излиза, че това е нормално и така би трябвало да е, за да се случи...няма да коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-13 09:51

5 работни места, ама купуват апаратура, което е основното. Защитавам със всички сили това, че те имат право като всеки друг да кандидатстват и спечелят. Защитавам и правото на всеки да слуша каквато музика прецени. А също и това, че тези пари трябва да ги вземе работеща компания, защото те са за това, а не за развитие на определени културни жанрове.
Защото колко театри, опери и някакви хора, занимаващи се с джаз, както каза по-горе са направили проекти и осигурили съфинансиране? Защото проекта на Пайнер е бил 6-та резерва, ама тези преди него са се отказали. Може би са им оказали натиск. Обаче най-вероятна са се надценили при проектите. Иначе Пайнър със и без тази помощ пак щяха да закупят техника. С тази разлика, че сега ще върнат един не малък процент от нея за обучения и разни административни глупости.
Дали има нередности в процедурата ... може би да, може би не, обаче на практика в тази тема никой не се интересува от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: El_Fuego   
Дата:   16-01-13 10:44

40 милиона по програмата за развитие на шармантността

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 11:53

о... Визов, сега разбрах, че споря със статия на в. Капитал, а не с ФФ юзер, както си мислех. [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: chill   
Дата:   16-01-13 12:09

TNT, а каква е тезата, която защитаваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: explorer   
Дата:   16-01-13 12:33

Нима не разбирате, че на всеки един частен бизнес целта му е една - печалба. Това се нарича капитализъм. Да се плащат пари, събрани от данъците на всички, на частни фирми, за да увеличат печалбата си, е извращение, което няма нищо общо с капитализма и пазарната икономика. Независимо в каква форма е облечено плащането и кой е бенефициента и дали е законно.

Конституция на Република България
Чл. 6.
(1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.


Държавната субсидия за частна фирма е привилегия, и като такава е противоконституционна.

Откъде-накъде "Пайнер" ще получи 1 милион от парите на българските данъкоплатци (плюс още 1 милион от парите на други европейски данъкоплатци), а неговите конкуренти - например "Диапазон Рекордс", "Ара Мюзик", "Съни Мюзик" и т.н. няма да получат? Значи от "Пайнер" ще имат нови камери последна дума на техниката да заснемат клиповете на Галена и Преслава, и да ги излъчват със HD качество по телевизията си (която между другото е българската телевизия с най-добро качество на картината и звука и единствената засега HD), а примерно Азис, който е в друга музикална компания, няма да има тази възможност? И не създава ли това условия за "Пайнер" да унищожи конкуренцията си?

Какво да кажем за единственото рок предаване "Денис и приятели", което се излъчва по Българската НАЦИОНАЛНА Телевизия с моно звук? БНТ няма техника да излъчва дори стерео звук в 21-ви век, а "Планета ТВ" излъчва HD, и има нужда от парите от нашите данъци?

Не се ли усещате в каква абсурдна карикатура живеем?



Публикацията е редактирана (16-01-13 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: chill   
Дата:   16-01-13 12:42

explorer, стига търси по вола теле. Никъде субсидиите не са противоконституционни.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-01-13 13:50

Така на око, макс 5-6 години да устиска още ЕС-то. Ако не се разпадне от субсидиране на такива "проекти", то гаранция че самото ни присъствие ще го унищожи[smilie24]
Бугар power[smilie7] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: ipolit   
Дата:   16-01-13 16:26

Предполагам не знаете, че телевизия "Планета" има огромно количество предавания, посветени на фолклорни обичаи, природни и исторически забележителности, а също и разни патриотични предавания, каквито никой друг не излъчва. По мое мнение, това е телевизията с най-много такава продукция. Ясно е, че имат отговорно отношение към възпитанието на зрителите си, които в огромния си процент са деца. Доколко тези предавания се гледат, едва ли някой може да каже (ясно е, че тия дето най-много реват тука превключват на канал 3 като скрият циците и не знаят за тези предавания.)
Вероятността за някакви корупционни практики в конкретния случай е клоняща към нула, защото е било ясно какъв обществен интерес ще бъде предизвикан и как проектът ще бъде следен отблизо.
Моето мнение е, че крайните изказвания във форум, в който огромен процент от потребителите имат претенции да са интелигентни и с широк мироглед са по-скоро индикатор за тесногръдие и начин за евтино афиширане на принадлежността им към елитната група на хората, слушащи симфонична музика или хард рок щото туй е музиката на Ентелегента.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: jivkojj   
Дата:   16-01-13 16:31

или хард рок щото туй е музиката на Ентелегента.

За останалата част от поста съм съгласен, ама хард рок да е музика на интелигента [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: AndreyIst   
Дата:   16-01-13 16:41

ipolit, напълно съм съгласен с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: asahi   
Дата:   16-01-13 16:44

Завиждатиии!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: chill   
Дата:   16-01-13 17:03

Proggressive е музиката на интелигента. [smilie18] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.